Автор Тема: Изгубено време през нощта  (Прочетена 10450 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен invio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 125
Изгубено време през нощта
« -: Август 14, 2009, 14:36:09 pm »
Имам странен проблем с ръчният ми часовник SEIKO 5, който е на около 15 години. Механичен, самонавиващ с две думи "хубав е". Преди две нощи ми се случи следната странна случка с него. Искам да кажа, че преди години пак се беше случило подобно нещо.
Не го бях носил поне от 5 години. Реших да започна отново да нося часовник и си го сложих. Около 3 денонощия си работи добре и точно, но преди 2 нощи се случи нещо странно с него. Оказа се, че на сутринта часовника е изостанал с около 4 мин. Странното е, че такова нещо се е случвало и преди с него (преди години). Необяснимото за мен е, че това се случва само нощем, но не всяка нощ. Днес пак го сверих и ще ви споделя, когато пак се случи нещо такова. Интересното е как за няма и 8 часа той губи 4 мин., а за 3 денонощия си беше добре. Имам някакви съмнения за външна намеса с неизяснен произход. Също искам да кажа, че изпитвам панически страх от тъмното (макар да съм на 26 год. и тежа 90 кг.). Още от малък ме е страх от тъмнината. Доста често ми се струва, че чувам някакъв шум навън и наострям ушите както се казва. Живея в къща, накрая на малко градче и шумовете са нещо нормално. Но странното е, че понякога кучето не лае, а по принцип си върши добре работата. От скоро си взех сребърен ланец с кръст, който осветих в църква и с него съм някак по спокоен (и като малък съм прибягвал до подобни методи, за да заспя). Но въпреки всичко липсата на 4-те минути немога да обясня.
Мислех да си наглася компютърната камера да снима при движение и да я оставям да работи през нощта, но да си призная малко ме е страх от резултата. Както има една поговорка "Хем ме сърби, хем ме боли". Възможно е всичко да е на психическа основа, но часовника си е факт.
Исках просто да споделя с някой. Може и да са глупости, може и да не са. Интересно ми е дали на някой друг, се е случвало подобно нещо. Също така бих приел и някакъв съвет какво мога да направя, за да си преодолея страхът от тъмното.
« Последна редакция: Август 14, 2009, 18:35:52 pm от H. »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Изгубено време през нощта.
« Отговор #1 -: Август 14, 2009, 16:03:52 pm »
По-скоро намесата е "вътрешна" и чрез биополето си оказваш влияние на часовника (ако приемем че не е повреден). На мен постоянно ми се случваше и от много години не нося часовник. Като го оставя да седи си работи а ако го сложа почва да прави номера.

Неактивен Nightwish

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 191
    • Мистерика - блог за непознатото
Re:Изгубено време през нощта.
« Отговор #2 -: Август 14, 2009, 17:02:58 pm »
Това с камерата е добра идея. По-добре да разбереш има ли нещо вярно в това за което предполагам, че намекваш под "външна" намеса - отвличане от извънземни. Все пак не мисля, че случая е такъв. Може би всички твърде много се влияем от филмите, които гледаме и почваме да си мислим разни неща.

Неактивен remalyks

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 199
  • in/at/on 11
    • 11
Re:Изгубено време през нощта.
« Отговор #3 -: Август 14, 2009, 17:04:08 pm »
Часовниците съкс! А за тъмното представи си, че все едно виждажш или е светло и няма никой там където гледаш, защото тъмното не е толкова страшно колкото самовнушението на други работи от теб, според мен  ;)

http://zdrave.rozali.com/psihologia-zdrave/p833.html

ето 1 линк, ако не си я чел или други такива ???
11

Неактивен invio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 125
Re:Изгубено време през нощта
« Отговор #4 -: Август 14, 2009, 22:15:43 pm »
И аз си мислех за биополето.
Помня, че точно поради тази причина го изоставих този часовник, защото няколко години работи пефектно и после взе да дава големи отклонения. Тогава си бях казал, че е от биополето.
Все още ми остава загадка случващото се.
За номера с камерата не ми се занимава сега, но ако стане отново ще го направя.


А страхът от тъмното ми е стар проблем.
Миналата година бяхме с приятелката ми на почивка в една вила близо до Троян. Вилата беше голяма с басейнче,шезлонги и т.н., но навсякъде около нея гора. Вярно, че от другата страна на хълма(зад вилата) и навсякъде около нас има подобни вили и къщи, и не е съвсем в средата на гората, но аз умирах от страх. Една вечер излязохме с бутилка вино на шезлонгите, да е било след 22 часа. Имаше и други хора, но те бяха от другара страна на вилата и ние бяхме сами. Изведнъж се загледах в небето и изпитах панически страх от тъмното, заочнах да чувам всякакви шумоления и т.н. Споделих с приятелката ми и набързо се прибрахме вътре. Сигурен съм, че е нямало нищо притеснително, но както казват "на страха очите са големи".
Тази година пак сме там, но в отдалечено хотелче. Пак усамотено сред гората(наблизо има само още един хотел). Но се надявам да съм по-добре. Някак си с осветения кръст на мен имам повече сила.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Изгубено време през нощта
« Отговор #5 -: Август 14, 2009, 22:49:29 pm »
А не си ли пробвал да го дадеш на поправка този часовник? Предполагам, че часовникар ще даде по-земно обяснение. ;) Между другото и аз не нося часовник от 2 години.

Неактивен invio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 125
Re:Изгубено време през нощта
« Отговор #6 -: Август 14, 2009, 23:12:58 pm »
И какво да му кажа на часовникя?
Че работи една седмица без проблеми и после изостава по 5 мин. за една нощ ли? :) Нелогично е.

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Изгубено време през нощта
« Отговор #7 -: Август 14, 2009, 23:29:11 pm »
През нощта работим активно с под-съзнанието си.
Сигурен съм, че ни посещават различни видове енергииини същества. Но трябва да свикнем с тях, да им пожелаваме щастие по-далеч от нас, и най-важното е да не се страхуваме от тях, защото сегашните ни трудни моменти, ще се превърнат в най-силното ни оръжие в настоящето и бъдещето. :dance:
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Изгубено време през нощта
« Отговор #8 -: Август 15, 2009, 00:09:35 am »
invio, на мен ми е интересно през колко време ти прави този номер с изоставането. Запиши си ако трябва датата, за да не забравиш кога ти е направил този номер, носи го непрекъснато и отбележи следващата дата, когато пак ще изостане с няколко минути.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен invio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 125
Re:Изгубено време през нощта
« Отговор #9 -: Август 15, 2009, 07:29:32 am »
Добро утро!
След 7 часа и половина сън часовника не е мръднал. Часът е точно толкова, колкото си показва.


Относно енергийните същества... Аз съм човек на фактите и нещо докато не го видя или да видя доказателство за съществуването му, не вярвам в него. За мен всичко недоказано по някакъв начин е фантасмагория. :)

Неактивен Combi-nator

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
  • Хммм....
Re:Изгубено време през нощта
« Отговор #10 -: Август 15, 2009, 09:13:06 am »
Аз съм човек на фактите и нещо докато не го видя или да видя доказателство за съществуването му, не вярвам в него. За мен всичко недоказано по някакъв начин е фантасмагория. :)

И това горното е казано от човек който го е страх от тъмното...  много странно!?  :o
That which supports life gets supported by Life.

Неактивен invio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 125
Re:Изгубено време през нощта
« Отговор #11 -: Август 15, 2009, 09:27:54 am »
Страхът от тъмното, не е мистерия, а е научно обоснован. Има много изследвания в тази област, може да почетеш. Дори някъде нагоре имаше линк с кратка статия за това. И едното е на психична основа, другото не е. Не бъркай нещата.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Изгубено време през нощта
« Отговор #12 -: Август 15, 2009, 09:36:52 am »
Добро утро!
След 7 часа и половина сън часовника не е мръднал. Часът е точно толкова, колкото си показва.
Допускам, че периодът между две "изцепки" на часовника ти ще бъде в дни, затова и предложих да си запишеш датите.   ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен invio

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 125
Re:Изгубено време през нощта
« Отговор #13 -: Август 15, 2009, 09:58:06 am »
Да, така е. Никога не става две поредни нощи. :) Ще ви кажа, когато пак се случи така.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:Изгубено време през нощта
« Отговор #14 -: Август 15, 2009, 12:03:33 pm »
За мен това е от самият часовник и е свързано с някаква позиция на ръката ти, я когато мушкаш ръката под тялото я като притискаш часовника с глава през възглавницата или като ти виси ръката надолу към земята, ако искаш да си сигурен, че има нещо гнило, според мен трябва тъкмо обратното да направиш от това което правиш да досега, служи часовника до главата ти докато спиш нощем а не на ръката.
Ако установиш някаква грешка, тогава му мисли  ;D
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27