Автор Тема: Масони ли са от "Бялото Братство" на Петър Дънов?  (Прочетена 98293 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Доколкото знам името Беинса Дуно си е на Петър Дънов, но е името му в Духовния свят. П. Дънов е името на физ. му инкарнация в живота му като такъв, а дух. му име си е неговото като дух.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Ама за чий *** да трябва да се представя?

Каква е тая суета!?

Как те представяло името ти!?
Много странна за мен причина да се издразниш.  ;D Абстрахираме се от личността Дънов и питам - а защо да няма и второ име? И защо някой трябва да се дразни, че ще се пиша не Миро, а Миротворец? И защо ти преценяваш, че това е именно суета и показност, а не нещо друго, твърде, твърде далеч от тези неща? Въпроси, на които ти самият трябва да си отговориш и то от любопитство, а не като повод да "настъпиш по мазола" човека с промененото име.
Както и хадзапи спомена - всеки един човек си има освен името, което му дават родителите, още едно, което му се дава само когато достигне определена духовна опитност. Това име човек го научава когато може да го защити с достойнство чрез делата си, защото името е и голяма отговорност. Вибрационната характеристика на името е в съзвучие с вибрациите на онази божествена частичка, която всеки един човек носи, но много малко са активирали и тя е скрита за тях. И последно, с това същото име се представяш във всемира, на всички нива и реалности.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
На Хадзапи ще отговоря, че светът не е духовен и обикновен, а все един. Всичкият е духовен.

Душите също нямат име. Те просто се познават и без имена.

Mirotvorec, аз съм се срещал, познавам или пък съм чувал за много духовни хора. Някои от тях са на ниво по-високо от Дънов (със сигурност), но никой никога не е говорил за специални 'духовни имена',  които се дават като стигнеш определено ниво, като свършиш определени нива и прочее фантазии.
Не зная откъде черпиш тази информация, и как успяваш да и вярваш, но ако е единствено от Учението (с главно У), тогава те съветвам да преразмислиш.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Не, не е от Учението, аз даже не съм  запознат с него в степен такава, че да мога да го защитавам или критикувам.
Не мога да ти благодаря за съвета, тъй като не съм го искал. До всеки един от нас достига някаква информация непрекъснато и когато сметна за необходимо я споделям.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  :)Морфей, защо така от думите ти лъха незнание?  ;)Паневритмията е съвокупност от упражнения за хармониране на тялото. Тя е оставена от Беинса Дуно за българите, ;) тя не е за всеки,  ;)който си мисли,че е българин,а още по-малко за спасяване на света. ;) :-X

Ха Ха  :P Аз съм още в първи клас , к'во ме дуиш сега. Паневритмията е начин на живот не фитнес упражнения. Бенса Дуно е дух, който се е вселил в тялото на Петър Дънов. Паневритмията е за всички ! А учението е дадено да се разпространява от българите и е за цялото човечество, което има спешна нужда от помощ. И така нататък ....  :P

А колкото до оня пич, дето е чел 30 години Дънов , просто го издуих  :D
Учителят са го превърнали в некъв бог и само му се кланят, и са изоставили на заден план мисията за духовно събуждане или възвръщане към естественото човешко състояние. Както е казал невидимия човек "Всичко е енергия"  :P

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
В какъв духовен свят на материалната 3-измерна Земя живееш ти, Танграта?

И не давай заключения, че едно нещо е точно така или не е. Това може да е в твоята Вселена, но не е в моята. В моята Вселена всеки дух от дадена вълна на живота си има име или пък номер, под който е познат точно като дух във финия свят.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
С хора, които се опитват да се отричат от материалния свят в който самите те живеят няма какво да споря.


Абсурдно твърдение, което не знам от коя страна по-напред да го подхвана и да го коментирам ... просто нямам думи.

Интересно твоята вселена, коя е, Хадзапи?
На 3д материалната Земя, или на другия свят с духовете, дето всеки си има номерче?

До колкото разбирам тия 2 свята са несъвместими.

Явно ти си само в единия от двата. В кой?


Аз може и да казвам "това е така, онова иначе" но поне имам ясна позиция, и стоя зад думите си. Ако някой ми покаже, че греша, ще се извиня и ще приема.
А твоята позиция каква е?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Масони ли са от "Бялото Братство" на Петър &
« Отговор #37 -: Юли 31, 2009, 23:01:09 pm »
Моята позиция не е нужно да я знаеш. Достатъчно ясно казах, че ти си живееш в тази Вселена, която ти си сътвориш, аз си живея в моята, която си творя според собствените си мечти, желания и т.н.

Може би живея по-материален живот от твоя, ти откъде да знаеш точно къде живея аз. Интересно е да се научиш да съчетаваш и двете неща, тук и сега с още нещо(тук става въпрос за писане в трето лице, не се отнася точно за теб, а общо). Не правя само по едно нещо, обичам да правя поне по две-три неща успоредно едно с друго, така че живота става по-интересен. Затова ти си живей както ти си искаш и си твори твоята си Вселена, аз си живея както аз си искам - в моята си Вселена. ;)
« Последна редакция: Юли 31, 2009, 23:03:32 pm от хадзапи »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Масони ли са от "Бялото Братство" на Петър &
« Отговор #38 -: Юли 31, 2009, 23:48:20 pm »
Моята позиция не е нужно да я знаеш. Достатъчно ясно казах, че ти си живееш в тази Вселена, която ти си сътвориш, аз си живея в моята, която си творя според собствените си мечти, желания и т.н.

Може би живея по-материален живот от твоя, ти откъде да знаеш точно къде живея аз. Интересно е да се научиш да съчетаваш и двете неща, тук и сега с още нещо(тук става въпрос за писане в трето лице, не се отнася точно за теб, а общо). Не правя само по едно нещо, обичам да правя поне по две-три неща успоредно едно с друго, така че живота става по-интересен. Затова ти си живей както ти си искаш и си твори твоята си Вселена, аз си живея както аз си искам - в моята си Вселена. ;)
Когато човек пише във форум, обикновено изказва някаква позиция.
Когато пише без да изказва позиция, това се нарича умението, да си пишеш, без нищо да написваш, т.е. празни приказки.

Значи  в предния пост твърдеше, че съм живеел в материалната 3-д Земя,
а сега твърдиш, че не знаеш в коя Вслена живея, и тази Вселена е моята си, която аз съм изградил.
Определено имаш постоянство в мненията.

За правенето по много неща наведнъж и аз също го правя, радвам се, че и ти ги правиш, но наистина не виждам каква е връзката с темата тук.
Аха, чета пак какво си писал и сега разбирам - говориш за съчетаване на материалното с духовното, може би.
Ами още от самото начало това беше и моята идея...
А и това е което правя на практика през повечето си време.
Но защо ти трябваше да спориш с мен?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Масони ли са от "Бялото Братство" на Петър Дънов?
« Отговор #39 -: Август 05, 2009, 20:54:32 pm »
Цитат
Ха Ха :P Аз съм още в първи клас , к'во ме дуиш сега. Паневритмията е начин на живот не фитнес упражнения. Бенса Дуно е дух, който се е вселил в тялото на Петър Дънов. Паневритмията е за всички ! А учението е дадено да се разпространява от българите и е за цялото човечество, което има спешна нужда от помощ. И така нататък ....  :P

А колкото до оня пич, дето е чел 30 години Дънов , просто го издуих  :D
Учителят са го превърнали в некъв бог и само му се кланят, и са изоставили на заден план мисията за духовно събуждане или възвръщане към естественото човешко състояние. Както е казал невидимия човек "Всичко е енергия"  :P

:)Морфей, участвал ли си в Паневритмия?
Йога е начин на живот ,а Паневритмията е съвокупност от физически упражнения със специализирана насоченост за общо хармониране на телата ни.
А относно кланянето ...ами струва ми се,че е за предпочитане да се "кланят" пред агресията. Ти как мислиш???
« Последна редакция: Август 05, 2009, 21:38:14 pm от H. »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Масони ли са от "Бялото Братство" на Петър Дънов?
« Отговор #40 -: Август 05, 2009, 22:11:06 pm »
Танграта, никой не се опитва даже да води спор. Ако ти така виждаш нещата, нека да е така, това си е твоето виждане.  :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Масони ли са от "Бялото Братство" на Петър Дънов?
« Отговор #41 -: Август 05, 2009, 22:49:23 pm »
Алдонеа, поне от наблюденията ми във форума, от Дъновистите, по-арогантни и агресивни няма ...

Дано поне на живо сте по-хрисими ...
 ::)


хадзапи,
отначало ми противоречиш разпалено, без конкретна позиция, ей така;
после започваш да твърдиш именно това, което аз отначалото съм твърдял;
и накрая казваш, че не си спорил ... ами хубаво ... радвам се, че всички сме на едно мнение ...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
Re:Масони ли са от "Бялото Братство" на Петър Дънов?
« Отговор #42 -: Август 06, 2009, 10:17:39 am »
Алдонеа, поне от наблюденията ми във форума, от Дъновистите, по-арогантни и агресивни няма ...

Дано поне на живо сте по-хрисими ...
 ::)

 ;D Те ако бяха истински такива, нямаше да пишат глупости във форума поне  :o


Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
Re:Масони ли са от "Бялото Братство" на Петър &
« Отговор #43 -: Декември 07, 2009, 16:00:55 pm »
Вижте кaкво пишат ТУК за нашия човек посветените профани, ето едно малко цитатче:

"Известно е, че Петър Дънов е притежател на висшето розенкройцерско посвещение, което e съставна част от Висшите Степени в Масонството."



« Последна редакция: Декември 07, 2009, 16:52:01 pm от Морфей »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Масони ли са от "Бялото Братство" на Петър Дънов?
« Отговор #44 -: Декември 07, 2009, 17:28:48 pm »
 Незная дали са масони, самото наименование ми звучи сектантско, но това не е толкова важно. По важно е това което проповядват. И зависи какво търсим, кой ризки кирливите или белите и чисти с които танцуват. Въпроса е Масони ли са? Възможно е но не зная до каква степен биха могли да са. По скоро не са но има нещо гнило в Дания. 

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
8457 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
42049 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12666 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
10985 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
1 Отговора
7976 Прегледи
Последна публикация Януари 26, 2009, 15:03:26 pm
от Trandev

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27