Автор Тема: Защо един млад човек да желае да играе играта на „голямите”  (Прочетена 16054 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oxus

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
    • Езотеричен Разум
Цитат
Защо хората да не са културни и учтиви? Това за което писах го правят несъзнателно,къде по-слабо,къде по-силно.
Ти не го чувствай,аз си задавам въпроса.Извинявай ако ти прекъснах хвалебствията.

хахахах... ти си като някоя баба... знаеш си твоето и само т'ва си повтаряш  ;D ... Под културни и учтиви имах предвид че не става филма дето ти го виждаш тук пич  ;D .... виновни са и това е а?  ;D  ;D ;D  А като не желаеш отговори , а просто си задаваш сам въпроса не мислиш ли е по-умно да си го задаваш само наум.. нямаш си и на идея колко добро ще направиш  ;D
 
Цитат
Похвално, колко лесно успя да ме категоризираш като енергиен вампир.Похвално и че ми казваш,от твоята гледна точка,как някой ден ще си науча урока...благодаря възвишений.

- ми че трудно ли това  ;D ..  А за урока...  ;D хахах.. ще го научиш.. няма къде да ходиш  ;D ... нищо че в момента сам на себе си се съпротивляваш и си затрупан с "положителни" емоции ...


Цитат
Прекалено бързо категоризираш хората по един пост.

- всяко ново поколение е с крачка по-близо от предишното до Бога и съвършенството... съответно всяко ново поколение може много повече от предишното ;)


Цитат
Същият този пост,можех да го напиша по такъв начин,че да ме почувстваш "братски близък" ...но не съм го написал така

 -  ;D повярвай ми не можеш да го напишеш така че да те почувствам брат..... въпроса не е до мазнене както твоята главица го разбира ... Може би много хора ще успееш да излъжеш , но мен никога ... познавам вълка от километри  ;D ;D ;D

Цитат
И в предишния и в този пост,няма никаква агресия,унижяване,смъмряне и всичко което изреди....

- Оооо .. има, има  ;D.... ТИ НЕОСЪЗНАТО ГО ПРАВИИШ .. НАИСТИНА.. НЕ МОЖЕШ ДА ГО ВИДИШ( ТОВА СА ТВОИ ДУМИ,НО В СЛУЧАЯ 100% ВЯРНИ)  ;D


Цитат
Можеш да го разбираш както си искаш.Мен можеш да не ме разбираш по абсолютно същият начин.Явно трябва да пиша по модела на предишните превъзнесени постове,защото всичко извън "любов,светлина,хвалебствия,братски връзки на еди кое си ниво и всякакви други толкова светли,изпълнени с доброта и чистота неща" се приемат за.....

- :o  Е ТУК НЕ МОЖЕШ да си представиш колко близко беше до истината! ... А тя е:

Всичко извън любовта е .... (сложи сам някоя лоша дума.. не се сещам в момента)

  Не съм тук за да ти доказвам че вече научно го доказаха това... с любов добре... без любов средно.... без любов , а с гняв.. злоба , омраза и други негативни чувства зле....


  Поздрави: Oxus

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Интересно развитие от първият ти пост досега.
Взех това което ми трябваше,благодаря.
Съвсем спокойно игнорирай..бабата.


Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Oxus
Цитат
Но... не ми харесва твоята теза за остаряването.... много си се предал братко... даже в майтап ми идваше да ти кажа Старче Wink , но подозирах че заради негативната енергия на автора след теб писал можеш да не приемеш шегата и ти я спестих Tongue .Староста е преход към мъдрост и мир... но както имаше една мъдра приказка... "Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните. Жан де ла Брюйер." ... и после следват като твоите хипотези друже.. староста е мъка,болка и т.н. А цигарите, алкохола, храната и ядовете са едно оправдание за да прехвърлиш вината на някой.. вместо тях можеш да сложиш "Аз" ,,, и се получава ..

За негативната енергия ще кажа, че на мен ми дава допълнителни сили когато успея да я локализирам и да я оформям като модел предлаган от живота и щом е от живота, не мога да имам аз пък към нея отрицателна емоция, просто я приемам и ми помага убедеността ми, че същата енергия е все пак абсолютна и би могла да се превърне в положителна поне за мен.
А за старостта не си човекът който може да каже  :)  ;) остави тази работа за нас дъртаците, защото изпитването на това чудо няма и грам прилика с представата за него, не съм против твоето мнение за причините, но все пак трябва да имаш в предвид биологията на тялото, представянето на органите се променя, няма начин, очите, ръцете, мозъка, изобщо цялото изпълнение на тялото се променя, а за мен това е основен фактор в последствие да настъпва мъдростта, така че са свързани. А за мен да знаеш не съм се предал в никакъв случай, съвсем скоро свърших с един курс по психология, така че само напред, с очила или без с треперещи ръце или пък със склероза, избрал съм този начин просто, само напред.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Oxus

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
    • Езотеричен Разум
Интересно развитие от първият ти пост досега.
Взех това което ми трябваше,благодаря.
Съвсем спокойно игнорирай..бабата.


 

-   UpsideDown,

  Стига си драматизирал .. бабоо! хахах... добре го умееш това.. браво! А това което си го взел.. хахах.. вземи си го и го занеси вкъщи и кажи ... Жено.. виж колко съм мъдър! Виж какво ти нося ;)
 С удоволствие ще те игнорирам от тук нататък ... научи нещо от 20 годишен младеж  ;) , и след време ще се хвалиш с това  ;D

За негативната енергия ще кажа, че на мен ми дава допълнителни сили когато успея да я локализирам и да я оформям като модел предлаган от живота и щом е от живота, не мога да имам аз пък към нея отрицателна емоция, просто я приемам и ми помага убедеността ми, че същата енергия е все пак абсолютна и би могла да се превърне в положителна поне за мен.
А за старостта не си човекът който може да каже  :)  ;) остави тази работа за нас дъртаците, защото изпитването на това чудо няма и грам прилика с представата за него, не съм против твоето мнение за причините, но все пак трябва да имаш в предвид биологията на тялото, представянето на органите се променя, няма начин, очите, ръцете, мозъка, изобщо цялото изпълнение на тялото се променя, а за мен това е основен фактор в последствие да настъпва мъдростта, така че са свързани. А за мен да знаеш не съм се предал в никакъв случай, съвсем скоро свърших с един курс по психология, така че само напред, с очила или без с треперещи ръце или пък със склероза, избрал съм този начин просто, само напред.

  Това е мъдро, дам.. поздравления :) ... Аз имам да уча тук че често се впускам в разгорещени спорове да доказвам правотата си, а има някои хора .. както показа и нашия приятел  ;D ... не виждат по-далеч от носа си, а пък учители си падат... Но... уча се! ... променям нещата много бързо (sun) ...просто енергията ми е много силна ... освен че имам супер сетивност и усещам енергията като кръв ,топла как тече по тялото ми .. често съм в или много силна любов.. или в много силен гняв(като разбира се го контролим второто и ограничавам максимално като се появи).. двете крайности(типично за наркоманите.., силно изразени емоции)....
  Супер... браво за курса... и за другото ;) ... Поздравления че се занимаваш с това  :D ...
  А за нашата лична дискусия и спор.... Не съ човека .. може би  ;D :D ... но имам необорими факти и доказателства че можеш да остарееш и на 45 години и да се чувстваш като на 70 ,25 години по-рано... и обратното.... и това зависи само и лично от теб.. не от органите и както обичат някои да се оправдават :... Човешка природа.... И злобата е човешка природа , но с знанието човек се научил да я контролира .. т.е. не контролира а изучи и изчисти от корените... защото тя не е полезна..Злобата е полезна само като индикатор да ти каже че не си на рпав път. Таке че продължавам да си подкрепям тезата и добавям... остаряването не е доказано колко точно човек му влиае лично.... но огромен е принуса му... Много съм нахъсан и не искам да казвам че ще преборя староста... но определено ще опозная нов вид старост  :D !
« Последна редакция: Март 19, 2009, 23:11:14 pm от Oxus »

Неактивен Combi-nator

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
  • Хммм....
Поздравления и от мене Oxus за саита ти и най-вече за работата която "вършиш" над себе си(над съзнанието си).  :)

"По-голямата част от населението на планетата задължително преминава през четири етапа:

1. Радост от съществуването си.
2. Страдание от това, че не може да бъде самия себе си.
3. Опит за бунт.
4. Изграждане на личност, която отговаря на пожеланията на възрастните.

Между другото, някои така и си остават на третата позиция - през целия си живот се намират в състояние на противодействие -- на всички и на всичко.

А онези, които са стигнали до четвъртата позиция, си слагат маска..."(http://forum.xnetbg.com/index.php?topic=10215.0)

Радвам се че твоят Опит за Бунт е довел до Изграждане на личност, която не отговаря на пожеланията на възрастните.  ;)
Оттам това на Tina: "ВАШАТА задача е да разрушите нашите представи (Колко Тъжно!) и да изградите новия свят без насилие!" - е още по-силно и много на място! За мене лично така систематизирано това изречение имаше ефекта на светаквица в съзнанието ми т.е. един вид ми проблесна като го прочетох. Обожавам такива моменти и такива Истини. Мерси Tina;)
That which supports life gets supported by Life.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Дам... напълно споделям мнението на UpsideDown- да не би той наистина да е последната надежда?! :-X А другите какво правят? Трева ли пасат?  :-X
Наистина ли до там сме я докарали... че вкараха тежката артилерия (в лицето на "разрушителите на системи" - сега чак виждам наистина какво представляват в действие ::) ), тъжно, тъжно... как се стигна до тук  ::)  :'(

Combi-nator- нека не прекаляваме със суперлативите. Човешката психика все пак не е толкова лесна материя. Ето, аз например, във връзка с последния ти пост мога да кажа, че го виждам с маската на предадения (без да налагам мнение, естествено).

За Охсус само ще кажа- айде да не преоткриваме топлата вода, все пак това е форум И за езотерика и мистика (въпреки, че към мистиците тука отношението не е много топло :) )...
Друго- един цитат, колкото и да е ефектен, ако е написан неграмотно, си губи ефекта (което между другото важи и за всичко останало).
И... по- често се заземявай.

« Последна редакция: Март 20, 2009, 09:54:29 am от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Breath

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 565
  • The lamps are different but the light is the same
Също подкрепям повечето неща казани от UpsideDown.

И защо в момента, в който се появи някой с малко по-различно мнение, той бива заклеймяван като енергиен вампир и като такъв, който не е полезен и много отрицателен?
Изобщо, всички трябва да са съгласни иначе са някакви изверги и неразбиращи. И къде видя човешка злоба чак толкова много в постовете?

Тази тема започва да прилича на една друга тема в раздел "Книги", в която ако изкажеш различно от масовото мнение те захапват до коленете и започват да ти обяснват ( било в темата или на лични ) как от нищо не разбираш и колко си зле, а другите са само любов и светлина, готови да я раздават на другите за да им "светят" по пътя.

И твърде много емотикони и смеещи се личица в подобна тема, то не може да се чете чак на места от толкова смях и веселие....


THERE IS A DIFFERENCE BETWEEN KNOWING THE PATH AND WALKING THE P

Неактивен Oxus

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
    • Езотеричен Разум
  Вече не виждам смисъл да обяснявам на някой нещо тук. Има толкова по-хубави неща които мога да правя - да си прегърна приятелката, да слушам приятна музика, да си правя спецялните процедурки по развитие на духа и тялото, да свиря  :D  ... всичко толкова хубаво!
 На Combi-nator  само да кажа Thanks :) ... на всички тръгнали по пътя на любовта - можете винаги да разчитате на мен за съдействие, а имейла и скайпа ми се намират доволно из мрежата.
  А на скептиците казвам това:
               
                     Erota  ksipnisi this Gia

  Поздрви и с уважение: Oxus
« Последна редакция: Март 20, 2009, 11:53:56 am от Oxus »

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:Защо един млад човек да желае да играе игра
« Отговор #23 -: Март 20, 2009, 11:56:59 am »
Не мога да ви разбирам, защо сте против подкрепата на Oxus, на 20г. и има сайт който, ако аз бях попаднал на него преди три години, щеше да ми спести стотици часове в търсене на нещо съществено на езотеричната тематика, защо да не го похвалим, истина е, че е различен, с какво ви дразни това, не всеки втори има такъв сайт от който хората са облагодетелствани, и наистина е малък за толкова свършена работа, просто заслужава внимание поне, нищо друго, а защо това се отразява зле на другите, не мога да си обясня.
Как може на бяло да се каже че е черно, от както свят светува по възрастните подражават по младите, най вече когато имат пренос и амбиция, какво ви става хора, майната и на любовта и на добротата което се опитва форума да ви вкарва в главите, поне се съобразявайте с традицията или с религията или с инстинкта ако ще, всички положителни мисли довеждат до действието което избрахме ние, да подкрепим един млад човек, създал сайт с тематика която ни е любима и го е направил добре, има филми там където не бях ги гледал а са доста интересни примерно. (не знам защо се заприличах на  проф. Вучков) може би защото и аз имам вече начален стадий на склероза.  А що касае злобата, ами защо някой да нарича мнението на някой друг "простотии" от какъв зор ако не от злоба, ай ми кажи, ами само злобата може да те накара да го направиш, при положение, че човекът от среща се държи съвсем подобаващо с теб!.......... а ся виж какви простотии, как може да подкрепи едно младо момче, простака му с простак пууу.
Пагубно, когато течението е в различна посока от нормалната( а и без философии, че станаха много, ако някой реши да каже:какво е нормалното според теб, и защо то да е правилно, и кой ти каза, че нормалното за теб е нормално за другите), защото нормалното трябва да е похвала и благодарност от всяко нещо което ти носи БЛАГА и другото е ненормално.
« Последна редакция: Март 20, 2009, 12:01:21 pm от Salito »
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Breath

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 565
  • The lamps are different but the light is the same
  Вече не виждам смисъл да обяснявам на някой нещо тук. Има толкова по-хубави неща които мога да правя - да си прегърна приятелката, да слушам приятна музика, да си правя спецялните процедурки по развитие на духа и тялото, да свиря  :D  ... всичко толкова хубаво!
 На Combi-nator  само да кажа Thanks :) ... на всички тръгнали по пътя на любовта - можете винаги да разчитате на мен за съдействие, а имейла и скайпа ми се намират доволно из мрежата.
  А на скептиците казвам това:
               
                     Erota  ksipnisi this Gia

  Поздрви и с уважение: Oxus

Това не е съвет, но е хубаво да се научиш да казваш Благодаря на тези, които не споделят мнението ти, защото от тях би могъл да научиш много повече отколкото от тези, които ти пригласят.

Никой не е искал от теб да обясняваш каквото и да било. Обяснявайки го ти помагаш единственно на себе си, изясняваш си неща, които ще послужат единственно на теб и на никой друг.
THERE IS A DIFFERENCE BETWEEN KNOWING THE PATH AND WALKING THE P

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
breath моля ти се, аз имам добро впечатление за теб.
Цитат
Това не е съвет, но е хубаво да се научиш да казваш Благодаря на тези, които не споделят мнението ти, защото от тях би могъл да научиш много повече отколкото от тези, които ти пригласят.
За какво мнение става въпрос, та момчето не е изразил мнение за нищо, цялата работа е, че има съфорумци които са против това, някой да го похвали и смятат, че не заслужава похвала, това е, той нищо не е казал, не е против нищо, защо го нападате, защото някой го е похвалил!?, прочети цялата тема и ще видиш, че не е имал мнение за нещо което не споделят други.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Breath

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 565
  • The lamps are different but the light is the same
Re:Защо един млад човек да желае да играе игра
« Отговор #26 -: Март 20, 2009, 12:21:39 pm »
Не мога да ви разбирам, защо сте против подкрепата на Oxus, на 20г. и има сайт който, ако аз бях попаднал на него преди три години, щеше да ми спести стотици часове в търсене на нещо съществено на езотеричната тематика, защо да не го похвалим, истина е, че е различен, с какво ви дразни това.......

С нищо не ме дразни, реакцията му в момента е на обидено дете, което казва :"Ами....добре, благодаря на тези, които ми съчувстват, а на другите много им здраве.." Ролята на жертва е винаги губещата такава. Защото той ще продължава да привлича подобни на майка си агресори в живота си докато не се освободи от горкичкия аз и как го преодолях. Той напрактика все още живее в миналото и с миналото си. И не иска да се разделя с това, иска да получи подкрепа за това.

А ти Салито не си попаднал на подобен сайт, защото не е било дошло времето да попаднеш на него и да "си спестиш" часове в търсене. Точно тези часове в търсене са ти дали много и са те научили.

И какво значи - защо не го похвалим? Защо просто не го похвалим, пък макар и да не сме на едно мнение?
THERE IS A DIFFERENCE BETWEEN KNOWING THE PATH AND WALKING THE P

Неактивен Breath

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 565
  • The lamps are different but the light is the same
breath моля ти се, аз имам добро впечатление за теб.
Цитат
Това не е съвет, но е хубаво да се научиш да казваш Благодаря на тези, които не споделят мнението ти, защото от тях би могъл да научиш много повече отколкото от тези, които ти пригласят.
За какво мнение става въпрос, та момчето не е изразил мнение за нищо, цялата работа е, че има съфорумци които са против това, някой да го похвали и смятат, че не заслужава похвала, това е, той нищо не е казал, не е против нищо, защо го нападате, защото някой го е похвалил!?, прочети цялата тема и ще видиш, че не е имал мнение за нещо което не споделят други.

Значи ли това, че ти ще промениш мнението си за мен само защото сме на различни мнения тук? :)

Никой не го напада бе човек. Аз ли не мога да се изразявам или какво? :)
THERE IS A DIFFERENCE BETWEEN KNOWING THE PATH AND WALKING THE P

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Цитат
Значи ли това, че ти ще промениш мнението си за мен само защото сме на различни мнения тук?
В никакъв случай, ама все пак да ти обърна внимание, че няма той мнение за което да го обвиниш с това, че не се е съгласил с хората които са против това мнение.
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен Breath

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 565
  • The lamps are different but the light is the same
Напротив, прочети отново постовете му към  UpsideDown. Той там изказва много категорично мнение, дори и го анализира и казва точно какъв е той, несъгласил се с всички други.....
THERE IS A DIFFERENCE BETWEEN KNOWING THE PATH AND WALKING THE P

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27