Автор Тема: Нибиру - Астрономическа гледна точка  (Прочетена 273620 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #525 -: Ноември 21, 2011, 19:09:18 pm »
Хм, странни неща стават напоследък :), ето и едно подобно клипче само, че погледнато това същото нещо от друга перспектива.

Тоя клип е пълна смрад. Няма нещо, което да се скрие зад Луната. Би могло да се скрие за 1 час, ама после Луната се измества.

Не знам, омръзна ви да мислите ли, спите ли..плаша се вече!
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #526 -: Ноември 21, 2011, 22:00:00 pm »
Питах къде е като идва?
И аз това се запитах и ето на какво попаднах:
http://nibiruplanetx.ru/the-news/84-where-is-nibiru.html
http://nibiruplanetx.ru/the-news/96-passage-of-planet-x-nibiru.html
http://www.federalspace.ru/main.php?id=2&nid=14843
До колкото разбрах е видима само в инфрачервения спектър.
В този смисъл всички публикувани клипчета ми се струват фейк.
Документален филм - Инфо
 05 Ноября 2011 - Расстояние от Земли - 0.348 AU !
23 Ноября 2011- Расстояние от Земли - 0.596 AU !
21 Декабря 2012 - Расстояние от Земли - 5.20 AU.
После этого Планета X уйдет в глубокий Космос

 
« Последна редакция: Ноември 21, 2011, 23:27:48 pm от Hacko »

Неактивен dream

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 75
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #527 -: Ноември 22, 2011, 09:59:54 am »
В книгата на Робърт Морнинг Скай "Скритата история на планетата Земя" се говори точно, че земята е била на мястото на Марс, по спомен го пиша и че точно този сблъсък, черна дупка/планета е причинило изместването на планетите. За това мисля, че това пак се случва. Просто е настроено с таймер на всеки еди колко си млн. години да се случват нещата, няма кой да ни пусне да се развиваме толкова много. Има по-висши сили и същества, който не могат да допуснат да разрушим планетата Земя и всичко. Само си го правиме :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #528 -: Ноември 22, 2011, 15:21:10 pm »
До колкото разбрах е видима само в инфрачервения спектър.
ЗАЩО!?
Да не е направена от пръдня?
Как всички планети наоколо, пък били и далечни колкото Плутон са видими и във видимия спектър, а Нибируто е видима само в инфрачервения?

Подсещане:
Лъчите на слънцето са тези, които правят една планета видима. А те излъчват включително и във видимия спектър.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #529 -: Ноември 22, 2011, 16:09:08 pm »
Като знам какви фантазии се ширят в нета за Нибиру, нищо чудно да има култ, че Нибиру е планета-пръдня.

Ако Нибиру излъчва в инфрачервения, значи не е планета, а някакво друго тяло.
Най-забавното е, че първо щеше да се вижда с просто около още м.Май 2010. Сега се оказа, че излъчва инфрачервени лъчи. Да не говорим, че дори и телата, които излъчват инфра-лъчи, са видими във видимия спектър.

Аз ще ви кажа какво ще стане - м.Декември 2011, Нибиру ще е на 100 000км от Земята и ще е видима в невидимия спектър, т.е ще е там, ама ще е невидима:)))
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен x_name41

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 293
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #530 -: Ноември 22, 2011, 18:35:08 pm »
Между другото знаете ли, че по пътя на логиката би трябвало някои хора да са доста информирани по въпроса от първа ръка така да се каже, и даже допускам и възможноста да са ходили до там чрез летателни апарати с неконвенционални технологии на задвижване. А помните ли онова клипче във youtube с онези кадри от Neumayer station, където позират онези хора с "противорадиационни костюми" и гледат и посочват нещо или някакъв обект с поглед към небето, та все ми се струва, че така всичко си идва на мястото, и много глупаво би било да се отрича очевидното.
« Последна редакция: Ноември 22, 2011, 18:38:30 pm от x_name41 »
"מוזיקה מאריכה את החיים"

Неактивен plameny

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #531 -: Ноември 22, 2011, 18:59:50 pm »
Питах къде е.
Добър отговор не е "вижда се една точка на видетото".
А нещо от сорта: намира се в посока съзвездието еди кое си, на еди колко си километра от земята и се движи в еди ква си посока с еди ква си траектория.

След това тази обсерватория като е толкова реномирана и официална къде и е интернет сайта?
Ами аз току що потърсих и ми излизат различни хавайски обсерватории. Някои от които дори не са астрономически, а единствено и само за наблюдение на вулканите. И пак се наричат обсерватории.
Така, че това "Хавайската обсерватория" както е членувано, на мен ми говори единствено "вятър и мъгла", "някой си тегли локуми със замазани и неточни понятия".
Та ако знаеш, коя от всичките Хавайски обсерватории го е видяла това нибиру, и къде и е уебсайта, тогава би била по-полезна информацията. В противен случай са слухове от типа: "чух", "казаха ми", "гледах в един филм" и тн.
На 4 места в тази тема съм посочил координатите на планетата ама кои ти гледа.
 :drinks:

Неактивен plameny

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #532 -: Ноември 22, 2011, 19:01:28 pm »
Аз единствено исках от тази тема в този форум да разбера какво има в точка с тези координати:

RA = 06h09m03s,
DEC = 22:47:39


Не знам какво е, но и никои не взема отношение да каже. Най-вече се надявах на хората които разбираха от Небесната механика, ама на няма и няма.

Ето това е.Гледаи и търси.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #533 -: Ноември 22, 2011, 19:27:54 pm »
Питах къде е.
Добър отговор не е "вижда се една точка на видетото".
А нещо от сорта: намира се в посока съзвездието еди кое си, на еди колко си километра от земята и се движи в еди ква си посока с еди ква си траектория.

След това тази обсерватория като е толкова реномирана и официална къде и е интернет сайта?
Ами аз току що потърсих и ми излизат различни хавайски обсерватории. Някои от които дори не са астрономически, а единствено и само за наблюдение на вулканите. И пак се наричат обсерватории.
Така, че това "Хавайската обсерватория" както е членувано, на мен ми говори единствено "вятър и мъгла", "някой си тегли локуми със замазани и неточни понятия".
Та ако знаеш, коя от всичките Хавайски обсерватории го е видяла това нибиру, и къде и е уебсайта, тогава би била по-полезна информацията. В противен случай са слухове от типа: "чух", "казаха ми", "гледах в един филм" и тн.
На 4 места в тази тема съм посочил координатите на планетата ама кои ти гледа.
 :drinks:

plameny, знаеш ли аз какви координати мога да ти направя?

Цял Хнет ще въздиша по тях с месеци наред, и накрая нищо като не стане, ще отложа датата за след 300 години например, така със сигурност няма да има жив човек да ми каже, че съм сгрешил.

Не мога да разбера хората, които се прехласват по някакви размазани петна, точки и евтини сензации в евтини сайтове.

Не мога да разбера и хората, които са пропуснали средното образование (часовете по физика и химия) и хората, които не мислят.

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #534 -: Ноември 22, 2011, 20:20:34 pm »
 Аз гледах ,гледах и нищо не видях ,че и в измислени сайтове гледах и там нищо.Ако имам възможност тая зима ще гледам и през големия телескоп в обсерваторията в Соданкула,така по данни от туук, от таам ,най-вероятното легендарно място на появата,посочено ,не помня вече къде ,от толкова изчетени глупости,трябва да е в колана на Орион.Което ме кара да си мисля за всички приказки за орианци и сатурянци ,и любимите ми по звучене но не и по значение плеядиянци.Доста от тях напоследък посещават форума и мътят главите на разни хора със своя извънземен произход и противоречиви алтернативи.След като получихме настройки за новите тела от светлина,стана кристално ясно,че всъшност са кристални тела,но можете да проверите за повече признаци из нета ,за да сте сигурни що за тяло имате.Ако химическите следи не ви пречат да видите Нибиру,то вероятно са новите очи които гледат в кристален спектър и пречупват светлината,карайки я да влиза през очите и излиза през ушите.
 Сега се сещам ,че тя ,освен че е в инфрафра спектърът,май се движи и прекалено бързо за да можеш да я видиш,а най смешните снимки са от черната точка на фона слънцето.Е аз що не мога да я видя,като гледам в слънцето?Нещо като прашинките НЛО в ефекта на светкавицата на камерата през ноща.
 При последния чанелинг който направих ,ме се каза да не споделям тази информация ,но аз все пак ще го направя,трябва да си затворите очите за да я видите и колкото и да е трудно опитайте се да отидете до щатите,от там се вижда по ясно.
 с уважение ,към всеки проявил разум и фантазия и чувство за хумор в този сайт:............... :flag_of_truce:
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #535 -: Ноември 23, 2011, 00:20:15 am »
,.... нищо чудно да има култ, че Нибиру е планета-пръдня.
Е чак пък пръдня... ;D По скоро газоф гигант. ;D
Аз лично мисля, че съществува, дори и да е друга планета, все още виждана и недовиждана. ;)

« Последна редакция: Ноември 23, 2011, 00:49:25 am от fishbone »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #536 -: Ноември 23, 2011, 18:19:06 pm »
Не мисля, че мислиш, а по-скоро вярваш:) Има разлика.
« Последна редакция: Ноември 24, 2011, 07:42:49 am от Mirotvorec »
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #537 -: Ноември 23, 2011, 18:47:16 pm »
  :hi: Да, по точно е да се каже Oberon, но дори (вярвам) е силно казано. По точната дума е (допускам) - ако трябва да бъда по точен в изказванията си, защото за да вярваш в нещо по принцип трябва да имаш изградена жива представа и още доста неща за нещото.
За Нибиру нямам такава, защото не вярвам в жълтините и ченълите в които влиза и описанието на Нибиру(че била червена на цвят, че била еди колко си пъти по голяма от земята и пр), както и в "историческите доказателства за десетата планета" и сведения на така криещата се и всепристигаща планета.
« Последна редакция: Ноември 23, 2011, 18:52:41 pm от fishbone »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #538 -: Ноември 23, 2011, 19:45:37 pm »
Винаги съветвам хората, когато разнищват нещо толкова древно, да тръгнат от първоизточника. Пример - Атлантида. Всеки мисли и премисля, чете и гледа, ама много малко хора се интересуват какво са знаели египетските жреци, още по-малко пък знаят те какво са казали, на кого са го казали и т.н

Същото е с Нибиру. Прочете внимателно какво са казали ( а в случая - нарисували ) шумерите, как го е разбрал Сичин, какво си е съчинил и т.н. Защото има много сериозни доказателства, че астероидния пръстен някога си е бил планетоид например.
Ама измислици от сорта на червени планети, кораби-майки с формата на планета, инфрачервена планета, планета с крила, планета-пръдня...не са за нашия форум просто.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #539 -: Ноември 25, 2011, 00:45:52 am »

 Защото има много сериозни доказателства, че астероидния пръстен някога си е бил планетоид например.


Даже в някои теории му дават и име-Фаетон.И се говори за цяла планета, населявана от хуманоиди и унищожена от някаква катастрофа.Има си и гръцка легенда по случая.Има фантастични романи за него.Единият е от Александър Казанцев-"Фаеты".

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27