Автор Тема: Въпрос около прераждането  (Прочетена 125880 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #180 -: Февруари 25, 2010, 22:07:56 pm »
 :)Незнам, тия ми дойдоха на наум иначе има и други, като се замисля все пак тези  са едни от най-четените в отдел езотерика. Все пак работя в библиотека, особенно Блаватска направо я напукват и Мулдашката.
« Последна редакция: Февруари 25, 2010, 22:12:00 pm от fishbone »

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #181 -: Февруари 25, 2010, 23:45:08 pm »
Блаватска и компания са се оплели, като пате в калчища. Така е като се пише доктрина на база "смътно усещане".

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #182 -: Февруари 25, 2010, 23:57:09 pm »
:)Незнам, тия ми дойдоха на наум иначе има и други, като се замисля все пак тези  са едни от най-четените в отдел езотерика. Все пак работя в библиотека, особенно Блаватска направо я напукват и Мулдашката.
На Блаватска нещо не ми вървяха писнията..едни тегави,мазни..Абе отхвърлих ги.
Мулдашев ме кефи с постиженията си в медицината.Иначе,може и да има нещо вярно в теориите му,но не ме вълнува чак дотолкова,че да му изчета и на него всички книги..
и това с генофонда..Много нелогично ми се струва

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #183 -: Февруари 26, 2010, 00:19:50 am »
Ами така е, всеки луд номера си. За мен те са постигнали много в своите иследвания, като на Мулдашев продължават предполагам ще успее да издадде още книги и ще са интересни стига да не зафтаря много. Като офталмолог и турист първа категория го признавам иначе.

Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #184 -: Февруари 26, 2010, 21:46:12 pm »
Скъпи деца не четете това което не харесвате- живейте си живота както го разбирате и ще учите нещата на собствен гръб. Така и най-добре се усвоява истинския живот- успех

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #185 -: Март 05, 2010, 18:49:29 pm »
 :) В краят на миналата година постнах линк, та всеки сам да изчисли колко пъти се е прераждал. Но смятам , че все едно кой колко пъти е бил на Земята има значение, а по-скоро какво е научил от всяко посещение?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #186 -: Март 05, 2010, 19:05:40 pm »
aldonea,искам да те питам нещо,понеже виждам,че си запозната с прераждането и прочие.Не може ли един човек за 1 живот да научи повече,отколкото някой друг човек да речем за 10 живота?Поне аз си мисля,че,ако тук е като училище и примерно някои ще схващат по-бързо и ще са по-напред с материала?!Поне в училище така се получаваше-някои ученици не можехме да схванем геометрията,но да речем разбирахме аритметиката,докато други схващаха всичко изведнъж или пък хептем нищо.Та,доколко това кой колко пъти се е раждал и умирал(пре-раждал)определя колко е еволюирал?Но знам ли,може и по различно да е от училище живота...Поздрави!  :)
« Последна редакция: Март 06, 2010, 19:57:12 pm от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #187 -: Март 06, 2010, 10:47:34 am »
Всъщност единствените Уроци на всяка Душа тук на Земята в многобройните прераждания са да се научи БЕЗКРАЙНАТА ЛЮБОВ КЪМ ВСЕКИ ЧОВЕК И КЪМ САМИЯ СЕБЕ СИ, КАКТО И ПРОШКАТА КЪМ ВСЕКИ ЧОВЕК И КЪМ САМИЯ СЕБЕ СИ, КАКТО И БЕЗПРИКОСЛОВНАТА ВЯРА, всички жижнени ситуации са именно затова и когато човек максимално се себеопознае тук на Земята той завършва еволюционния Път на Душата в материален аспект и се преминава на друго ниво - вече не материално и това е преминаване към Учител, Ангел и т.н. така има една постоянна еволюция на живота и към това е ИСТИНСКИЯ СТРЕМЕЖ НА СЕБЕОПОЗНАВАНЕ НА ДУШАТА- тя от Душа да премине в Духъ- по-висшето свое опознаване, а така Бог се преопознава

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #188 -: Март 06, 2010, 11:13:56 am »
Та,доколко това кой колко пъти се е раждал и умирал(пре-раждал)определя колко е еволюирал?Но знам ли,може и по различно да е от училище живота...Поздрави!  :)
     Броят  прераждания  нямат  никакво  отношение  към  еволюцията!  Броят  им  е  критерии  за  нашата  схватливост! 
     Лора  привет, 
     Не  мога  да  се  съглася  с  теб,  че  доброто  трябва  да  бъде  пасивно!  Хазрат  Инаят  Хан  (суфит) казва  доброто  трябва  да  бъде  като  скала  в  морето  на  злото - вълните  му  неминуемо  ще  се  разбиват  в  нея!  Моето  мнение  е  диаметрално  противоположно - нека  скалата  е  е  злото  е  скалата  и  доброто  да  го  блъска  непрекъснато  с  вълните  си!!!!! 
      Няма  скала  устояла  на  прибоя!!! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #189 -: Март 06, 2010, 14:59:13 pm »
Скалата е доста точна като символ изразяващ твърдост, равновесие и стабилност. А океанът, вълните са стихийни, неразумни и хаотични. „Няма скала устояла на прибоя“ – всъщност абсолютно всяка форма е преходна. Океанът също. Скалата може да не е вечна, но като символ чрез който да се изрази равновесието и непоклатимостта на духа е подходяща.

LORA_DANA , любовта, вярата, доброто, колкото и да са важни, не са всичко. Човек освен да е добронамерен, с благородни стремежи и изпълнен с любов към всичко съществуващо, трябва да притежава знанието и волята (силата, търпението, постоянството, упоритостта) да реализира тези стремежи. Човек без знание и изключително калена воля няма как да води живот според божествените закони. Просто няма как да издържи на натиска на собствения си егоизъм, на навиците, зависимостите, личностните си желания и страсти. Човек без развита мисъл, способност за разбиране и различаване (вивека) няма как да различи истината от своите предразсъдъци и илюзиите. ...
« Последна редакция: Март 06, 2010, 19:58:36 pm от Mirotvorec »

Неактивен LORA_DANA

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #190 -: Март 06, 2010, 15:20:00 pm »
Ирис, говорим еднакво но от различен ъгъл- всъщност всичко случващо се в Пътя е единствено и само ние да върнем своята божествено- светлинна същност и това е чрез Проктата и Любовта и така усвоявайки ги в пътя ние проявяваме Воля, твърдост и изпитанията които са Учителя кое качество доколко сме го усвоили е нашиата изпитна сесия. Кой е казал, че Прошката и Любовта изключват Волята търпението Силата и смирението?!Нима да простиш истински на Врага си е лесно? А какво да кажем и да го обичаш като себе си!?Кой е казал, че да устояваш Истината е лесно и не ти трябва Вяра, Сила, Търпение?! Но те само подпомагат постигането на Вярята , Прошката и Любовта

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #191 -: Март 06, 2010, 15:22:21 pm »
     Извинявам  се  за  грешката  в  предният  отговор!
     Няма  хаос!!  Има  подреденост  която  ние  хората  не  разбираме!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #192 -: Март 08, 2010, 12:46:16 pm »
aldonea,искам да те питам нещо,понеже виждам,че си запозната с прераждането и прочие.Не може ли един човек за 1 живот да научи повече,отколкото някой друг човек да речем за 10 живота?Поне аз си мисля,че,ако тук е като училище и примерно някои ще схващат по-бързо и ще са по-напред с материала?!Поне в училище така се получаваше-някои ученици не можехме да схванем геометрията,но да речем разбирахме аритметиката,докато други схващаха всичко изведнъж или пък хептем нищо.Та,доколко това кой колко пъти се е раждал и умирал(пре-раждал)определя колко е еволюирал?Но знам ли,може и по различно да е от училище живота...Поздрави!  :)
  :)  Бих отговорила на въпроса ти по следният начи: В КОЯ ГРАДИНКА ЦВЕТЯТА ЩЕ СА ПО-КРАСИВА, В ТАЗИ КОЯТО СЕГА СЕ УЧИМ ДА ЗАСАЖДАМЕ И СТОПАНИСВАМЕ, ИЛИ В В ОНАЗИ, КОЯТО ЗАСАЖДАМЕ С ЛЮБОВ,ТЪРПЕНИЕ И МНОГО ЖЕЛАНИЕ ПОНЕ ОТ НЯКОЛКО СЕЗОНА?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #193 -: Март 08, 2010, 14:24:48 pm »
Амии,според мен зависи най-вече от самата душа и"индивидуалноста"и.Наскоро се запознах се много прятна и приветлива млада жена която се занимава с психотерапия и хипноза.Макар срещата ни да беше кратка,за себе си веднага я определих като много позитивна личност(ще речеш живяла 100 живота),а после в процеса на разговора ни ми каза,че била нова душа.Т.е.това и е първи живот като човек.Естествено,че не мога да бъда 100%в думите и,но се замислих..И сега мисля,че е напълно възможно една душа да усвои толкова"материал"в един живот,за колкото на някоя друга ще са и нужни 100 живота.Всичко си е индивидуално.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Въпрос около прераждането
« Отговор #194 -: Март 08, 2010, 15:44:58 pm »
aldonea,искам да те питам нещо,понеже виждам,че си запозната с прераждането и прочие.Не може ли един човек за 1 живот да научи повече,отколкото някой друг човек да речем за 10 живота?Поне аз си мисля,че,ако тук е като училище и примерно някои ще схващат по-бързо и ще са по-напред с материала?!Поне в училище така се получаваше-някои ученици не можехме да схванем геометрията,но да речем разбирахме аритметиката,докато други схващаха всичко изведнъж или пък хептем нищо.Та,доколко това кой колко пъти се е раждал и умирал(пре-раждал)определя колко е еволюирал?Но знам ли,може и по различно да е от училище живота...Поздрави!  :)
  :)  Бих отговорила на въпроса ти по следният начи: В КОЯ ГРАДИНКА ЦВЕТЯТА ЩЕ СА ПО-КРАСИВА, В ТАЗИ КОЯТО СЕГА СЕ УЧИМ ДА ЗАСАЖДАМЕ И СТОПАНИСВАМЕ, ИЛИ В В ОНАЗИ, КОЯТО ЗАСАЖДАМЕ С ЛЮБОВ,ТЪРПЕНИЕ И МНОГО ЖЕЛАНИЕ ПОНЕ ОТ НЯКОЛКО СЕЗОНА?  :hi:
И В ДВАТА СЛУЧАЯ.То,всъщност си е едно,ако делим нещата на две и повече-се усланяме на дуализма,който си е една илюзия.Няма как да засаждаш нещо с любов,търпение и много желание,ако не си се научил(или не знаеш)преди това как да засаждаш и стопанисваш същото това нещо.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27