Автор Тема: Предизборна  (Прочетена 49783 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Предизборна
« Отговор #90 -: Юни 27, 2009, 13:07:25 pm »
buden, само ти ли не си убеден, че Атака е семейна партия? По този показател ГЕРБ просто бледнее пред Сидеров.
Цитат
Но хайде сега вие ми кажете, какви ще са последствията според вас от т.нар. наказателен вот?
Отрицателни ще са за съжаление, прочети предишните ми мнения с обясненията къде ни отиват гласовете при различните варианти.
Не мисли като човек!-Крион

buden

  • Гост
Re:Предизборна
« Отговор #91 -: Юни 27, 2009, 15:26:20 pm »
Това, че са семейна партия не ме притеснява.
Нима който и да от нас не гласува най-много доверие точно на децата си.
Важното е дали ще вършат ли работа. Защото ако ли не враговете ни стават повече.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Предизборна
« Отговор #92 -: Юни 27, 2009, 15:48:31 pm »
Проблемът е в това,че турците имат само един лидер и една партия,така че няма да чувстват раздвоението и колебанието на българина за коя партия му отиват гласовете.
Единственната сила и опзиция да се противодейства на Доган за в момента се явява   само Сидеров.Нямаме друг такъв лидер!

П.П.Извинявам се да не засегна пак някой, който все още се двуими дали е българин или не!
















Неактивен 4i4obil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re:Предизборна
« Отговор #93 -: Юни 27, 2009, 16:18:17 pm »
Както се казва : "Мислете реално."

Политическите кадри, с които разполагаме към момента са си тези. "Напънала се планината и родила мишка." Ясно е, че само от нас зависи какви ще дойдат след тях. Виждате, че за 20 години не напреднахме много (да не кажа никак). Ако искаме да отнемем "контролната квота" от Доган трябва да гласуваме.
Ритнете ме, ако лъжа, но нима при "демокрацията" не се слуша волята на мнозинството? (условно)... Който иска, нека мълчи. Но този който мълчи на изборите няма моралното право да критикува след това. Мигар чакате ДПС сами да се разпуснат и оттеглят?!
След вътрешния преврат през 1989-та всички очаквахме нещата да се оправят от самосебе си за 2-3 години. Така продължава и до сега. Ако ви устройва положението в момента, трайте си.
Ако този път обезсилим ДПС, на следващите ще разкараме други гадини.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Предизборна
« Отговор #94 -: Юни 27, 2009, 16:27:46 pm »
Това, че са семейна партия не ме притеснява.
А, значи не те притеснява семейната партия , а тази, едноличната на Борисов.   ;D Буден, мислех те наистина за по-буден, но ... ако искаш може да се допиташ до Мещера(предполагам сещаш се кой е), та нека той да ти разкаже малко по-вече за семейната партия. Той е един от малкото останали хора, за които честта и достойнството все още имат някаква стойност и може да му се има доверие.

Момчета, ако вие наистина мислите, че единственият и най-голям проблем е Доган и ДПС, то аз няма какво по-вече да кажа. Всеки да гласува по съвест или да не гласува-това е "демократичният" ни избор в момента.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен 4i4obil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re:Предизборна
« Отговор #95 -: Юни 27, 2009, 16:49:09 pm »
Все от някъде трябва да се започне. Да ги караме един по един, всички наведнъж предполагам е доста по-трудно.
Това че основните управляващи (винаги) са "ченгета" е друга тема. Ако правилно поставяме, степенуваме и следваме целите си, и техният ред ще дойде.
« Последна редакция: Юни 27, 2009, 18:06:36 pm от 4i4obil »

buden

  • Гост
Re:Предизборна
« Отговор #96 -: Юни 27, 2009, 17:29:36 pm »
Миротворец, най-малко ми се говори за политика и съжелявам че се хванах изобщо. Защото колкото повече приказваме толкова повече се вижда че нищо незнаем. Не знам по коя скала за будност си ме измервал.
Държавата ни е ебати клоаката. Много може да се направи, но хората все се дърпат и бягат от отговорност. Ами като сме толкова много хора дето едвам ги траем, хайде да се съберем и да им го покажем.
Има много сред нас, които се правят на недоволни, а всъщност са си много доволни. Но както традицията повелява да спорят по кръчмите сега го правят тук. И тази традиция си е чисто балканска/полуострова/, за съжаление и аз съм прихванал от нея.
Да реши народа веднъж завинаги какво иска и да го прави.
Мещера да се включи и да каже какво мисли, не съм следил всичко в сайта на воините.
Не знам на кого да вярвам. Много ясно, че не е само Доган в играта. Ако системата е скапана и е толкова лоша, ами тези хора защо още не са се вдигнали, нещата не са ли на живот и смърт. Ако системата е отровата в кръвта на обществото, ами защо не се лекува. Този организъм нещо да е направил, приказки по интернет, само четем и пишем.

Положението е ебати цирка. Ако темата изобщо беше важна да се бяха включили повече хора, в този оборотен сайт. А ако сте над тези неща, то тогава нищо и няма на системата ;)

п.п.
Отново, Миротворец, защо е семейна заради доведения си син ли? А не мислиш ли, че е по-добре да е по този начин открито. Че ако си върши работата, защо не? Теб ли да сложи там, или пък мен? Ами ако си ти на негово място и имаш 10 министерства да речем, и твой син или дъщеря макар и да не е специалист поне си сигурен в неговите доблест морал ценности. Та дори и преди кановете са слагали синовете си за приемници, а е нямало ибори. Обучавали са ги предварително ..........


« Последна редакция: Юни 27, 2009, 20:51:28 pm от buden »

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:Предизборна
« Отговор #97 -: Юни 27, 2009, 20:09:22 pm »
Ние,хората в Република Бълария сме управлявани и маниполирани от една перфектна система за контрол.
РЕАЛНО ние се намираме в една Матрица,която ни мачка,уформя и моделира както и е угодно за да можем да бъдем перфектните роби работещи ефикасно и безпроблемно задвижвайки нейните механизми.
 Ние не осъзнаваме това робство,причините и неговата необходимост,инструментите и методите му на действие и ТОЧНО ТОВА Е ГЛАВНАТА ЦЕЛ ! 
   Перфектния роб не знае че е роб.Не мисли в тази псока,ако някой го накара да се замисли за нея яростно я отхвърля.
   Наблюдаваме от години парадоски и абсурди на всяко ниво и за всяко нещо в България.Коментираме,сравняваме с другите страни,псуваме и хулим. С право разбира се защото ние имаме права.
  Правата е добра отправна точка за координатната система на моите размисли относно всичко,което ни заобикаля.Ние,гражданите на Република България имаме права ..... звучи смешно,наивно и окровенно глупаво.Защо ? Защото някой ни е накарал да го вярваме и продължава да ни кара и ние до такава степен сме заблудени,че сочим с пръст подигравателно всеки,който го каже с коментара "Тоя е ненормален"
 Направете експеримент - много е забавно.
 А ние тези права ги имаме.Фактът,че България е република,фактът,че ние сме български граждани,фактът че живеем тук ни дава повече от достатъчно основание да желаем да тази страна да се развива в желана от нас посока и нещата в нея да работят за нашият просперитет и духовно и икономическо израстване.
 Най-силният и ценен аргумент подкрепящ това право е смъртта,кръвта и мъката.Смърта на няколкостотин хиляди войници дали живота си във воините за национално освобождение и обединение,кръвта на още по-големия брой ветерани инвалиди,мъката на огромния брой вдовици,нещастната съдба на още по-огромния брой сираци,страшния брой на неродените заради това положение деца. Това не са чужди хора.Те са наши дядовци и баби,всяко българско семейство дава своята жертва в тези войни.Дават я за децата си,за да могат тези деца да живеят по-добре,да имат държава.Това е най-силнят,най,ценниччт и най-скъпо платеният аргумент за да наречем НАШЕ правото да определяме съдбата на  НАШАТА държава.
 ДА ама НЕ , както навремето казваше Петко Бочаров във "Всяка Неделя"

Ние нямаме думата,представляваме една тълпа от агресивни,безотговорни,горделиви,комплексирани,смачкани и видиотени лумпени способни на чутовни подвизи от глупост и епохални победи в областта на пошлостта и деградацията... Безспорен факт.Ако не осъзнаваме тази очевадна истина означава ни е добре и от тук нанатък ще наречем останалото - ГЛУПОСТИ
 
 Именно осъзнаването на този момент е преминаването на една граница от,която няма връщане назад.Постоянно си блъскаме главата с въпроси "Е как може да бъде възможно?" "Как това може да се случва?" , "Може ли никой да не прави нищо ?" и не намираме отговор.Логичен и смислен отговор няма и да намерим.
 Ненамирането на реален отговор на вапрос като "Е как така при този абсурд тази държава не се е разпаднала ?" е добра основа и прекрасен повод да започнем да задаваме друг вид въпроси.
 "Защо системата УМИШЛЕНО работи против народа?" ? Защо като сме бедна държава броя на милионерите е ОГРОМЕН ? Пример за невероятен лукс можем да видим,по пътищата,по курортите,по заведенията,по кварталите на богатите?"
 Наличието на всичките тези неща говори за богатство,за много пари Е как тогава сме бедни и сме толкова невероятно зле? Именно защото целта на системата е да ги има тези неща. Да може мъничка група от индивиди да са наслаждава на многото милиярди,да ги експлоатира както им е удобно а ние с вас,уважаеми приятели сме тези,от които са взети тези пари и за които ежедневно усърдно и прилежно работим.
  Ние виждаме инструментите,оръдията на системата,която ни е направила и контролира въпросната тълпа от всички нас наречена Български народ.Народа обаче едвам оцелява и при тези условия това е в реда на нещата,УСЕЩАМЕ НЕ НЕЩО НЕ Е НАРЕД а реално нищо не е наред,НО ОТ НАШАТА ГЛЕДНА ТОЧКА.За хората в системата нещата са си много наред и колкото по нагоре в системата си толкова по наред са нещата.Принципа на пирамидата - гениално прост.
  За да продължаваме да бъдем тълпа,удобна и лесно управляема трябва да бъдем потоянно мамени,заблуждавани насърчавани.Има хора,които се поддават без проблем има и хора,които не могат да бъдат премелени.Последните имат няколко избора.Не могат да живеят тук при тези обстоятелства-хващат самолета и заминават някъде където ще живеят добре.Останалите ги държи нещо достатъчно силно тук,те или изграждат система,чрез която максимално добре да приемат другата система или намират удушник някъде - пороци най често. Остава една друга категория хора,те са преминали през последните два периода но не намират душевно спокойствие и продължава да ги тормози въпроса "НЕЩО С ТОЗИ СВЯТ НЕ Е НАРЕД?" Тогава започва търсенето на истината и именно това търсене ни е довело и събрало в този сайт.

 ИЗБОРИТЕ са един чудесен инструмент за манипулация и измама на нас - народа.

Ако в част от народа започне да набира сили желание за промяна,а това е един логичен и неизбежен процес,защото дори и невидимо ние сме под яко робство, започва да се мисли как да се променят нещата.Пътеката е измислена и отъпкана - мислим коя партия и кой политик ще ни оправи.Системата ни предлага много варианти,много пъстрота и разнообразие,да не би някой да не намери партия която да не отговаря на вижданията му.Точно преди изборите става страшно - скандали,компромати,досиета.Народа е заливан с какво ли не от пропагандната машина на системата.Хляб и зрелище е римския закон.който важи до ден днешен.Хляб за всички няма ама зрелище.... само да искаш зрелище да гледаш.
 Модела е един и същ през всичките тези години,актиорите в голямата си част са старите,но има и млади,талантливи звезди както и еднодневни изпулнители,които изиграват само няколко спектакъла.Невероятни обрати,печелят се велики,битки,велики лозонги и обещания а реалността е ,че всичко в България прогресивно затъва и се распада.Дори нещата вземат странно измерение,защото по пътя на логиката не трябваше тази държава вобще да я има... Да ама Не.   
 Проблемът ни е в сценария не в актиорите.
Това правителство си е свършило работата,трябва да дойде дръго оправление с други артисти,които да играят спектакъла пред нас, за да бъдем ние доволни и послушни и да правим богатите още по богати,ставайки ние все по,бедни,тъпи и нещастни.Ефекта на скачените съдове.
 Трябва ли да гласуваме ? ДА Трябва задължително е ! Но ние не променяме нищо,няма смисъл. Смисъл наистина няма ,но ние знаем как работи системата,знаем методите и инструментите и.Знаем че с изборите нищо не променяме и нещата отдавна са решени и се знаят.
 Но когато се образоваме и сме в постоянна готовност, а системата е поотпуснала грижата за собствената си сигурност,един ден ще се появи шанс,пукнатина и когато нашата готовност се насочи именно към тази пукнатина-слабост в системата можем да я разрушим.Ще имаме шанс и възможнст с много много работа да изградим нова система,обратната на тази,която ще ни направи държава като Германия и Канада.
Шанс има.Винаги има шанс.
« Последна редакция: Юни 27, 2009, 20:32:49 pm от Manve »
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Предизборна
« Отговор #98 -: Юни 27, 2009, 20:36:32 pm »
musica universalis

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Предизборна
« Отговор #99 -: Юни 28, 2009, 00:22:47 am »
Миротворец, най-малко ми се говори за политика и съжелявам че се хванах изобщо.
Всъщност, buden, ние говорим за робство, за нашето робство, наложено ни от системата. Хубаво е да разсъждаваме, защото така ще осъзнаем до каква степен сме затънали, до каква степен системата ни е взела умовете. Това най-добре личи именно в предизборните дни, когато манипулацията е най-масирана и жестока. Вгледай се в лицата от митингите, без значение на коя партия и ми кажи какво виждаш-същества, неприличащи на хора, лица, изкривени от ярост и злоба, свити юмруци, готови да се стоварят върху нечия глава. Те не разсъждават, те сляпо следват призивите на поредния вожд, те не осъзнават, че са ... роби.
Може на някой да се стори еретично това, което ще кажа, но наистина така си мисля в последно време - свободата ни ще дойде все пак отвън, извън рамките на земната матрица. Просто повечко хора трябва да се сетят за своите истински същности и да работят по въпроса да се свържат с тях. И това се случва, тихо и кротко, без излишен шум, защото то е вътрешна работа за всеки един. Свободата е вътрешно проявление, а не външно.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Предизборна
« Отговор #100 -: Юни 29, 2009, 01:33:24 am »
Magnolia Да ще си гласувам ,но ми направи впечатление твоето изказване " Добре е, хората най- после да осъзнаят, че няма да излезем от надупената поза, ако не спрат да гласуват за "по- малкото зло"!! " Аз и за това те попитах за по-голямото зло ли да гласуваме...пък и надупени сме били (обиди и малкото хора които ходят да гласуват)
Най-голямото зло е че младите хора не гласуват и им е все едно кой ще ги управлява ,даже не правят разлика между АТАКА и ДПС (да речем)
Не съм искала да обидя никой, но ако някой все пак се е почувствал засегнат, най- искрено му се извинявам. :-*
Аз не мога да направя такъв компромис, ако други могат- да го правят.Това е моят избор и никого не ангажирам с него.

Проблемът е в това,че турците имат само един лидер и една партия,така че няма да чувстват раздвоението и колебанието на българина за коя партия му отиват гласовете.
Единственната сила и опзиция да се противодейства на Доган за в момента се явява   само Сидеров.Нямаме друг такъв лидер!

П.П.Извинявам се да не засегна пак някой, който все още се двуими дали е българин или не!
А преди да си българин, какъв си? Откъде идваш, защо си тук, къде отиваш, какъв е смисълът на живота ти? Имаш ли отговор на тези въпроси?
Политиката е само един от начините, да спрем да си ги задаваме. Контрол върху мисленето на хората.
« Последна редакция: Юни 29, 2009, 08:37:40 am от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Предизборна
« Отговор #101 -: Юни 29, 2009, 10:12:09 am »
На тези въпроси Магнолия съм си отговорил за себе си много отдавна. Естествено е че ако незнаеш откъде идваш няма да знаеш и накъде отиваш, а също и защо си тук. Може би и точно това исках да ти кажа и по горе ,за което ти ми се обиди.
Дори и всички да сме временно на тази Земя, приемайки я  само като едно училище за изпитания сме длъжни да не оставаме безучастни и безразлични към събитията, които се разиграват между нас ,отхвърляйки с замах безпомощността си и чакайки отгоре някой свише да ни пусне кивотът.
Да и това ще стане ;),но не се знае къде ще падне :-\
Това, което ти искаш е невъзможно да стане, докато съществуват етносите, религиите,различните култури и традиции по Земята. Единственото, което може да се случи е напълно да се обезличим като нация и народ, защото не сме единни като турците. Не ми се иска един ден децата ни да се чувстват като малцинства в собствената си родина, а това неминуемо ще се случи, ако не успеем навреме да го осъзнаем и спрем! :)





Неактивен Dorian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re:Предизборна
« Отговор #102 -: Юни 30, 2009, 19:47:07 pm »
http://vbox7.com/play:2028385a
това ще се случи,ако не направим нещо!
Ужас!
Събудете се!
Когато правдата се превърне в безправие,съпротивата е задължителна!

Неактивен Dorian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
за всички българи!
« Отговор #103 -: Юни 30, 2009, 19:51:00 pm »
Време е да променим нещо!
Време е да се вслушаме в кръвта си!
Ако не....
http://vbox7.com/play:2028385a
...
Когато правдата се превърне в безправие,съпротивата е задължителна!

Неактивен Dorian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re:за всички българи!
« Отговор #104 -: Юни 30, 2009, 19:57:53 pm »
http://vbox7.com/play:ea3140cf
чуйту и това...
...колко истина има...и колко е страшна
Да променим нещата,докато не е станало късно!
Когато правдата се превърне в безправие,съпротивата е задължителна!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27