Автор Тема: Разкритията на още един посветен  (Прочетена 23798 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Разкритията на още един посветен
« Отговор #15 -: Август 16, 2010, 11:48:19 am »
Струва ми се, че има една обща уловка при всички тези посветени, вътрешни и пр. представящи се за специални персони.
И тя е опитът да бъдем поставени на колене.
Как?
1. като приемаме НЕЧИИ правила на играта (и даже на живота както се е изразил)
2. като очакваме НЕЧИИ чужди отговори на важните за нас въпроси.
Тези две неща само автоматично пораждат зависимост.
Има ли зависимост за едно човешко същество тя автоматично го прави РОБ. Не е важно чий. Не е важно дали роб на кучето си...или роб на Луцифер. Щом си роб ти просто имаш робска психика, т.е. управляема. Внушаема. Манипулируема. Слаба. Уязвима.
Всеки човек трябва да знае ПЪРВО, че в него са вложени ВСИЧКИ необходими средства да получи отговори на интересуващите го въпроси. САМ. Не от някой, който претендира, че ще му ги даде, а по начини, които са най-разнообразни, най-неочаквани, най-невероятни.
О хора, места или събития, за които дори не е предполагал, че могат да му ги донесат тези отговори. Имаш ли истниски важен въпрос касаещ битието, без лични и користни мотиви битието се задължава да ти даде тези отговори. Ти ги получаваш непременно. По някакъв начин. Може и насън.
Но не и чрез човек (или същество), който идва и заявява, че знае отговорите на твоите въпроси и ще ти ги даде.
Не бъдете роби. Вярвайте в СЕБЕ СИ и в своите НАИСТИНА безгранични сили и възможности.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Разкритията на още един посветен
« Отговор #16 -: Август 16, 2010, 13:52:17 pm »

алибаба, права си за робската зависимост в която сме поставени.В различните строеве, по различен начин.
Но тук, прочитайки внимателно отговорите на този просветен, изникват и други, съвсем основателни въпроси :
(знам, че няма да ни отговорят, но все пак, пусто любопитство, човешко  ;))

1. :) Постигнато ли е идеалното робство за хората, от Фамилията, при капитализма или опитите ще продължат, започнали от робовладелския строй, феодализма, социализма и т.н.
2. Фамилията ли е предизвикала катастрофите, унищожили няои древни велики цивилизации-атланти, маи и др. и с каква цел ?
3. Каза, че сега го предупреждавали за големи събития по телефона, един ден по-рано. А как са го предупреждавали преди възникването на телефоните. С дим, вестоносци, пощенски гълъби или по друг начин?
4. Структурата на фамилията е ясна, монолитна и здрава-като монархията с еднолично управление.(тя прилича на структурата на мафията от 20 век, но това сигурно е случайно. :) )

5. А следният му израз си е едно колосално противоречие : "Разберете, поради Законът за Свободна Воля, аз не мога просто да ви давам информация, поне не без последици за моята личност, които аз предпочитам да избегна. Това е нарушаване на вашата Свободна Воля да НЕ знаете."
Е ква е тая свободна воля, при която като ни даде иформация в повече от позволеното, ще има лоши последици за него  :o :-X  ??? Нещо не схванах смисъла на ная мисъл.

6. Всъщност управлението но хората е само със силата на парите и "по-твърди методи понякога, така ли?

7. Кой е наредил това разделение на Фамилия/ии и обикновени хора-роби? Какъв е основният замисъл и целта на това битие?

8. Ще видим дали ще се сбъдне пророчеството : "Сан Франциско и Дамаск ще бъдат необитаеми  към края на 2010, може би дори по-рано."

алибаба, хареса ми последното изречение от поста ти   :yes: :hi:

« Последна редакция: Октомври 19, 2010, 23:00:50 pm от Mirotvorec »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Разкритията на още един посветен
« Отговор #17 -: Август 16, 2010, 14:02:23 pm »
Не бъдете роби. Вярвайте в СЕБЕ СИ и в своите НАИСТИНА безгранични сили и възможности.
А ти освободи ли се?
Повярва ли във себе си?
Отговори ама ако си сигурна а не че имаш желание ;)

П.С. А този "посветен" дали е светен?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Разкритията на още един посветен
« Отговор #18 -: Август 16, 2010, 14:42:25 pm »
Олд, работя по въпроса. Това мога да ти отговоря. Знам защо ме питаш. защото на онзи вътрешен задавх също въпроси. Само, че не знаеш какви са ми били мотивите. Зад всяко едно действие може да има различен мотив. външно е едно и също, но мотивът го прави различно.

Моят мотив да задавам въпроси произтичаше от две неща. Първо от принципа никога да не отхвърлям или приемам нещата поради предубеденост или фанатизъм, а да се опитам да разгледама по отбилзо нещата без приемане или отхвърляне.
Второ има го също и въпросното любопитство, което описва Маrhs и което си е съвсем нормално човешко качесдтво.
Мотивът ми не е бил "очакване въпросната персона да ми даде дадено знание"
В този смисъл вътрешно не съм била зависима нито за секунда.
Marsh,по точка 7 искам да споделя поето виждане. Моето виждане за това кое разделя хората-господари от хората-роби. Не са никакви кръвни линии, рангове или фамилии...а чисто и просто степента на осъзнатост. Друг е въпроса, че ако някой е достигнал по-висока степен на осъзнатост и вече знае много повече...че той може да злоупотреби и да се възползва от другите, които още не са.
И да речем, че тези, които така са решили са се обединили в някакъв клан, фамилия и пр...като мафията.
Това, което ги обединява е желанието им да извлекат някаква собствена изгода от невежеството на другите хора. Невежество, което обаче може да бъде преодоляно от абсолютно всеки един най-нормален, най-обикновен човек. Тука няма никакви кастови и фамилни глупости. Там е голямата уловка.Повярваш ли, че си от обикновените, пък има някакви необикновени...автоматично ти се резват крилцата.
Такова нещо няма. И аз съм сигурна в това.
Има сили, които действат в хората...най-различни по своето естестево. Има вероятно и най-различни същности. Но човекът има пълната възможност да премине със собствени сили от съттояние на робство към състояние на свобода. Това е.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Разкритията на още един посветен
« Отговор #19 -: Август 16, 2010, 23:22:09 pm »
Алибаба, съгласен съм с казаното от тебе и най вече с ключовите думи : степента на осъзнатост (и повече информация, а и власт),  невежеството на масите, и вярата в себе си.
Бих добавил само думите на един мъдрец : робството не нищо повече от страх, невежество и неувереност в собствените възможности.

 А какво е насаждано у нас в последните 6 века ? Да не говорим за последните 20 години.Всъщност казаното от посветените за властта на елита, си действа реално и в нашите управления, на всички нива.Тъй че май сме роби на N-та степен. >:(

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Разкритията на още един посветен
« Отговор #20 -: Август 17, 2010, 09:00:53 am »

Но тук, прочитайки внимателно отговорите на този просветен, изникват и други, съвсем основателни въпроси :
(знам, че няма да ни отговорят, но все пак, пусто любопитство, човешко  ;))

1. :) Постигнато ли е идеалното робство за хората, от Фамилията, при капитализма или опитите ще продължат, започнали от робовладелския строй, феодализма, социализма и т.н.
Идеален роб е този, който не осъзнава, че е роб. Аз сега ще ти задам един въпрос: „управляващите“, които са зависими от робите си, не са ли самите те роби? Всъщност „управляващите“ са зависими и от много други неща. Истината е, че и управляващите, и управляваните са роби. Свободата могат да я постигнат както едните, така и другите, но това става индивидуално.


Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Разкритията на още един посветен
« Отговор #21 -: Август 17, 2010, 10:03:05 am »
Това означава, че самообявилите се за господари, специални и пр. са по-роби от всички останали, защото хем не осъзнават, че и те са роби, хем си въобразяват, че са господари.
Действително пътят към свободата започва с осъзнаването на зависимостите. Една по една нишките на зависимост могат да бъдат срязвани....както се обезврежда взивно устройство. И ключът е осъзнаването им.
И това наистина всеки може да го прави...стига да не си въобразява колко е специален.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Разкритията на още един посветен
« Отговор #22 -: Август 17, 2010, 10:53:30 am »
Изглежда съм сам във форума, ако смятам, че нито илюминати са отрицателни образи, нито някой на някого е роб.

Всъщност ги подгрепям с две ръце.

Замисля ли се някой, какво би направил, ако бъде така да се каже "благословен" с осъзнаването на някакъв велик принцип или с осъзнаването на някакво знание, които би дало на когото и да е много мощ?

Точно така - първо ще си представи, как настъпва истински хаос на Земята. После ще си помисли дали е възможно той единствен да борави с това знание, тъй като само на себе си вярва, че е искрен в стремежа си да направи добро. И веднага ще започне да мисли как да го скрие(знанието).
После ще се досети, че не може да скрие знанието, понеже това би означавало да направи зло. Да го огласи навред също би означавало да направи зло.

После ще се досети, че всичко лежи в сърцето на човека и в това какъв избор ще направи. Ще му стане ясно, че след като е факт, че той е достигнал до това мощно знание, значи е ефакт, че на неговите плещи лежи суровата отговорност по цялото боравене с това знание.

Ще разбере за няколко минути, че някой трябва да е готов, да е дорасъл, защото само пораснал човек може да осъзнава последствията от носенето на отговорност. И след като хората не се развиват еднакво, но съдбата на човечеството зависи от всеки един, и след като пред дадения човек, достигнал до това знание, стои избора какво да направи с него, той няма друг избор, освен хем да го скрие, хем да не го скрие.

От този момент насетне цялата съдба обществата я градят сами за себе си.

Много време се интересувах от илюминати, почвайки от най-базовото ниво. Първо бях различен и преживявах опозицията. После бях расист, после бях националист, после възприемах нови и нови определения заедно с противопоставянията им. Интересувах се от теория на конспирацията първо от местно обществено битово ниво, преди още да се замисля дали има нещо подобно като междугалактическа политика.

И през цялото време смятах илюминати за подтискащата сила. Постепенно започна да става подтискащата страна на монетата. После ги възприемах като етап от кръговрата и накрая като еднакви с всичко останало.

Сега си давам сметка, че аз бих постъпил по абсолютно същия начин, ако в ръцете ми е попаднало мощно знание и си давам сметка, че не е имало друг начин за съдбата на нашата цивилизация, освен този, който ни се случва.


Тоест казвам нещо подобно на това, което Iris казва, само че без определението роби. Просто едните са по-отговорни от другите, именно поради осъзнаването на това, че зависят от всички останали. Поради това всяко тяхно действие е не просто нужно, но "единственото, което някой на тяхно място би могъл да избере".
« Последна редакция: Август 17, 2010, 10:57:29 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Разкритията на още един посветен
« Отговор #23 -: Август 17, 2010, 10:56:32 am »
Хубави приказки, но само до тук  ;)и най независимия е подвластен на някого или на нещо, колкото и да го отрича.Макар че не са ви приятни примери и цитати от Библията, ще дам пример от там.Ето Сина е Бог но какво казва (Йоан 6:40
Защото това е волята на Отца Ми).Та така, а това че някой си въобразяват неща ... ами може, кой им пречи, фантазията е хубаво нещо и не е забранена все още.
А много ми е интересно отрича се че няма такива "посветени" а все се цитират измислиците им, поне човек трябва да бъде честен и да признае че е лапнал въдицата ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Разкритията на още един посветен
« Отговор #24 -: Август 17, 2010, 11:00:59 am »
old4, ще ме прощаваш друже, но ми се струва, че насаждаш много остарели неща като оценяване, обобщаване и изваждане от контекст. В следствие се получава познатият ефект на даване на лична оценка под предтекст за даване на обективно наблюдение.

Не казвам, че е нарочно :) Просто посочвам, че не даваш обективно наблюдение, ако това мислиш, че правиш.
« Последна редакция: Август 17, 2010, 11:02:15 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Разкритията на още един посветен
« Отговор #25 -: Август 17, 2010, 11:12:43 am »
Спорт-Здраве, аз поне съм се замисляла за това,какво да правя със знание, до което имам достъп но други - не. На моменти дори съм се чувствала така (може би всеки има подобни моменти в конкретни ситуации). Товарът наистина е огромен. Но в крайна сметка съм зъвършвала дилемата си със мисълта, че "щом аз стигнах до това знание, значи всеки може сам"...т.е. не е моя работа да давам аз знанието на някого. Всеки има силите, средствата, начините, помощта и пр. да го достигне. Това автоматично ме разтоварва от товара на отговорността. Остава другото - как да се удържа да НЕ го споделя. Защото на моменти съзнанието изпада в друго състояние, когато ти изглежда, че можеш да помогнеш...и в такива моменти можеш да направиш голяма беля.
В крайна сметка...стигнах до заключението, че знанието за нещо върви заедно със знанието какво да правиш с това знание.
Т.е. щом си изисквал определно знание от Вселената, щом си го постигнал..значи ти вече знаеш и какво да правиш с него.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Разкритията на още един посветен
« Отговор #26 -: Август 17, 2010, 11:28:50 am »
алибаба, ти си официален илюминат  :hi: Сега хората ще те обвинят, че криеш знанието от тях и разрушаваш животите им, понеже ще ти кажат, че ти си тази, която избира кебапчета в кръчма пред практикуване на нещата, които знаеш, но игнорираш доброволно.


П.П.
А да, ще ти кажат и че си подтисник и робовладелец, понеже впрягаш другите да ти слугуват, използвайки същото, което и те знаят, но игнорират доброволно, я от страх, я от нежелание да осъзнаят мащабите на отдавна известното.
« Последна редакция: Август 17, 2010, 11:30:45 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Разкритията на още един посветен
« Отговор #27 -: Август 17, 2010, 11:53:04 am »
 ;D  ;D  ;D Вече ми казаха, че съм илюминат  ;D
Обаче за успокоение на широката публика ще си призная чистосърдечно, че не знам нещо много повече от всеки друг  ;D
По-ме е страх да не ме набедят, че съм рептилия, защото съм с руса коса и сини очи.... ::)
Щото тогава може и да ме  :---

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Разкритията на още един посветен
« Отговор #28 -: Август 17, 2010, 12:26:51 pm »
old4, ще ме прощаваш друже, но ми се струва, че насаждаш много остарели неща като оценяване, обобщаване и изваждане от контекст. В следствие се получава познатият ефект на даване на лична оценка под предтекст за даване на обективно наблюдение.

Не казвам, че е нарочно :) Просто посочвам, че не даваш обективно наблюдение, ако това мислиш, че правиш.
Спорт-Здраве4, това е констатация и е точно обективна, макар че не съм визирал твое изказване, след като прочетох поста ти, много интересно изобщо ни на йота не променя мнението ми.(говоря за поста с многословието, не този който е забележката към мен)
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Разкритията на още един посветен
« Отговор #29 -: Август 17, 2010, 12:32:47 pm »
Не че визираш мое изказване.

Ето това например е предразсъдък:
"и най независимия е подвластен на някого или на нещо, колкото и да го отрича"
защото в цялата вселена се наблюдава двояка зависимост между всички елементи, а изхождането от гледището за "подвластност" е прибързан извод.

Това е лично мнение за цитата от библията, защото това е твоето лично тълкуване.

А това е оценка:
"а това че някой си въобразяват неща ... ами може, кой им пречи, фантазията е хубаво нещо и не е забранена все още."


Не че те упреквам, просто искам да кажа, че когато представяш тези неща в духа на обективно мнение, извършваш директен опит за манипулация над мнението на останалите. Несъзнателно, това е просто закономерен ефект от този начи нна изразяване.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27