Автор Тема: Обиколка на подземията във Варна  (Прочетена 94825 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен velizarii78

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #120 -: Януари 14, 2014, 09:11:58 am »
Като деца (преди 25г.) сме влизали в тунелите на римските терми всеки ден. Израснал съв  в този квартал, и да ви кажа че тези тунели са навсякъде няма да излъжа.Все още си личи къде са входовете макар и зазидани.  Дядо ми ми е разказвал как с един съсед е пропаднал в тунел който е толкова голям че можело с кон да пепускаш. Знам къде е този тунел и от къде минава, но не знам подробности . Преди 10/15г до тази къща имаше строеж и стената на тунела се виждаше много ясно. След двугодишни разкопки така и не го отвориха, а и не това им бише целта.  Тънела все още е непокътнат.

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #121 -: Януари 16, 2014, 15:38:45 pm »
Добреее, кога тръгваме? :)

Неактивен Lada 2103

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #122 -: Април 29, 2014, 21:20:51 pm »
Здравейте колеги. Вчера ходих до паметника на Българо-Съветската дружба и видях една врата до алеята от предната страна на паметника, която беше затрупана с камъни. Има ли още отворен вход за убежището?

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #123 -: Май 13, 2014, 16:25:49 pm »
нем

Неактивен Lada 2103

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #124 -: Май 13, 2014, 22:25:19 pm »
Ходих още един път и видях, че има дупка под вратата, ама влизането ще е трудно...

Неактивен tectonics

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #125 -: Май 14, 2014, 09:47:31 am »
Ако ти се цапа...

Неактивен velizarii78

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #126 -: Февруари 22, 2015, 15:36:36 pm »
Виждам че темата не е коментирана от доста време. Има ли признаци на живот или темата е изчерпана. Имам какво да добавя към темата за подземията на Римск терми.

Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #127 -: Февруари 25, 2015, 10:43:15 am »
Добави.  :)

Неактивен geoge

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #128 -: Юли 07, 2015, 17:18:08 pm »
Пичове, с удоволствие прочетох цялата тема, но един приятел ми каза, че в тунелите, които сте снимали, са вече запечатани и отдушниците им са някъде отстрани на стълбите... Предполагам от там сте влизали или се бъркам?  :--- Някаква допълнителна информация? Решили сме с приятел да заснемем всички бомбоубежища в околността, но май всички са без достъп.. освен онези в блоковете и например Хуманитарната гимназия... Очаквам включване!  :writer:

Неактивен respecta

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #129 -: Август 31, 2015, 15:27:56 pm »
Малко късно ама наскоро научих нещо ново, което не знам със сигурност дали е вярно, но мисля да отида и да проверя. Малко под паметника не входа за подземието а точно под него 1-2 метра надолу има една ламарина която пази един вход и лесно се влиза там, където после следва стълбище надолу, което стига до една гигантска метална врата за която не знаех, че може да се премине, но ми казаха хора които са влизали че около боклуците да разровим малко и има дупка , от където можем да минем и от там следва гигантски тунел, който с времето се стеснява там има да се върви около 10-15 мин и се стига до някакъв кладенец, който води до по-долното ниво тоест ако това е 1вото води до 2рото. А там са общо 15 нива, на които са стигали до военна болница с легла завивки да се надяваме без хора :Д , но най-интересното е, че на най-долното ниво има подводница. Това няма как да сме сигурни че е истина обаче не знам дали си струва да се провери, въпреки че ще е супер трудно.
Тези дни ще отида до вратата и ако намеря вход влизам да проверя. Ако всичко се окаже истина ПОНЕ до кладенеца за надолу ще пиша, ако има хора навити да направим експедиция.

Неактивен geoge

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #130 -: Август 31, 2015, 16:33:25 pm »
Вратата е заварена, с един приятел сме слизали в дупката под нея, но тя не стига до никъде. Ама отиди и виж надолу докъде можеш да стигнеш. Там от външна страна се вижда работещ трансформатор и някакъв склад, входовете в началото на стълбите ме интересуват, както и тунелите около Офицерския плаж, майка ми обяснява, че като малка е имало някакво заведение в един от тунелите :))

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #131 -: Август 31, 2015, 21:29:03 pm »
Няколко пъти предупреждавах, споделях и цитирах опита на други колеги от форума.
Много ВНИМАВАЙТЕ при подобни експедиции. Никога не ходете сами, ползвайте предпазни въжета и маркери по стените, защото в подземията телефони и GPS-и не работя, а никак не ми се иска, сайта ми да бъде най-посещаваният за деня в България, щото някой се загубил и след 3 дни са тръгнали да го издирват.
Ако нямате опит в спускането по пещери и ориентиране в непознати условия - по-добре не си правете експерименти, това не са детски игри на фунийки (то май сегашните деца даже и не знаят какво е това)
Все пак, ако сте толкова навити, вземете си вода, ракия,  дрехи и храна, въжета (може и гривна за оцеляване), фенерчета с поне 2-3 резервни батерии и задължително споделете с някой приятел къде отивате и как да ви търси, ако не му се обадите до няколко часа.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен rumen789

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #132 -: Септември 17, 2015, 16:57:44 pm »
Здравейте... Петък вечерта ще ходим към подземията(18.09.2015). За сега сме 4-ма човека. Намерили сме шахта в морската градина,която предполагаме,че води до някакъв вид тунел. Предполагаемата височина е 10м. + ,също така в шахтата има стълби,но най-вероятно ще са изгнили и ще трябва обезопасително въже (задължително)! Имаме и друга локация на Паметника в кв.Почивка,където сме намерили дупка през която се вижда тунел с неопределена дължина,през дупката се слиза без въже! За повече информация и какво да носите се свържете с мен в Фейсбук: Румен Иванчев от Варна!
« Последна редакция: Септември 17, 2015, 17:01:47 pm от rumen789 »

Неактивен ilianvs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 117
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #133 -: Септември 18, 2015, 00:44:52 am »
Хмм, ще слизате в непозната дупка, която води до тъмен тунел с неизвестна дължина без въже...
Както и да е, ако не ви пресрещне някой рептил, пиши к'во е имало там.  :D

Неактивен rumen789

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re: Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #134 -: Септември 18, 2015, 08:24:02 am »
Написал съм,че през дупката се слиза без въже,а дали ще се наложи използване по натам ще се реши на място. А ти защо не дойдеш? Като цяло разочароващ интерес... Още сме 4-ма

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27