Автор Тема: Предизборна  (Прочетена 49560 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен remalyks

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 199
  • in/at/on 11
    • 11
Re:Предизборна
« Отговор #120 -: Юли 02, 2009, 13:04:02 pm »
АТАКА, не АТАКА все тая всичко е ясно и се знае ГЕРБ взимат най-много мандати, Бойко премиер и евентуална коалиция с БСП  :P :-\ :'( :D :)
11

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Предизборна
« Отговор #121 -: Юли 02, 2009, 13:51:18 pm »
Да права си,но това означава ли,че трябва да останем със сведени глави и на колене?!
Ние да им се опънем,пък те нека управляват ако могат.Дори и най-добре обмисленият план има слаби места.Особено,когато опира до много хора.
Нека всеки един от нас успее да убеди поне един човек или по-точно да му върне самосъзнанието и...нещата се обръщат!
Просто помисли в същия ред и ще видиш, къде трябва да е съпротивата.
При положение, че хората купуват и потребляват като зомбирани, аз реална съпротива не виждам.Вие си приказвайте нататък. Повече не мисля да преча на цирка. Стига ми да си пусна телевизора и ще гледам предизборната трагикомедия. ;D
« Последна редакция: Юли 02, 2009, 13:54:43 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен 4i4obil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re:Предизборна
« Отговор #122 -: Юли 02, 2009, 14:07:13 pm »
Знам, че не е добре да се вярва на слухове, но ... подочух нещо. Казват, Бат' Бойко се бил развихрил в Банкя (имоти, т'ва-онова)... ако има хора от района, нека споделят дали е така.
Да приемем, че това е само зловреден слух и той е чист като сълза. Мисля, че досега показа какво и колко може да направи като управник. Не виждам смисъл да му се дава цяла държава за да докаже за пореден път, че не е ефективен.
Нещо друго ... Само на мен ли Борисов ми прилича на Живков?! Поведение, говорене, "еволюция" ...
Искам да се обзаложа с някого, че след изборите "ГЕРБ" ще се коалират дори с БСП и ДПС, само и само да управляват. Спомнете си предишните избори. Няма да се учудя, ако пак ни натресат кабинет с мандата на ДПС и авери.
КА ме устройва, защото съм 99% сигурен, че пак ще са в опозиция. Ако има силна такава, нещата ще са малко по-различни, нали?!
Ей така един цитат:
Цитат
ДВЕСТА И ШЕСТДЕСЕТО ЗАСЕДАНИЕ
София, сряда, 13 юни 2007 г.
13.06.2007
  Председателствали: заместник-председателите Камелия Касабова и Юнал Лютфи
Секретари: Метин Сюлейманов и Мирослав Мурджов


ПРЕДСЕДАТЕЛ ЮНАЛ ЛЮТФИ (звъни): Добро утро, уважаеми колеги!
Откривам днешното пленарно заседание и пожелавам успешна пленарна седмица!
Разполагате с проекта за програма за работа на Народното събрание за периода 13-15 юни 2007 г., предложен на вашето внимание.
Моля, гласувайте програмата.
Гласували 148 народни представители: за 141, против няма, въздържали се 7.
Програмата за работата на Народното събрание за периода 13-15 юни 2007 г. е приета.
Преминаваме към обсъждане и приемане с гласуване на направени предложения от народни представители по чл. 40, ал. 3.
Първото предложение по чл. 40, ал. 3 е направено от народния представител Димитър Абаджиев относно включване като точка за работа на Народното събрание през тази седмица на Избирателния кодекс, № 754-01-23.
Господин Абаджиев, заповядайте да представите Вашето предложение.
ДИМИТЪР АБАДЖИЕВ (независим): Благодаря, господин председател.
Уважаеми колеги, всички политически партии през последните месеци заявяват, че са притеснени от ниската избирателна активност и от отчуждаването на избирателите от политическата система. Внесеният Избирателен кодекс предлага промяна на избирателната система и мажоритарно избиране на голяма част от народните представители и общинските съветници – тема, която е актуална и във връзка с предстоящите местни избори.
Затова моля да подкрепите предложението ми за внасяне в дневния ред на този законопроект, който вече отлежава повече от три месеца. Благодаря.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЮНАЛ ЛЮТФИ: Благодаря.
Моля, гласувайте направеното предложение.
Гласували 165 народни представители: за 43, против 32, въздържали се 90.
Предложението не се приема.
Следващото предложение по чл. 40, ал. 3 е направено от народния представител Деница Гаджева. То гласи: „Правя предложение да се включи в програмата на Народното събрание за периода 13-15 юни 2007 г. точка в дневния ред – Законопроект за одържавяване на приватизирани обекти от отрасъл „Енергетика”.
Заповядайте, имате думата.
ДЕНИЦА ГАДЖЕВА (КА): Уважаеми господин председател, уважаеми колеги! Предлагам като точка от седмичната програма да бъде включен Законопроект за одържавяване на приватизирани обекти от отрасъл „Енергетика”. Причината да внеса това предложение е следната. Както знаем, Министерският съвет е приел Енергийна стратегия на Република България, която е била одобрена от Народното събрание на 17 юли 2002 г. В частта „Приватизации”, в т. 3 „Инвестиции” от същата енергийна стратегия изрично е предвидено, че поради сложността на промените и значението на отрасъл „Енергетика” за националната икономика следва допълнително да се разработи и да се приеме отделна Стратегия за приватизация в отрасъл „Енергетика”. Такава отделна стратегия не е разработена и приета и до днес, поради което всички приватизационни сделки, сключени след обнародването на споменатия одобряващ акт на Народното събрание се явяват нищожни по право, тъй като са сключени в нарушение на същия парламентарен акт.
Моля да гласувате по съвест.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЮНАЛ ЛЮТФИ: Благодаря Ви.
Подлагам на гласуване направеното предложение за включване в програмата за тази седмица.
Моля, гласувайте.
Гласували 158 народни представители: за 16, против 78, въздържали се 64.
Предложението не се приема.
Следващото предложение по чл. 40, ал. 3 е от Митко Димитров от Коалиция „Атака”.
Народният представител предлага да бъде включена точка в дневния ред на Народното събрание - проект на решение за мораториум върху продажбата и замяната на земи и гори от горския фонд, собственост на държавата и общините, за срок от 5 години.
Заповядайте, господин Димитров.
МИТКО ДИМИТРОВ (КА): Уважаеми господин председател, уважаеми дами и господа, предлагам мораториум върху продажбата и замяната на земи и гори от горския фонд, собственост на държавата и общините. Мотивите са ви ясни. Основният мотив е поголовното изсичане на гората. Ако сега не внесем този законопроект да бъде разгледан от парламента, може би до края на годината няма да има смисъл от внасянето на такъв законопроект, понеже няма да има гора.
Моля, гласувайте за внасянето на тази точка в дневния ред, за да бъде преустановено изсичането на гората.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЮНАЛ ЛЮТФИ: Благодаря.
Моля, гласувайте за включване на предложението на господин Димитров в програмата за работа на Народното събрание през тази седмица.
Гласували 127 народни представители: за 18, против 62, въздържали се 47.
Предложението не се приема.
Преминаваме към предложение, направено от народния представител Павел Шопов, който предлага да бъде включена точка в дневния ред на Народното събрание – Проект за решение за налагане на мораториум върху приватизацията и концесиите.
Заповядайте, господин Шопов.
ПАВЕЛ ШОПОВ (КА): Благодаря Ви, господин председателю.
Много по-рано отколкото в други парламенти мнозинството е в криза. Съществуват тежки проблеми в управляващата коалиция. В момента има министри в оставка, съществува една нестабилност в управлението на страната, която става все по-осезаема. В тази обстановка на несигурност и нестабилност ние от “Атака” считаме, че е опасно да се осъществяват големи и сериозни приватизационни сделки и даването на големи обекти на концесия. За да се дават обекти на концесия и да се правят големи и сериозни приватизационни сделки, би трябвало да съществува едно сериозно правителство, едно управление, което да бъде стабилно, за да може да поеме и да носи отговорността за актовете, които осъществява.
При тази нестабилност, която съществува в страната, при това раздирано от противоречия мнозинство, както и вътре в управляващите политически сили от управляващото мнозинство в момента вътре в себе си се намират в такава криза, че са без ръководства на практика, ние считаме, че трябва да бъде наложен мораториум върху приватизационните сделки и мораториум върху отдаването на обекти на концесия. Това се налага, пак повтарям, от нестабилността в държавата, от проблемите, които съществуват при управляващото мнозинство, и невъзможността управляващото мнозинство да поеме истинска политическа отговорност за сериозните актове за разпореждане за отдаване на концесия и приватизация, които то осъществява. Затова искаме да се наложи мораториум със срока, който ние визираме в предлаганото от нас решение. Благодаря ви.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЮНАЛ ЛЮТФИ: Благодаря Ви.
Подлагам на гласуване предложението на народния представител Павел Шопов.
Моля, гласувайте.
Гласували 142 народни представители: за 13, против 77, въздържали се 52.
Предложението не се приема.
Преминаваме към предложението на народния представител Стела Банкова. Госпожа Банкова предлага като точка в седмичната програма да бъде включен проект за решение относно възлагането на правителството на Република България незабавно да предприеме необходимите действия за активиране на чл. 36 от Договора за присъединяване на Република България към Европейския съюз по отношение на предсрочното закриване на реактори на АЕЦ “Козлодуй”.
Заповядайте, госпожо Банкова.
СТЕЛА БАНКОВА (независим): Благодаря Ви, господин председател.
Уважаеми колеги, припомням, че чл. 36 позволява да бъде преустановено действието на поети ангажименти, които създават опасност за нашата икономика. Случаят е такъв.
Правя това предложение по няколко причини.
Първо, предсрочното закриване на напълно безопасни реактори според чужди експерти ще обслужи чужди икономически интереси и е против интересите на българските граждани.
Второ, заради поети ангажименти от страна на бившия преговарящ Меглена Кунева в началото на 2008 г. трябва да затворим голяма част от мощностите на “Марица Изток” поради липса на сероочистващи инсталации. Това несъмнено ще доведе до скок на цената на електрическата енергия и вероятно до режим на тока. Междупрочем, вчера беше официално обявено поредното увеличение.
Трето, в началото на януари бе приета нова енергийна стратегия на Европейския съюз, която дава право – моля, колеги, обърнете внимание – тази европейска стратегия дава право на страните членки сами да определят работата на своите ядрени мощности. Тоест дава ни се шанс.
Уважаеми колеги, предвид изключителната важност на проблема ви призовавам да подкрепите предложението ни с колегата Христов и така да защитим интересите на българските граждани. Моля да допуснете това предложение в седмичната програма. Благодаря ви.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЮНАЛ ЛЮТФИ: Благодаря Ви.
Преминаваме към гласуване на направеното предложение за включване на точка в седмичната ни програма.
Моля, гласувайте.
Гласували 140 народни представители: за 21, против 63, въздържали се 56.
Предложението не се приема.
И последното предложение по чл. 40, ал. 3. То е направено от народния представител Павел Шопов от Коалиция “Атака” за включване на точка в дневния ред на Народното събрание за периода 13-15 юни 2007 г. на проект за решение за избиране на заместник-председател на Народното събрание.
Господин Шопов, заповядайте да представите вашето предложение.
ПАВЕЛ ШОПОВ (КА): Благодаря Ви, господин председателю.
Осми месец вече “Атака” няма свой заместник-председател, което, съгласете се, не е редно. Ръководството на Народното събрание се явява непопълнено, а с оглед на това – и нелегитимно в тази степен, в която би трябвало да бъде.
Аз няма да продължавам със своите аргументи, призовавам Ви да изпълните нещо съвсем елементарно, съвсем рутинно – да гласувате за избор на заместник-председател на Народното събрание, така както повелява Правилникът за организацията и дейността на Четиридесетото Народно събрание. Защото това, за което говорим, е визирано там по един недвусмислен и категоричен начин. Тоест моят призив към Вас е да изпълните разпоредбата на правилника, който сами сте приели. Благодаря ви.
ПРЕДСЕДАТЕЛ ЮНАЛ ЛЮТФИ: Уважаеми колеги, преди да пристъпим към гласуване искам да ви напомня предложението, което направи председателят Пирински. Наистина доста време се обсъжда този въпрос, но председателят Пирински направи предложение преди да се пристъпи към подобно гласуване да се проведат консултации с ръководствата на отделните парламентарни групи с оглед да се получи определен консенсус по този въпрос.
Моля, гласувайте направеното предложение от господин Шопов.
Гласували 145 народни представители: за 36, против 52, въздържали се 57.
Предложението не се приема.
Цитат
http://kei.parliament.bg/?page=plSt&lng=bg&SType=show&id=308
« Последна редакция: Юли 02, 2009, 14:15:44 pm от 4i4obil »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Предизборна
« Отговор #123 -: Юли 02, 2009, 15:07:05 pm »
Кои са те? Име Pls :)
"Зелените"-така се именуват.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Dorian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re:Предизборна
« Отговор #124 -: Юли 02, 2009, 16:44:12 pm »
АТАКА, не АТАКА все тая всичко е ясно и се знае ГЕРБ взимат най-много мандати, Бойко премиер и евентуална коалиция с БСП  :P :-\ :'( :D :)
ами по повод това изказване...ако много хора разсъждават така...дори няма да е и бате Бойко...абе що направо не наметнете фесовете и фереджетата!Може пък да не ви "оправят"като дойдат на власт...ще ви имат за свои хора!...ама и това не е сигурно! :o
Когато правдата се превърне в безправие,съпротивата е задължителна!

Неактивен Dorian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re:Предизборна
« Отговор #125 -: Юли 02, 2009, 16:48:41 pm »
Да права си,но това означава ли,че трябва да останем със сведени глави и на колене?!
Ние да им се опънем,пък те нека управляват ако могат.Дори и най-добре обмисленият план има слаби места.Особено,когато опира до много хора.
Нека всеки един от нас успее да убеди поне един човек или по-точно да му върне самосъзнанието и...нещата се обръщат!
Просто помисли в същия ред и ще видиш, къде трябва да е съпротивата.
При положение, че хората купуват и потребляват като зомбирани, аз реална съпротива не виждам.Вие си приказвайте нататък. Повече не мисля да преча на цирка. Стига ми да си пусна телевизора и ще гледам предизборната трагикомедия. ;D
ха ха ха ..това с купуването на гласове...ами кво да ти кажа върви само при мангалите и турците...да обаче се появиха нови партии..а и дори циганите взеха да правят изявления от сорта:ми те нека ми платят,аз ще си гласувам както искам!
за щастие младите хора стават все повече и се ориентират правилно...така,че няма да е честно дори само спрямо теб просто да стоиш и да гледаш ...собствената си трагикомедия..не можеш да избягаш от обществото..за това бъди част от него...но онази качествената!
Когато правдата се превърне в безправие,съпротивата е задължителна!

Неактивен Dorian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re:Предизборна
« Отговор #126 -: Юли 02, 2009, 17:14:21 pm »
http://vbox7.com/play:a82f8188
нека помислим преди ...да се самопогребем!
Когато правдата се превърне в безправие,съпротивата е задължителна!

Неактивен Dorian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re:Предизборна
« Отговор #127 -: Юли 02, 2009, 17:28:40 pm »
ако пък душите ви до толкова са се уморили да се борят...поне отправете по една молитва за онези,които не са се отказали...
http://vbox7.com/play:a82f8188
Когато правдата се превърне в безправие,съпротивата е задължителна!

Неактивен Dorian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re:Предизборна
« Отговор #128 -: Юли 02, 2009, 17:45:04 pm »
http://vbox7.com/play:eb9c4f85
и за всички,които не им достигат вътрешни сили...или още не са се ориентирали!
Те не се срамуват да го пеят пък не са Българи...А вие!
Имате възможност да го докажете!
Когато правдата се превърне в безправие,съпротивата е задължителна!

Неактивен Dorian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re:Предизборна
« Отговор #129 -: Юли 02, 2009, 17:58:14 pm »
http://vbox7.com/play:1b2715e2
...и малко информация..
Когато правдата се превърне в безправие,съпротивата е задължителна!

Неактивен remalyks

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 199
  • in/at/on 11
    • 11
Re:Предизборна
« Отговор #130 -: Юли 02, 2009, 19:06:15 pm »
ТАз не разсъждавам, аз казвам какво ще стане?! има разлика......... !
11

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Предизборна
« Отговор #131 -: Юли 02, 2009, 20:02:34 pm »
ха ха ха ..това с купуването на гласове...ами кво да ти кажа върви само при мангалите и турците...да обаче се появиха нови партии..а и дори циганите взеха да правят изявления от сорта:ми те нека ми платят,аз ще си гласувам както искам!
за щастие младите хора стават все повече и се ориентират правилно...така,че няма да е честно дори само спрямо теб просто да стоиш и да гледаш ...собствената си трагикомедия..не можеш да избягаш от обществото..за това бъди част от него...но онази качествената!
Кой говори за купуването на гласове?! :-\ Просто си довърших мислите от предишния пост. За истинските управници говорех. Б
лагодаря за съветите, но достатъчно съм пораснала, за да мисля със собственат си глава.  ;)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Предизборна
« Отговор #132 -: Юли 02, 2009, 22:52:55 pm »
И Кои според теб са истинските управници ? Изброй ги?

cdms

  • Гост
Re:Предизборна
« Отговор #133 -: Юли 03, 2009, 02:06:26 am »
Нищо чудно, ако Лидер влязат, Тройната коалиция да стане четворна и да продължи старата песен. Всичко ще бъде заради кризата и през зимата ще сме но фотосинтеза.
Другата идиотщина може да стане между Герб, Синята коалиция и РЗС(ако влезнат).
Каквото и да е следващото правителство, зимата ще бъде тежка.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Предизборна
« Отговор #134 -: Юли 03, 2009, 09:15:38 am »

Че Болен си е в парламента?! Какво му пречеше досега да събере парите от олигарсите? ;D Искам да видя, как ще го направи. ;D ;D


Едно е да си в парламента, друго е да имаш реална власт за "да събереш парите от олигарсите". Той до сега не е имал такава власт, че да искаш това от него.

Уточнявам, че няма да гласувам, за да не си направиш погрешни изводи..!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27