Автор Тема: Шизофреници  (Прочетена 31755 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Шизофреници
« Отговор #30 -: Юни 29, 2010, 21:31:13 pm »
Лудост: Изнамериха още две “умствени болести”
 :o

В ново проучване, публикувано в “Американското психиатрично списание” и ръководено от психиатъра Джон Х. Гилмор, се твърди, че дори при децата на възраст само няколко седмици могат да се откриват “мозъчни аномалии, свързани с риск от развиването на шизофрения”. Бихме искали да отбележим очевидната лъжа в това мошеническо изследване: Няма разработен медицински и/или научен тест, който да е доказал, че шизофренията е физиологично заболяване – съответно не може да се твърди, че болестта се дължи на мозъчни аномалии.

(Можем да отбележим още, че) няма тест на химическия баланс в организма, рентгенови проучвания или такива с магнитен резонанс, които да свидетелстват, че шизофренията се дължи на причини като тези (посочени в доклада на Гилмор). Тъй като няма доказателства за медицински аномалии, които да се свързват с “риска от развиването на шизофрения”, можем да оприличим откритието на Гилмор с “двойнствения език” (doublespeak) на Джордж Оруел. Това е езикът, при който умишлено се прикриват данни, а други данни се изопачават, за да бъдат заблудени слушателите или читателите.

Източник: CCHRInt (Международна гражданска комисия за надзор на гражданските права)

http://www.cchrint.org/2010/06/23/pre-crime-try-pre-diagnose-and-pre-drug-psychiatrists-target-infants-as-mental-patients/

Коментар от Стопанина: Както е тръгнало, списъкът с “открития” на лудите психиатри ще се обогатява до Второ пришествие. Вече се замислям дали да не събирам подобни интелектуални недоносчета под отделен етикет (tag). Новината, че искат да обявяват за луди дори децата в люлката, е достатъчно зловеща, но още по-страшното е, че не е единствената за днес – сипят се на килограм:


Ако избирате здравословни храни, може би имате умствено заболяване
http://www.naturalnews.com/029098_orthorexia_mental_disorder.html

    Опитите за обогатяване на “умствените смущения” нямат край и вече включват ежедневните човешки занимания. Психиатричната индустрия обаче ни предлага поредната и може би най-абсурдна “болест”, която е могла да й хрумне: заболяване на здравословното хранене.

    Това не е шега. Според тези психиатри, ако често търсите хубави плодове, с които да се храните, вие сте “психично болен” и може би се нуждаете от лечение с химикали, включващи силни психотропни вещества. Вестник “Гардиън” съобщава, че съсредоточаването на вниманието върху идеята, че трябва винаги да се храним здравословно, може да е сериозно психологическо смущение. По-нататък в статията се казва, че това “заболяване” е кръстено orthorexia nervosa, което в буквален превод от латински значи “нервност на правилното хранене”. :o

Източник: Natural News
http://www.naturalnews.com/029098_orthorexia_mental_disorder.html

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:Шизофреници
« Отговор #31 -: Юни 29, 2010, 21:39:23 pm »
Значи и аз съм болен от orthorexia nervosa. Колкото повече болни от тази болест - толкова по-добре! ;D
Keep 'em occupied!

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:Шизофреници
« Отговор #32 -: Август 10, 2010, 13:53:39 pm »
Цитат
Бихме искали да отбележим очевидната лъжа в това мошеническо изследване: Няма разработен медицински и/или научен тест, който да е доказал, че шизофренията е физиологично заболяване – съответно не може да се твърди, че болестта се дължи на мозъчни аномалии.
Едно от най-вярните неща в нета! Браво!  :yes:
Шизофренията е обсебване от другомерни същности. Лекува се лесно, стига на лечителя да му стиска. Има риск от прехвърляне на "инфекцията"

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Шизофреници
« Отговор #33 -: Април 06, 2012, 21:46:53 pm »
Преди малко намерих филм с много факти за злоупотреби с психиятрията, създаден е от общественна организация.


http://www.cchr.org/videos/psychiatry-an-industry-of-death-1.html


в Ютуб
http://www.youtube.com/watch?v=gvdBSSUviys
Soli Deo Gloria!

Неактивен letqshtata

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re: Шизофреници
« Отговор #34 -: Април 06, 2012, 23:22:09 pm »
Орторексията е начален стадий на Анорексия.Знам много по този въпрос,защото съм била болна от Орторексия.
Орторексията,Анорексията и Булимията наистина са заболявания на психична основа.Човек просто психясва на тема храна и отслабване.Но аз се оправих без да пия никакви "психотропни вещества".
Според мен няма нищо лошо в здравословното хранене.Това,че избягваш ГМО-та и други боклуци,не означава,че си психично болен.Само се опитват да ни го внушат и да продължат да ни тровят.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Шизофреници
« Отговор #35 -: Април 07, 2012, 03:34:01 am »
Аз за храненето и булимия, анорексия нищо няма да коментирам, защото това няма общо с Шизи-тата.
Чела съм, гледала съм филми за красиви моделки. Отблъскващи снимки на племенницата на Версаче и Майка й. Някакви крайни неразбираеми мерки като при загрозяването с пластичната хирургия. Виждала съм и много пълни хора, обратното на горното. Такива, които са успявали с диета да отслабнат и пластична опирация са си правили дори, но ... нещо се губи.
Колко може да е здравословен животът не знам. Защото както храната така и алкохола, цигарите и наркотиците са си зависимост. Всеки е поддатлив на изкушения и пристрастяване. Но мярката...
Аз лично, смея да твърдя, че не се отнасям добре с организма си. Не се храня редовно и здравословно. Но от годините като ходя на лекар, винаги приключват с фразата :"повече течности"- независимо дали имаш настинка или те боли окото. Та от тогава се старая да пия много вода, защото имам и двойни бъбреци (следствие от  Чернобил може би, защото обяснението е аномалия, мутация, а не наследствено-генетично)- в този ред на мисли, знаете ли разликата между Наследствено и Генетично?
И защо шизофренията се определя като една от Наследствените болести?
За гениите и обикновените шизофреници е същото като за боледувалите от пневмония гении и обикновени хора.
Среда, въздействие, предразположеност. Фактори да искаш.
Но като цяло, аз си мисля, че има голям брой недиагностицирани шизофреници (или луди), които не е задължително да имат нужда от хапчета, а доста добре да се справят и без диагнозата, с гласовете и образите допълнително.
Има и много филми. Но понеже стана дълго, последно искам да отбележа, че на такива хора им е много по-трудно. И лично, аз ги уважавам, дори и като повече личности и не-гении. Но това да се справяш с този Хаос и безредие, в същото време да не искаш да си просто нормален `робот`, който ходи на работа, готви, грижи се, излиза с приятели, смее се, плаче... е много достойно да се оцени като равноправно човешко присъствие като на всеки друг Нормален, но пък ... елементарен(здрав-нешизофреник) индивид.
« Последна редакция: Април 07, 2012, 03:41:51 am от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен jelio0o

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
  • ''Think'' (LEVEL UP)
Re: Шизофреници
« Отговор #36 -: Април 07, 2012, 09:54:59 am »
Значи и на мен ми стана нещо подобно (шизофрения).Отначало не можех да спа нощем , след това постепенно спрях да ям , да пия вода , да разсъждавам докато не спрях  и да говоря ... Нашите ме закараха при психиатър понеже им казах , че съм пушел марихуана.Психиатърката ми предписа RISPOLEPT изпих 1 шишенце пооправих се (макар , че можех да се оправя и без него но ... как да излезеш на глава с останалите).Отидох при психиатърката за 4-ти път ,а тя ми каза , ще изпиеш още 2 такива шишенца а след това , ше минеш на хапчета и аз си казах на акъла аве яя дгд и спрях да ходя даже наште не можеха да ме накарат..... И СЕГА ПАК ПУША ТРЕВА ЧУВСВАМ СЕ СУПЕР ХОДЯ НА ФИТНЕС УЧА ЯМ СИЧКО ТОК без никакви хапчета и тим подобни .... Бях чел някъде из темата ,че може и да е от 3-тото око и чесно да ви кажа и аз такаси мисля а всичко почна от филма на David Icke illuminati който е в замунда гледах го 4 5 пъти при което последния напушен и бях разбрал абсолиутно всичко по него време бях осъзнат и ми работеше много точно 6-тото чувство и след тия шизофрении дет ми ги лепнаха и хапчетата сега съм духовно повален ..... Дори забравех през какво минах и какво съм си мислел понеже това става мин год септември месец , а този форум го намерих съвсем случайно сънувах че разгръщам някаква книга , а  на последната страница бе дявола и като станах до 30 мин намерех в форума за тайнсрвения ръкопис на ВОИНИЧ .... незнам това какво общо има с написаното , но искам да го коментирам понеже ми е интересно :)

Неактивен Georgia

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 46
Re: Шизофреници
« Отговор #37 -: Април 07, 2012, 16:04:27 pm »
Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders можете да си изтеглите от тук

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Шизофреници
« Отговор #38 -: Април 13, 2012, 01:05:37 am »

"Johnson & Johnson" с глоба от 1,1 милиарда долара




Съдебните заседатели са установили повече от 240 хиляди нарушения


Съдът на щата Арканзас е наложил глоби на компанията "Johnson & Johnson" на стойност 1,1 млрд. долара за нарушаване на правата на потребителите.
Съдебните заседатели признаха, че компанията умишлено е скривала рисковете, свързани с употребата на лекарството Risperdal. Съдебните заседатели са установили повече от 240 хиляди нарушения, като всяко от тях е санкционирано с 5 хиляди долара.
Препаратът "Risperdal" е бил рекламиран като „по-безопасен от другите", но не са упоменати страничните ефекти, които предизвиква. Според съдът, за бизнес -гиганта „печалбата е по-важна от хората". Лекарството се използва при шизофрения, биполярни разстройства и раздразнителност при пациентите с аутизъм.\


http://www.novini.bg/news/60440-johnson-johnson-%D1%81-%D0%B3%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B0-%D0%BE%D1%82-1-1-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%B0%D1%80%D0%B4%D0%B0-%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%80%D0%B0.html
Soli Deo Gloria!

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Шизофреници
« Отговор #39 -: Юни 29, 2012, 18:32:13 pm »
Много интересен сайт за злоупотреби главно с психиатрия и други медикаменти, на шведски е но преводача го превежда много добре.
http://www.kmr.nu/
Soli Deo Gloria!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27