Автор Тема: Розенкройцери  (Прочетена 44327 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Розенкройцери
« -: Юли 30, 2005, 22:57:04 pm »
         Данните говорят, че в началото на XIV век оцелелите рицари-тамплиери или основават орден, или се сливат със съществуващ таен орден, по-късно споменаван като “Орденът на Розенкройцерите”.
         Много малко подробности са известни за неговото истинско начало поради способността на ордена да прикрива дейността си.
         “Морал и Догма” обаче установява определена връзка между “Орденът на Розенкройцерите” и този на рицарите-тамплиери.
         Последователите на древният Розенкройц, изоставяйки постепенно останалота от техните предци строга и йерархична наука на посвещаване, се превръщат в тайна секта, обединявайки се с много тамплиери, като двете догми се смесват...
         В началото на XVII век са минали повече от триста години от разтурването на ордена на тамплиерите. Затова тайният орден решава да провери как обществеността ще отговори на неговите окултни философии. По ясни причини орденът не може да съобщи истинската си история, свързана с тамплиерите, така че измисля алегория на историята си около митичната личност на Кристиан Розенкройц.
         Този разказ е публикуван в документ, известен с името “Fama Fraternitatis”, който орденът разпространява из Европа. Историята разказва как Розенкройц отишъл в Сирия, а после в Египет, за да изучи окултизма. След като учил при всички най-големи учители на окултната философия в Близкият изток и Северна Африка, той се върнал в Европа, за да разпространява своето “просветление” по целия континент. Но той не бил приет благосклонно и затова се върнал у дома в Германия, където се надявал да създаде общество, основаващо се на неговите учения. Този измислен живот на Кристиан Розенкройц предава символично историята на тамплиерите.
         Според “Енциклопедия на Масонството” на Маки “измислицата е възприета с готовност от повечето хора като истина и мнозина жадно се стремят да се присъединят към невидимото общество на Розенкройц”. Но орденът иска само да провери реакцията, която би предизвикал, и не отговаря на стремленията им. (Редица общества възникват като твърдят, че владеят окултните науки на Розенкройц, но те не са истинският орден на Розенкройц).
         Този добре премислен ход на тайният орден му позволява да следи възприемчивостта на Европа към окултизма, без да разкрива истинската идентичност на ордена или имената на своите членове. Той също така предизвиква нов интерес към окултизма по целия континент. Но трябва да мине близо още един век преди ореденът да започне да се разширява чрез открито приемане на последователи.
         Някои съвременни лидери на масонското движение отричат да има връзка между техния орден и рицарите-тамплиери или Розенкройцерите. Но съществуват достатъчни доказателства, които ако се разгледат заедно с горните твърдения от “Морал и Догма”, ясно разкриват, че масонството от наши дни е продължение на предшестващите ордени. Добър пример за това са имената на последните три степени на Йоркската церемония – “Рицар на Червения Кръст” (на немски Rosenkreuz е розов кръст), “Рицар от Малта” и “Рицар-тамплиер”, както и осемнадесетата степен на Шотландската церемония – “Върховен Господар на Rose-Croix (розов кръст)”, която заедно със седемнадесетата степен са известни като Катедрала на розовия кръст.


Преписано от книгата на Гари Ка – “По пътя към глобалната окупация”
« Последна редакция: Юли 30, 2005, 22:59:48 pm от Horus »

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re:Розенкройцери
« Отговор #1 -: Юли 31, 2005, 07:44:25 am »
Някъде бях чел, че всъщонст Кристиан Розенкройц е бил първоначално "просветлен" от Боян Мага, който избягал от България след приемане на Христянството. ДАли това е исторически вярно. Имам предвид, че Боян Мага е избягал от България. Ако е вярно, то тогава със сигурност тази хипотеза е вярна.
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Розенкройцери
« Отговор #2 -: Юли 31, 2005, 13:06:20 pm »
Мен ми е смешно вече, защото всичко го изкараха българско :) Това го постнах, защото е по-различна версия :)

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re:Розенкройцери
« Отговор #3 -: Юли 31, 2005, 18:43:33 pm »
Значи все пак съществува и теория, според която има и блъгарска връзка!!! Хубаво е, че не съм се объркал.  :)
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Розенкройцери
« Отговор #4 -: Юли 31, 2005, 18:51:43 pm »
Ами не съм казвал такова нещо  :) Аз лично чувам за пръв път от теб за такава връзка  :-\

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re:Розенкройцери
« Отговор #5 -: Юли 31, 2005, 18:58:42 pm »
Така ли... значи все пак може и да греша. Ако някой е чувал за подобно нещо все пак да каже...  :-[
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

tarikkat

  • Гост
Re:Розенкройцери
« Отговор #6 -: Юли 31, 2005, 22:35:47 pm »
Също съм срещал че Боян Мага се е погрижил преди да забегне в Русия и да просветли наследника си Александър. Има нещо вярно в това че Розенкройцерите са наследници на българското учение
Ще намеря материалите и ще ви ги предоставя

Атила

  • Гост
Re:Розенкройцери
« Отговор #7 -: Август 01, 2005, 04:14:20 am »
абе боян мага е обесен в константинопол през през 970г. а първата официална ложа на розенкройцерите е създадена през 1100 г.

Неактивен Admin

  • White Force Fighter
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 759
  • MAY THE FORCE BE WITH YOU
    • Light Motion Design Studio
Re:Розенкройцери
« Отговор #8 -: Август 01, 2005, 10:55:28 am »
къде го чете това?
VOX UNIUS - VOX NULIUS
-------------------------------
The change is in your mind!

Атила

  • Гост
Re:Розенкройцери
« Отговор #9 -: Август 01, 2005, 11:55:28 am »
за боян мага ми през 940 г. Богомилите са обявени от Православната църква за ерес и пез 970 (или 971 не помня точно) са изгорени и съсечени към 400 поклоници на богомилството.

a за розенкрйцерите го прочетох тука http://de.wikipedia.org/wiki/Rosenkreuzer
може да са се повлиали от богомилството и да са научили много неща от там ... кой зане

tarikkat

  • Гост
Re:Розенкройцери
« Отговор #10 -: Август 01, 2005, 13:27:18 pm »
От историческа гледна точка това което пише Атила е така, но да не забравяме че историята не винаги е такава каквато я четем. Пледставям ви на кратко това което пишат историците:
Богомил заедно с Боян Мага и 7 българи създават богомилското философско-социално справедливо учение на 14 април 928 г. в столицата Преслав в манастира "Света Параскева". Изобличават неморалното христианство, царете, болярите, църквата. Създават модел на държавно управление, който е модел на европейските държави. Създават хиляди църкви в цяла Европа със сподвижници в продължение на 42 години. Богомил написва 31 книги, а Боян - 30. Богомил е син на болярин и главен прокуратор на религията на 17 годишна възраст. Заедно с княз Боян Мага и Симеон Антипа са учили в Египет и в Магнаурската школа в Константинопол. Богомил е изгорен на клада на 25 януари 971 г. в Преслав и същия ден са разсечени живи 400 богомили. Боян е обесен в Константинопол на 19 февруари 970 г. Х век е зловеща инквизиция в България срещу богомилите. Изгорени са живи и са разсечени живи десетки хиляди богомили, които трябва да бъдат светци в блгарския календар. Богомилството създава основа на европейския Ренесанс, Възраждане и Цивилизация. Знаем, че по-късно европейската инквизиция изгори на клада милиони богомили, катари и албигойци.
Това е историята
А всички ордени в Европа са наследници малко или много на Богомилството. Не че всичко има български корен но от  тук са тръгнали много ветрове :-[ :-[ :-[

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Розенкройцери
« Отговор #11 -: Август 02, 2005, 14:27:26 pm »
Абе то казват още, че и от Древен Египет произхожда Розенкройцерството. Безброй различни версии - иди вярвай. Пък и важно ли е всъщност  :) Нали са от лошите, с какво променя това историята и произхода им  ;)

tarikkat

  • Гост
Re:Розенкройцери
« Отговор #12 -: Август 02, 2005, 15:27:15 pm »
Представата ни за добро и зло идва от формирането на мисленето ни в обществото. А дали някой е лош или добър винаги съм смятал че трябва да се срещнеш с нещата и сам всеки да прецени за какво става дума
Ако сте чели книгите на Андрей Гуляшки той има интересни представи за Богомилството в Българските земи и как то бива отнесено в Европа.
Мен са ме учили винаги да търся два или три источници за да преценя дали нещата наистина са такива каквито изгреждат и паралелно с това да не губа връзка със собствената си интуиция. Защото вътрешното ни Аз никога не греши стига да имаме уши да го чуем :-[

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Розенкройцери
« Отговор #13 -: Август 02, 2005, 15:41:27 pm »
tarikkat темата е "Розенкройцери" :) За тях казвам, че са лоши. Масончета. Източници за това не два или три, а две-три хиляди :)

tarikkat

  • Гост
Re:Розенкройцери
« Отговор #14 -: Август 03, 2005, 14:24:22 pm »
Знам че темата е за розенкройцерите но откакто пуснаха обновеният форум говорим и пишем за масоните и всички останали ордени само информация която е излязла през последните 16 години. Не споря за това дали те манипулират обществото със знанията и средствата които не са общоприети
Но не си ли давате сметка че не е случайно насаждането на този вид поведение и мисъл към тях
Не съм от хората които поддържат манипулацията но смятам че не винаги това което виждаме и чуваме е точно така.
Защото поведението и знанието на "Зидарите" датира отпреди Христа

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27