Автор Тема: Шизофреници  (Прочетена 31855 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tiamat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re:Шизофреници
« Отговор #15 -: Август 20, 2009, 15:24:36 pm »

Един пророк предсказал, че ще настане голяма суша. След това ще започнат да текат реки с отровна вода, и който пие от нея ще полудява. Предупредил хората, но те не го взели насериозно. Разбира се той се запасил с вода, за да оцелее. След време така и станало. Настъпила суша. Много от хората нямали какво да пият. Когато започнали да текат реки с отровна вода, всеки отпил от нея полудявал. Само пророкът останал с разсъдака си. Всички гледали на него като на луд и го сочели с пръст. Когато запасите от вода му свършили и се наложило да пие от отровната вода и той полудял. Всички след това му казали - "Най-после ти дойде акъла в главата".

 10Х за темата и притчата.За мен проблема е актуален,особено след 1989г. но  за това не се говори...Може би защото по-вечето хора си мислят,че са от страната на ...нормалните?
 В някоя, не си спомням вече коя от книгите на К.Кастанеда,на един от въпросите на Кастанеда по отношение на "лудите"-(шизофреници) ,дон Хуан му казва /по смисъл/,че не се знае кои са "луди" и кои нормални /дали лудите не са нормални или нормалните луди/. Та във връзка с това мисля,че проблема е в това да имаме по-вече разбиране към подобен тип хора.
 Знам,че К.Кастанеда е отхвърлян от много от хората,а от други е приеман.Дори някой от психоаналитиците водят книгите му, като едни от основите на психоанализата,така че не смятам това да го коментирам.Всеки да си го разбира по своемо.

 Въпроса е в това,че всички сме хора на тая Земя и всеки един е важен,по една или друга причина,независимо от ролята която играе в тоя живот.
« Последна редакция: Август 20, 2009, 16:01:00 pm от tiamat »

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Шизофреници
« Отговор #16 -: Август 20, 2009, 16:06:49 pm »
В умствено-емоционален и психологично - естетичен план - това е ежеминутното дебалансирано ежедневие,атеизъм,медии... СЛОВОТО е осквернено,агресивно,изпразнено от съдържание... Може да се обобщи,че цялото ни общество има, по един или друг начин,"заслуга" да се случват тези душевни сривове в немалка част от наши сънародници,както и да "ескалират" такива "болести"...Да се поогледаме какви ги върши всеки един от нас в общуването си с околните,близките и т.н...за децата също иде реч...а те са огледало,реплика на безотговорните"възрастни"...
Статистика за този вид душевни състояния у нас липсва,поне такова впечатление имам,може и да греша,поправете ме моля...или предоставете информация...За видим тотален дефицит на загриженост, поскоро наличие на ПОКАЗНА състрадателност към ближния...
Важно е какво чувстваме със сърцето си когато правим този плах опит да си обясним проблемите...Никой не е застрахован какво ще му сервира съдбата в тази "мелница"...
Ако разполагаме със "снимка" на днешната масовата психика или на (не)деформирана ни душевност в РБ /защо не и в евро и глобален аспект/- няма да останем много очаровани от себе си,мисля си аз...а "вчерашната "психо-"снимка" - исторически погледнато?Как ли изглежда?Подобрява ли се ,влошава ли се "положението"?За "бъдещата" ще си поговорим ако успеем да направим БЕЗ СТРАСТЕН,подчертавам БЕЗСТРАСТЕН контент - анализ на проблемите довели ни до това дередже...Много хора не правят ралика между БЕСТРАСТНОСТ И БЕЗПРИСТРАСТНОСТ...Много се отплеснах,простете ми...  

Неактивен tiamat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re:Шизофреници
« Отговор #17 -: Август 20, 2009, 17:14:18 pm »
Словото:
 -няма чуваемост м/у хората;
 -говорене заради самото говорене;
 -всеки иска да бъде важен! -по смисъл /Д.Карнеги/

Статиска:
 Може би не е лицеприятна.Предполагам,че ако отидеш в който и да е психодиспансер сигурно и частачката може да ти я даде...

Чувствата:
 -изкривяват действителноста /все едно гледащ през криво огледало/...цитат от книга/.../
...без чувства... но само когато искаш да видиш реално нещата.Иначе това си е Дар и Предизвикателство имат го и животните и растенията...

 
Анализ на проблемите довели ни до това дередже:
...явно не му е дошло времето...или сме вече сценарий от притчата?  ;)

 Мисля,че думичката е състрадателност...колкото по-вече толкова по- добре!

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Шизофреници
« Отговор #18 -: Август 20, 2009, 17:40:22 pm »
Радо, преведи си сложения на англ. текст, а не мързела най-лесен, да се сложи пляс и "Добре свършена работа".  :diablo:

Май само аз в последно време обръщам внимание на този проблем - значи на едни се трият текстове, когато се сложат на друг език, но на англ. пуснати от други може спокойно да си седят.   :mad:

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Шизофреници
« Отговор #19 -: Ноември 22, 2009, 19:05:51 pm »
Не мисля, че е болест. Не мисля, че има и нещо общо с употребата на опиати в предишен живот. Според мен, шизофренията се поражда при насилствено отваряне на 3-то око (шок например), когато съзнанието не попада в по-високите измерения, а в по-ниските.
  :) Присъединявам се с едно допълнение, наличието на сериозно разминаване на мисловно и духовно тяло.  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Шизофреници
« Отговор #20 -: Ноември 22, 2009, 20:35:22 pm »
Психически заболявания и промени в настроението
http://www.gnm-bg.com/index.php?option=com_content&view=article&id=102&Itemid=122
20060821%20Foto%20Ryke%20Geerd

ЗАКОНИ НА ГНМ
ГЕРМАНСКАТА НОВА МЕДИЦИНА е основана на медицинските открития на д-р Рике Герд Хамер.
Той е открил ПЕТ БИОЛОГИЧНИ ЗАКОНА, които обясняват причината, развитието и естественото лечение на „болестите”, позовавайки се на универсални биологични принципи.

Според тези биологични закони, така наречените „болести” не са, както се предполага, резултат от неизправност или злокачественост на организма, а по-скоро са една „СМИСЛЕНА БИОЛОГИЧНА СПЕЦИАЛНА ПРОГРАМА НА ПРИРОДАТА” (СБС), създадена да подпомага индивида по време на емоционални и психологически страдания.

Съвременната медицина разглежда човешкия организъм като бойно поле с „клетки убийци”, които унищожават микробите „нашественици”, а химични или радиоактивни оръжия се използват срещу „злокачествените” ракови клетки. Това е концепция, чиито корени лежат в християнско-юдейските абсолютизми за „доброто и злото”, както и в гледната точка на материалистичния свят, който разделя човешките същества от Природата.

Медицинската наука отрича факта, че ние, хората, сме едно с Природата. Тази вяра в човешкото превъзходство над Природата, включително и над животни, служи и до днес като оправдание за жестоките експерименти с животни в лаборатории и медицински изследователски центрове по целия свят.

Откритията на д-р Хамер осигуряват единственото доказателство, че доктрините на съвременната медицина са основани на неверни положения и са изцяло грешни.

Петте биологични закона разкриват, че всичко в Природата има своя биологичен смисъл и че нищо не е „болно” или „злокачествено”.

Биологичните закони, които съставляват тази наистина „Нова медицина” са здраво закотвени в природните науки и в същото време се намират в перфектна хармония с останалите природни закони, в това число и духовните. 

Испанците наричат ГНМ “La Medicina Sagrada”, Свещената медицина, именно поради нейната истинност. 
http://www.gnm-bg.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1&Itemid=55

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:Шизофреници
« Отговор #21 -: Ноември 24, 2009, 20:01:46 pm »
Шизофрениците са хора с обсебено съзнание. При определени условия ( най-вече психологически ) в някое от фините тела на човека, етерно , астрално, ментално, може да се внедри другомерна същност, която да вземе контрола на част от съзнанието на човек и така да го докара до шизофрения. Имаме аурни, астрални, ментални, етерни същности, както и земни духове. Земните духове са духове на умрели хора, които са се изгубили между измеренията, а човек със своите мисли и емоции може да привлече някой от тях в своите фини тела. Всички мании и лудост се причиняват от същности и земни духове. Еленко Ангелов е намерил много малка част от един огромен пъзел. Също и Кастанеда. Летачите описвани от Кастанеда са част от тези аурни същности. Термините които ползвам са от книгите на Людмила Пучко за многомерна медицина, която изучавам в момента и имам възможност пряко да се убедя в истинността на тези теории.

Max

  • Гост
Re:Шизофреници
« Отговор #22 -: Декември 25, 2009, 22:09:36 pm »
Стига бе, вие медицината на сериозно ли я вземате, че ми цитирате тук разни медицински диагнози.Има и други гледни точки, немедицински..Както беше казано вече не се знае кой луд, кой нормален.Какъв е критерият за шизофреничност, кой го е определил и от каква изходна позиция?
А за медицината... тези дето го четат тоя форум трябва да им е ясно...
Да не ми кажете още че и на доктор ходите???

И какво значи да си нормален?
Да си в накави норми, т.е. рамки, граници, т.е нормален означава, според моята / и не само / интерпретация, да си ограничен до удобните за някого размери.
Когато бях малък имах приятелка, която веднъж ме шокира с изявлението , че се бояла да не се различава от другите.Тя беше Нормална. Е, мен нормалните нещо не ме привличат.

***
Преди много време бях гледал документален филм за шизофрениците в България.Беше казано, че шизофренията ходи по интелигентните хора.Не е ли именно това страшното на тази "болест"? И у кого буди беспокойство тя? Имаше и някакъв филм за една шизофреничка на име Джулия /създаден по истински случай/.Той дава много по-реална представа за т.н. шизофрения от високонаучните бълнувания на медицинските енциклопедии.Който го е гледал знае.

« Последна редакция: Декември 26, 2009, 19:31:48 pm от Raven »

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Шизофреници
« Отговор #23 -: Декември 28, 2009, 13:29:49 pm »

Психолози, психопати и един казан със сварени жаби
http://www.ivanstamenov.com/?p=385

“Психиатрична лудост” (Psychiatric Insanity)
http://www.tuberose.com/Psychiatric_Insanity.html


“Защо психолозите са безмерно по-опасни от конспиративните теоретици” (Why Psychologists Are Infinitely More Dangerous Than Conspiracy Theorists)
http://www.prisonplanet.com/why-psychologists-are-infinitely-more-dangerous-than-conspiracy-theorists.html

“Още едно опровержение на пасквила от Гартнър в Психологията днес” (Another Rebuttal To Gartner’s Psychology Today Hit Piece)
http://www.prisonplanet.com/another-rebuttal-to-gartners-psychology-today-hit-piece.html

Неактивен madara17

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 58
Re:Шизофреници
« Отговор #24 -: Декември 28, 2009, 16:03:29 pm »
Цитат
Преди много време бях гледал документален филм за шизофрениците в България.Беше казано, че шизофренията ходи по интелигентните хора.

Имам двама познати в моя приятелски кръг, които имат именно диагноза шизофриния.
 За едния познат мога да кажа, че беше много еродиран и интелигентен човек с 2 магистърски степени и като ученик и студент си беше истински гений. В един  по- следващ момент бива обявен за шизофреник и следват курсове от  лечения, които го променят на 100 процента.

Вторият мой познат получава диагноза шизофриния след извършено насилие над него и последвалото тъпчене с лекарства от психолозите, който твърдяха, че без тях не можело. И така се стигна в последстие до тяхната диагноза шизофриния.
И двете случки се развиват в последните 5 години и поради тази причина подкрепям мнението, че шизофринията е много наболял и недоразбран проблем  в нашете днешно ежедневие по който трябва да се работи и да се разбият догмите.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Шизофреници
« Отговор #25 -: Декември 29, 2009, 11:20:08 am »
 :) madara17 онова, заболявания причинени на физическо ниво се лекуват с медикаментни(може би),но смятам, че шизофренията е именно настъпило разминаване в по финните ни тела(така нареченият ДВОЙНИК, който е много сензитивен и изложен навъздействие от всякакъв вид). Относно интелекта на хората с "диагноза-ШИЗОФРЕНИЯ" определено по-високият интелект е търсещ отговори и вероятността да се загуби в лабиринта на вселената е много по-голяма. :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Шизофреници
« Отговор #26 -: Декември 29, 2009, 13:18:15 pm »
Tова е пародия на конспирацията. ;D :lol: Конспиратовите са и психолози такаче няма начин те да са по-опасни ,а конспираторите атакуват всеки ,който ги атакувам.
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Шизофреници
« Отговор #27 -: Декември 30, 2009, 00:08:47 am »
Чувал съм, че радиацията от Чернобил е оказала въздействие върху тази болест.

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Re:Шизофреници
« Отговор #28 -: Декември 30, 2009, 18:42:50 pm »
Цитат
За едния познат мога да кажа, че беше много еродиран и интелигентен човек с 2 магистърски степени и като ученик и студент си беше истински гений. В един  по- следващ момент бива обявен за шизофреник
Това потвърждава трудовете на Пучко, която казва, че гениите са обсебени хора. Съзнанието им е под контрола на високоинтелигентна другомерна същност, която в младежките години дава гениални идеи и проблясъци на съзнанието, но в крайна сметка след години, започва да си играе с човек и да го кара да върши ужасни неща.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Шизофреници
« Отговор #29 -: Януари 02, 2010, 10:49:10 am »
 :) radon ,интересна идея за обсебването над по-интелегентните същества. И  ако я доразвием следва ли, че след употребата на въпросните същества, биват обявени (разбира се неправомерно)за "шизофреници"като неудобни и захвърлени в 3-та глуха? И дали все пак нещо в тези същества не се е повредило(на какво ниво е повредата)? Ето такива въпросчета ме спохождат.  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27