Автор Тема: Иран - конфликта зрее  (Прочетена 386523 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен fD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re: Иран - конфликта зрее
« Отговор #930 -: Август 05, 2012, 21:23:04 pm »
Цитат
Най-страшното е, че тази елитна група дори не се състои от човеци.

В смисъл, на тях не им пука много за нашата природа. А че изгрев ще има, е сигурно. Въпросът е през какво ще се мине преди това?...
Този пост достига до вас чрез Tor Project org

Неактивен karina

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 81
Re: Иран - конфликта зрее
« Отговор #931 -: Август 12, 2012, 11:39:18 am »
Две земетресения в Иран ? И точно сега?

Неактивен kewin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re: Иран - конфликта зрее
« Отговор #932 -: Август 12, 2012, 15:00:35 pm »
Било е доста силно земетресение и има доста жертви но все пак HAARP не ми се вярва най вероятно даже и не съществува такова уръжие.

Неактивен zooamigo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Иран - конфликта зрее
« Отговор #933 -: Август 13, 2012, 11:45:02 am »
Ще напиша нещо за пръв път тук.

Вземете под внимание, че сащ разполагат с медикамент срещу лъчева болест от около година. Този тип медикаменти беше истинското "въздържащо средство" срещу ограничените ядрени удари. Сега даже измислените хумани трактовки за войната ще са спазени. Впрочем има доста источници които твърдят, че в ирак е използвано неутронно оръжие на летището в багдат. Та си мисля, че наши части охраняваха същото това летище на по-късен етап!

"Мислете повече и нещата ще се подредят!" са казали древните

Неактивен marmozana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: Иран - конфликта зрее
« Отговор #934 -: Август 31, 2012, 17:47:13 pm »
Бая се чудих дали тук или във FUN да го публикувам, ако модераторите сметнат за нужно, да го преместят.

Нервичките май вече не държат и само на молитви разчитат :D

http://www.balkanmedia.bg/2012/08/31/id_10223/
Източника е това, ама го и снимах, че не знам до кога ще се задържи. Потърсих го като новина и по чужди медии, защото по нашите никъде другаде на излиза и прелюбопитно се оказа, че го е имало вчера в Индипендънт, но вече излиза само на кеширан преглед.
Благодаря ти, че замълча, въпреки, че нямаше какво да кажеш

Неактивен Dom

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re: Иран - конфликта зрее
« Отговор #935 -: Август 31, 2012, 20:07:31 pm »
  :negative: Израел минава всякакви граници, то бива арогантност...

Неактивен Chameleon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
    • chameleon78.hit.bg
Re: Иран - конфликта зрее
« Отговор #936 -: Септември 05, 2012, 16:41:04 pm »
Иран праща бойни кораби към САЩ
05.09.2012

Кораби на иранските военноморски сили ще бъдат изпратени в международни води в близост до бреговете на САЩ, пише Индекс.хр.

Неактивен Dom

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Иран - конфликта зрее
« Отговор #938 -: Септември 10, 2012, 10:17:21 am »
  :negative: Израел минава всякакви граници, то бива арогантност...
   Не  пишете  така  за  военният  ни  съюзник!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Dom

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re: Иран - конфликта зрее
« Отговор #939 -: Септември 10, 2012, 11:56:06 am »
  :negative: Израел минава всякакви граници, то бива арогантност...
   Не  пишете  така  за  военният  ни  съюзник!
Е, де... ;-) Това не им пречи да са арогантни, мислят се за най-силните, но Иран им заклекна напреки гърлото май. ;-)

Нервичките май вече не държат и само на молитви разчитат :D
:D

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Иран - конфликта зрее
« Отговор #940 -: Септември 10, 2012, 12:18:48 pm »
Започват да "дрънкат" и електромагнитни оръжия.
http://bnt.bg/bg/news/view/84274/vyzdushni_udari_nad_ivicata_gaza
http://30dumi.eu/2012/02/va-v-velikobritaniya-se-plashat-ot-yadreni-ora-zhiya-s-elektromagnitni-impulsi/
http://30dumi.eu/2012/09/izrael-shte-va-rne-iran-v-kamennata-era/
Те така започват големите патаклами, първо с малко, уж локално нападение, после нападнатата страна отговаря, нападателя удря по-силно, нападнатия и той и се почва........Мите, опазил ни господ от такива съюзници. Ама сами като се навираме между шамарите, никой не ни е виновен. ББ с целия екип днес замина за Израел, на изнесено заседание. Какво ще правят там вече е писано във форума. Не ми се повтаря, защото е много гадно.Такава глупост за втори път правят. Първата беше с турците. Ама никое друго правителство не идва тук да си прави такива предателски екскурзии.
            След това и Иран като им го върне импулса, какво ще стане? :bomb:

Неактивен buden

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re: Иран - конфликта зрее
« Отговор #941 -: Септември 11, 2012, 00:14:30 am »
Момчета и момичета, чил, войната взе да се разминава. Поне война в мащаб Трета световна не мисля, че скоро ще има. Което си е за предпочитане, нали така. Уточнявам, защото понякога оставам с впечатлението, че хората търсят конфликта. Вярно, че и на мен понякога ми се иска да се "рестартира" всичко, но "хлебарките" пак ще оцелеят.

Война е по-възможно да има, ако Америка избере Ромни за президент(доста вероятно). Не мисля, че Обама ще направи такава глупост. Колкото и да ми е ясно, че други дърпат конците и спонсорите са едни, куклите също имат значение. Обама не посмя, няма и да посмее. Казвам, че война няма да има, надявайки се Обама да спечели. Въпреки че конспираторът в мен залага на Ромни.

Реално в света започва да се наблюдава баланс: НАТО от една страна, срещу Русия, Китай, Иран, Индия, Египет, (Южна Америка) и др. Всички изброени държави са в състояние да дадат много сериозен ответен огън и всички изглеждат единни срещу Запада. Само Индия и Китай са 40% от световното население, а Индия е най-големият купувач на оръжие от САЩ през последните години. Те са най-силно развиващи се световни икономики и при това в топли взаимоотношения, дори със съвместни военни учения в последно време.

Може би сме в началото на нова Студена война, но конфликт от мащаба на ВСВ - не мисля.



Неактивен Dom

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re: Иран - конфликта зрее
« Отговор #942 -: Септември 11, 2012, 09:13:09 am »
buden, много ми хареса поста ти, много мъдри разсъждениея.  :good:

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Иран - конфликта зрее
« Отговор #943 -: Септември 11, 2012, 15:41:47 pm »
Световна война е абсурд да има. Студена също.
Но локални войни, за съжаление ще продължава да има.

Наскоро ми беше попаднала статия, грешка на войник, следящ радара на щатски кораб, близо до Иран, обърква показанието за цвилен самолет с военен. Изстрелват ракета и свалят цвилния самолет, пълен с иранци.
Не знам кога е станало, може и да има няколко години.
Локална студена война има, и за сега всички страни се въздържат. Въпроса е да не стане реална.
Иран, че е по-опасен, по-опасен е.
Но мисля, твърдения "Страх ги е от Иран" не са много уместни. Не са решили, не са направили войната. Само може да се молим, да не стане.
Да не забравяме и, че една нова война би разорила САЩ. Колкото и да се пънат израелците, не вярвам САЩ винаги сляпо да ги подкрепя.
И в крайна сметка, въпреки, че защитавам Иран, и дори ядреното му въоръжаване, това не означава, че водачите му не са изперкали мюсулмански фанатици, тъпчейки своите си хора. Общувам с предостатъчно иранци, и имам първа ръка впечатления.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Pippk207

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
Re: Иран - конфликта зрее
« Отговор #944 -: Септември 12, 2012, 03:00:51 am »
От поне десет години чакаме тая война. Нищо не стана, освен че цените на петрола се задържаха високи. Израел все заплашва, цените скачат, хората търпят, защото чакат война, а някой играе на борсата. Дали петролните кризи по принцип не се правят само заради кухия долар?

http://geopolitica.eu/spisanie-geopolitika-broi-2-2012/1233-samo-evropa-rusiq-i-kitai-mogat-da-ogranichat-ekspanziqta-na-sasht

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27