Автор Тема: Възможно е да има разумни цивилизации в близост до 5 звезди  (Прочетена 10469 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Възможно е да има разумни цивилизации в близост до 5 звезди
actualno.com



Пет звезди в нашата галактика вероятно имат планети, подобни на Земята, които могат да приютят разумни цивилизации, обяви американски астроном. Подборът бе направен въз основа на някои критерии като големина, композиция, години и цвят на звездите, които наподобяват Слънцето, обясни Маргарет Търнбул от Института "Карнеги" във Вашингтон.

На годишната конференция да американското общество за популяризиране на науката, която се проведе през почивните дни в Сейнт Луис, щата Мисури, Търнбул представи списък от няколко звезди, около които има най-големи шансове да бъде засечена разумна цивилизация. Една от тях е "beta CVn", която се намира на 26 светлинни години от Земята (1 светлинна година се равнява на 9 500 милиарда км). 10 от звездите са включени в бъдещия проект на НАСА "Terrestrial Planet Finder/TPF", чиято цел е да бъдат наблюдавани сходни със Земята планети.

През 2016г. в рамките на проекта трябва да бъдат изстреляни два космически телескопа. "Има повече от 400 милиарда звезди в нашата галактика и е очевидно, че TPF (откривателят на подобни на Земята планети) няма да може да ги наблюдава всичките", обясни Търнбул. Поради тази причина тя, с помощта на колегите си, се е заела със задачата да избере десетина от "най-обещаващите кандидати" от повече от 120 000 звезди в Млечния път, разположени в близост до Земята.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Млечният път може би бъка от живот


http://www.epochtimes-bg.com/2008-01/2008-02-18_02.html

Скалисти планети вероятно с подходящи условия за живот може да са по-често срещани в нашата галактика, отколкото се смяташе досега, установява изследване, цитирано от Ройтерс.

Нови доказателства предполагат, че над половината от подобните на Слънцето звезди в Млечния път може би имат подобни планетарни системи.

Възможно е и да има стотици неоткрити светове в отдалечени части на нашата Слънчева система, смятат астрономи.

Бъдещи изследвания на такива светове ще променят радикално разбирането ни за това как се формират планетите, казват те. Нови открития за планетите бяха представени от Американската асоциация за напредък в науката в Бостън.

Майкъл Майерс, астроном в Аризонския университет, смята, че подобни на Земята планети вероятно са много често срещани около сходните със Слънцето звезди.

„Наблюденията ни предполагат, че за между 20% и 60% от подобните на Слънцето звезди има доказателства за формиране на скалисти планети чрез процеси, различни от тези, по които смятаме, че се е образувала Земята“, казва той.

Екипът на Майерс е използвал космически телескоп на НАСА, за да наблюдава група звезди с маса, подобна на слънчевата. Те открили дискове от космически прах около звездите в някои от най-младите проучвани групи.

Смята се, че прахът е страничен продукт от сблъсъци на скалисти формирования и сливането им в планети. Някои астрономи смятат, че може да има стотици малки скалисти тела в отдалечените част на нашата Слънчева система, а вероятно и куп замръзнали светове с размерите на Земята.




Хайде, започва се !
Скоро ще ни "изненадат" с новината, че всъщност галактиката ни е населена, и ще предложат модели за комуникация с нашите сиви "разумни" събратя от Космоса...
musica universalis

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Лека полека гледат да поразчупят мисленето. Все пак това е подготовка, която вече трае поколения.

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Да, но процесът се забързва според мен. Скоро ще го обявят.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Поглеж, експериментът СЕТИ отново заработи на пълни обороти с ново финансиране и за месец открият сигнали в някоя от въпросни звезди, ха-ха-ха...
Нищо чудно скоро да си имаме сигнал от друга планета. Но аз съм твърдо скептичен по отношение на радиосигнал, защото в междузвездните пространства комуникацията не може да се осъществява с обикновени радиосигнали. За целта са необходими свръхпространствени предаватели, които работят със свръхпространството и осъществяват връзка за секунди. Не ви говоря за фантастика, ако беше така нещата които е казал и предсказал Жул Верн нямаше да ги има днес. Нямаше и да се окажат верни предвижданията на Артър Кларк. Пък и напоследък излизат научни разработки, които твърдят за свръхпространствена мигновена връзка между свръхотдалечени точки в космоса. Става дума за теориите за хаоса и теориите за торсионните полета.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
5 ly са близки разстояния :)  Друг е въпроса, че организации като NASA и ESA съществуват, само за да пречат на приложението на техниката, която би ни закарала до там ;)

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
5 ly са близки разстояния :)  Друг е въпроса, че организации като NASA и ESA съществуват, само за да пречат на приложението на техниката, която би ни закарала до там ;)

Близки? Близки за кого?!? Не и за нашата цивилизация предполагам  ;)

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
5 ly са близки разстояния :)  Друг е въпроса, че организации като NASA и ESA съществуват, само за да пречат на приложението на техниката, която би ни закарала до там ;)

Близки? Близки за кого?!? Не и за нашата цивилизация предполагам  ;)
За прототипа на Кар и Ринг са близки ;)   

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Кар и Ринг не са летяли до там. Като отидат и се върнат ще си говорим. ;)

Дотогава не можем да твърдим, че са близко  :D

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Според мен е безмислено да се говори за скорости и разстояния в познатият смисъл. Дори светлинни скорости не биха позволили някакви отдалечени пътувания. Сметенете сами, ако обекта е отдалечен на 5 светлинни години, значи 5 години със скорост на светлината са необходими за достигането му.
И въобще ако се пътува така пътя трябва да бъде кристално познат, при това отчетени всички препятствия и зададен съвършено точен курс. Освен това ще са необходими радикални строителни материали, които да издържат такова натоварване ако изобщо е възможно. Въобще от тази гледна точка изглежда безумно.

Въобще що се отнася до всички, постиженията на официалната наука са крайно допотопни за подобни идеи. Мисля, че поне външно нещата се развиват по трудният и осакатен начин.
Подхода е тотално сгрешен, науката се развива на базата на лесночупливи, нетрайни и устройствено сложни машинарии. Тя не умее да използва силите на природата. Напротив достиженията и са до голяма степен такива, които не използват силите на придодата а се борят с тях. Затова са крайно лимитирани във възможностите си.
Явно мисленето е погрешно.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Кар и Ринг не са летяли до там. Като отидат и се върнат ще си говорим. ;)

Дотогава не можем да твърдим, че са близко  :D
Нали се сещаш, че летателния им апарат е конфискуван, т.е. минава в ръцете на държавата, и най-вероятно е бил складиран в някоя подземна база ;)  А това се случва преди около 50 г. Да не говорим какво биха имали сега, при положение че са го усъвършенствали :)  И затова някои проекти се наричат секретни. Защото никой не зане за тях :D  Айде докажи ми противното ;D


Според мен е безмислено да се говори за скорости и разстояния в познатият смисъл. Дори светлинни скорости не биха позволили някакви отдалечени пътувания. Сметенете сами, ако обекта е отдалечен на 5 светлинни години, значи 5 години със скорост на светлината са необходими за достигането му.
5 г за страничен наблюдател, но не и за пътешествениците ;)  Ако се сещаш какво гласят законите на релативистиката, ще разбереш, че ако си на борда, за теб пътуването няма да е повече от няколко месеца, ако не и по-малко(зависи колко по-близко си до светлинната скорост) 8)
« Последна редакция: Април 01, 2008, 13:26:16 pm от Peacekeeper »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
А ти ми докажи, че са летяли до там.  ;D  :P

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
А ти ми докажи, че са летяли до там.  ;D  :P
Кар и Ринг 100% не са, но за другите не знам. Само мога да кажа НЕ ЗНАМ, но косвени доказателства има само в темата за тях и технологията, която са направили и която е била прибрана от правителствените агенти ;)

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
А ти ми докажи, че са летяли до там.  ;D  :P
Кар и Ринг 100% не са, но за другите не знам. Само мога да кажа НЕ ЗНАМ, но косвени доказателства има само в темата за тях и технологията, която са направили и която е била прибрана от правителствените агенти ;)
Като установиш със 100% сигурност, че са летяли до там ще говорим пак. А и на мен не ми трябва да се дрънкам 5год. на някаква бракма за да отида на гости при чичо ми от Алфа Кентавър.

А и все пак идвам от Магелановия облак не забравяй, за справка по-долу подписа ми.  ;D (Летях няколко часа :P )

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
И ти като установиш 100% че не са ходили там, пиши ;D

Дотук добре, но за Луната съм убеден, че има база :P  Просто няма начин да нямат :D  Сега да не кажеш дай доказателства ;D


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27