Автор Тема: Нибиру - Астрономическа гледна точка  (Прочетена 273593 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #90 -: Юли 24, 2008, 12:38:43 pm »
Сътчин неправилно дешифрира символите на табличка №253, където се вижда уж Слънцето заобиколено от планети. Само че в центъра на диаграмата е Земята, а не Слънцето. Общо взето, Сътчин се изживява като Деникен. Оня пък виждаше в архитектурата на джамиите намек за древни ракети...Макар че и Деникен има добри попадения.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен mario

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #91 -: Юли 26, 2008, 14:42:05 pm »
Ето как осмиват в медиите календара на маите


Всичко е "Засекретено"
  :o

Тези снимки на Нибиру истински ли са? Added: July 23, 2008


Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #92 -: Август 05, 2008, 11:34:30 am »
Един интересен поглед върху нещата... щрак Доста забавно написано и с изключение на 2-3 реда,доста вярно.  ;D
« Последна редакция: Август 05, 2008, 11:36:57 am от UpsideDown »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #93 -: Август 05, 2008, 16:42:13 pm »
Един интересен поглед върху нещата... щрак Доста забавно написано и с изключение на 2-3 реда,доста вярно.  ;D

Аз обаче не съм съгласен защото трябва да се прави разлика между това дали едно нещо съществува, имало го е и т.н и прогнозите какво може да стане или да не стане което е съвсем отделен въпрос. Това че една прогноза за дадено събитие не се сбъдва не означава че всичките му съставни части са измислени.На всичкото отгоре "авторът" приема че ако видите ли 2012г. не стане нищо кой знае какво (което е много вероятно) това автоматично означава че всичко свързано с това събитие по каквато и да е линия не е вярно което показва доста плитко мислене. И само  като допълнение то "нещо" може и да стане ама ако не ви го покажат по телевизията няма и да разберете - може да се води трета световна вайна и да не разберете, могат да ви пуснат холограма на небето и всичко да ви се вижда напълно "нормално". И всичко в крайна сметка се свежда до това че нещо да се приеме за "вярно" трябва да е свързано с унищожение. Обаче ако нещата се развият "благополучно" в по-различен сценарий - автоматично всичко се обявява за измама и почваме да гледаме пак какво ни показват по телевизията.....

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #94 -: Август 07, 2008, 00:26:21 am »
А аз както и не гледам телевизия,хептен ще изпусна събитията  :D Автора със сигурност не е запознат с подобна материя и неговия поглед е на човек гледащ нещата отстрани (спрямо хората в този форум и всеки които се интересува).Коментара му над "официалната" информация лично за мен е доста забавно направен и трябва да се вземе под внимание.Както написах и преди не всичко казано от него е вярно и това е напълно нормално.

Напълно нормално е повечето хора да скептично настроени към подобна информация,защото в последните години много събития се събраха и всичките фалшиви (поне от към лошата им ,разрушителна страна),но пък няма как и да знаем кога едно събитие се е осъществило (дори и по различен сценарии от представения) понеже както ТВ-то така и информацията в Интернет се манипулира прекалено лесно и не станем ли свидетели)но както ти каза,то вече и на това не можем да вярваме  :P ),няма как да сме сигурни в достоверноста му(е ако някой знае начин .може да сподели  ;D )

Аз лично също се съмнявам тези така добре описани апокалиптичните картини да се случат през 2012,но поне трябва да се признае на човека пуснал информацията (все пак не се е появила в сноп светлина от небето) че определено паникьосва много хора и тепърва броят им ще нараства,за разлика от конкуренцията  ;D
« Последна редакция: Август 07, 2008, 00:29:27 am от UpsideDown »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #95 -: Август 07, 2008, 16:48:46 pm »
Няма спор че по-голямата част от нещата за "Нибиру" са дезинформация и дори точно с тази тема има най-много спекулации и умишлено всяване на страх.И аз самият не вярвам на голяма част от писанията по тази тема но от други съображения.

Това на което се издразних беше че в публикацията покрай Нибиру се намесват съвсем други теми - за Атлантида, за делфините - всичко се слага под един знаменател и се тегли чертата на един своеобразен миш маш - тюрлю гювеч или както искате да го наречете. Затова подобни писания мога да ги приема ако са писани умишлено за забавление и това се каже ясно а не като "градивна критика".Точно истинската градивна критика ще бъде полезна за разнищване на по-голяма част от истината а не такива псевдо-иронични писания, които свеждат огромни сектори забулени в тайна под един и същи знаменател.
« Последна редакция: Август 07, 2008, 18:20:50 pm от Alien »

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #96 -: Август 07, 2008, 18:20:28 pm »
Съмнявам се автора да е целял разнищване на цялата история чрез този негов пост :D .Поне аз го приемам ,че е писано за забавление,а като погледнах и предишните му теми,повечето са в такъв стил.

Омесването с Атлантида беше напълно ненужно,но повечето хора биха погледнали така на по различна информация след като са изкарали живота си в ограничението на обществото,тв и т.н и т.н бла бла тук няма нужда да се пише, защото всеки от този форум(или поне голяма част) знае за какво става на въпрос.Няма как да бъдат винени за това,защото дори нормални (много разтегливо понятие  ;D ) и интелигентни хора ,не могат да приемат обяснение с доказателства за толкова елементарно нещо като събитията от 11 сеп. 2001.И не говорим за целта им ,а чисто и просто ,че не лоши брадати чичковци са отвлекли няколко самолета и са успели да сринат 3 сгради все едно са някакви панелки(тя третата и без самолет си пада, от екстаза при гледката на колапса на другите 2  ;D )
Какво остава да тръгнеш да обясняваш нещо по сложно (и много по важно )  :-X

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #97 -: Август 07, 2008, 18:30:47 pm »
Аз винаги съм готов да се смея от сърце на всякаква ирония свързана с извънземни, конспирации и т.н., но проблема е че това е  най-голямото оръжие срещу всякаква литература която казва нещо по-различно от казуалните медии. Принципа на осмиването е най-работещия и прилагания  метод защото така хем се казва истината хем не се приема и всички са доволни. Ако всеки път изчезваше някой след като каже нещо "по-конспиративно"това щеше да породи много повече проблеми. Вместо това "майтапите" вършат идеална работа.
За радост това "оръжие" с осмиването може да се използва и точно срещу "стандартните научни мнения", които също имат своите слаби страни и когато се натрупа критична маса от несъответствия в техните "ортодоксални" теориийки иронията може да се използва  в пълна сила и за техните "твърдения".  ;)

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #98 -: Август 07, 2008, 19:07:24 pm »
Американците много го обичат този метод...преди време случайно в youtube попаднах на пародия на The Secret (той не,че не е пародия с тия каталози и т.н и все пак имаше част истина в него) на която съм се смял толкова време,че трябваше да спирам клипа иначе сериозно застрашаваше здравето ми  ;D А за филми и т.н да не говорим ,че там е страшно  ::)


Иронията може да се използва в много аспекти ,но такава относно по-конспиративната тематика би хвърлила в заблуда по-скоро хора като човека написал коментираната статия.Иначе е много добро оръжие срещу "стандартните научни мнения"...стига да има кой да те слуша  ;)
« Последна редакция: Август 07, 2008, 19:09:28 pm от UpsideDown »

Неактивен mario

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #99 -: Август 07, 2008, 20:57:44 pm »
Този клип го гледам на порции, защото английския ме натоварва. Струва ми се много интересен и дори не знам за кой раздел е най подходящ.

http://video.google.com/videoplay?docid=-4951448613711060908

Иска ми се да чуя и вашето менение и изводи от лекцията.

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #100 -: Август 13, 2008, 13:17:37 pm »
Един интересен поглед върху нещата... щрак Доста забавно написано и с изключение на 2-3 реда,доста вярно.  ;D

"# От Петър Лазаров Йовчев на Apr 14, 2008

Здравеите,пиша настоящето писмо,със молбата поради определени мои проучвания ,че 2012 г. предстои апокалипсис за нашата планета моля погледнете ,моята история ще опиша случилото се със мен,спрямо което вие направеъе преценка относно усведомяването м по какъв начин и откъде бих могъл да получа “МАИСКИЯТ КАЛЕНДАР” ЩЕ ЗАПОЧНА СЪС СЛЕДНОТО 10,11,2005 ГОДИНА АЗ ПРЕТЪРПЯХ ДЕИСТВИТЕЛНО,КАКТО И ДА БЪДЕ ПОГЛЕДНАТО УЖАСНА КАТАСТРОФА СЪС СВОЯ МОТОР И ЕДНО МОМЧЕ ЗАД МЕН,ЛЕКАРИТЕ,ВЪВ ВОЕННА БОЛНИЦА СА КАЗАЛИ ,ОТНОСНО СЛУЧИЛОТО СЕ СЪС МЕН И ФАКТА,ЧЕ СЪМ УЖИВЯЛ КАТО АБСАЛЮТНО СПРЯМО НАУЧНИТЕ ИМ ПОЗНАНИЯ,ТОВА ,ЧЕ СЪМ УЖИВЯЛ СЛЕД ТАЗИ КАТАСТРОФА ОТВСЯКЪДЕ ПОГЛЕДНАТО Е СЛУЧКА РАВНЯВАЩА СЕ НА ЧУДО ПРИ ЖЕЛАНИЕ ОТ ВАША СТРАНА ВИЕ ВИНАГИ БИХТЕ МОГЛИ ДА ПОМОЛИТЕ ЗА СПРАВКА СЪС АРХИВИТЕ НА ВОЕННА БОЛНИЦА ОТКЪДЕТО ДА РАЗБЕРЕТЕ ,ЧЕ НАПИСАНОТО ОТ МЕН Е НАПЪЛНО РЕАЛНО НАИСТИНА МОЛЯВИ ДА ДА МИ КАЖЕТЕ КАК БИХ МОГЪЛ ДА СЕ СНАБДЯ СЪС МАИСКИЯТ КАЛЕНДАР,ТЕЛЕФОНЪТ МИ Е 0885 63 52 42 САМИ ПРЕЦЕНЕТЕ ОТНОСНО СЪЩНОСТТА НА МОЛБАТА МИ,ДОВИЖДАНЕ "

"# От Яна на Jul 23, 2008

Приятели, ние сме последното поколение, което ще преживее библейските истини за края на времената. Всичко, което е предречено в Словото за идването на Антихристът, който ще се представи като Исус - ще го преживеем.Ще участваме и във великия спектакъл, когато Самият Божий син,ще се появи в неописуема слава в небето на бял облак сред неизброимите светли ангели и небесни същества, но това ще се случи едва след идването и узурпаторството на Измамника-самия Луцифер. Така, че внимавайте, бъдете нащрек, измамата ще бъде неуловима! Сетивата ще бъдат запленени от чудесата, които ще покаже злото същество! Бдете!Антихристът ще дойде наистина от небето, на летяща чиния и ще се представи като Исус!!! Видях във видение идването му!
След него, три години и половина по-късно ще дойде Самият Истинският Божиий син - Той ще бъде във въздуха, когато от земята ще бъдат грабнати всички, които са живели и умрели във вярата в Христос,както и живите, които изпълняват дословно Десетте Божии заповеди, включително и Четвъртата, отнасяща се за Святата Божия СЪБОТА!!! “Блажени, които пазят Божиите заповеди, за да имат право да дойдат при дървото на живота, и да влязат през портите на града.” Откровение на Йоана 22:14.
Чух тръбата, видях затворения кръг на седемцветната дъга на небето и всички спасени, които се устремяваха във въздуха, нагоре към небето…видях и отдалечаващата се земя, оставаща далече далече под нас…
Броени години остават,бъдете будни! Задълбочаващата се икономическа криза, гладът, бедствията, политическата нестбилност ще отворят вратата на Антихриста, не бива да бъдете измамени, четете Библията, покайте се за греховете си, приемете Исус за свой личен Спасител,направете всичко необходимо за да бъдете спасени! Разберете, няма време за отлагане, текат последни минути преди да удари дванайстия час!!! "

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #101 -: Август 14, 2008, 16:29:06 pm »
Хайде хайде. 2012 може и нищо да не се случи, просто защото много сме се вторачили в тази дата. Просто може да се случи само астрономическо събитие, а пък това което трябва да се случи на нашата планета, да се случи в момент, който никой няма и да го знае.
Пък така, както е посочено в това "писмо", само християните ли ще ги вземат? Какво става с индуистите, мюсюлманите, будистите и многото други хора, изповядващи различни религии, учения и просто лични вярвания? Те да не би да са за изхвърляне, да не би да няма добри хора сред тях?

Всички хора по Земята в края на краищата сме едно, колкото и да се мъчат някои да ни разделят. Накрая ще дойде време да осъзнаем това нещо (когато и да е) и ще се обединят народите, ще се спре делението - ние сме такива, а другите са други.

Неактивен smarfcho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #102 -: Август 21, 2008, 13:30:38 pm »
Добре имам няколко въпроса и се надявам някой да напише нещо по точно!
1.Кога и откъде ще се вижда Нибиру, с техника която може да се купи от всеки човек? Т.е. достъпна...
2.Може ли някой да даде линк с официялния превод на календара на Маите?

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #103 -: Август 21, 2008, 18:34:49 pm »
Исус от небето на летяща чиния!!! Класика! Тази Яна, мисля че не се наспива.
Има ли нужда Божият Син от летяща чиния, питам аз.

Кой цитира подобни щуротии в наши форум? WhiteKnight, тебе гледам:))))
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Breath

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #104 -: Август 22, 2008, 10:37:32 am »
Добре имам няколко въпроса и се надявам някой да напише нещо по точно!
1.Кога и откъде ще се вижда Нибиру, с техника която може да се купи от всеки човек? Т.е. достъпна...
2.Може ли някой да даде линк с официялния превод на календара на Маите?

1. Свердлов казваше някъде, че Нибиру е унищожена още през 2003 или 2004г., не си спомням точно. Но, дали е така и дали е Нибиру?

2. Вероятно не.


Исус от небето на летяща чиния!!! Класика! Тази Яна, мисля че не се наспива.
Има ли нужда Божият Син от летяща чиния, питам аз.

 ;D
Handle, къде се губиш?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27