Автор Тема: Нибиру - Астрономическа гледна точка  (Прочетена 273446 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #585 -: Април 03, 2012, 10:40:24 am »
Пфф..ма ти си чакаш предсказанията а?Е,причините за очакваните катаклизми могат да бъдат много...А това пък,че едно тяло е управлявано,изобщо не значи,че непременно ще спре на безопасно разстояние от нас..Напротив.Тяло с подобни размери може да бъде използвано като оръжие срещу нас и то много ефективно.
« Последна редакция: Април 03, 2012, 10:42:04 am от konstantin2007 »

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #586 -: Април 03, 2012, 11:24:09 am »
Обектът, който беше разпознат в Gugle Sky като Нибиру, НАСА го нарече "псевдонибиру".
Просто се оказва, че това е  звездата CW Leonis или IRC +10216. CW Лъв . Всъщност IRC +10216 е добре проучена мъртва звезда, намираща се на 650 св. години  в съзвездието Лъв (инфо)

Ръководителят на програмата в НАСА  за наблюдение на околоземното пространство
Дон Йоманс заяви: Планетата Нибиру е чиста измислица! (прочетете)

И аз се убеждавам, че такава планета няма и 21.12.2012 ще си е най-обикновен ден.

Николай Левашов - Прощай, Нибиру!  Нибиру на РЕН.ТВ
« Последна редакция: Април 03, 2012, 13:00:10 pm от Hacko »

Неактивен kallojan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #587 -: Април 18, 2012, 16:30:50 pm »
Актуализирам темата за НИБИРУ, защото вече е ясно, че няма такава планета и всички "писания" за нея са пълна измислица (тоест, това е една от най-тъпите "конспиративни" теории). Защото всички твърдения в нея са лесно опровергаеми, понеже противоречат на фактите и логиката. Преди 1 година писах тук по въпроса доста подробен пост:

Нибиру е за мен нова тема. Чувал съм за тази планета преди години, но никога не съм вземал на сериозно тази легенда. Днес изровил в Гугъл една статия по темата http://www.dnes.bg/akoshtete-vqrvaite/2011/04/23/nibiru-i-deniat-na-strashniia-syd-istina-li-e.116842 (който иска да я прочете) Искам да напиша нещо друго - мои разсъждения във астро-физически аспект.

Преди седмица спорих с един човек, който ме уверяваше, че след няколко месеца Нибиру ще се появи и ще предизвика катаклизми. Ето някои от моите контрааргументи, които бих предложил на обсъждане.

Има няколко популярни твърдения:
1. Нибиру е 4 пъти по-голяма от Земята.
2. Движи се по напречна орбита спрямо земната.
3. Появява се на 3600 г. - движи се бавно, защото е изкуствен обект.
4. Ще предизвика спиране на въртенето на земята за 3 дни
5. Гравитацията й ще измени земната география понеже ще привлече водата, която ще се вдигне със 180 м. (нещо като приливите и отливите предизвиквани от Луната). Едни земи ще бъдат залети, други ще се покажат изпод водата.

Как така хем е 4 пъти по-голяма от Земята, хем не се вижда още? Щом телескопите откриват астероиди по няколкостотин километра как не откриват планета с диаметър над 20 000 км.? Щом се движи бавно, и ще се приближи след няколко месеца - през 2012 г. - значи би трябвало вече да е доста близо и да се вижда. Особено ако НАСА я е забелязала през 1983 г. Досега планетата вече трябва да е станала доста по-видима - след 27 години движение към нас.

Всички планети от нашата система се движат в една плоскост и в една посока. Ако има обект, който не спазва това правило - той значи е бил прихванат случайно. Ако Нибиру е такъв обект - той вече би обикалял около Слънцето. Например като кометите, но тяхната периодичност е много по-малка. Тоест орбитата на Нибиру не би била толкова разтеглена и да ходи в дълбокия космос за 3000 години. Ако е управляем обект (планета-кораб) съществата на нея могат да я коригират и не биха рискували следното:

Ако гравитацията й е способна да вдигне водата на 180 м. значи гравитацията й ще бъде 180 пъти по-голяма от лунната - понеже луната "вдига" водата на около 1 м. Като знаем съотношението на масите на Луна:Земя:Нибиру - 1:90:360 - излиза, че такава гравитация може да се предизвика, ако Нибиру се намира на разстояние = Корен квадратен от 2 (=360 делено 180), тоест на 1,4 пъти разстоянието Земя-Луна, което е приблизително 380 000 км. (Не съм много навътре във физиката и изчисленията ми са груби, но горе-долу е така - поне това си спомням от училище - гравитацията спада с квадрата на разстоянието). Страхувам се, че Нибиру ще е толкова близо (530 000 км), че направо ще привлече към себе си Луната и двете ще се сблъскат ))) ... Гравитационната сила на Нибиру (4 пъти по-голяма маса и над два пъти по-малко разстояние) спрямо Луната ще бъде 25 пъти по-голяма от тази, с която Земята привлича Луната.
Ако правя някаква грешка - коригирайте ме!!!
Освен това 2012 е скоро и ще се уверим дали е вярно. През 2003 тя не се появи, през 2009 също... дано се появи сега. Иначе шарлатаните ще трябва да измислят нова апокалиптична дата ...


Сега към него вече може да се добавят и ФАКТИ.... защото посочените дати вече наближиха (годината е 2012 и дори сме месец април, а не се вижда никаква планета в небето - нито с просто, нито със сложно око!)
На тези, които твърдят, че планетата идва, но не се вижда, защото е ЗАД СЛЪНЦЕТО - ще кажа следното: Хората, които вярват на такива "прости" обяснения, нямат и минимална представа от астрономия.  Ако Нибиру е била зад слънцето през лятото/есента на миналата година, сега вече не би трябвало да е зад слънцето, защото Земята вече е направила почти половин обиколка по своята орбита около слънцето и вече трябва то да не ни пречи да виждаме тази част от небето, която е била зад него преди 6 месеца. Така че няма вече никаква причина да не се вижда Нибиру, ако тя съществува и се приближава. От март 2011 (когато уж тя трябваше да се вижда вече с просто око) до сега е минала цяла година - тоест пълен кръг на Земята по орбитата около Слънцето. Щом не сме видели толкова голям обект, значи той не е близо и не идва. Освен това тази част от теорията за Нибиру противоречи на друга част от теорията, според която уж орбитата на Нибиру е перпендикулярна на земната еклиптика. Ако второто е вярно - то слънцето няма как да ни пречи и всеки телескоп би видял Нибиру, ако тя е достатъчно близо. 

Чакам сега да дойде и декември 2012 (когато трябва уж да се пресекат орбитите ни) за да стане ОКОНЧАТЕЛНО ясно, че това е блъф и измислица. Да не говорим за безсмислицата, че някой ЗНАЕ точната дата за обект, чиято обрита е напълно неизвестна, чиято маса и скорост също са неизвестни! Как е изчислена тази дата - един дявол знае!?!? Никъде не е написано, нито предвидено... ТОВА СЕ САМО ИЗМИСЛИЦИ на някой болен мозък, които неграмотни хора преповтарят като папагали без да мислят.
« Последна редакция: Април 18, 2012, 16:33:22 pm от kallojan »

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #588 -: Април 18, 2012, 20:31:21 pm »
kallojan, мисля, че изобщо не е плод на болни мозъци, а добре замислена и провеждана дезинформация за отклоняване на вниманието и всяване на страх. Всичко е под контрол. Сега изместиха апокалипсиса  към 2013 г. защото пророкуваните дати наближиха и темата се изчерпа или по-точно лъжата цъфна.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #589 -: Април 18, 2012, 21:31:21 pm »
Леле мале...пак ли го изместиха тоз Армагедон. Ей много се дразня някой да не си спазва обещанията. :D
Само се чудя защо го правят. От какво ни отклоняват вниманието? И каква им е ползата да ни е страх?

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Re: Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #590 -: Април 18, 2012, 22:09:05 pm »
Размишлявайки върху въпросите ти,имам прости предложения,сама прецени задоволяват ли ти любопитството...Отзад напред:Определено се хранят е негативни енергии,кои са не знам...възможности много...Най-вече смятам,че ни отклоняват вниманието да не се занимаваме със занимания които ни ощастливяват и прочее,т.е. ето абсурди,налага се да си дадеш детето на системата за отглеждане още след 2-рата годинка,а родителя марш на определеното скучно работно място,на края на деня си депресиран,че нямаш какво да донесеш в къщи от пазара,как да мислиш за нещо друго!И ето пак,правят го,за да сме подтиснати,депресирани и страхливи...Е,точно това ме навежда на идеята,че прекалено много негативна енергия се освобождава от човеците,значи все някои има полза от нея!...
Аз полагам старание да не се вписвам в тази картинка,но...не е лесно!  ::)

"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #591 -: Април 18, 2012, 22:37:17 pm »
Обяснението ти ми се струва малко едностранчиво. Поне заради примерът, който си използвал. Защото само майките са `обречени` на това, а татковците без прекъсване си ходят на бачкане, за да могат да поддържат системата, която ще им "гледа" детето.
Иначе за Нибиру и подновяването или ... `доуточняването` по темата, нещо не схванах ... отъждествяването на планета с летящо-движещ -наблюдаващ- неидентифициран обект. И по принцип гравитацията в цялата `картинка`, ако разберем, че НЕ е Планета?  :unknown:
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Doran

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 52
Re: Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #592 -: Април 22, 2012, 21:21:44 pm »
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OyhRt4EZmsE

Доста бързо се движи за планета. Вижте таймера.
"Не буди спящия, преди да му е дошло времето. Напразно ще е..."Буда

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #593 -: Април 22, 2012, 21:32:10 pm »
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OyhRt4EZmsE

Доста бързо се движи за планета. Вижте таймера.

ми... бързо се движи щото това е....   Луната!    ??? А на това му викат частично слънчево затъмнение.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #594 -: Април 23, 2012, 10:02:46 am »
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OyhRt4EZmsE

Доста бързо се движи за планета. Вижте таймера.
Айде стига сте търсили под вола теле..Няма Нибиру..А ако изобщо допуснем,че има..то не е планета която идва към нас.Това вече е повече от ясно!Ай да видим с офанзивата докъде ще я докарат?Декември наближава.. :D

Неактивен harsi

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re: Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #595 -: Май 07, 2012, 20:36:31 pm »
Цитат
Според баба Видка от 2-рия етаж ще почнат на 20-ти юли.Те маите са си го обяснили хората много добре какво се случва с планетата и защо е на тази дата.


   Oх,де всички да имаха еднакъв "прочит" на предсказанията на маите....
   Аз лично съм запознат с "прочита " на Друнвало.Харесва ми,защото разума ми казва,че е добре обоснован и ми е лесно да повярвам в него....Ако имаш по-надежднно "обяснение " моля кажи го (без да се шегувам или да иронизирам).
   По темата:Много често давам в YouTube-търсачката ключова дума "Nibiru" и следя какво мислят по света за това,( не че е меродавно).Била зад слънцето,била видима само от Антарктика,била измислица,конспирация......Друннвало май не споменава за тая планета(по спомени),но помислете ако тя е просто невидима от нашата еволюционна гледна точка...
   Иначе бих се радвал на някакъв "апокалиптичен" сценарий-не мисля ,че еволюционната пътека,която сме поели е най-удачната и тя може да ни докара само негативи за напред.Алтернативи нямам,но не са ми и нужни-всичко е каквото е.Било за "лошо", било за "добро".Ох малко утопично но....                        :flag_of_truce:
« Последна редакция: Май 07, 2012, 20:39:40 pm от harsi »

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #596 -: Май 07, 2012, 21:59:30 pm »
Помислих, и не разбрах, какво означава да е "невидима от еволюционна гледна точка"?

По-надолу съм поместила линк, който ако успеете да си преведете може да ви е интересен с това, че "меродавните" шумери, маи или месопотамци, въобще не са имали представа за съществуването на повечето планети, камоли за това, че обикалят около слънцето.
Гърците (да са живи и здрави) две хилядолетия след тях, са така добри да наблюдават и обосноват определени и точни астрономически факти.
Логично се получава, че тук има "тежест" не знанието на по-непросветените, които за по-лесно решават да нарекат и няколко планети с едно име,а онези проучвания именно от "еволюционно" развилите се хора, а не от вярващите просто в суеверия и митове.

Следва това ... деклариране за поемане на "неправилната еволюционна пътека", но в същото време "нямаме алтернативи"... толкова е трогателно :( И какво сега? Да продължаваме да си гледкаме клипчета в тубата и просто да се примирим с неизбежното?

Наистина, понякога ми е жал за учените! За безсънните нощи на тези хора да наблюдават и анализират. Да се опитват да обясняват ясно и разбираемо и накрая или (по-лошо) по средата някой да се изцепи: Ъм! К`во ме занимавате с глупости? Ако трябва да мрЪ ще мрЪ. Ако Нибиру е причината, така е трябвало. Ако е инфаркт инкарнацията ми и кармата да живея в България. Нали това е края?! Какво значение как. Важното е, че можах да попиша по форумчета и да ... си стабилизирам Его-то до следващото прераждане!"
Наздраве.  :drinks:



http://astrobiology.nasa.gov/ask-an-astrobiologist/intro/nibiru-and-doomsday-2012-questions-and-answers
« Последна редакция: Май 07, 2012, 22:14:01 pm от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Doran

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 52
Re: Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #597 -: Май 12, 2012, 17:03:23 pm »
И все пак, май Нибиру е до Слънцето.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ocjGLpb78c8
"Не буди спящия, преди да му е дошло времето. Напразно ще е..."Буда

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #598 -: Май 12, 2012, 19:18:18 pm »
Не е задължително да е Нибиру, има поне 5 други обяснения:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен plameny

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re: Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #599 -: Май 23, 2012, 20:04:19 pm »
Някой има ли текущи координати на планетата Нибиру. Аз имам едни ама те нещо не са актуални:

RA = 05h53m23s,
DEC = -05:58:31


все пак се движи.
Ето Ви и клипчето:

http://wn.com/Nibiru_found_on_Google_earth (гледате клипче №6, и ползвате онлаин телескопа на Майкрософт/World Wide Telescope/)

И още нещо ако обърнете внимание къде е била планетата на 11.03. /ако можете да изчислите към дата на тази публикация/ ще стане още по-интересно. Въобще при всяко завъртане на Луната, когато двете неб. тела са на една линия върху тази точка на Земята става интересно.Интересно.

На 22.05.2012, 03:00 Луната беше на същото място.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27