Автор Тема: Зъби  (Прочетена 114021 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re:Зъби
« Отговор #135 -: Февруари 29, 2012, 22:36:23 pm »
Това инфо не е ново и от него едва ли някой ще научи нещо по-различно.Има много добре запознати със здравословното хранене хора.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re:Зъби
« Отговор #136 -: Февруари 29, 2012, 23:05:48 pm »
Става дума за съчетаване на хранителни елементи, за да се получи т.нар. синергизъм.
Ще ти дам пример, за да е в тон с темата: костна система. (Няма да бъда многословна и ще се опитам по-кратко да обясня.)

Какво представлява костна система всеки може сам да си намери и прочете, но за здрава костна система какво е необходимо?

Първото, което се сещате калций, но ако приемате само калций - има да си почакате, защото за да остане калцият в тялото е необходим фосфор, също за здравите кости е необходим магнезий, 2/3 от магнезия в нашия организъма се намира в костната тъкан. Добави и витамин С... А пък за кръвотворните процеси е необходимо желязото. Костният мозък произвежда кръвни клетки... Витамин А и D помагат на калция да проникне в кръвта... ...
Това е точно онова дето ти говоря "Синергизъм" когато взаимодействието на всички елементи дава много по-голяма ефективност, отколкото ако се приема всеки един витамин или минерал по отделно.
...
За това е необходимо съчетаването на доста елементи (и то не синтетични, а органични), за да се получи здрава костна система.

Това инфо не е ново
Това е принципът пък колко да е старо? Има-няма няколко милиона години (пък може и млрд.години), откакто на земята се е зародил биологичен живот.
« Последна редакция: Февруари 29, 2012, 23:38:00 pm от Passiflora »

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re:Зъби
« Отговор #137 -: Март 01, 2012, 07:19:38 am »
Сега е хубаво и да разберат хората които се вълнуват и четат от къде могат да набавят качествени витамини.Аз лично ако ми кажеш за зъб,който знам,че има кариес и вече има не малка дупка,но пък интересно,че не ме боли да започна да работя за възстановяването му по тази схема.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Зъби
« Отговор #138 -: Март 26, 2012, 12:50:00 pm »
Открих начин за възстановяване на зъбите и на целия организъм.
Нарича се нутрициология и е холистично лечение, т.е. оздравява всяка една клетка от тялото, а всички органи, както и цялата ни костна система са изградени от клетки.
Дайте качествена храна на клетките си и оставете организмът сам да се справи, той е перфектна система!

Нутрициологията е медицината на бъдещето (макар че за милиони хора вече е настояще, просто в БГ нещата се случват по-бавно, но ще се случат, няма къде да отидем).


Нутрициологията не е нова наука.
Има интересна книга по темата на Барбара Рен, Клетъчно събуждане.

Но вероятно знаеш, че в днешно време откъм качествена и чиста храна доста сме я закъсали. Няма напълно здрав човек на Земята.

oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Зъби
« Отговор #139 -: Март 29, 2012, 10:11:46 am »
Iveta,  благодаря за информацията за книгата! Доста сме я закъсали не само от към качествена храна, а и от към здравословна (де'т му викат "екологична") среда... За това и се приемат висококонцентрирани, растителни - натурални (!!! в никакъв случай синтетични) нутриенти и от там се случват процесите.  Прави се схема на комбиниране на нутриентите и начин на приемане.

Относно възстановяването на зъбчето: процесът продължава, дупката е почти затворена, с тези темпове очаквам да се възстанови целият зъб до два, максимум три месеца. Леко увеличих приема; добавих и в профилактични дози витамин С за съединителната тъкан и прополис за общо засилване на организма.

Мога да споделя, че е доста учудващо за мен процесът по който се възстановяват зъбите: възстановява се само най-засегнатият зъб, но останалите зъби с шиечни кариеси се капсулираха (получи се костна тъкън около дупките). Очаквам, че като се възстанови този най-засегнат зъб, процесът ще премине и към останалите.
Явно тялото се възстановява като насочва цялата си енергия към най-засегнатият орган. Още доста ще имам да научавам от практиката!  :)

« Последна редакция: Март 29, 2012, 10:13:15 am от Passiflora »

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re: Зъби
« Отговор #140 -: Март 30, 2012, 00:42:12 am »
Аз малко съм объркала заглавието на книгата :D 
За тази става въпрос:   



Браво за зъба :) [size=78%]Защо приемаш допълнително вит. С, при миене на зъбите с четка получаваш ли кръвотечение от венците? Дневната доза е от 60 до 100 mg. Внимавай, защото и прекаленото подкисляване не е добро. Чувствителни зъби ли имаш?[/size]

oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re: Зъби
« Отговор #141 -: Март 30, 2012, 10:10:21 am »
Не е мой зъб, а на дете. Колко може едно дете на 5 г. да си измие зъбите?  :D   
Напълно натурални продукти са: екстракт от бамбук, кора от лимон, прополис... Така че няма как да прекаля. Когато прекаля с калция, забелязвам, че получава леко разстройство (както все едно да преяде човек с прясно мляко) и намалих дозата, по-бавен е процесът, но ще бързаме бавно!  :)   Важно е, че има резултати!

Витамин С е много важен за съединителната тъкан, помага за изграждането на колагена, който пък е изключително важен за хрущялите. Витамин С защитава клетъчната мембрана и активизира възстановителните процеси, способства за усвояването на калция и желязото. Желязото пък участва в кръвотворните процеси. Кръвта пък доставя хранителните елементи на органите... Всичко е обвързано и един елемент да е в недостатъчни дози и това може да доведе до нарушения.
Точно това е т.нар. синергизъм, трябва да се улучи точната доза от всички нутриенти, за да е максимално ползотворен приема.
Прополисът пък е невероятен микс, сигурна съм, че не може човек да установи точно какви витамини съдържа, защото пчелите го събират от множество растения...
Екстрактът от бамбук пък съдържа органичен силиций. Той е много важен за нашия организъм, защото участва в абсорбирането на калция и магнезия (2/3 от магнезия в човешкия организъм се съдържа в костите и зъбите), калий, кобалт, фосфор и доста други елементи. При липса на силиций над 70 елемента не се абсорбират от организма или се усвояват неправилно. Силицият е елементът , който допринася за изграждането на гъвкавите структури, а именно съединителната тъкан на сухожилията, хрущялите, синовиалната течност на ставите...
Разбираш защо е толкоз важен за организма.
Шест месеца се мъчих само с един комплекс с основните витамини и минерали. Признавам си детето увеличи имунитета си, спря да се разболява или дори и да се разболее минава доста леко, без антибиотици, без нурофени, панадоли и каквото се сетите още, дори и хомеопатията в най-скоро време ще бъде изхвърлена, но нещата със зъбките почнаха да се случват когато добавих калция, витамин Д и бамбука.
Правя снимки и когато процесът е завършен мога да пусна "преди" - "сега", но на този етап все още е рано.

Другото което е много важно, това е детето да няма стресови ситуации, защото тогава калцият много бързо се извлича от организма. При стрес необходимата ежедневната доза от калций се увеличава двойно.
Така че хора пазете си нервите! Мозъчните клетки много лесно се разрушават, а доста трудно е възстановяването им.
 
« Последна редакция: Март 30, 2012, 10:14:02 am от Passiflora »

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re: Зъби
« Отговор #142 -: Април 03, 2012, 08:03:48 am »
Чувал ли е някой за махане на зъбен камък чрез жабурене с мъртва вода?
Мой познат казва, че така си махнал зъбния камък...

Има логика и аз съм съгласна, но как се правеше мъртва вода?

Знаете ли как се чисти петно от чевено вино от дрехи или мокет? Излива се още червено вино и се попива. Значи мъртвата материя - зъбния камък се чисти с мъртва материя - мъртва вода.

Аз лично също го потвърждавам това.Редовно жабурене след миене на зъбите със мъртва вода и зъбният камък почва да лющи и пада.За какво е необходимо да се ходи на зъболекар,да се дават пари и да ти наранява и венците?
Мъртва вода си правя с кана за мъртва и жива вода.Мъртвата вода има киселинен вкус и това е причината за да премахва зъбният камък.
« Последна редакция: Април 03, 2012, 08:06:10 am от trepa4a »

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: Зъби
« Отговор #143 -: Април 23, 2012, 17:33:08 pm »
Преповъчвам да ходите на зъболекар в ректората на СУ, през входа на спирката на 280 и в дясно свивате, първата врата после. Тази жена е светило на стоматологията, много висш дух просто, възхитен съм, все едно професор ми спасява зъбите.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re: Зъби
« Отговор #144 -: Май 29, 2012, 14:43:15 pm »


Знаете ли, какво означават квадратчетата на обратната страна на тубичките с кремове, пасти за зъби, шампоани и т.н.?
Обръщали ли сте внимание на всяка тубичка?


На гърба винаги има квадратче.
Те могат да са: черни, тъмнокафяви, тъмносини, червени, зелени.

Какво означават?

NB! Тъмните означават, че продуктът изцяло е химия.
Червените - 70% химия + 30 % натурални.
Зелените означават, че продуктът е изцяло от натурални съставки.


Източник: -Цензурурано - Сайт с преобладаваща дезинформация -
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re: Зъби
« Отговор #145 -: Май 29, 2012, 14:54:06 pm »
А каква част от зелените са наистина екологични?
Бъди Слънце!

Неактивен Big mama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
  • Nemo mortalibus omnia horis sapit
Re: Зъби
« Отговор #146 -: Май 29, 2012, 15:05:25 pm »
тези квадратчета са маркировката, където опаковъчната машина трябва да отреже. При по-сложни опаковки, напр. цигарена кутия има по няколко такива, но се виждат когато се разглоби. На всички машинно опаковани продукти има такива знаци. Когато знакът премине през фотоклетката на машината - тя извършва съответната операция - сгъва, реже, залепва и т.н.

Неактивен lubricant

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
Re: Зъби
« Отговор #147 -: Май 31, 2012, 10:29:58 am »
Абсолютно грешно е това с опаковките и аз се подведох вчера! Цитирам мнението на една приятелка, която е технолог по козметика: "Това би бил много добър ориентир за всички нас, които се вълнуваме от състава на козметиката, но за жалост това твърдение е погрешно. Контрастните фото-маркери върху тубите служат за ориентир на машините, които ги сгъват в тази форма, така че лицевата им част да се ориентира с точност. Производителите на тубите обикновено нямат нищо общо със забъркването на козметиката"

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Зъби
« Отговор #148 -: Май 31, 2012, 11:23:26 am »
И аз това съм чувала относно тези маркировки.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Зъби
« Отговор #149 -: Май 31, 2012, 14:42:01 pm »
Ивета и аз мисля, че най-вероятно си права. Доста полупразни тубички имам. На три са черни, една е червена, а хомеопатичната е зелена ивица. От почти година ползвам почти само хомеопатичната и вече не ми се появяват нови кариеси. Спрях също и стандартните води за усти. А преди като ходех при зъболекарката тук ново там ново и за главата се хващах. А последните два пъти ми каза, че нямам нов кариес. Само един миниатюрен, но каза че можел да почака. Може и да е съвпадение, а може би не.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27