Автор Тема: Шизофреници  (Прочетена 31758 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Шизофреници
« -: Август 18, 2009, 14:19:20 pm »
Техният брой нараства главоломно. На улицата където живея, в две съседни къщи има по един болен човек, и това става само за последните 3години.
Моят учител казва че това са хора които са злоупотребявали с наркотични вещества през минали животи.
Еленко твърди че медузите ни влияят много!
Вие какво мислите?
« Последна редакция: Август 18, 2009, 15:48:33 pm от H. »
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:шизофреници
« Отговор #1 -: Август 18, 2009, 14:42:05 pm »
Аха, някакси все повече хора се разболяват сякаш ей така, изведнъж, отникъде!- съдя по броя на неадекватните хора, които срещам по улиците и не ми се мисли какво ще е след някоя и друга година. Но за жалост, хората не искат да са здрави- всеки взима някви хапове и го смята за нещо съвсем нормално, най- малкото витамини, хранителни добавки и имуностимуланти (толкова натрапвани по медиите)... дневното хапче вече на никого не прави впечатление... А като почнат и да се оплакват кой какви болежки имал... и имам чувството, че изпитват някакво мазохистично удоволствие от това да ги съжаляват- горките, колко им е тежко, колко са скъпи лекарствата, тежко, тежко се живее... Е, ще ме извиняват, някои може да го сметнат за коравосърдечно, но виждайки как тези точно хора са се превърнали в жалки мрънкащи плужеци, които само вампирстват на гърба на близките си, очаквайки и изисквайки! да им се обръща полагащото им се внимание (да, да си паразит винаги е лесно), няма как да не ги презра. Човек поне към себе си има някои задължения.
Аз смятам, че не са само медузите. Така ни промиват всекидневно мозъците и така ни цедят, че явно хората вече смятат, че е по- лесно да вампирясаш, отколкото да поемеш отговорност за живота си.  >:(
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Re:шизофреници
« Отговор #2 -: Август 18, 2009, 14:42:41 pm »
Не мисля, че е болест. Не мисля, че има и нещо общо с употребата на опиати в предишен живот. Според мен, шизофренията се поражда при насилствено отваряне на 3-то око (шок например), когато съзнанието не попада в по-високите измерения, а в по-ниските.

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Re:шизофреници
« Отговор #3 -: Август 18, 2009, 14:45:54 pm »
Аха, някакси все повече хора се разболяват сякаш ей така, изведнъж, отникъде!- съдя по броя на неадекватните хора, които срещам по улиците и не ми се мисли какво ще е след някоя и друга година. Но за жалост, хората не искат да са здрави- всеки взима някви хапове и го смята за нещо съвсем нормално, най- малкото витамини, хранителни добавки и имуностимуланти (толкова натрапвани по медиите)... дневното хапче вече на никого не прави впечатление... А като почнат и да се оплакват кой какви болежки имал... и имам чувството, че изпитват някакво мазохистично удоволствие от това да ги съжаляват- горките, колко им е тежко, колко са скъпи лекарствата, тежко, тежко се живее... Е, ще ме извиняват, някои може да го сметнат за коравосърдечно, но виждайки как тези точно хора са се превърнали в жалки мрънкащи плужеци, които само вампирстват на гърба на близките си, очаквайки и изисквайки! да им се обръща полагащото им се внимание (да, да си паразит винаги е лесно), няма как да не ги презра. Човек поне към себе си има някои задължения.
Аз смятам, че не са само медузите. Така ни промиват всекидневно мозъците и така ни цедят, че явно хората вече смятат, че е по- лесно да вампирясаш, отколкото да поемеш отговорност за живота си.  >:(

Всичко написано тук, какво общо има с шезофренията?  :unknown:

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:шизофреници
« Отговор #4 -: Август 18, 2009, 14:58:09 pm »
Ъ, да, извиняам се, нещо се поотнесох...  :blush:
Ами с натовареното ежедневие на всички, стрес (по пътя към работа, на работа, на връщане от работа, че и в къщи няма спокойствие), бомбардиране със силни емоции ( от страна на медиите)- най вече страх, при по- податливите гняв, завист и т.н., както казах вече- лекарства с предписание и без, генномодифицирани храни, изобщо пълната интоксикация на организма (не само физическа, а и емоционална) в крайна сметка си казва думата. Причината за което и да е заболяване, смятам, че не е една- всичко се натрупва, докато не се достигне критичния максимум на поносимост и в крайна сметка системата се изтощава и боклукът избива някъде. В случая- разстройва се психиката. Да оставим настрани шизофренията, колко още заболявания, не токова разпространени преди в страната ни, вече са факт? Всичко е от променения начин на живот и до силата на организма- някои изпушват по- рано от други.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Шизофреници
« Отговор #5 -: Август 19, 2009, 00:46:30 am »

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Шизофреници
« Отговор #6 -: Август 19, 2009, 00:48:21 am »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Шизофреници
« Отговор #7 -: Август 19, 2009, 00:57:55 am »
Много е сериозно положението с тях. Още по-страно става, когато се имат за нормални и не осъзнават лудостта си. Могат да прибягнат до нещо крайно ???

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Шизофреници
« Отговор #8 -: Август 19, 2009, 01:13:07 am »
Шизофрения

Ойген Блойлер (1857-1939) създава термина "шизофрения" през 1908

Шизофренията (от гръцки: σχιζοφρένεια - „разделено съзнание“) е вид психоза с многобройни прояви (бълнуване, халюцинации, нервно-психична възбуда и др.), водеща до нарушаване на психичната дейност, обезличаване на индивидуалните черти, влошена приспособимост към трудовите и социални условия. Въпреки етимологията на името, шизофренията не е едно и също с раздвоение на личността. Изследванията подсказват, че генетиката, ранното обкръжение, невробиологията, психологичните и социални процеси са важни допринасящи фактори; някои ободряващи и предписвани лекарства се случва да бъдат причината или да влошават сипмтомите. Сегашното психиатрични изследване е фокусирано върху ролята на невробиологията, но не е открита нито една отделна органична причина. Поради многото възможни комбинации на сипмтомите, има дебат относно дали диагнозите представят единично заболяване или редица дискретни синдроми. По тази причина, Ойген Блойлер определил болестта като шизофрении (множествено число), когато измислил името.

Увеличената допаминовата активност в мезолимбичната пътека на мозъка е принципно намерена в шизофренните индивиди. Опората на лечението е фармакотерапията с антипсихотични лекарства; те работят основно като потискат допаминовата активност. Дозирането на антипсихотиците е основно по-ниско, отколкото в ранните десетилетия на тяхната употреба. Психотерапията, професионалната и социална рехабилитация също са важни. В по-сериозни случаи, където има риск за самия човек и другите,принудителната хоспитализация може да бъде наложителна, макар болничния престой да е по-малко чест и за по-къси периоди, отколкото е бил в предишните години.

Приема се, че разстройството основно има ефект върху когнициите, но също обикновено допринася за хроничните проблеми с поведението и емоциите. Хората с диагноза шизофрения е вероятно да бъдат диагностицирани с коморбидни състояния, включващи главон депресивни и тревожни разстройства.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%84%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F

http://www.evropea.com/schizophrenia.html

http://www.puls.bg/illnes/issue_297/

http://video.google.com/videosearch?client=firefox-a&rls=org.mozilla:bg:official&channel=s&hl=bg&q=%D1%88%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%84%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F&um=1&ie=UTF-8&ei=yiSLSqWALMyksAaisfDNDg&sa=X&oi=video_result_group&ct=title&resnum=4#

http://www.icp-bg.com/mania-shiz-kill.php

http://www.psihichnozdrave.com/showpage.php?PageID=23

http://fema-bg.com/index.php?m=1679

http://bg.lundbeck.com/bg/patients/schizophrenia/default.asp

http://academika.net/www/modules/content/index.php?id=21

http://www.medicine.bg/medicinski-rechnik/shizofreniya

Неактивен Raad

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
  • Звезден Скитник
Re:Шизофреници
« Отговор #9 -: Август 19, 2009, 02:02:01 am »
 ??? да работите май вървят на зле  ???
Аз скитник съм сред звездите И всяка една мой дом е. Аз съм слънцет, което те буди. Аз съм тревата п

Неактивен rado89

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 224
Re:Шизофреници
« Отговор #10 -: Август 19, 2009, 14:50:01 pm »
наскоро си писах с Ян Ван Хелзинг по въпроса за хората с психични и умствени увреждания и състоянието на тяхната душа понеже брат ми има такъв проблем.Та ето част от кореспонденцията предоставяща едно обяснение.

"As I was on my way to get a haircut I saw a mentaly
desseaced lady and from then on I can\'t stop thinkin about
what has happened to her soul.What happens to the souls of
mentaly-deseased people?What state of the spirit is that?

Thank You,

Regards, Radoslav.

........................................................................................

Dear Radoslav,

well, that is an important question. It is not known, in which state of consciousness the spirit/soul is that lives in an handicapped body.

There was an american therapist, who wrote a book on his work in a hospital for mentally ill people (30 years among the dead - Carl Wickland). He found out that most of these peole have been posessed by the spirits of dead people. He was able to remove these souls and these people were healed.

They could not remember, what had happened in that time of being posessed. That means that they did not fell anything consciousness.

So, it is hard to say, what the souls feel or think.

With kind regards,

Jan
.........................................................................................
Dear Jan,

Thank you for your quick reply.

So maybe it is something in the lines of what Aryan said about demons penetrating humans in times of weackness.Although most mentaly ill people are not vile by nature(some are quite the contrary).Sadly my broder has a mental illness,and though it is not severe no one could exactly clasify it.He is 13,able to read,write,do simple calculus but oftenly he has outbursts of agression and strives to exert dominance ,ignoring rational explanations.He shows signs some signs af autism but is by no means an autist as everyday I speak with him and if interested he replies eagerly.It was good that hes medication was stopped and over the past 5 years he had been taken twice to the Holy Rila Monastery in the Rila Mountains in Bulgaria.If you haven't heard of,the rila monastery is a holy place and a lot of scholars and scientist claim that on its site,present is a very powerfull vortex of magnetic fluctuations.I myself have never been there and it didn't really help my brother..


Best Regards,
Radoslav.

.........................................................................................

Dear Radoslav,

that really sounds like that your brother is penetrated by a spiritual being of dark nature. I would recommend a hypnosis-session to find out what happened in the past. Maybe this being comes through at the session. If there is a clearvoyant in your surrounding, it should have a look at your brother as well.

With kind regards,

Jan"
A Coward Dies A Thousand Deaths! A Real Man Dies But Once!! 2PAC

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re:Шизофреници
« Отговор #11 -: Август 19, 2009, 15:00:40 pm »
Поне да беше го превел...
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Шизофреници
« Отговор #12 -: Август 19, 2009, 15:18:13 pm »
Според мен това са хора, които не се вписват в нашата (общоприетата) реалнаст. По този повод ще разкажа една притча.

Един пророк предсказал, че ще настане голяма суша. След това ще започнат да текат реки с отровна вода, и който пие от нея ще полудява. Предупредил хората, но те не го взели насериозно. Разбира се той се запасил с вода, за да оцелее. След време така и станало. Настъпила суша. Много от хората нямали какво да пият. Когато започнали да текат реки с отровна вода, всеки отпил от нея полудявал. Само пророкът останал с разсъдака си. Всички гледали на него като на луд и го сочели с пръст. Когато запасите от вода му свършили и се наложило да пие от отровната вода и той полудял. Всички след това му казали - "Най-после ти дойде акъла в главата".
« Последна редакция: Август 19, 2009, 15:23:21 pm от sidewinder »

Неактивен Raad

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
  • Звезден Скитник
Re:Шизофреници
« Отговор #13 -: Август 19, 2009, 22:33:42 pm »
 :) това с притчата ми хареса
Аз скитник съм сред звездите И всяка една мой дом е. Аз съм слънцет, което те буди. Аз съм тревата п

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Шизофреници
« Отговор #14 -: Август 20, 2009, 14:30:52 pm »
Първо благодарности на insomnia1304, която дава определението на болестта-основа върху, която можем да говорим по темата.

 Това е човешка болест.Казват , че има и генетика.Както и да е.
Но държавата е тази, която трябва да има политика, планове и мерки за опазване живота и здравето на нацията си.Затова си мисля, че здравното министерство тряя да има някакви разпоредби, по въпроса с тази болест  хората, пострадали от нея.
Сега извинението е сигурно, че няма достатъчно пари, здравни пътеки, пътечки и безпътица, на морето дупка и т.н.
Чукайтете на дърво.Еми такива хора са си за съжаление, след като не могат сами да си помогнат, и няма кой да се погрижи за тях.А и здравите едва оцеляват икономически.
А парите от многото алчно-безумно построени хотели, които ще се съборят, можеше да се налеят в здравеопазването.  :yes:
« Последна редакция: Август 20, 2009, 14:33:20 pm от marhs »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27