Автор Тема: Нибиру - Астрономическа гледна точка  (Прочетена 273439 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен smarfcho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #120 -: Февруари 23, 2009, 11:09:49 am »
Ами хайде, няма ли нещо по - конкретно в крайна сметка?

Неактивен Joazinho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 70
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #121 -: Февруари 23, 2009, 22:26:54 pm »
Явно няма кой знае каква нова информация по темата,време е вече да се показва на хоризонта,нали зе говореше за Май месец...
Всички лъжат.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #122 -: Февруари 23, 2009, 22:58:21 pm »
Te (интернет-конспираси-обществата) от 4-5 години ми дават някакви замацани снимки на Нибиру... ама ще си останат с това де.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #123 -: Февруари 24, 2009, 06:16:38 am »
А иначе Венера май се вижда по различен начин през различните годишни времена. През тези месеци е наистина невероятно ярка. Даже наскоро забелязах ден, където цялото небе беше черно, а Венера ярко светеше, като единствено светило.

Напълно възможно някой екзалтиран фен, да я сбърка с Нибиру, или с някоя рептилска летяща чиния.  :)
« Последна редакция: Февруари 24, 2009, 08:28:48 am от Eon »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен smarfcho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #124 -: Февруари 24, 2009, 10:43:14 am »
Добре ако НИБИРУ идва, къде трябва да се види /на небето де/ и през коя част на денонощието? Все пак ако наистина тя идва, може би предстоящите месеци би триябвало да почне да се вижда с просто око.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #125 -: Февруари 24, 2009, 11:46:38 am »
Би трябвало, обаче не се вижда - защо?
Защото няма такова нещо.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199

Неактивен KoRn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 80
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #127 -: Февруари 28, 2009, 12:37:41 pm »
Все още няма истинска снимка с Нибиру, (:  ако трябва ще изчакаме месец Май и ще видим :Р . До като не я видя, няма да повярвам. (((:
« Последна редакция: Февруари 28, 2009, 13:05:39 pm от Mirotvorec »

Неактивен smarfcho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #128 -: Март 02, 2009, 09:34:12 am »
Ами май, май няма и да има.  ;D
« Последна редакция: Март 02, 2009, 12:39:53 pm от Mirotvorec »

Неактивен БУГАР

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #129 -: Март 02, 2009, 22:22:34 pm »
Едно не мога да разбера, защо смятате че Нибиру трябва да дойде през 2012, нали тогава свършва календарът на Маите, каквото и да се случи през 2012 едва ли ще е Нибиру, няма снимки на Нибиру и не се вижда защото няма да дойде близките две или три години, незнам защо се смесват преданията на Шумерите с тези на Маите. Доколкото съм чел, според Ситчин, Нибиру минава през Земята на всеки 3600 години, според изчисления и разговори, които съм имал,Нибиру ще дойде към края на този век, около 2100 година, но едва ли някой може със сигурност да изчисли кога ще дойде. Твърденията че ще бъде видима през месец Май ми се виждат несериозни. Незнам защо се смята, че края на календарът на Маите е свързан с Нибиру и Шумерите, ако знаете моля кажете.

Неактивен KoRn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 80
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #130 -: Март 03, 2009, 13:17:42 pm »
Прочетох една малка статия, в която добре се обяснява всичко свързано с Нибиру. Ето линк. Няма такава планета, която да обикаля около 2 слънца или по-точно да обикаля с такава орбита. Това е невъзможно : ). Все още няма нито една реална снимка на Нибиру, но ще почакаме и ще видим. Ако все пак ще става нещо през 2012 година, то няма да е свързано с Нибиру. По-скоро има някаква връзка със зодиака и навлизането в някакъв цикъл, нещо не ги разбрах тия работи, гледах го в Zeitgeist, както и съм го чел (: ще потърся и ще видя дали ще намеря нещо.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #131 -: Март 03, 2009, 18:31:34 pm »
Нибиру е пълна дезинформация. Повярвайте ми.

cdms

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #132 -: Март 03, 2009, 21:26:04 pm »
Ако не ме лъже паметта през 1999г. се очакваше да ни затрие някакъв метеорит, сега е 2012г. Какво стана, като влязохме в ЕС пред 2007г-нищо. После ще чакаме 215454г и т.н. В 2012 очаквам да се "легализират" извънземните или да стане Трета световна война. И в двата случая ни очаква шок. А в същото време може да бъде поредната скучна година.

Неактивен Joazinho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 70
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #133 -: Април 03, 2009, 13:59:22 pm »
Нещо гледам има затишие по темата,никой ли нищо ново не открива по нета?
Всички лъжат.

Неактивен Empistosunh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #134 -: Април 03, 2009, 19:10:43 pm »
Едно не мога да разбера, защо смятате че Нибиру трябва да дойде през 2012, нали тогава свършва календарът на Маите, каквото и да се случи през 2012 едва ли ще е Нибиру, няма снимки на Нибиру и не се вижда защото няма да дойде близките две или три години, незнам защо се смесват преданията на Шумерите с тези на Маите. Доколкото съм чел, според Ситчин, Нибиру минава през Земята на всеки 3600 години, според изчисления и разговори, които съм имал,Нибиру ще дойде към края на този век, около 2100 година, но едва ли някой може със сигурност да изчисли кога ще дойде. Твърденията че ще бъде видима през месец Май ми се виждат несериозни. Незнам защо се смята, че края на календарът на Маите е свързан с Нибиру и Шумерите, ако знаете моля кажете.

Моето предположение, а и вероятно не само моето, е че няма календар, който да е безкраен. Летоброенето и изобщо броенето си има както начало, така и край. Най-голямото число например (числото на Едингтън) именно се ползва в астрономията, наречени са адитивни числа. Те нарастват, тъй като броим звезди, планети, атоми и фотони в някакъв огромен обем. Но истински големите числа се получават там, където възможностите се умножават, вместо да се натрупват чрез събиране. За това е нужна сложност. А за сложността е необходима биология.
Ето как звучи хипотезата за големите числа на Дирак:
"Всеки две от много големите безразмерни числа възникващи в природата, са свързани с прост математически израз, в който коефицентите са от порядъка на 1." (Dirac, P.A.M. Nature 139,323 (1937г.)
Т.е. всеки два отделни набора от безразмерни физически константи трябва да бъдат пропорционални, като коефициентът на пропорционалност трябва да бъде близък до 1. да кажем 0,1 или 10, и може би да се състои от чисти числа като 2 или π. Не са допустими числени коефициенти, които са много големи или много малки (от порядъка на милион или милиони).
На този принцип и почива плътността на метерията в нашата Вселена, изразена като брой в различни единици обем, което показва колко нарядко са галактиките, звездите, планетите и атомите.
Видимата вселена съдържа само:
- 1 атом на един кубичен метър
- 1 земя на 10 светлинни години
- 1 звезда на 103 светлинни години
- 1 галактика на 107 светлинни години
- 1 вселена на 1010 светлинни години

Елегантността на Вселената никак не е за подценяване.  ;)
"Злото идва при нас, хората с фантазия, носейки като своя маска всички добродетели." - Уилям Батлър

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27