Автор Тема: Масони ли са от "Бялото Братство" на Петър Дънов?  (Прочетена 98176 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Морфей

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
Пише един от тъй наречените промити мозъци - вече 30 години чета Учителя (няма да коментирам глупостите ви за да не свалям нивото) Можете да коментирате Учението ако сте прочели поне един ред от него, а не чувал съм пък май че е бил.... Ако нещо спаси този свят от хватката на лукавия, това ще бъде единствено Учението на Учителя. На едно мнение на редактори, че в учението имало архаични понятия несъвместими със съвремието Учителя ги накарал да дадат пример- един казал ами примерно понятието "дявол". Учителят отговорил - нищо подобно, давам ви пример - олицетворение и въплъщение на дявола е шефът на банковата система. До 1989 година ДС инкриминираше учението на Учителя - те поне знаеха че това е най-опасното за юдео - масонството учение. Иначе всички религиозни общества са овладени от тях.

Ей пич за да спасите света трябва да играете денонощно Пневритмия горе на Рила и да не спирате да пеете химни. Така че се организирайте по-скоро защото 2012 иде и не ми се мре заради вашето бездействие. Нали си чел какво е казал Учителя ако се провалите с мисията. Само с четене на книги няма да стане спасението на света.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Изгонихте момчето, еййй! ;D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
... Ако нещо спаси този свят от хватката на лукавия, това ще бъде единствено Учението на Учителя.
И кое е уникалното в учението на П. Дънов, което е единствено и неповторимо в нито една друга религия? Щом претендираш, че само това учение може да „спаси“ човечеството следва да обясниш и защо.

До 1989 година ДС инкриминираше учението на Учителя - те поне знаеха че това е най-опасното за юдео - масонството учение. Иначе всички религиозни общества са овладени от тях.
Цитирай нещо от учението, което е опасно за „юдео-масонството“. Кабалата „юдео-масонство“ ли е? Защото в беседите има много позовавания на кабала. Също на притчи от юдейската традиция.
« Последна редакция: Юли 04, 2009, 00:24:09 am от Iris »

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Масони ли са от "Бялото Братство" на Петър &
« Отговор #18 -: Юли 04, 2009, 21:40:40 pm »
Учението на Дънов си е чисто розенкройцерство. Само прочети "Космогония на розенкройцерите" и много неща ще ти станат ясни. Също има много неща сякаш едно към едно от Блаватска.

А розенкройцерите поне се смятат, че са поне от времето на богомилите и че може би богомилите са основали розенкройцерското братство и това всъщност е учението на богомилите.

И по повод кой чел и кой не чел Дънов, четох негови книги и беседи, както и биографията му (всъщност тя беше най-интересната част), беседите не ми харесват, защото са давани за масовия човек, а на мен личният ми интерес е към по-философски издържаните книги и текстове, а не на толкова елементарно ниво.

Книгата написана от ученика на Дънов - Методи Константинов, от 3 тома за Епохата на Водолея всъщност е много по-интересна от беседите, защото там са дадени основните неща от учението на Дънов, което повтарям е все едно взето от Блаватска и розенкройцерите.

Книгата за живота на Омраам Микаел Айванхов (Михаил Иванов) също ученик на Дънов и който по поръчка на Учителя си отива във Франция и там основава клон на Бялото Братство, който е валиден и до днес е също много по-интересна от беседите на самия Дънов.


Няма нито една религия, която е най-вярна или най-точна, защото всичко е от един извор, само че е давано на различните народи и раси по  този начин, по който те биха могли да възприемат една или друга част от Единното и Общо знание.
« Последна редакция: Юли 04, 2009, 21:48:30 pm от хадзапи »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Масони ли са от "Бялото Братство" на Петър &
« Отговор #19 -: Юли 05, 2009, 09:53:00 am »
Учението на Дънов си е чисто розенкройцерство. Само прочети "Космогония на розенкройцерите" и много неща ще ти станат ясни. Също има много неща сякаш едно към едно от Блаватска.


А розенкройцерите поне се смятат, че са поне от времето на богомилите и че може би богомилите са основали розенкройцерското братство и това всъщност е учението на богомилите.

И по повод кой чел и кой не чел Дънов, четох негови книги и беседи, както и биографията му (всъщност тя беше най-интересната част), беседите не ми харесват, защото са давани за масовия човек, а на мен личният ми интерес е към по-философски издържаните книги и текстове, а не на толкова елементарно ниво.

Книгата написана от ученика на Дънов - Методи Константинов, от 3 тома за Епохата на Водолея всъщност е много по-интересна от беседите, защото там са дадени основните неща от учението на Дънов, което повтарям е все едно взето от Блаватска и розенкройцерите.
Учението на П. Дънов има за цел повече индивидуално развитие, отколкото трупане на знания. Същото е и с агни йога например. Теософията и Бейли акцентират повече на познанието и съответните трудове са написани в доста труден за разбиране стил. И в четирите случая написаното е само повърхността, а до същността на написаното е необходимо да се достигне интуитивно. Истината е разпръсната из цялото творчество на авторите и съвсем умишлено не е систематизирана. Схемата дадена в Космогония на Розенкройцерите е твърде опростена и лично на мен ми се струва малко нагласена в опита да се подредят непълните знания на автора в една стройна система. Мисля си, че обхващането на истинската схема с всичките и подробности и взаимозависимости е извън възможностите на човешкия ум. От тази гледна точка подходът на ученията чийто приоритет е индивидуалното развитие на човека, а не единствено натрупването на познания е по-оправдан. Всъщност Блаватска има за цел единствено да „открехне завесата“ и по този начин да подготви почвата за следващите учения. Аз лично не мога да дам отговор на въпроса дали учението на П. Дънов е предварително замислено като продължение на Блаватска, каквото примерно са агни йога и трудовете на Бейли (двете насочени съответно към хора от по-различен психологически тип и затова използващи различни методи). Мисля, че учението на П. Дънов е на едно ниво по-ниско от описаните и все пак доста над розенкройцерството на Хайндл (да не говорим пък за съществуващото в момента в България розенкройцерство). С написаното в последното изречение не искам да омаловажа труда на Хайндл, който много уважавам, както и искрените намерения на автора да представи познанията си в един завършен, лесно-разбираем и систематизиран вид.
« Последна редакция: Юли 05, 2009, 09:57:48 am от Iris »

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Има информация разпръсната из различни източници, която за мой късмет лека-полека ми попада, която разказва с повече подробности отколкото в "Космогонията на роз.", но това идва от вътрешния стремеж на търсещия. В дадения случай аз имам желание и ми се дава постепенно част по част информацията, която търся. За което и благодаря на съзнанието или от който/което зависи това нещо.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Масони ли са от "Бялото Братство" на Петър &
« Отговор #21 -: Юли 09, 2009, 11:36:32 am »
Здравейте!
Имам следния въпрос, към всички компетентни! Така нареченото "Бяло братство" или "Братството на Петър Дънов", масони ли са, и опасни ли са?

 :o :o :o
Нямам представа какво и колко знаеш за масоните, но последователите на Беинса Дуно (Петър Дънов) имат доста различни цели и задачи от тези на обществото на МАСОНИТЕ.Ако си направиш труда да прочетеш малко от публикуваните сказки на Учителя, а също и оставените предсказания и мисли, вероятно ще ти стане ясно, колко неуместен е въпроса и подвъпроса ти.
Все пак става дума за ВСЕМИРНА ЛЮБОВ , РАЗУМ И ИЗРАСТВАНЕ В ДУХОВЕН АСПЕКТ!!! :) :)
« Последна редакция: Юли 09, 2009, 13:50:54 pm от Mirotvorec »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Колко спор за някаква си картинка.

Аз ако нарисувам Дънов със сатанински символи и я пусна в интернет анонимно сигурно ще спорите дали Дъновистите са сатанисти?

Същото е и тука, някакъв си нарисувал картинка и дай да спорим сега дали са масони или не, защото на оня му харесало да вкара масонски символи. Несериозно е просто.

 :)Да съгласна съм, че е несериозно да мислим,че учението на Беинса Дуно е с масонски привкус, >:(но е несериозно да говорим и за масонски символи. Символите са на всички, които могат да се доберат до тях. Всеки символ е създаван методично от светлите духовни сили, а обърнат в някаква степен се ползва от тъмните такива.  ;)
Та в този ред на мисли символите са на и за всички общества и хора.
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!


Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Пише един от тъй наречените промити мозъци - вече 30 години чета Учителя (няма да коментирам глупостите ви за да не свалям нивото) Можете да коментирате Учението ако сте прочели поне един ред от него, а не чувал съм пък май че е бил.... Ако нещо спаси този свят от хватката на лукавия, това ще бъде единствено Учението на Учителя. На едно мнение на редактори, че в учението имало архаични понятия несъвместими със съвремието Учителя ги накарал да дадат пример- един казал ами примерно понятието "дявол". Учителят отговорил - нищо подобно, давам ви пример - олицетворение и въплъщение на дявола е шефът на банковата система. До 1989 година ДС инкриминираше учението на Учителя - те поне знаеха че това е най-опасното за юдео - масонството учение. Иначе всички религиозни общества са овладени от тях.

Ей пич за да спасите света трябва да играете денонощно Пневритмия горе на Рила и да не спирате да пеете химни. Така че се организирайте по-скоро защото 2012 иде и не ми се мре заради вашето бездействие. Нали си чел какво е казал Учителя ако се провалите с мисията. Само с четене на книги няма да стане спасението на света.


  :)Морфей, защо така от думите ти лъха незнание?  ;)Паневритмията е съвокупност от упражнения за хармониране на тялото. Тя е оставена от Беинса Дуно за българите, ;) тя не е за всеки,  ;)който си мисли,че е българин,а още по-малко за спасяване на света. ;) :-X
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
защо този Петър Дънов има две имена?

Това някаква конкретна работа ли върши, има ли някаква цел?
С това ново име по-духовен ли става, или нещо по-извисен?

Защо ние простосмъртните имаме само по едно, а тези специални имена ми звучат като някакви измислени титли?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Масони ли са от "Бялото Братство" на Петър &
« Отговор #26 -: Юли 28, 2009, 23:24:25 pm »
Ами избери си име, което според теб те представя най-добре, т.е. вибрациите на звуковете изразяват най-точно характера ти и се представяй с него. Разбира се официалното ти име ще си остане но то ще е само за пред закона (на България). Писателите примерно също имат псевдоними. В случая има разлика, но има и нещо общо. И никак не е сигурно кое име е по истинско за писателя - официалното или псевдонимът му.

Та на въпросът: „С това ново име по-духовен ли става, или нещо по-извисен?“, отговорът е, че поне според самият Дънов, това име (Беинса Дуно) изразява по-пълно (доколкото е възможно това да стане чрез думи) неговата духовна същност и в никакъв случай името не прави човека по-духовен.
« Последна редакция: Юли 29, 2009, 01:25:30 am от Mirotvorec »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Ами щом не става по-духовен, за какво му е да си изразява по-добре духовната същност?

Пред кого и за какво ще я изразява?

Духовната същност има ли нужда от доказателства и изразяване? Тя просто не си ли съществува без нужда от каквото и да е.

Повтарям, каква е нуждата ?

Да не би последователите му да станат по-духовни, когато той пред тях си изрази добре духовната същност?

ЗАЩО му е да си ИЗРАЗЯВА тая духовна същност?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Тук изглежда влагаме различно значение на думата „изразяване“. В случая имах предвид не че името води до проявлението на определени духовни качества присъщи за духовната същност на човека, а че просто ги описва, съответства им по определен начин.
Името просто представя човека. Ако човек счита, че едно име не представя характера му достатъчно добре, той може да го смени с друго, което съответства на характера му по-добре.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Ама за чий *** да трябва да се представя?

Каква е тая суета!?

Как те представяло името ти!?
« Последна редакция: Юли 29, 2009, 15:44:39 pm от Eon »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
8141 Прегледи
Последна публикация Май 01, 2006, 17:33:08 pm
от fisk
51 Отговора
41186 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12471 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
10575 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
1 Отговора
7843 Прегледи
Последна публикация Януари 26, 2009, 15:03:26 pm
от Trandev

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27