Автор Тема: Защо един млад човек да желае да играе играта на „голямите”  (Прочетена 16077 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
добре, извини ме.
Разгледай сайта на оксус, добър е.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Breath

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 565
  • The lamps are different but the light is the same
Не, не Салито, в никакъв случай не искам и не търся някакво извинение.:)

Искам да разбереш и моята гледна точка и да помислиш и за двете.

Не съм разглеждала сайта, защото не ме грабна още в началото това, което пише това момче. Има и такива, не можем всички и винаги да сме на едно мнение, както и всеки има право да изрази мнението си, нали?
 
Ти чувстваш, че имаш нужда да го похвалиш и поздравиш, направи го.
Аз не чувствам подобна нужда и не го и правя, и няма да го направя само защото повечето са на това мнение.
THERE IS A DIFFERENCE BETWEEN KNOWING THE PATH AND WALKING THE P

Неактивен wekadion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
  Шапка Ви свалям на всички. Много ми харесахте в дискусията. Salito ти си просто един добър човек и с годините не си изгубил"детското" в себе си, затова реагираш така доброжелателно, напълно споделям мнението ти, макар, че го намирам прости ми за малко "детско", останалите пичове - супер сте, няма прошка, жал или нещо там друго когато човек си защитава тезата, няма как това е живота. Мене ме кефи друго - много рядко, да не кажа от години не съм попадала на точна, ясна и толкова искрена дискусия. Дай боже и понататък така!!!! Надявам се малкият да не се откаже?! laugh
“Алкохолът убива нервните клетки – остават само спокойните!” – всепризната истина.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
wekadion, в десетката.
Counter strike ми е любима игра до сега  :D
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
wekadion знаеш ли, замислих се върху думите ти, прав си, ама покрай това се сетих защо го правя, ами причината е, че ме е страх от едно явление, явлението се среща често тук във форума и касае мнението на много хора което е различно, рядко, интересно, ново, оригинално и всичко друго но не е праведно и се получава, защото мисленето иначе е на мода, философстването е на мода и смяната на ориентира е на мода и изхвърлянето на нормите е на мода, тук във форума има много от тези неща направени грамотно и полезно и с много внимание и зачитане на моралните ценности, могат да се видят в постовете на хорус, алиен, гил, смс, еон, ирис,експерт и още много други, за съжаление обаче има в повече, някои които харесват тази школа, но забравят за тези ценности и изхвърлят всички  човешки ориентири използвайки твърдението, че света е холографски или, че същността на живота е не тази видимата а друга, съответно нарушаването на какъвто и да е модел от досегашните не го смятат за зло, та дори някак злото в един момент става просто не наказана гледна точка, нали няма абсолютна истина  ;) и няма догми  ;) няма зло и добро  :o всичко е относително  ;), че и кражбата може да бъде оправдана, убийството или предателството,  е това е ужасът ми, виждам го в много познати и в много млади,
Да за това държа да казвам прости неща, естествени неща, от там е изводът ти за детското  в мен, да така е, дори изглежда наивно, но установих, че простите неща са по гениални и по велики, откритие ли е, мисъл ли е или ценност, но многото повтаряне от по-възрастните кара по младите да ги ненавиждат тези прости и качествени неща и правят всичко възможно да ги изхвърлят, най вече ако са нещастни хора или с лош късмет.
   
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен wekadion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Прав си, но нали знаеш щом Господ ги е създал било всезнайковци, мърморковци, убийци и въобще всякаква паплач /и аз съм се чудил как е възможно/ то явно в света има място за всичко и всички и те си имат своето предназначение, макар, че трудно се възприема защо. Хубавото е, че някак си независимо от годините и от житейските удари някои от нас имат свойството да запазват емоционалността си и толерантността си и надявам се получават своето удовлетворение, а най доброто е, че успяхме да живеем в години, в които това може спокойно да се обсъди, сподели, напише, изговори, без страх и човек, ако има желание да помисли, да се промени, да научи нещо ново, да получи съвет и в крайна сметка сам да реши своята жизнена позиция и поведение  :D
“Алкохолът убива нервните клетки – остават само спокойните!” – всепризната истина.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
-Чудесни разсъждения, лице Х !
-Много ти благодаря, лице Игрек.Правя всичко възможно да обогатявам форума с най-качествено и полезно инфо, въпросът е да вървим всички напред, да си помагаме и да живее международното положение.
-Много се радвам, лице Х, че можем да споделим такива мисли тук.
-Да, всичко е въпрос на енеригя, лице Игрек.Говориш пълни глупости за нея и когато не ползваш несериозни емотиконки си изграждаш статут на некомпетентен трудовак-флудер.
-Така е.Забелязал съм, че хората са много долни и прости, защото не ги интересува това.
-Любов, лице Игрек :) И всеки му справедливост! Някои са нагоре, други са надолу...така е - съдба, прана и много изцепки.

-Лице Х, аз мисля да си раздаваме стипендии за полезност.Хвалбите са до време.
-Чудесно предложение, лице Игрек! Не е достатъчно само да се пишат глупости навред и да се търгуват празни разсъждения срещу баластен авторитет.Трябва да има и награди.

-Вие сте луди! Долни! Само любов има! И енергия! Как не ви е срам  :-X
-Лице Зед, няма да се караме и тук.Ясно е, че твоите простотии нямат база за сравнение с нашите.Всеки да си знае гьола.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен wekadion

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
 ;D ;D ХА ХА ХА!!!!  И каква награда предлагаш?! виртуална?! душевни ч...и и прочие забивки?! Може би Мис и Мистър толерантност, умствен капацитет и ораторски умения?!.........или нещо невиждано досега laugh laugh
« Последна редакция: Март 23, 2009, 18:32:46 pm от Alien »
“Алкохолът убива нервните клетки – остават само спокойните!” – всепризната истина.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
ВАШАТА задача е да разрушите нашите представи (Колко Тъжно!) и да изградите новия свят без насилие!

Браво Oxus!

Не очаквах, че разрушителната ти сила е толкова силна, ама ти извади доста демони от мрака, съдейки по реакциите на всички! Отдавна не е имало толкова нагорещена тема в тоя форум.... :D

Хм-м-м - позитивна агресия???

П.П. Не забравяй че всеки тука си има психичния багаж и се съобразявай с него!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
http://www.teenproblem.net/f/index.php
AaAaхахахахахахахаххахаха ;D ;D :D :P ;D
Колко хубаво започва денят!      ;D
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Anderson

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
И какво сега - учебната системата е крива, нерезултатна, а икономическата - напълно нереализируема, за хора с идеи, възрастните се държат "тъпо", защото си спомнят едно време, и действат според него (което има ефект,пък)
Тротоарите са стари и счупени, защото явно само бай тошо, знаеше как да се оправи с тях, и му пукаше, а всички хора на културата са стари и остаряват, младите които могат да направят промяна бягат, а всички др. се съобразяват с София, което е абсурно, защото тя е безидейна, безформена, и само формална. Какво ново откри, и аз съм на 20, айде гласувай за мен, да променим нещо.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Няма такива млади, които "могат да направят промяна", че да са избягали.

Това е илюзия. Никой сам не може да направи никаква промяна.
Промяна може да има само ако се спре корупцията. А това може да стане само като се разкарат депутатите.
с труд и идеали нищо не може да се направи.

До колкото виждам, те никога няма да видят наяждане, така че ще трябва май насилствено да се разкарат. Надявах се ЕС-то да наложи някаква законност и ред в нашата върхушка, но стана още по лошо. Наказаха народа заради тяхните грешки. А сега продължават да отпускат заеми, дето някой ще ги лапа. Даа, "оправихме се" с тоя ЕС. Само дето глагола "оправихме се" ще се използва с различни значения, в зависимост дали е за депутати или обикновени хора.

Пич, как я виждаш тая работа!? Най-умните и най-интелигентните да грабнат пушка и да се вдигат на бунт, да си дадат живота в името на чалгаджиите?!
Не са вече такива времената. Няма ги вече тия будали.

Ще чакаме да дойде 4Д и 5Д и това е. Да дойде там психичната енергия, дето ще владее българите (или обратното беше) и тя ще ни оправи.

(за последното не се шегувам)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Няма такива млади, които "могат да направят промяна", че да са избягали.

Това е илюзия. Никой сам не може да направи никаква промяна.
Промяна може да има само ако се спре корупцията. А това може да стане само като се разкарат депутатите.
с труд и идеали нищо не може да се направи.

Хората са корумпирани. Не управляващите, а хората. Поне 95% са тези, които ако дойдат на власт ще управляват по същия начин, както и сегашните управляващи, ако не и по-зле. Все говорим срещу корупцията, когато някой друг се възползва от нея, иначе се оправдаваме с това, че видите ли ние крадем и лъжем в по-малки размери. Ама така е щото нямаме възможност да крадем и лъжем в по-големи. Каквато и промяна да се осъществи, ако не се промени съзнанието на хората, тя ще е външна и повърхностна. Да, отделния човек няма как да регулира този процес по отношение на цялото общество, но може да го регулира по отношение на себе си. И ако не се е изчистил мислите си от желанието за лична изгода от властта, в каквито и размери да е тя, и по какъвто и начин да се проявява, то няма право да обвинява другите. Решението е в ръцете на тези, които вече са се изчистили от егоистичните си и материално-ориентирани желания. Но за да се осъществи промяна, те трябва да бъдат повече и да бъдат организирани. Второто като че ли е лесно изпълнимо, защото си зависи от тях самите. Първото обаче е процес, който не може да се осъществи насилствено.

До колкото виждам, те никога няма да видят наяждане, така че ще трябва май насилствено да се разкарат. Надявах се ЕС-то да наложи някаква законност и ред в нашата върхушка, но стана още по лошо. Наказаха народа заради тяхните грешки. А сега продължават да отпускат заеми, дето някой ще ги лапа. Даа, "оправихме се" с тоя ЕС. Само дето глагола "оправихме се" ще се използва с различни значения, в зависимост дали е за депутати или обикновени хора.

Корупция съществува и в евросъюза. Да, там нещата са малко по-добре в някои отношения, но съвсем не във всичко са пример за подражание.

Ще чакаме да дойде 4Д и 5Д и това е. Да дойде там психичната енергия, дето ще владее българите (или обратното беше) и тя ще ни оправи.

В 4Д и 5Д по различен начин ли ще мислиш? Психичната енергия се управлява от мисълта. Ти можеш ли да контролираш мислите и желанията си? Имаш ли си представа, какво означава всяка твоя мисъл и желание да се материализират незабавно. Най-малкият страх веднага ще приеме реална форма. Всяка привързаност ще се усили многократно. Всичко от което си зависим, ще се превърне в затвор за тебе. Пребиваването на хората във физическия свят е благословение и ще бъде такова, докато не се научат да мислят. Тук поне мислите не се материализират веднага.

Ще си позволя един цитат от Дънов. Някои думи като „Бог“ и др. под. може да се заменят с такива, които всеки смята за по-подходящи. Самите думи не са от значение, а е важна идеята, принципа, който е загатнат в текста:

„Сега, някои от вас ще направят следното възражение: Ако невидимият свят е толкова силен, защо не поправи света? Невидимият свят, това Царство, за което говори Христос, може да поправи света, но у човека има една черта, която Бог му е дал, тя е свободата, да се проявява свободно. Човекът е свободен в своите избори. Това е човещина! Разбирате ли? Ако Бог би лишил човека от ръце, от крака и би му дал само мозък, само едно голо съзнание, какви престъпления би правил той? Представете си, че човек има едно въздухообразно тяло, какво престъпление би могъл да направи с него? – Никакво. Но ако той има тяло, каквото е сегашното, той би могъл да извърши хиляди престъпления срещу подобните си. Следователно, престъплението не е физически акт, то е духовен акт. Най-първо човек намисля да направи нещо, после го пожелава и най-после го реализира. Следователно, физическият свят е свят на проверка. Когато Бог иска да опита, какво мислят някои от напредналите същества, т.е. те сами да се опознаят, Той ги изпраща във физическия свят, там да се видят, кой какво струва. Значи, материалният свят е една проверка и за добрите и за лошите хора. Тъй щото, когато питате, защо сте дошли на земята, ще знаете, че сте дошли да се опознаете какви сте – нищо повече.“

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
по принцип не ме кефи Дънов, даже си мисля, че е масон.

Но в случая вярно е казал.

Всъщност цялото ти мнение е подобно на моето, така че не виждам защо го обръщаш на спор.

Сега, дали и аз ще крада мамя и лъжа ако стана управляващ няма как да знаеш.
Не е необходимо да си супер светец, за да имаш някои елементарни човешки мечти и цели (да се оправи България)

Много абстрактно го обърна. Може би моя е вината, че намесих "психичната енергия".
Ама ти нали не смяташ, че 8 милиона българи ще се просветят така изведнъж!?
Аз говорех за няколко шепи. Никъде не е казано, че тая българска криза ще продължава докато всичките 8 милиона стигнат нирваната.

Както и да е, много абстрактно стана.


Защо и обкикновените хора крадат и лъжат?
Според мен защото нарочно ги учат на това. Според мен именно така властващите ще могат да си разиграват коня.
Логиката е проста. Ако никой не крадеше и лъжеше, тогава народа моментално сменя властващите, отвратен от техните явни мошеничества.
Но ако всеки краде и лъже, то хем няма с кой да се заменят, хем те са морално оправдани, щото видите ли - и те правят същото каквото и останалите. Демек не са прегрешили по-различно.

Но това е манипулация. Това е конспирация. Именно аз, който не съм "фен" на безразборните лъжливи конспирации, ти казвам: от това, по-по голяма конспирация в бг няма.
Нарочно се стимулират обикновените хора да лъжат и мамят.
Нарочно се разрешава обикновените полицаи да са корумпирани. Също и митничарите. Също и лекарите, или пък съдиите, или пък който се сетиш. И това се дирижира от най-високо ниво.

И изобщо не ми говори за корумпираността на ЕС, защото няма нищо общо!
Не можеш да си представиш колко по-разумна е една по-нормална държава. Аз от 5г живея в Канада и знам какво е. Ако караш с 40км превишение - 800$. Ако опиташ да подкупиш полицай - още 800-1000$ + глобата + съд.
До сега никой не е подкупвал полицай. Или поне никой не е чувал случай.
Законите се изпълняват. Такъв манталитет е наложен. Изисква се същото и от политиците.

Рибата се вмирисва откъм главата. Хората масово трудно ще се променят. Те са стимулирани. Масата хора е като стадо. Не можеш да очакваш да се просвети току така. Елита е важен. Винаги е било така, от хиляди години, и така ще бъде. Който управлява трябва да е свестен - трябва и да поведе останалите. (но разбира се, трябва да не го убият преди това)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27