Автор Тема: Въпрос около прераждането  (Прочетена 126391 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #315 -: Август 23, 2011, 07:44:41 am »
Passiflora, и какво те кара да мислиш, че това не е просто плод на твоето въображение? Как реши че е точно минал живот? Звучи добре ако беше от устата на някое дете.
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен M.E.S.S.I..A.H

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #316 -: Август 23, 2011, 11:35:37 am »

Обаче!  ;) Като четеш излиза, че крайната спирка на всички все още прераждащи се души е астрала, т.е. умираш, отиваш в астрала, поседяваш там, после идва новото ти прераждане...Което противоречи на горецитирания в предишния ми пост цитат, че след всяко прераждане душите се издигат през астралния и менталния светове до своя висш Аз и се сливат с него.  :-X
нито може да отидеш в астрала, нито същия да ти е крайна спирка. Имаш астрално тяло което си имала в реалния живот, то се разпада също както и физическото(най външно и плътно),след него етерното и след това е астралното,което отговаря на чувствата ти . Астрала като свят и енергия е всепроникващ както и останалите просто е на 3-то място посока нагоре като най ниските му вибрации са на физическо клетъчно и първично-инстиктивно ниво, а най висшите на всемирно естествено. Обикновено животните спират тук макар че домашните ни любимци прескачат нагоре защото изпитват по висши емоции като тъга,щастие и любов покрай нас. По книгите пише че етерното се разгражда за 3 дни,а астралното за 40 - тук е и клопката на религиите : спазваш разни ритуали на пости и смирение а помирението с ума го оставят за след тва/според делата ти и като редови вярващ ти посаждат семето на страха от пъкъл,демони и адски мъки  :negative: :diablo:.....  Истина ти казвам ,че не е нужно да се прераждаш а по естествен път още след пубертета търсейки СЕБЕ си трябва да се освободиш от умственото си тяло(баш ума ти или низшия АЗ), което е просто една стара инсталация-операционна система(win98 ;D),която може да ти служи само за интерпретация на файловете по папките(спомените) и разбираш че си бил от грешната страна на монитора и си възприемал 2D, ..... За да продължиш още в този живот нагоре трябва да изпиташ истинска любов ...... повечето избират по лесния път - да обичаш "някой", което на тва ниво може да се изживее единствено като прошка,за децата саможертва . Е  от тук вече можеш да напуснеш планетата или да се преродиш по твоя воля .... или да продължиш още в тоя си живот по трудния път (да си инсталираш линукс да си бъгнеш тайминга и секви дивотии  :yahoo:)  Успех от мен
Колкото до спомени от минали животи мисля че са по скоро от сънища или някакви кармични възли за разплитане, друг вариант е да разпознаваш някакви знаци за мисия която сам си избрал предварително, но тва аз го разбирам като спомени от бъдещето.
Колкото до физически усещания,страхове и фобии - тази информация е родова и е запечатана в днк.
Аа а физическия еквивалент и врата към реални астрални преживявания е водата(в течно съст.)

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #317 -: Август 23, 2011, 11:50:53 am »
Аз нямам спомени от предишни животи,но започвам да си мисля ,че един мъж ми е бил съпруг в преден живот.Мисля си го защото в продължение на 7 години не мога да спра да мисля за него,защото всеки път когато го видя имам усещането ,че душата ми се е събрала на едно място,сякаш е била разделена на две. В същия момент този мъж въобще не е за мен,по всичко се различаваме и по нищо не си подхождаме ,освен това необяснимо привличане,което трае някак си ненормално дълго време.

Неактивен M.E.S.S.I..A.H

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #318 -: Август 23, 2011, 13:22:02 pm »
започвам да си мисля ,че един мъж ми е бил съпруг в преден живот.Мисля си го защото в продължение на 7 години не мога да спра да мисля за него,защото всеки път когато го видя имам усещането ,че душата ми се е събрала на едно място,сякаш е била разделена на две.
Това според мен е просто грешна интерпретация на ума ти,защото смесва физическо привличане с химическо/хормонално изражение търсейки логика в усещането ти, което всъщност е причина да търсиш обяснение. Обикновенно такъв интензивен обмен на енергия само от срещането на погледите значи че си комуникирате на подсъзнателно ниво ,а не е само хормони и щом продължава толкова години значи трябва да споделите важна и за двама ви инфо. Личния ми съвет е да отпуснеш малко филтъра на възприятията си и да търсиш не обяснение за всичко ,а знаците за синхроничност и отговорите ще дойдат.Така всъщност ще развиваш и интуицията си ,която за мен е най важното сетиво на човека и такива въпроси не биха ти стояли на дневен ред!
Цитат
В същия момент този мъж въобще не е за мен,по всичко се различаваме и по нищо не си подхождаме ,освен това необяснимо привличане,което трае някак си ненормално дълго време.
Щом за толкова време не е покрил критериите ти,значи много си дигнала летвата  ;D
майтапа се,но все пак ценностна с-ма и социален статус нямаше да са фактор при други обстоятелства.Такиви ограничения сами си ги налагаме, а може и отговора да се крие в астрологична несъвместимост. Не съм навътре в тази материя макар че ми се иска, но щом 90% от знаците на илюминати,масони ,кройцери ..... са астрологически може би и звездите ни оказват сериозно влияние. :good:

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #319 -: Август 23, 2011, 14:10:09 pm »
Не съм вдигнала летвата,имам си прекрасен съпруг и дете и въобще не смятам да ги напусна или разделя.Просто борбата в мен продължава толкова години и аз нямам обяснение как може постоянно да се връща това влечение,дори да не съм го виждала 3 години.При него е същото. Гледам на това привличане като на физическо и духовно,духовно заради усещането ,че съм намерила душата си,а не заради някакви споделени възгледи.И може би да,това е игра на ума ми,търся обяснение,търся логика и не я намирам.Усещането е ужасно силно и води до честа борба със самата себе си.Кое да избера?какъв е урока ми?Кое трябва да послушам? За сега всеки път побеждава разума.Сигурно има нещо важно което трябва да обменим,може и да е изпитание на ценностите ми,може да е всичко и поради това все съм в бурята.
Имам убеждението ,че когато нещо силно те влече трябва да го последваш,но точно в тази ситуация не мога.Да може би всеки е най важен,личното щастие също,може би това е урока ми,но поне на този етап май ще предпочета да се преродя още веднъж,просто защото не искам да вземам такова решение в този си живот.Опитвала съм се да възприемам този човек по друг начин,като приятел,например и не се получава имам привличането от интимна близост,а не просто да си говорим.Затова при мен битката си продължава,може и да прозвучи гадно но ако трябва да бъда с този мъж,то не искам аз разваля семейството си.Предпочитам мъжа ми да ме зареже.Не искам да понеса вината която би паднала върху мен.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #320 -: Август 23, 2011, 18:40:19 pm »
нито може да отидеш в астрала, нито същия да ти е крайна спирка. Имаш астрално тяло което си имала в реалния живот, то се разпада също както и физическото(най външно и плътно),след него етерното и след това е астралното,което отговаря на чувствата ти . Астрала като свят и енергия е всепроникващ както и останалите просто е на 3-то място посока нагоре като най ниските му вибрации са на физическо клетъчно и първично-инстиктивно ниво, а най висшите на всемирно естествено. Обикновено животните спират тук макар че домашните ни любимци прескачат нагоре защото изпитват по висши емоции като тъга,щастие и любов покрай нас. По книгите пише че етерното се разгражда за 3 дни,а астралното за 40...
Като не можеш да отидеш в астрала, къде тогава "ходят" излизащите от физическите си тела хора? А умрелите?
Така е, не само астрала като свят и енергия е всепроникващ, а всички светове са така - проникнати един в друг, но това е друга тема. Без да съм излизала съзнателно с астралното си тяло от физическото си, знам, че т.нар. пътуване е изместване на съзнанието, на фокуса, на събирателната ни точка, не друго. Защото всичко е едно в друго, така е. Ние постоянно обитаваме всичките си тела, те са просто обвивки, пребиваващи в съответните им светове едновременно, но съзнаваме според възможностите си. 
Но! Въпросът ми се отнасяше до книгите на Майкъл Нютон, в които душите са в т.нар. "духовен свят"/което не ми е ясно какво значи за автора/. Четейки го, приех, че говори за астрала, защото описанието на пътя на душите в тези книги съвпада с описанието което дават практикуващите ОИТ по цял свят. Ако е така, ако въпросният "духовен свят" е астрала, то въпросите стават много, както и несъответствията. А ако не е астрала, то какво е, кой свят е описаният от М.Н. в книгите му?

П.П. Това, че астралното тяло се разпада около 40 ден след смъртта информация от църковните канони ли е или имаш и друг източник?
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #321 -: Август 24, 2011, 22:47:27 pm »
Предпочитам мъжа ми да ме зареже.Не искам да понеса вината която би паднала върху мен.
Щастието на останалите е важно за теб, но си пропуснала порива на сърцето си, но мога да ти кажа, че след като интуицията ти подсказва, че този човек не е за теб, значи в настоящия момент е така. Хората се променят и след време възгледите ви вероятно все ще съвпаднат, но дали ще е в този или в друг живот..? След като и двамата се стремите един към друг все някога ще се срещните!  :praising:
Но не очаквай, това може да те побърка. Живей си живота и се радвай на спокойствието си!
Това е от личния ми опит!  ;)

SoturinTie, ти имаш спомени от този живот, нали? А аз освен от този имам и от предходни. Едни помнят повече, други по-малко, а когато става дума за важни житейски ситуации - помня доста подробности... Съжалявам, че тотално си блокирал интуицията си. Но и за това си има елементарно обяснение - за твое добро е, защото все още не си готов, но според мен си на прага щом участваш в тази и други теми. Така че ако ти се случи нещо, за което не си попаднал на научно обяснение, не се шашкай, просто се отпусни и наблюдавай!  8)
« Последна редакция: Август 24, 2011, 22:49:42 pm от Passiflora »

Неактивен M.E.S.S.I..A.H

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #322 -: Август 25, 2011, 04:27:03 am »
Значи m2f на теб ти препоръчвам да прочетеш поста ми многократно ,отново и отново, а същевременно веднага след всяко да четеш и твоя последен пост. Явно е че всеки път трябва да го правиш по различно време на денонощието,седмицата,месеца годината... и в различни състояния на психическо и умствено равновесие породени от емоционални дисбаланси от преживявания.
Тук сме наследили толкова богат и красноречив език, за разлика от ватиканците дето пишат на латински пъг говорят на британо-саксонски, което си е буквална и умишлена зараза с шизофрения и опитомяване,а нас ни прави византийци ...... тук разликата между курник,кошер и кошара е просто в кой БГ град си попаднал. Много е важно като напредваме в ученето на английски да видим защо възприемат закърмените с него толкова кретенски и бъгнато, като много трябва да се пазим да не започнем да "мислим" на английски докато напредваме, щот тва за мен си е чиста проба самоубийство. Та мисълта ми е ,че всеки път ще виждаш нещо ново в мойте 10-на реда а в същото време в твойте как на различни нива спориш само и сама със себе си .Моля те да потърсиш инфо и тълкуване на понятието "църковен канон" преди да ме питаш дали оттам черпя инфо, а аз всеки път ще ти отговарям че не съм чел библията, а като много малък съм я отварял с лице на изток и затворени очи произволно ,за да търся отговори ,не инфо.За библията мога да те открехна ,че там "душата" дето се "ПРЕ-ражда" я наРичАт "САМАРЯНКА" на "КЛЮЧоВи" места!
 А колкото до eses отдавна чета твои мнения и теми и винаги съм избягвал да коментирам, защото са доста конкретни и обосновани, забелязъл съм още в началото че си с доста високо АйКю  и трудно ще те науча на нещо или ще те  оспоря ,което не може да ми бъде цел нито има смисъл. Освен това интелекта не е проблем а качество ,сега си позволавам да ти дам съвет, защото темата която си започнала и конфликтите в теб които те насочват към нея не са проблем на осъзнаването,а и прераждането доста омърсена територия.
Личното ми мнение е че доста хора бъркат "АКАША" и спомените от бъдещето със спомени от минали животи.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #323 -: Август 25, 2011, 08:13:31 am »
Мерси за "ценните" препоръки, M.E.S.S.I..A.H, и аз имам някои препоръки, но ще се въздържа да ги описвам тука. :hi:
П.П. само ще допълня, че когато някой притежава по - голямо знание и мъдрост от друг, за него не представлява никакъв проблем да "слезе" на нивото на незнаещия или да ползва неговия набор от понятия. Ама това се отнася само за истински знаещия и мъдрия, не за всеки! :hi:
« Последна редакция: Август 25, 2011, 08:17:33 am от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен SoturinTie

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 89
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #324 -: Август 25, 2011, 08:20:03 am »
eses, значи все пак въпреки, че не знаеш какво е това привличане, ти си се хванала за идеята, че е съпруг от минал живот. Не си първата нито ще си последната привлечена от някакъв мъж знаейки, че не е подходящ за нея. Това обаче си има съвсем земно и чисто човешко обяснение и няма връзка с някакви прераждания.
При мен се случват подобни неща, но ако съм привлечен от даден човек аз го отдавам на вътрешните ми вкусове за жените, които са чисто първични и нямат стабилно обяснение. Това са както казах първични усещания, които не оказват никаква тежест на решенията ми, но няма как да игнорирам напълно подобни усещания.
Ще продължавам обаче да ви обръщам внимание на това, че предпочитате да приемете за истинна съвсем невероятната история, мистичната история, и ще пренебрегнете логичното обяснение.
Soturin tie on mainettaan kantaa, ei miekkaansa maahan laskea saa.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #325 -: Август 25, 2011, 08:49:53 am »
Логично обяснение нямам заради дългия период от време -7 години.До колкото знам едно привличане трае доста по кратко.Не предпочитам да имам такова обяснение,а поради липса на логично, съзнанието ми приема друго,което не е логично,просто защото за него всичко е линейно и има нужда от свързаност.
M.E.S.S.I..A.H - няма как да не се полаская от думите ти  :hi:

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #326 -: Август 26, 2011, 20:28:51 pm »
А защо се изпокарахте?  :flag_of_truce:

Можем да си го кажем и без лични нападки. И не съм сигурна за преживяването на eses, защото тя няма СПОМЕНИ с този мъж - ерго може и да си е чисто физическо привличане. Ако е минал живот ще има проблясъци от житейски ситуации заедно СЪС ЕМОЦИИТЕ заредени в преживяването от предишния живот.

Всъщност емоциите са това което ни връщат в предишни животи и то главно като изпаднем в ситуация, в която сме страдали + друго тяло (не забравяйте - поне аз се виждах в други тела).

Поздрави

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #327 -: Август 29, 2011, 18:55:41 pm »
Аз пък се чудя..ако всичко е"тук"и"сега",то за какво"прераждане"иде реч?! ???

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #328 -: Август 31, 2011, 13:33:56 pm »
      Ако  живееш  с  мислите  си  живееш  в  бъдещето,  ако  живееш  с  емоциите си  живееш  тук  и  сега,  ако  живееш  със  спомените  си  живееш  в  миналото  си  и  ако  задълбаеш  в  тази  насока  непременно  ще  стигнеш  до  миналите  си  прераждания,  но  както  съм  казвал  по-надолу  в  темата,  винаги  ще  си  спомняш  негативното  в  миналите  си  прераждания  (само негативното  носи  кармични  зависимости  нали)
       
« Последна редакция: Август 31, 2011, 17:45:47 pm от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #329 -: Август 31, 2011, 16:21:42 pm »
"Течаща вода", всичко останало е само думи ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27