Автор Тема: Обиколка на подземията във Варна  (Прочетена 94824 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #135 -: Септември 21, 2015, 21:41:55 pm »
Защо да не дойда? Ами, има няколко варианта на това какво ще има в дупката(тунелът):
Връзка с други тунели.
Нищо.
Връзка с някаква база или бункер, което предразполага към идване на СОТ-аджии, както е написал Адър по-назад в тази тема.

В случай, че има връзка с други тунели, периметърът става голям и евентуално изследване е несигурно и от физически аспект "нездравословно". ;)

Неактивен DNPDNP

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #136 -: Септември 30, 2015, 07:40:58 am »
И какво стана с експедицията?

Неактивен Flyer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #137 -: Октомври 06, 2015, 23:23:29 pm »
И на мен ми е интересно какво е станало с колегите. Но наистина трябва да се внимава с тея неща. Първо - да не се пребият някъде, второ - да не ги хване някой не където трябва. Иначе мисля, че повече от 4 човека изобщо не са нужни, дори само ще забавят цялата акция.

Неактивен xavhfx

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #138 -: Октомври 29, 2015, 19:50:00 pm »
Някакви нови неща за тия тунели има ли?  :blush: и къде е тази шахта в морската градина, аз съм навит да я посетя, има ли други желаещи?  :flag_of_truce:

Неактивен geoge

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #139 -: Ноември 07, 2015, 12:34:46 pm »
Няколко пъти предупреждавах, споделях и цитирах опита на други колеги от форума.
Много ВНИМАВАЙТЕ при подобни експедиции. Никога не ходете сами, ползвайте предпазни въжета и маркери по стените, защото в подземията телефони и GPS-и не работя, а никак не ми се иска, сайта ми да бъде най-посещаваният за деня в България, щото някой се загубил и след 3 дни са тръгнали да го издирват.
Ако нямате опит в спускането по пещери и ориентиране в непознати условия - по-добре не си правете експерименти, това не са детски игри на фунийки (то май сегашните деца даже и не знаят какво е това)
Ехееее, имам чувство, че ме мислят за 15-годишен пикльо  :blush:
Намерихме се с един колега, който наскоро е влизал под Паметника, скоро може да организираме нещо по-мащабно :) И не само там!  :good: Някой да каже нещо за Римските терми, Морската и Шокъровия канал? Преди време някой беше писал и за Аспарухово?

Неактивен xavhfx

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #140 -: Ноември 09, 2015, 12:43:24 pm »
Кое по-точно за Морската имаш предвид?  Под Римските терми има "тунели", дано не ги затворят с новия ремонт  :dance:
Някой знае ли нещо за други нива под Паметника?

Неактивен geoge

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #141 -: Ноември 09, 2015, 13:00:34 pm »
Изчетох цялата тема и видях да са писали други хора за Морската, около бобслея ако не се лъжа. И за кои Римски терми говориш? Там пък къде има.. сума ти народ пише, пък не споделя подробности дори на Л.С. :negative:

Неактивен xavhfx

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #142 -: Ноември 09, 2015, 18:34:52 pm »
За големите Терми. Предполагам че никой не е ходил там, иначе досега щеше да се е похвалил   :-X
Пиши ми съобщение, ако ти се ходи в Морската и под Паметника  :dance:

Неактивен kosio404

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #143 -: Ноември 12, 2015, 08:03:15 am »
По темата за паметника на почивка. Така, навремето баба ми е работила в проектантска и ми каза, че шефът и (казвал се е Никифоров, лека му пръст) е имал за задача да проектира бункерите отдолу под самия паметник. След като е бил завършен, са дали на част от хората да влязат вътре, но само на първото ниво. Иначе баба каза че са 2 или по- скоро 3 нива. Но надолу не са ги пускали. Още по темата, от човек работил в гражданска защита, знам че отдолу е имало цяла болница, снабдена с най- добрата за времето си лекарска техника. Но след време всичко се затваря. Въпросните "шахти", всъщност са аварийни изходи. Заварили са ги с решетки, но циганите за ги режели, влизали са вътре, нарязали са техниката и всичко, след което са бягали. И така на няколко пъти са заварявали отново решетките, но се е оказало безнадежна кауза. Накрая май всичко са успели да вземат.

Неактивен kosio404

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #144 -: Ноември 12, 2015, 11:11:37 am »
Но ми стана интересно за това с подводницата. Ако може да споделите къде сте го чули/ прочели.

Неактивен Xadezcho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #145 -: Ноември 20, 2015, 09:15:27 am »
дайте някаква информация за тунелите под паметника, ходих миналата седмица отдолу и влязох във бункера който не води до никъде (чак ми се стори доста тъпичко място, обиколихме го за 10тина минути), също така на морската къде по точно има нещо отворено

Неактивен miglena.alexandrova

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #146 -: Ноември 21, 2015, 21:10:02 pm »
От години зная форума, но напоследък няма много мнения и реших да се регистрирам за да видя дали няма някаква забрана за публикуване. Защо не се публикува нова информация и къде са всички потребители?
 

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #147 -: Ноември 22, 2015, 14:37:09 pm »
Публикувай :)
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #148 -: Декември 02, 2015, 22:41:03 pm »
 Адър, честит нов аватар.  :D

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #149 -: Декември 03, 2015, 22:44:57 pm »
Благодаря, да ти се връща ;)
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27