Автор Тема: Зъби  (Прочетена 114007 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Зъби
« -: Юли 20, 2009, 01:29:05 am »
Така....

Ще копирам някои мнения от темата за озона, за да отворя нова тема:

Не знам дали това интересува някого, но за мен поне е много учудващо, тъй че реших да споделя. Все още всекидневно повтарям процедурата (сутрин, понякога и вечер, на гладно) и забелязвам (разбира се, процесът все още не е приключил) подобрение в денталната си картина  :P С други думи- от дете имам дълбоки фисури на кътните зъби (тоест- вътрешната част на зъбите е доста вдлъбната, поради което не могат да се почистват достатъчно добре) и поради таз причина само един за толкоз време остана непломбиран  >:(, по него и съдя- започнал е да се изчиства, тоест- дъното вече се вижда. Поне за мен това е едно малко чудо  :-*

Споделете наблюденията си, дали озонираната вода,при жабурене с нея и по колко минути дневно, оказва благотворно влияние на кариеса? Би трябвало да оказва влияние.

До колкото знам кариесът е разрушаване на емайла на зъба, а той не може да се самовъзстановява. Използването на озонирана вода би могла да спре процесът, но не и да излекува зъба, т.е. да възстанови емайла. Смятам, че ролята на озонираната вода е профилактична, с нейното използване се елиминират причините за възникване на кариес.

Не е така, Миротворец.
С озон се лекува кариес успешно, но май този метод се прилагал само на определена обществена прослойка. Чела съм, че евреите само така си лекуват зъбите при еврейски зъболекари. Това не значи, че и другите не могат, но доколкото знам е скъпоструващо лечение. Не е за всеки.
Имам спомен, че и в България вече прилагат озонова терапия в зъболечението.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Зъби
« Отговор #1 -: Юли 20, 2009, 01:41:18 am »
Дами и Господа,

Знаете ли какви са видовете зъби? Предни, Кучешки, Кътници, Мъдреци и Холивудски!  ;D (Джереми Кларксон)

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Зъби
« Отговор #2 -: Юли 20, 2009, 01:45:54 am »
Разбрахме се вече, че озона се използва за профилактика на зъбите и спомага за лекуване на бактериални инфекции в устната кухина, но защо не помага на кариеси и налепи, както много хора се надяват?

Според мен - защото и налепите и кариесите вече за екстремално втвърдена материя и озона не може да реагира по същия начин както във въздух или вода. Така, че правилното е да се търси нещо друго да се изчистят налепите и кариесите и тогава да се процедира с профилактично жабурене с озонирана вода.

Зъболекарите използват медицински процент белина да избелват зъбите - същата като във фризьорството, но по слаба. Както може да предположите е безкрайно отровна.

Другото много често срещано натурално средство е търкане със сол и сода - 1:2. И накрая намерих рецепта със сол, сода и настъргани лимонени кори, което е още по-добро. Защо? Заради лимонената киселина? Значи киселина!

Кое е най-доброто средство за чистене на хладилник олян с храни (както и зъбните кухини)? Кока-Кола и оцет. Ще изключим колата като не-алтернативно, но задължително средство за оглупяване и ще се концентрираме на обикновения оцет. (Оцета като ферментирала версия на обикновения изцеден лимонов сок - тоест по-силен.) Ако го смесите със сода, ще направи реакция и ще избухне. Така, че не се опитвайте, но пробвайте да си жулите зъбите с оцет преди пастата за зъби и ми напишете резултатите за сваляне на налепи и ефекта му върху кариесите. (Озонираната вода ще е след пастата за зъби.)

Успешни опити!
« Последна редакция: Юли 20, 2009, 01:57:19 am от Tina »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Зъби
« Отговор #3 -: Юли 20, 2009, 18:35:42 pm »
Tina, хубава работа! Дойде, даде ни домашно и избяга. ;D
Аз си помислих, че ще споделиш резултати от някакъв успешен опит. ;)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен vesela

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 50
Re:Зъби
« Отговор #4 -: Юли 20, 2009, 18:54:26 pm »
:) Относно почистването на зъбите
Аз от около месец сутрин правя подред следното:
1. жабурене с нерафинирано олио.
2. когато си мия зъбите, ползвам паста Супиривики или Хималая - нищо друго от 2 години!
3. пия ябълков оцет /но ябълков, а не винен - различни са!/

Освен тези процедури - инфекциите си лекувам със сребърна вода, когато ги имам.

Резултата: зъбния камък намалява...надявам се след време и да изчезне :) /аз заради него ги и започнах тези процедури :)/. След жабуренето с олио няма и помен от лош дъх.

Преди години съм ползвала и сол и сода за хляб за миене на зъби, но 1 път месечно - не по-често.
П.С. оцета се пие разреден с хладка вода!...но може би всички знаете това :)
"Бъди промяната, която искаш да видиш в света"

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Зъби
« Отговор #5 -: Юли 20, 2009, 19:19:48 pm »

П.С. оцета се пие разреден с хладка вода!...но може би всички знаете това :)
Не, не всички. С каква цел се пие оцет?

И аз търся алтернативно решение за зъбния камък. Даже почти съм намерила, но ще пиша след като изпробвам върху себе си. Дотогава събирам и други идеи.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re:Зъби
« Отговор #6 -: Юли 20, 2009, 22:10:28 pm »
Аз пък ползвах до сега оцет само за отслабване,от 15 год. си подържам едни и същи кг-73/висок съм 172см/,обаче ми се случва два или три пъти в годината да стигна до 78кг,веднага намалям яденето и пия оцет-къвто доиде-просто мина ли през кухнята и удрям по един гълток 2-3 пъти на ден.За има няма 3-5 дена си падам отново на 73кг.Ся някъде преди години го четох че с оцета се отслабва и след горното мнение вече незнам дали за това отслабване е бил виновен оцета или просто намаляването на храната :),или наи вероятно психичната нагласа,или и трито неща взети накуп.
Иначе за зъбния камък,на две или три години и при мене се появява,отивам си на зъбар тои механично го маха и си тръгвам доволен,със сода бикарбонат и вода пък махам черното от цигарите от вътрешната страна на зъбите.Зъболекаря пък има едно като малка водна пясакоструика и точно със сода бикарбонат и силна водна струя чисти зъбите-това удоволствие струва 20лв за 2 мин. и може да се замени зъбната пясъкоструика със четка за зъби и сода:).

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Зъби
« Отговор #7 -: Юли 21, 2009, 10:23:08 am »
Tina, хубава работа! Дойде, даде ни домашно и избяга. ;D
Аз си помислих, че ще споделиш резултати от някакъв успешен опит. ;)

Добро утро!

Да де - нали давам резултати - сода, сол и лимонови кори, както и оцет. Ще пробвам с ябълков - не съм се сещала. Аз гледах да избегна механичните средства като пясъкоструйки и шкурки и прочие...

Весела, какво прави олиото на зъбите? Ако ще позлваме масла, защо не ползваме такива за ароматерапия - цялата ни храносмилателна система от "входа" до "изхода" ще мирише приятно.  ;D
« Последна редакция: Юли 21, 2009, 10:24:38 am от Tina »

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Зъби
« Отговор #8 -: Юли 21, 2009, 10:56:32 am »
Весела, какво прави олиото на зъбите? Ако ще позлваме масла, защо не ползваме такива за ароматерапия - цялата ни храносмилателна система от "входа" до "изхода" ще мирише приятно.  ;D

Макар въпросът да не е насочен към мен, бързам да отговоря, понеже преди месец аз постнах информацията за жабуренето със студенопресовано масло, ей тука: http://forum.xnetbg.com/index.php?topic=10724.msg176769#msg176769 За зъбите специално- трябва да ги избелва.
И всъщност доста се учудих като видях тук, че някой наистина го практикува! Ще споделиш ли, Весела, резултати? :)
Само искам да направя едно малко предупреждение за ентусиастите! Не се престаравайте! Аз реших да го опитам веднага, като го правех сутрин и вечер за една седмица и после поне 3 дни след това имах мускулна треска на челюстните мускули, като в един момент беше страшно болезнено да си отварям устата дори да пия вода, да не говорим за дъвчене...
И за да не стане това съвсем офтопик, да кажа нещо и за оцета- най- благотворен за организма е чистият ябълков оцет, най- добре домашен, ама като няма и натуралният ще свърши работа, намира се по магазините, четете етикетите. Лимоновият сок също върши работа, за отслабване, в комбинация с топла водица, на гладно ;)
За зъбен камък- аз лично нямам, но на един приятел му се появи зарад пиърсинга и му бяха предписали да се жабури със Сандрин (http://www.framar.bg/%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BD-pid18001363.html). Много ефикасно почиства и дезинфекцира, казвам го от личен опит! Успех на всички в борбата! :)
...water can flow, and water can crash...

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Зъби
« Отговор #9 -: Юли 22, 2009, 12:49:43 pm »
Истински натурален оцет в магазините няма. Това, което го продават за "натурален" е пълна химия. Използва се за по-бързо втасване на оцета лимонтозу (още т. нар. лимонена киселина), която е изкуствено произведена, а не е от лимонов сок на лимони.

Правете си домашен ябълков оцет, истински натурален е. Той си и втасва бавно, но пък става един път. В къщи си правиме от години и готвим само с него от около 3 год., изцяло забравихме за всякакви консервирани доматени сосове (домати само пресни ядем) и е хубавото, че с оцет приготвено яденето, се запазва по-дълго време отколкото, когато е с домати (с тях вкисва много бързо).

Е, вярно е, че приготвянето на ябълков оцет в къши си иска доста време.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Зъби
« Отговор #10 -: Юли 22, 2009, 12:53:22 pm »
А за жабурене със студено-пресовано масло (зехтин най-вече) по 10 дена всеки месец, сутрин преди храна и пиене на каквото и да е - 1 с. л. се взима и се жабури из устата (но не бързо, че да ви заболи ченето) 20 мин, после се изплюва в тоалетна, не в мивка (защото има вече е събрало много токсини в себе си). Пречиства организма от шлаки и токсини. После вeче се пие и яде каквото ви се хареса.

Но зъби не избелва. Когато го правим резултат за избелени зъби - няма.
« Последна редакция: Юли 22, 2009, 23:19:26 pm от хадзапи »

Неактивен lokmar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 239
Re:Зъби
« Отговор #11 -: Юли 22, 2009, 20:10:14 pm »
Истински натурален оцет в магазините няма. Това, което го продават за "натурален" е пълна химия. Използва се за по-бързо втасване на оцета лимонтозу (още т. нар. лимонена киселина), която е изкуствено произведена, а не е от лимонов сок на лимони.

Правете си домашен ябълков оцет, истински натурален е. Той си и втасва бавно, но пък става един път. В къщи си правиме от години и готвим само с него от около 3 год., изцяло забравихме за всякакви консервирани доматени сосове (домати само пресни ядем) и е хубавото, че с оцет приготвено яденето, се запазва по-дълго време отколкото, когато е с домати (с тях вкисва много бързо).

Е, вярно е, че приготвянето на ябълков оцет в къши си иска доста време.
Я  дай рецептата да си правим домашен оцет.  :D :D :D
« Последна редакция: Юли 22, 2009, 20:22:23 pm от Mirotvorec »

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Зъби
« Отговор #12 -: Юли 22, 2009, 23:20:35 pm »
Потърси и ще си намериш такава рецепта, каквато на теб да ти хареса. Книги по домашно консервиране - колкото искаш.  :D :D :D

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Зъби
« Отговор #13 -: Юли 23, 2009, 10:58:03 am »
Относно зъбния камък, ако позволите и аз да споделя нещо.
Той зависи от флората във вашата уста, явява се нещо като морския корал за зъбите ви. В този смисъл флуорът в пастата за зъби, освен, че образува зъбна флуроза, той помага за по-стабилното образуване на зъбния камък. Разбира се, не в чиста форма бива използван, а пастите за зъби е в комбинация с монофторфосфат или натриев фторид, което в крайна сметка, осигурява идеалното втвърдяване на вашият зъбен камък - разбира се, ако сте склонни да го образувате. В някои пасти за зъби, количеството флуор е умопомрачително, а последният си е сериозно отровен. В някои страни на такива пасти е обозначено допълнително, че ако детето погълне дори незначително количество от тази паста, незабавно да се уведоми лекаря.
Така, че ако си миете зъбите с паста за зъби, която съдържа изброените субстанции, вероятността да си отглеждате упорит зъбен камък е огромна.
От опит съм установила, че миенето на зъбите с паста за зъби, без флуор е доста по-ефективно, особено ако тази паста съдържа луга. Какъвто е случаят с "Поморин" с поморийска луга. На БГ пазар има две пасти за зъби, които не съдържат флуор, едната е Поморин, а другата е някаква френска, която е също с луга.
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Зъби
« Отговор #14 -: Юли 23, 2009, 21:06:58 pm »
На БГ пазар има две пасти за зъби, които не съдържат флуор, едната е Поморин, а другата е някаква френска, която е също с луга.

Ако ти следвам мисълта, значи лугата има ефект. Да? Защото други пасти без флуорид НЕ помагат на зъбния камък и кариесите - само дето не образуваме флуоридоза.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27