Автор Тема: Безкрайно ли е времето? Или краят на Вселената?  (Прочетена 29003 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Out Of Time

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:Безкрайно ли е времето? Или краят на Вселената?
« Отговор #30 -: Август 29, 2009, 01:30:48 am »
Все пак не дефинирахте понятието време. Какво е времето? Абстрактна мерна единица, създадена от нашата мисъл, за да измерваме периоди. В тази връзка написах, че в бутилка не може да налеете мисъл. По същия начин нещо извън нашата мисъл не би могло да съдържа време.

Пространствените области също са плод на нашата мисъл и служат за определяне на местонахождението ни в локалната координатна система. Но докато Вие може да се разхождате напред-назад по Х и Z, или да скочите нагоре по Y и да си паднете обратно на мястото от което сте скочили, то не може да се разхождате напред-назад из времето, защото Вие винаги съществувате СЕГА. И за да спомогне това съществуване, мисълта е създала абстракция, която вие наричате време.

Как се измерва времето? Чрез цикли. Цикъла на изгрева, пълнолунието, повтаряемостта на сезоните (това се е случило преди 7 лета), ако щеш дори резонансната честота на електромагнитното лъчение на атомите и т.н.  Както се вижда времето е просто една субективна представа на мисълта за изминал период. То не може нито да застине, нито да се върне обратно, нито да се затвори в бутилка или да изпълни черна дупка. Защо? Защото време не съществува. Настоящия момент пронизва като лъч цялата Вселена, той се разтила навсякъде. По-скоро не времето тече, ами ние "течем" в пространството в един и същи миг.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Безкрайно ли е времето? Или краят на Вселената?
« Отговор #31 -: Август 29, 2009, 11:34:19 am »
До някакви практически изводи стигаш ли, или си пишеш ей така, да става вятър на клавиатурата?

Не знам до колко измислено и несъществуващо е времето, ама аз все още ако искам да се видя с някоя готина мадама си уговарям точен час и място ( в координатната система Х, У и Зед)
После гледам оня измисления и несъществуващ кръгъл циферблат и като стане колкото часа трябва с мадамата се чакаме на едно и също място. И срещата става. Няма грешка.
Виж, ако за нея понятието 'време' не съществува и дойде да кажем 1час по-късно, тогава може и да не се видим. Ако и понятието 'телефон' не съществува, тогава здравата сме я вапцали и нито ще се чуем, нито ще се намерим.
Ще ми остава да чакам някой друг живот, където Вселената ще ме озари с всеобхващащ лъч и всичко ще се случи мигновено.  :nea:
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Out Of Time

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:Безкрайно ли е времето? Или краят на Вселената?
« Отговор #32 -: Август 29, 2009, 12:54:37 pm »
Ами "оня измисления и несъществуващ кръгъл циферблат" си съществува на твоята китка. Това, че тиктака и че му се въртят зъбните колелета, значи че му е добре натегната пружината или добре заредени батериите и толкоз. Защо като не закъснееш за среща с готината мадама не завъртиш стрелките назад и да поправиш това? Не можеш. Тогава връзката на часовника с "времето" каква е? Абстрактна и символична. И часовника и периодите на завъртането на стрелките му са дело на човека, за чийто мозък е нужно понятието време, за да може той да работи пълноценно.
Извън възприятието за време има само пренареждане на конфигурацята на обектите във Вселената, което става в един и същи момент за всички.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Безкрайно ли е времето? Или краят на Вселената?
« Отговор #33 -: Август 29, 2009, 13:22:26 pm »
чакай малко,
нека повторя мисълта ти:

"Щом връзката на часовника със понятоето 'време' е абстрактна (каквото и да значи това),
то тогава времето като абсолютно понятие е измислено ей така от човека."

Ами брилянтна логика, евала !!!  ;D


Пропускаш и още нещо. Аз може да си имам едно възприятие за време, мое си, субективно.

Ама уличният часовник като покаже 19.00, то това ще е времето за всички наоколо (да кажем в радиус 20 метра)
Е, те на това му се вика практическа полза.

Дали е абстрактно, не знам. Хората, будалите му с будали, си ползват времето и се срещат в точен час и си живеят живота.
А иначе планетите и обектите в комоса как се движат, не знам. Не ги разбирам тия работи. Аз си имам мои си, земни задачи.

Ако тръгнем да генерализираме на едро, в космически мащаби, може накрая да кажем:
"Имало едно време една Вселена, и тя съществувала в един миг"

Колкото вярно, толкова и безполезно откритие ...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Out Of Time

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:Безкрайно ли е времето? Или краят на Вселен
« Отговор #34 -: Август 29, 2009, 13:50:32 pm »
Пропускаш и още нещо. Аз може да си имам едно възприятие за време, мое си, субективно.
Това е част от тезата ми, а ти чак сега започваш да я приемаш. :)
Все пак е трудно за човека да приеме че няма време, защото мозъкът му не е устроен да работи без тази негова абстракция.
« Последна редакция: Август 29, 2009, 13:53:07 pm от Out Of Time »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Безкрайно ли е времето? Или краят на Вселената?
« Отговор #35 -: Август 29, 2009, 16:49:15 pm »
А на теб случвало ли ти се е да ходиш на училище в определен час, на изпит, на работа?
Случвало ли ти се е работодателя да те ритне по задника и да поиска да стоиш 8 часа на работа?
Ако случайно ти се случи, кажи му че времето е една абстракция и тези 8 часа са само плод на болното му въображнение и си тръгни още в началото.

Може пък да остане очарован от твоята теория и да ти плати надника за пълното време, дето не си го стоял там.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Out Of Time

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:Безкрайно ли е времето? Или краят на Вселената?
« Отговор #36 -: Август 29, 2009, 19:10:05 pm »
Ето затова на хората е нужна ПРЕДСТАВАТА за време, за да синхронизират действията си по общ ориентир, какъвто са часовниците или лунните фази, или слънцестоенията. Просто този ориентир трябва да има стабилна цикличност. Реално ние измерваме даден период според постоянния цикъл на движението на дадено тяло или спрямо резонанса на атома в атомните часовници.

Но това хич не значи че във вселената има величина време. Тя е нужна на мозъка за да се ориентира. Всяко действие се случва в СЕГА. Това, което се е случило вчера вече е отминало и никога няма да се върне, защото обектите в пространството никога няма да бъдат подредени в същата пространствена композиция на субатомно ниво. Тъй че бляновете за пътешествие във времето са просто утопия, защото време няма. Има ПРЕДСТАВА за време. И във връзка с това изложих тезата си в отговор на "общоприетото" понятие, че в черните дупки времето заемало мястото на пространството. Няма как една представа за нещо си за изпълни друго освен вашия мозък.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Безкрайно ли е времето? Или краят на Вселената?
« Отговор #37 -: Август 29, 2009, 21:30:59 pm »
Out of Тime, бъркаш мозъка с ума. Това са две различни неща. Мозъкът е просто иструмент на ума.
Времето е интервала между две действия на ума. То е функция на ума в микро-план и на космическия разум в макро-план. Каквото е горе това е и долу са казали хората....
Това вечно Сега за което толкова разпалено (да не кажа фанатично) говориш е извън вселената и космическия разум.
От цитата на vallex: "Извън времето, ние сме при Твореца и СЕГА."
« Последна редакция: Август 29, 2009, 21:36:06 pm от xnet_user »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Безкрайно ли е времето? Или краят на Вселената?
« Отговор #38 -: Август 29, 2009, 21:55:28 pm »
..
В този смисъл съм съгласен. Затова и попитах още в началото - какви са ти практическите изводи.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Out Of Time

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:Безкрайно ли е времето? Или краят на Вселената?
« Отговор #39 -: Август 29, 2009, 22:07:00 pm »
Това вечно Сега за което толкова разпалено (да не кажа фанатично) говориш е извън вселената и космическия разум.
От цитата на vallex: "Извън времето, ние сме при Твореца и СЕГА."
Може пък аз от там да пиша.  :)
Не сме ли всички ние част от Твореца? Но това е въпрос на друга тема.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Безкрайно ли е времето? Или краят на Вселената?
« Отговор #40 -: Август 29, 2009, 22:29:46 pm »
Да, но тук сега "Ние сме във времето и времето е в нас" :)

Неактивен Out Of Time

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 19
Re:Безкрайно ли е времето? Или краят на Вселената?
« Отговор #41 -: Август 29, 2009, 22:40:16 pm »
Каза вълшебната думичка "СЕГА".  :)

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Безкрайно ли е времето? Или краят на Вселената?
« Отговор #42 -: Август 31, 2009, 02:22:10 am »
Сигурна съм, Out Of Time, че малко по-назад ще откриете толкова дефиниции на времето, колкото ви душа иска.

Но ако толкова много настоявате за специална дефиниция лично за вас, моля:
Бихте могли да разглеждате времето като синхронност между събития. Докато уранът достигне своя период на полуразпад, Земята ще е направила 4.5 милиарда обиколки около Слънцето. А освен това ще се случат и купища други неща.

Имаме обаче пример, че времето, макар и имагинерно, си върши много точно работата на Земята. Ако вие сте човек, който ползва GPS, би трябвало с пълни шепи да се ползвате от времевото "имагинерно" съществувание. ;)
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Безкрайно ли е времето? Или краят на Вселената?
« Отговор #43 -: Август 31, 2009, 10:19:33 am »
Ако вие сте човек, който ползва GPS, би трябвало с пълни шепи да се ползвате от времевото "имагинерно" съществувание. ;)

Само искам да вметна нещо за GPS-а и времето. Известно е, че два обекта, движещи се един спрямо друг, времето за тях започва да се явява относителна мярка. Макар и много малка тази появяваща се разлика в часовниците на спътниците за геопозициониране и наземните устройства се акумулира. Има сървъри, които са посветени точно за това, да калибрират и коригират тази разлика. Това до някъде потвърждава теорията на относителността. Казвам го, защото има подобна тема във форума.

Неактивен _

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 49
  • mind heist
Re:Безкрайно ли е времето? Или краят на Вселената?
« Отговор #44 -: Януари 24, 2010, 12:16:09 pm »
на мен ми е по интересно кои или какво е създало времето, как така от нищото се е създало всичко

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27