Автор Тема: Обиколка на подземията във Варна  (Прочетена 94837 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен tonakis

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #45 -: Октомври 07, 2009, 10:08:20 am »
Ако има нещо подобно, бройте ме и мен. С удоволствие ще се метна на една underground разходка ;)

Неактивен sTaTix

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 71
Re:Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #46 -: Октомври 08, 2009, 19:41:30 pm »
То хубаво всичко,намерихме тук там някой надъхан, но уви-няма никой, който да е влизал вътре и да знае от къде се влиза точно и да ни разведе. ;)
« Последна редакция: Октомври 08, 2009, 20:25:40 pm от Mirotvorec »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #47 -: Октомври 08, 2009, 22:05:08 pm »
Дата и час?

Неактивен Zmbled74

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #48 -: Ноември 03, 2009, 18:25:04 pm »
Само да дам информация ,че склада за който става въпрос на предишната страница е друг етаж.Има още надолу ;) :yes:
« Последна редакция: Ноември 05, 2009, 15:20:35 pm от Zmbled74 »

Неактивен hunter13

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #49 -: Ноември 07, 2009, 19:05:36 pm »
Дата: 06.11.2009г.
Час: около 21:30
Място: "Паметник на българо-съветската дружба".
Брой участници: 5
Въоръжени с: куп фенери, удобни дрехи, нож за всеки случай, апарат за запазване на интересните моменти, ентузиазъм и поне двама човека доста предпазливост. В процеса на мероприятието и лопата.

Те така. В на горепосочената дата бяхме на обиколка из подземията под паметника. Като цяло интерсно занимание, не открихме обезглавени трупове, нито скитници или наркомани, нито пък подземни общества.
Вечерта около 21:30 бяхме пред входа (поне единствения отворен там) на подземията. Отворен силно казано, тъй като вратата е заварена, но под нея е изкопана дупка (интересно от кого) за да може да се влиза вътре. Първо направихме няколко снимки през дупката за да видим, какво точно има вътре. Нямаше нищо особено. Един от приятелите ми се навря пръв (той беше влизал и друг път), аз след него. След нас се изредиха и останалите. Малко снимки и тръгнахме навътре. След един тунел от около 40 метра стигаме до една врата. И тук идва първият интересен момент. Вратата залостена с една лопата и загрездена с една пръчка. Още малко снимки. Махаме лопатата. Вземам я, а приятеля ми, който влзе първи леко отваря вратата, като сме готови да посрещнем нещо изненадващо от вътре. Приятелят ми пристъпва навътре ние след него. На мен не ми хареса това лопатата, тъй като беше ясно, че някой си идва тук. Минаваме напред. Минаваме покрай различни врати и дупки. Стигаме до двигател. По-точно до електрогенератор. Бай мангал ако знае колко желязо има тук, до сега да беше да го разграби. За жалост виско е ръждясало. Има ел. табла на всякъде. Има и няколко шалтера. Лампи има на често, но от тях са останали само развалини. Буклуци виждаме на всяка крачка, а също се виждат и следи от това, че преди години това място е поддържано. Минаваме покрай печки за твърдо гориво. Въздухът става все по-тежък. Замислям се че тук можем да си умрем от недостиг на въздух. След малко един от приятелите ми казва същото. Там долу е като в гробница. Всичко е изолирано. Вратите макар и ръждясали си остават от доста здрав метал. До колкото размирам тези подземия са направени да издържат и ядрена атака. Личат си заключващите механизми по вратите. Преди е имало и изолации между метала, но тях отдавна ги няма. Продължаваме напред. Лутаме се из разни коридори и помещения. Стигаме до бани и тоалетни. Всякакви малки помещения с и без изход от тях. Предполагам идеята е била да има различни помещения за различни нужди. Минаваме през поредната врата и се озоваваме в малко помещение. На отсрещната стена има друга врата. Водачът на групата пристъпва леко и оглежда. С леко уплашен вик пристъпва назад. Приближавам се да видя, какво става и евентуално да помогна. Пристъпваме отново леко напред докато той ми казва, че там има куче. Това беше другото изненадващо нещо. Поглеждаме отново през вратата. Готов съм за самозащита. Горкото куче се е свило в един ъгъл. Измършавяло по всяка вероятност гадно и жадно. Някой го е затворил тук. Замисляме се за възможността да е влязло от някъде, но до там се стига само през врати, които бяха затворени. Убеждавам всички да не го закачат, защото в сегашаната ситуация може да изглежда спокойно, но ако го приближим може да започне да буйства. Оставяме го и тръгваме с леко опечалени сърца, след нас оставяме всички врати отворени с надеждата да излезе само. Лично аз се съмнявам, тъй като едва ли може да види на къде се движи след като е толкова тъмно долу. Стигаме до другия вход. Той е зазидан и почти заринат. Трябва да знаеш къде точно е за да можеш да го видиш от вън. Единствения признак, че тук все още влизат нормални хора и има поне някаква поддръжка е един единствен кабел, който не проследихме до край. Загубва се някъде в стените. След кратко връщане назад и отклонение по един от тунелите стигаме до зазидана арка. От там надолу е неизвестно. Решаваме да се връщаме. За момент се замисляме, какво би станало ако някой влезе докато сме вътре и реши да ни затвори там. Бяхме направили грешка. Бяхме оставили единствения ни изход без надзор. Отиваме до вратата и я бутваме - тя се отваря. Облекчение за всички. Минаваме по 40 метровия коридор и отново сме до входа на подземията. Пръв излизам аз. За моя радост никой не ми отсича главата, когато я промушвам през дупката. Останалите идват след мен, а аз помагам. Последен излиза приятлят ми който влезе първи. Помагам му и се радваме да това, което бяхме направили. Излизаме на асвалтовата алея и тръгваме към колата. Времето долу сякаш беше спряло. Когато излязохме на алеята часът минаваше 11.



Поздрави.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #50 -: Ноември 07, 2009, 20:07:19 pm »
Снимки?

Неактивен hunter13

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #51 -: Ноември 07, 2009, 21:47:11 pm »
Снимките чакам да ми ги пратят (или по-скоро трябва да отида да си ги взема).


Поздрави.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #52 -: Ноември 08, 2009, 02:30:43 am »
Мамка му! Изтървах ??? ??? ???

Неактивен hunter13

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #53 -: Ноември 08, 2009, 15:21:35 pm »
http://www.snimka.bg/?album;aid=440634

Ето малко снимки.



Поздрави.

Неактивен hunter13

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #54 -: Ноември 09, 2009, 21:27:29 pm »
Разходка в подземията на Варна - част 2:

Дата: 09.11.2009г.
Час: 18:00ч.
Място: подземията под "Паметник на българо-съветската дружба".
Брой участници: 4.
Екипирани с: доста фенери, нож за всеки случай, удобни дрехи, трезво мислене. По време на мероприятието и с колове.


Не можехме да не се върнем. Просто си знаех, че ще стане така. След като се прибрахме онази вечер се спомних за кучето. Нямаше как да го забравя. Присвило се горкото и не знае къде се намира. На тъмно и студено. Гладно и жадно. По-късно същата вечер един от моите приятели каза, че също му е много гадно за него. Беше решено. Влизаме отново. Идеята беше ясна. Отиваме да помогнем на кучето, като на първо време му носим храна и вода. На следващ етап да се опитаме да го извадим. Още на входа ми направи впечатление, че дупката беше разбутвана. Хартиите, които бяха в нея ги нямаше и беше сложен картон. Това означаваше, че някой е влизал след нас. Замислихме се за вариант да има хора точно в този момент вътре. Този път с нас нямаше апарат за да видим какво се вижда вътре. Извикахме за да може ако има някой да ни чуе и започнахме да влизаме в същия ред както предия път. Когато влязох ми направи впечатление че доста неща не бяха така, както ги бяхме оставили. Още докато се изправях настъпах някакъв кабел. На около имаше пръчки и колове и много буклуци. Първата врата беше затворена (ние я бяхме оставили отворена). Беше пределно ясно, че след нашето посещение е имало и други. Въпросът дали са влизали хора като нас или някой просто се е прибрал вкъщи. Решихме този път да не се мотаем и отидохме директно на мястото, където бяхме видели кучето. За наше успокоение то не беше там. По всяка вероятност някой го е извел. Не миришеше на мърша. След като огледахме на около не видяхме и труп. Така, че се предполага, че е добре. Решихме да се връщаме. Този път всичко мина по-бързо. За около час бяхме навън.



Поздрави.


п.с. Очертава се ходене за картографиране на мястото, но идея си нямам кога ще стане това. Обикновено нещата стават доста бързо и за това нямам възможност да обявявам тук във форума.

Неактивен Zmbled74

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #55 -: Ноември 10, 2009, 10:11:51 am »
Пак да дам информация  ;D Начи кучето не е заключено а си е там и си живее ,няма как да се изгуби и 1 път като излизахме чухме шум тъкмо се бях навел да излизам и нещо шуми млъкнахме и зачакахме после се чу от близо и си викаме край фанаха на и влиза 1 куче дето го занем от преди и кат на видя си замина може да си има малки вътре не знам и ние не влизахме по неговия коридор иначе ние правихме карта която не стана много добра ама няма значение а да ви попитам какво трябва да е арката и видяхте ли нещо водещо по-надолу  :)Ние влизахме на 5 и 6 2ма човека ама сутринта ако е имало вестници долу са нашите  ;)

Неактивен Zmbled74

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #56 -: Ноември 10, 2009, 10:19:55 am »
 Ние си мислим че обиколихме всичко ,но стигнахме само до този изход- http://ianis123.snimka.bg/daily/podzemni-ekstri.441521.15863883 и го намерихме отвънка изравнен е със земята :D А сега като видях снимките тази лопата стоеше зад 1 врата а сега както е залостена незнам кой е влизал добре че не сме се срещнали с този човек  :)

Неактивен hunter13

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re:Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #57 -: Ноември 10, 2009, 22:23:27 pm »
Ами то хубаво си живее там това куче, но някак си не мога да си обясня как се придвижва в тоя мрак, да не говорим, че вратата беше залостена (айде да кажем това ясно, че някой го е направил).

Тази арка, за която говоря не е точно арка. Просто има такава форма. Иначе пак си е вид врата предполагам. Смятам, че от нея се слиза на долу, но тя си е зазидана. Има идея да се ходи да се проверяват нещата с малко по-добра екипировка, но да видим какво ще стане. Иначе тая врата на снимките е ясна. Това е другия вход, но той както се вижда е зазидан и заринат. По-горе говорих за този кабел, който минава през тази врата.

Иначе потвържденията за това, че има още надолу са няколко:

първо: факта, че на места когато подскочиш земята бие на кухо;
второ: на една от снимките, които съм пуснал се вижда решетка, която незнайно как и защо е там, но е снимана от високо, самата тя е на ниско, което означава, че надолу има още;
трето: тая зазиданата арка много ме съмнява, да видим кога ще я проверим и нея.

Някой не може ли да даде повече информация?



Поздрави.

Неактивен majesty

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #58 -: Ноември 11, 2009, 00:06:59 am »
Здравейте отново на всички, съжалявам че не съм следил темата толкова време. Адски много се радвам че тя е тук и пишете в нея, дори е на първо място :)
Радвам се, че има ентусиасти, които са влезли под паметника и са видели интересни неща.

hunter13 - интересно ми е какво откъде точно минахте за да слезете долу. При последното ми посещение срещу входа, който е отзад на паметника, имаше една дупка и след нея около 40-50 метра стълби надолу и една голяма метална преграда с заварена врата. Зад тази врата със сигурност имаше склад, който се ползваше редовно.
Как преодоляхте всичко това ?

Моля обявете кога ще ходите следващия път, искам да се включа !

Неактивен hung

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 287
Re:Обиколка на подземията във Варна
« Отговор #59 -: Ноември 11, 2009, 01:09:30 am »
Здравейте, мога да ви помогна с машини. Имам бор-машина, къртач, флекс и преносим генератор. До колкото разбирам, има препятствия :) Бих ви дал и един газов пистолет или арбалет, не бива да слизате неподготвени там. Може да е свърталище на наркопласьори там. Продават се и много хубави полицейски палки, в оръжейните магазини, купете си! С тази палка мога да неутрализирам 3ма 120 килограмови бабаита точно за 5секунди.Много са ефективни и лесни за боравене.Мога и да ви проведа кратко обучение, как да ги ползвате.
Без секс, на къде?! Без любов, няма секс!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27