Автор Тема: Въпрос около прераждането  (Прочетена 126393 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #300 -: Юли 16, 2011, 22:37:59 pm »
Според мен най-добро описание е дал  Д-р Майкъл Нютон в книгите си "Пътят на душите" и "Живот между преражданията"
14. Крайната цел на всички души очевидно е да постигнат съвършенство и да се съединят с източника, който ги е създал.
http://galacreativeconsulting.com/statii/148-patyat-na-dushite-duhovni-printzipi
Чела съм ги - безценни книги са! :hi:
Обаче!  ;) Като четеш излиза, че крайната спирка на всички все още прераждащи се души е астрала, т.е. умираш, отиваш в астрала, поседяваш там, после идва новото ти прераждане...Което противоречи на горецитирания в предишния ми пост цитат, че след всяко прераждане душите се издигат през астралния и менталния светове до своя висш Аз и се сливат с него.  :-X
« Последна редакция: Юли 16, 2011, 22:39:07 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #301 -: Август 19, 2011, 22:19:37 pm »
Влизам в тази тема защото бях попитана за спомените си от предишни животи. Не очаквах, че намерената тема е на такова високо философско ниво, но прочитайки първите страници открих запитвания за практически опит в това, което ще се опитам и да направя.

Разбрах и вярвам, че ние само помним предишните си животи в първите си години докато не ни "прмият мозъците".

Като малка си спомням, че помнех неща, които не са ставали – при което са ми казвали да не си измислям. Например виждайки стар кораб във филм „О – този е същия като на пристанището, където живеехме!” Никога не сме живели край морето. Малките деца нямат реална представа за сегашен и предишен живот. Те по-скоро живеят със спомени от предишните. Затова е толкова важно за родителите да ги разпитат и да си записват такива „странности”.

Предишните животи сънувах като събития – както сънувах и събития от сегашния живот. Само че се виждах в другото тяло.

Постоянно излизах от тялото си и обикалях света или около земното кълбо. И досега помня музиката на сферите, клатейки си „краката” от спътника „Мир”. Но това е друга тема. В случая помага да кажа, че когато бях нещастна, не исках да живея и се опитвах да се върна "ТАМ" - в света на духовете. Сякаш излизах от пещера в светлина, но на изхода ме чакаха „пазачите”. Предполагам както и духа ми, те бяха форми с цвят от сияйно бяло до сиво. Има и „консул” – обикновено 3-ма, 4-ма, с които спорех, че не искам да живея и искам да се върна. Те ми казваха, че мога само да постигна задачите си, ако съм жива (в тяло). Там няма имена, но всеки знае всеки – телепатично. Всеки дух е уникален. Отдавна спрях да излизам, не съм сигурна, че мога да го направя, а и не искам.

Първия показател за предишни животи са фобии и заболявания, които нямат обяснение в сегашния живот. Например:

Прекомерните ми страхове за децата ми и нуждата постоянно да ги защитавам.

В предишен живот се бях скрила с децата си в пещера високо на една скала, а мъжете бяха на война. Излязох на входа, защото чух нещо. Последното, което помня беше остра болка в тила, как се навеждам и виждам бялата си туника и златните ми сандали и това беше края, защото ме убиха с копие. Сегашните ми комплекси са чувство на вина от този живот, че не съм се опазила жива, за да ги защитя. Интересно, че бях на 36 години, когато ми снимаха тила и откриха, че 6 и 7 прешлен са срастнали – точно където забиха копието в предишния живот.

Моето злоядство в семейство което няма никакви хранителни проблеми.

Бях голям инат – помня, че стоях 4 часа над чаша мляко и не я изпих, докато не ме нашамариха. Това си беше болест за родителите ми, което сега наричат анорексия, но много години по-късно попаднах на една книга за момиче от Киев хванато в плен от турците и в последствие става султанка – сега намерих книгата – казвала се е Роксолана. Не твърдя, че съм била нея, но като четох книгата че обзе неописум ужас и през главата ми минаваха картини на харем със стаи без врати, подслушващи очи и уши на всякъде и дебели жени, които ме насилваха да ям, защото съм мършава и не съм достойна за султана. Заедно с това се промъкна и неописуема мъка, че не мога да виждам децата си.

Склоността ми да мисля за самоубиство като средство да зачеркна (и се отърва) от този живот и да започна нов.

Сега това е интересно! Този живот специално и досега ме преследва. Била съм на 13 години и живеех в Черноморски град, който сега е под водата. Помня как дойдоха хора и ми казаха, че родителите ми и единствения ми по-голям брат са умрели, защото кораба им е потънал в моркса буря. Помня как вървях по улиците със синя дълга рокля и как прескочих стената да отида на вълнолома. Самоубих се.

Първия път като ми дойдоха мисли да се самоубивам много нощи сънувах тези сцени и натрапчива мисъл, че трябва да изживея „любов”. Когато имах любов и я загубих, пак ме нападнаха такива мисли, но този път кошмарите бяха различни. Някой (Кой?) заведе духа ми в параклис под водата, където АЗ бях погребана – пак със синята рокля. Тялото ми лежеше в една ниша с отпусната ръка и в ръката имаше древно колие, което аз рабрах, че трябва да взема. Когато го докоснах „чух” – „Не си отивай без да имаш деца – аз не можах да изживея любов и деца, но ти трябва.”

Евтин паркинг в Лондон.

Това на шега разбира се, но когато попаднах в Лондон, ме изпратиха в Лондон- близо до кръчмата Червения Лъв в центъра. Бях само на една седмица в града и ползвах карта докато пристигна до Биг Бен, но като го подминах нещо превключих – взех да си карам по улиците, сякаш всичко си знам и стигнах до мястото където са снимали Джак Изкормвача. Там завих на едно място – не знам защо и стигнах до едни подземия под моста на Темза. Имаше малка бележка на стената за паркинг. Вкарах вътре и човека ми поиска 8 паунда за деня. Когато срещнах по-късно мои колеги, те се бяха притеснили, че не ми казали къде да паркирам. Техните паркинзи бяха от 28 до 32 паунда на ден. Когато им казах за „моя” ченетата им увиснаха. Необяснимо защо вярвах, че ще имам късмет през деня ако чуя камбаните на Биг Бен. Години по-късно разбрах, че и местните вярват в това и не само, но и всички родени на места където не се чуват камбаните му не се смятат за Лондончани.

Предишните ми животи се връщаха (и продължават), когато изпадна в ситуация, в която съм била и ме е наранила, както и когато чета определени новини или книги.

Знам че най-популярния начин е хипноза – както Майкъл Нютон е вкарвал своите пациенти не само в предишни животи, ами и между прераждания. Автохипнозата например се прави като всяка вечер медитирате и се връщате все по-назад и по-назад в детството докато помните. Опитвайте се да програмирате съня си „назад”.

Другите начини са да се четат книги и да се гледат филми от всички епохи и места – нещо от тях ще ви се стори познато и близко. От нещо ще се развълнувате. Храната е важна - дали обичате китайско и ориз, или сладки неща и сиропи и т.н. Ако ви влече определен тип дреха, или шапка или материал, разгледайте в търсачките картини от различни епохи и страни и се ориентирайте. Ако решите например, че ви прилича на френски, слушайте френски и вижте дали ви звучи познато.

Чувала съм и за автоматично писане, когато човек се вкара в полу-хипноза и драска по лист без да мисли. Чела съм, че понякога излизат или думи на чужди езици или картини от предишни животи.

Поздрави

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #302 -: Август 20, 2011, 08:03:26 am »
Като допълнение към примерите за нелогични фобии в този ни живот:
Аз съм здравомислещ човек, както и хората с които работя. Но имам колежка, която ми казва, че изпитва неописуем ужас от...цистерни. Разпитвах я за живота и - в живота и няма цистерни.
Аз пък откакто се помня изпитвам панически страх от...облаците, ама не просто от облаци, а по - скоро от големи въздушни маси. Проверих да не е агорафобия - не е. Проверих дали не ме плашат просто големите неща - като цунами например...Е, да, плашещо е и цунамито, но не колкото въздушните маси. Чувството ми е, че  въздуха ще ме подхване и ще ме отнесе някъде, където ще умра и ще се изгубя завинаги...Живея си с това чувство от както се помня. И, ето, че преди няколко седмици, "съвсем случайно" ;) попадам на документален филм за парапланеристи, една от които попадна във вертикално въздушно течение в една буря, припадна от липсата на кислород, отзова се над бурята в адски студ, изпадна в клинична смърт и се носеше бавно безжизнена над облаците, мисля, че в стратосферата ...Това беше! Същото чувство като моето! В този момент ЗНАЕХ какво изпитва жената, ПОЗНАВАХ ситуацията перфектно и аз?! /Филма е документален - в последствие установиха къде е била и какво се е случвало по данните от джипиеса и/...
П.П. В живота си не съм помирисвала парапланер...Нито нещо подобно изобщо.
« Последна редакция: Август 20, 2011, 08:09:07 am от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #303 -: Август 20, 2011, 09:55:22 am »
П.П. В живота си не съм помирисвала парапланер...Нито нещо подобно изобщо.

А разходка с въздушен балон или по-скоро участие във войната с цепелин. Погледай филми от Първата Световна война и виж как се чувстваш.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #304 -: Август 20, 2011, 11:24:02 am »
А разходка с въздушен балон или по-скоро участие във войната с цепелин. Погледай филми от Първата Световна война и виж как се чувстваш.
Стояла съм под въздушен балон - направо през тялото ми преминава една тръпка - от краката към главата по гърба...много е страшно - заради огромното количество въздух в тях. Усещането ми е, че ще ме отнесе нанякъде и няма да мога да се върна. С цепелините е съвсем същото. Ще ме отнесе далече и няма да мога да се върна. Толкова са красиви и балоните и цепелините, иска ми се да ги наблюдавам, и понякога го правя, но се ужасявам от размерите им,/просто изтръпвам, вцепенявам се/, заради огромното количество въздух, което съдържат. В това съзирам огромна заплаха.
Със самолет обичам да летя. Бих с радост се качила и на хеликоптер. Но на цепелин, балон, парапланер или парашут...не.
Не обичам филми за войни. И пет минути не мога да гледам такива. Губя интерес на секундата.
« Последна редакция: Август 20, 2011, 11:29:42 am от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #305 -: Август 20, 2011, 14:00:05 pm »
Виж какво нещо,аз пък имам такъв страх от задушаване,от липса на въздух.На няколко пъти се давих,не знам дали е от това и дали страха ми датира преди давенията,но изпитвам ужас ако нещо спре въздуха ми.Сигурно в преден живот съм се удавила или са ме удушили.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #306 -: Август 20, 2011, 19:40:21 pm »
eses това може и да е психично - човек се страхува от задушаване, когато не изживява живота си пълно, но може и да си е валиден страх от минал живот. Това си е за хипноза / автохипноза.
« Последна редакция: Август 21, 2011, 10:52:49 am от Mirotvorec »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #307 -: Август 20, 2011, 19:42:35 pm »
m2f аз БИХ се качила на балон да срещтна страховете си и да видя какво ще отключат... Защо не опиташ преди заспиване да гледаш облаци, полети...нещата които те плашат за да видиш какво ще изкара подсъзнанието ти през нощта. Не го прави преди работен ден, че може и да не отидеш, ама може би си трува.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #308 -: Август 20, 2011, 20:45:02 pm »
Идеята да срещнеш страха е чудесна. Отдавна бих го направила, ако фобията ми касаеше нещо по - делнично и по - малко екзотично от това, за което споделих. За момента понеже не ми пречи много, не съм се захващала с този въпрос, но предложението ти е добро, благодаря ти.
Tina, казваш, че "Отдавна спрях да излизам, не съм сигурна, че мога да го направя, а и не искам." Защо не искаш?
И още един въпрос: от какво според теб зависи способността на човека да "излиза"?
 :hi:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #309 -: Август 21, 2011, 02:12:05 am »
m2f аз БИХ се качила на балон да срещтна страховете си и да видя какво ще отключат... Защо не опиташ преди заспиване да гледаш облаци, полети...нещата които те плашат за да видиш какво ще изкара подсъзнанието ти през нощта. Не го прави преди работен ден, че може и да не отидеш, ама може би си трува.
Най добре пий две ракии и не бързай да си лягаш, може и две бири с една мастика :drinks:. ;D Преди заспиване само хубави работи се мислят.  ;)Просто съвет.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #310 -: Август 21, 2011, 11:46:13 am »
Tina, казваш, че "Отдавна спрях да излизам, не съм сигурна, че мога да го направя, а и не искам." Защо не искаш?
И още един въпрос: от какво според теб зависи способността на човека да "излиза"?
 :hi:

Така съм се родила m2f - както и Баща ми. И на двама ни е заповядано да си затваряме устата и да не си "измисляме" от Майка, която е много рационална натура. Аз още не мога напълно, но Баща ми винаги се е движел в сънищата / виденията си и назад и напред във времето, което плаши Майка до смърт. Мисли си, че ако не го кажем, няма да стане. Например "сънувах че като тръгнахме днес на почивка, долу на разклона до големия храст ни се спука предна лява гума..." - "О, я млъквай с твоите глупости!" ...Правиха същата тая лява гума до същия тоя храст до обяд.  ;D

Сънищата и излизанията са различни неща разбира се - аз спрях да излизам в момента в който родих първото си дете. Няколко месеца се се държах полу-будна да може като "тръгна" да се върна, защото там е опасно и на мен ми сработи майчинския инстинкт за самосъхранение. Има много недоброжелателни елементи и се водят сериозни битки.

И пак във връзка с преражданията - обичах безумно да ходя на две места - сигурно съм била много щастлива там в предишните си животи. Едното мога и сега да си го посещавам на живо - двореца в Балчик и градините, а другото е една отвесна скала на Адриатика.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #311 -: Август 21, 2011, 22:05:47 pm »
Така съм се родила m2f - както и Баща ми.
Благодаря ти за честния отговор.
там е опасно...Има много недоброжелателни елементи и се водят сериозни битки. 
"Там" е астрала, предполагам? Това което си написала не се ли отнася само за най - долните слоеве с най - ниската вибрация /околоземния астрал/? Ако да, то задължително ли преминаваш през тази част на астрала при излизане от тялото си? Само на това "лошо" място ли си била, или все пак си видяла и по - добри места? Излизайки в астрала съпровождат ли те водачите ти или си си самичка? Излизайки от физическото си тяло с астралното първо излизаш в 3D, нали? Как изглежда за теб границата между 3D и астрала?
Предварително благодаря.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #312 -: Август 22, 2011, 13:51:21 pm »
Да - винаги се минава през ниския астрал. Той е много плътен и се подчинява на физическите закони - например преминаване на въздушни словеве в атмосферата, но когато се излезе в космоса е приказно. Има един елемент на тъмнина и после светлина - тогава чак се навлиза в земната атмосфера или космоса. Още не знам дали това е излизането от физическото тяло, защото започва например след като видя как тялото ми остава да лежи на леглото. Недоброжелателните елементи са точно тогава и преди да се излезе в атмосферата. Чела съм за сребърната нишка на живота която свърза душата с тялото, но не съм виждала нещо подобно. При всички случаи внезапното връщане в тялото много боли и по някога съм имала конвулсии - например ако някой влезе в стаята и ме повика.

Винаги излизах сама, но имах и "приятели" с които се разхождахме или се защитавахме от лошите сили. Преди много години си споделях с приятели-съмишленици къде ходя и един ден бях поканена в едно кафе, където срещнах на живо друг дух - оказа се жена алпинистка, която беше разказвала долу-горе същите неща на СЪЩИТЕ приятели. Колко невероятно беше! Оттогава повярвах истински.

Водачи предполагам имат хората, които го правят съзнателно - при мен беше несъзнателно и по-скоро имаше духове които ме връщаха, защото се криех от тях.  :)

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #313 -: Август 23, 2011, 00:34:11 am »
Благодаря ви, за споделеното!  @---

Някои неща и от мен:
Обръщайте изключително внимание на мигновените видения. Много хора ги пропущат, но те са невероятен източник на информация. Най-малкият детайл може да ги предизвика. 
Примерно седях в една механа и срещу мен имаше една масивна дървена врата. В един момент когато погледнах тази врата и се видях как отварям подобна, но тъмно кафява, по-скоро видях основно ръката си с дълъг ръкав от някаква материя като кадифе... Много такива спомени от предходни животи имам, като например днес. Вървях през една тревиста пътека и сякаш се пренесох някъде другаде, усетих влагата на тревата под краката си (а бях обута)...

Относно преражданията ми, за които знам:
Била съм гностик и за това са ме обесили. Не ме питайте как съм разбрала, че е цял роман...  ;D

Трак - започна най-абсурдната война между две племена... Приятелите ми, които толкоз много обичах, трябваше да са ми врагове. Отказах да участвам и избягах с един кон... и други подробности...

Прабългарин - два пъти. Един път някъде по времето на първото българско царство. Бях нещо като духовно лице.
Втори път някъде след времето на Георги Тертер "стария". Имаше съвет и бяхме насядали на земята в нещо като шатра, старите хора коментираха как се е променило времето от както "стария" е бил на влст и на сегашния.
Тогава имаше боен поход и от засада ме раниха със стрела в гърба. Явно са ме спасили след засадата, защото следващото, беше как наблюдавах тялото си отстрани и как няколко хора се суетяха около мен и се чудеха как да изкарат стрелата и какви ще са последствията за здравето ми, а аз през цялото време им крещях (само дето те не ме чуваха) "Просто извадете проклетата стрела!"
Явно тогавашната ми възраст е била към 24г., защото и в сегашния ми живот по време на една лекция в университета получих силна болка в гърба (Точно там където беше забита стрелата). Няколко минути не можех да си поема дъх и честно ви казвам тогава изпитах неистов страх, че вече няма да мога да дишам и това е края, но се насилих да си поема дъх, въпреки огромната болка и тя постепенно отшумя. Отидох на лекар, правиха ми какви ли не изследвания, но всички казаха, че съм в перфектно здраве, а аз се чудих защо ми се случва това (случваше се още няколко пъти,но по-слабо) и чак след около месец сънувах този сън и болката изчезна и повече не се е появявала.
Още няколко живота, за които разбрах, само дето не мога да разбера годините и мястото...
Дори и един в Атлантида, за съжаление точно когато потъваше.

 
« Последна редакция: Август 23, 2011, 01:14:06 am от Passiflora »

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #314 -: Август 23, 2011, 01:05:21 am »
Според мен най-добро описание е дал  Д-р Майкъл Нютон в книгите си
14. Крайната цел на всички души очевидно е да постигнат съвършенство и да се съединят с източника, който ги е създал.
Според мен крайната цел е постигане на хармония с останалите същества. А и духът е безсмъртен, докато съществува каквото и да е и духът ще съществува, така че няма как да се спре процесът за духа, може да се спре само за душата.

Tina, относно излизането извън тялото: имах подобно изживяване по време на Рейки. Бяхме се разбрали с други хора, които се занимават с Рейки да даваме Рейки на Земята. Застанах права в стаята пред мен беше терасата и си представих как държа Земята в ръце (това е един от начините да се прави Рейки на Земята) и се усетих в безтегловност, виждах си ръцете и в тях Земята, но това чувство беше неочаквано за мен и се изплаших, в следващия момент се видях пак в стаята, опитах се да преодолея страха си и пак усетих безтегловност и се видях пак в космоса и Земята между ръцете ми ... после пак стаята ... и така няколко пъти докато реших, че няма смисъл докато не преодолея напълно страхът си от това усещане.
Друг път пак: бях излязла на терасата и видях един облак с формата на лице, реших, че искам да го разгледам по-обстойно и в следващия момент бях вече в небесата до облака, но пак онова чувство на безтегловност ме обзе и се изплаших, че ако се задържа по-дълго в това състояние ще пренеса и тялото си там, а не бях подготвена за преземяването  ;D . А бе почувствах, че ако си правя бъзик с тези неща ще се изтрополя от терасата, нищо че е с доста висок парапет.

А с Рейки успях да си върна доста спомени от един друг живот. Тогава бях младо момиче (около 17 г.) и загинах защото стоях върху коня си до ръба на една скала. Конят се изплаши от нещо и аз политнах надолу...
Та с Рейки си върнах подробности за замъка,в който съм живяла,за местността и един мост, за тогавашната ми майка и една случка с нея, за характера ми ... за едно недодялано гобленче, което така и не съм довършила (кръгло с цветя)...
Много болка ми причиниха тези спомени и едва тогава осъзнах, че не само живите ги боли когато загине любим човек, но и човекът, който е загинал също ужасно го боли от раздялата и чувството на загуба и невъзвратност...   
Стига толкоз за сега, друг път може би пак!
« Последна редакция: Август 23, 2011, 01:07:23 am от Passiflora »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27