Автор Тема: Черепи на Извънземни  (Прочетена 45978 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Черепи на Извънземни
« Отговор #45 -: Февруари 02, 2008, 21:01:32 pm »
Обикновено тези черепи, респективно скелети (между тях и на гиганти), изчезват веднага от музеите, повечето още на самите разкопки.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Черепи на Извънземни
« Отговор #46 -: Февруари 02, 2008, 21:57:55 pm »
Обикновено тези черепи, респективно скелети (между тях и на гиганти), изчезват веднага от музеите, повечето още на самите разкопки.
   Мисля, че не си съвсем прав. Най-долната снимка е с череп, който гледах веднъж в научнопопулярен филм. Черепът е заснет в музея, зад витрината, където посетителите могат да го наблюдават. Музеят, мисля, че е в Германия или Австрия. За този череп имам и някаква статия. А горните в болшинството си са индиански трапанации, без да смятаме последната на третия ред в най-дясно. Тя си е на извънземно.

stiver

  • Гост
Относно: Черепи на Извънземни
« Отговор #47 -: Февруари 02, 2008, 22:29:59 pm »
В последните години се вдига много шум специално около черепът на Звездното Дете (Starchild). С няколко думи за него:
Преди около 50 години едно момиче от Мексико открило в пещера 2 черепа и ги запазило като сувенир. По-късно, счерепите са занесени в САЩ и в момента се съхраняват от частни лица. Направени са всички възможни научни изследвания. Въглеродните проби показват, че черепите са на около 900 години. Единият е на 20 - 25 годишна жена. Другият е на 5-6 годишно дете. Докато женският череп е напълно нормален, детският е истинска загадка.  В сайта ще намерите много снимки и презентации, както и научните доклади от изследванията. Не намерих снимките от ДНК пробите, но ако искате мога и тях да кача. Пробите направени със средствата на съдебна медицина показват че черепът не е фалшификат и никога не е бил променян или искуствено деформирана. Костта му е 2 пъти по-дебела и като цяло тежи 2 пъти повече от нормален череп. Причината да се предполага, че черепът не е напълно човешки е необикновената му форма, която не е резултат от болестна деформация. Той е напълно симетричен и всички черепни кости са добре и стабилно прикрепени една към друга. Пластичните възстановки показват форма на главата и лицето, които според очевидци, наподобяват сивите повече от най популярните рисунки. Първоначално се приемало, че жената е майка на детето. ДНК пробите направени през 2003 година показват, че двата черепа нямат роднински връзки. ДНК изследването на детето показват, че от страна на майката то има човешки произход, но от страна на бащата ДНК-то е непознато. Последните изследвания показват, че структурата на черепната кост е различна от човешката и в нея има особени фибри, които може да са като фибрите, които се появяват при хора болни от загадъчната Morgellons Disease, която се появи едва напоследък.

http://www.starchildproject.com/

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Черепи на Извънземни
« Отговор #48 -: Февруари 02, 2008, 23:34:56 pm »
Обикновено тези черепи, респективно скелети (между тях и на гиганти), изчезват веднага от музеите, повечето още на самите разкопки.
   Мисля, че не си съвсем прав. Най-долната снимка е с череп, който гледах веднъж в научнопопулярен филм. Черепът е заснет в музея, зад витрината, където посетителите могат да го наблюдават. Музеят, мисля, че е в Германия или Австрия. За този череп имам и някаква статия. А горните в болшинството си са индиански трапанации, без да смятаме последната на третия ред в най-дясно. Тя си е на извънземно.


Е да де, но тези черепи са умишлено сплесквани от южно-американските индианци и не само... Но какво говорихме и по-напред в темата - защо са ги сплесквали? За да приличат на кого??? ;) Според мен ануннашките глави са били подобни. Има и друга теория, че са сплесквали черепите по този начин, не за да приличат на "боговете", а защото по този начин психичните им способности се увеличавали...

Третият наистина не е човешки, а заедно с него и този на stiver, ги има всички на страница 1 от темата. Там съм събрал всички черепи, които не са от земен произход. За жалост от много време няма нищо ново... :(
« Последна редакция: Февруари 03, 2008, 12:05:48 pm от Eon »

Неактивен Rockbul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
  • Всичко от което имам нужда е любов!
Относно: Черепи на Извънземни
« Отговор #49 -: Февруари 12, 2008, 03:44:44 am »
Да този череп с рогата впечатлява най-много. Ако разгледате черепи на животни, които имат рога(крави, кози, овце) ще забележите, че рогата започват от черепа с някакво начало, не са изникнали непрекъснато и  постоянно от него. Това ме навежда на мисълта , че тук е работил "фотошопа". Защо в другите познати видове това не се наблюдава?

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Черепи на Извънземни
« Отговор #50 -: Февруари 12, 2008, 10:33:47 am »
Ами щото това не е познат вид :P

Неактивен cheese

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Относно: Черепи на Извънземни
« Отговор #51 -: Април 19, 2008, 14:37:36 pm »
За сведение, колеги, аз също намерих до Беленташ "извънземен" череп. На извънземно теле имам предид. Но ме догнуся да го взимам със себе си и там си го оставих.
Ето го на снимка: http://community.webshots.com/album/563146906FBfRDN?start=0
На края на албума са снимките. Кубинката ми може да се ползва за мащаб :D
« Последна редакция: Април 21, 2008, 00:36:12 am от H. »

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Черепи на Извънземни
« Отговор #52 -: Април 26, 2008, 22:14:40 pm »
На много места издължената глава е бил белег за знатно потекло или нещо подобно и са им стягали главите от малки и така се е получавало това издължаване.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Черепи на Извънземни
« Отговор #53 -: Април 26, 2008, 22:56:46 pm »
На много места издължената глава е бил белег за знатно потекло или нещо подобно и са им стягали главите от малки и така се е получавало това издължаване.

За да имитират/напомнят за... кого? ;)

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Относно: Черепи на Извънземни
« Отговор #54 -: Април 26, 2008, 23:06:24 pm »
Рептилиите, разбира се!
Искам бонбонче:)

Хорус е прав донякъде, за това с черепите. Че са искали да напомнят на някого или на нещо. Ама аз не бих разчитал само на това предположение.
Едно време, по жълтите павета е било модерно аристократските девойки да се разхождат с бели чадърчета, за да ги оглеждат момците:) Ама е било модерно да са кривогледи, дори са ходели на очен лекар да им изкривява погледа, че било модерно...Дали тия от Орион или Андромеда са кривогледи? Или някой от нямане кво да прави изтрещява ???

Същото е и с черепите. Има едно племе, дето си издължава пък врата, основно жените. Носят едни специални пръстени. А е кривнала от правия път, а са махнали пръстените и главата хоп- на земята....
« Последна редакция: Април 27, 2008, 11:46:05 am от RedGuy »
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Черепи на Извънземни
« Отговор #55 -: Април 30, 2008, 20:48:59 pm »
Ако сте запознати пред средните векове пък, белег на знатност е било високото чело и се е подчертавало. Аз не обичам да се хващам за "хита на сезона", въобще може да не са имитирали никой. Или да са имитирали някои или нещо друго. Мисля, че пак прекалено подценяваме древните.

Неактивен cheese

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Относно: Черепи на Извънземни
« Отговор #56 -: Май 05, 2008, 08:48:52 am »


За да имитират/напомнят за... кого? ;)

Точно рептилиите, земните поне,нямат издължени черепи (с едно-доколкото помня, изкопаемо изключение, което си е имало масивна резонаторна кутия, за да омайва женските с по-плътен глас).

А за имитирането ... Трябва ли човек всеки път да имитира нещо хубаво, развито и прочее? Защо в древността да нее  съществувала просто МОДА, както и сега. И, като вмсяка  мода, да е на моменти откровено кретенска. Сега се имитират неграмотни негри, на които акълбът не стига дори шапката да си сложат с козирката напред, хората си дупчат носовете и си мушат предмети там, както правмят папуасите в Нова Гвинея, и прочее, и прочее, и прочее.
Модите са глупаво, стихийно нещо. Нали зднаете историята за възникването на високите токчета?? Много е поучителна!
« Последна редакция: Май 05, 2008, 08:51:47 am от cheese »

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Относно: Черепи на Извънземни
« Отговор #57 -: Май 07, 2008, 18:56:14 pm »
Значи в определени народи така е е отбелязвало знатното потекло, и това е било привилегия а не мода. И въобще последното мнение показва пълно непознаване.
И явно и този обичай има общо начало, но как е възникнал, не ми е ясно,и мисля, че защо е възниквал не се знае.
Идеята ми е, че в зависимост от виждането можеш да приемеш определена версия.

Например ако се замислите, някои видове корони могат да се оприличат на описанията на знатни рептили по Кредо Мутуа. Но смисъла на корона може да е съвсем друг. Не съм запознат.

Неактивен angelyt

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Относно: Черепи на Извънземни
« Отговор #58 -: Май 07, 2008, 23:08:09 pm »
Абе първия череп е на майката от семейство Симсън...  :P

Някой ден като израстнеме.. и нашите черепи може да заприличат на извънземните, ще сме с пет пъти повече мозък.
« Последна редакция: Май 08, 2008, 00:33:11 am от Mirotvorec »

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Относно: Черепи на Извънземни
« Отговор #59 -: Май 20, 2008, 14:18:48 pm »
Инките - специалисти по черепна хирургия ;) :-\ ;)

www.e-vestnik.bg/3872


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27