Автор Тема: Нибиру - Астрономическа гледна точка  (Прочетена 273638 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен plameny

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #495 -: Септември 02, 2011, 18:41:34 pm »
Аз единствено исках от тази тема в този форум да разбера какво има в точка с тези координати:

RA = 06h09m03s,
DEC = 22:47:39


Не знам какво е, но и никои не взема отношение да каже. Най-вече се надявах на хората които разбираха от Небесната механика, ама на няма и няма.

Неактивен BatvAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #496 -: Септември 03, 2011, 12:02:33 pm »
Аз единствено исках от тази тема в този форум да разбера какво има в точка с тези координати:

RA = 06h09m03s,
DEC = 22:47:39


Не знам какво е, но и никои не взема отношение да каже. Най-вече се надявах на хората които разбираха от Небесната механика, ама на няма и няма.

А, добро утро.
И защо чакаш някой друг да ти свърши работата?
За чичко гугъл не си ли чувал?
http://www.google.com/sky/#latitude=21.596150576461437&longitude=-86.583251953125&zoom=7&Spitzer=0.00&ChandraXO=0.00&Galex=0.00&IRAS=0.00&WMAP=0.00&Cassini=0.00&slide=1&mI=-1&oI=-1

Намира се между съзвездията Телец и Близнаци.
Може да наблюдаваш точката колкото си искаш и сам, ако смяташ, че астрономическите обсерватории са леко кьoрави и се правят на разсеяни. Така ще станеш откривател на ново небесно тяло и ще впишеш името си в историята. Успех.
« Последна редакция: Септември 03, 2011, 12:24:04 pm от BatvAN »

Неактивен BatvAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #497 -: Септември 03, 2011, 13:47:14 pm »
Всичко си има причина и следствие /поне така е устроен светът, който си мислим, че познаваме. Така , че "земетресението си е земетресение" може да се отнася за един друг мироглед. Електрическият ток да не би да се вижда или фотографира? Това пречи ли да сме изградили цялата си цивилизация на него? Кой каза , че това е планета? Коя по-точно наука?Ако тази наука беше вярна дали изобщо щеше да има такъв форум и подобни дискусии?
p.p. batvAN-ако няма какво да кажеш или не те интересува темата има друг раздел за майтапи.

Ако сте обърнали внимание на темата ... в нея много ясно пише - "астрономическа гледна точка"
Не знам дали електрически ток ви е попречил да прочетете заглавието на темата, но следния откъс от излиянията ви:
 "Кой каза , че това е планета? Коя по-точно наука?Ако тази наука беше вярна дали изобщо щеше да има такъв форум и подобни дискусии?"..
говори че тотално сте объркали понятията.
За ОБЩИ ПРИКАЗКИ си има тема в раздел ЕЗОТЕРИКА.
Тук обсъждаме има ли реално небесно тяло и може ли АСТРОНОМИЧЕСКИ да се наблюдава то.
След като астрономията(според вас) не е наука, к'во прайте тука?

(Между другото електрическия ток се вижда и фотографира много ясно(например при светкавици, при трансформатор на Тесла),.. то бива, бива невежество, ама чак пък толкова. ;D
« Последна редакция: Септември 03, 2011, 14:22:14 pm от BatvAN »

Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #498 -: Септември 03, 2011, 15:40:09 pm »

http://www.spitzer.caltech.edu/news/1271-feature11-03-Planet-Check-


A new planetary member of the Kepler-10 solar system was announced today. Using data from NASA's Spitzer Space Telescope, members of the Kepler science team confirmed a new planet, dubbed Kepler-10c.

The Kepler-10 star system is located about 560 light-years away near the Cygnus and Lyra constellations. The Kepler telescope has discovered two planets around this star. Kepler-10b is, to date, the smallest known rocky exoplanet, or planet outside our solar system (dark spot against yellow sun). This planet, which has a radius of 1.4 times that of Earth's, whips around its star every 0.8 days. Its discovery was announced in Jan. 2011.

Now, in May 2011, in a study led by Francois Fressin from the Harvard-Smithsonian Center for Astrophysics, the Kepler team is announcing another member of the Kepler-10 family, called Kepler-10c. It's bigger than Kepler-10b with a radius of 2.2 times that of Earth's, and it orbits the star every 45 days. Both planets would be blistering hot worlds.

Kepler-10c was first identified by Kepler, and later validated using a combination of a computer simulation technique called "Blender," and NASA's Spitzer Space Telescope. Both of these methods are powerful ways to validate the Kepler planets that are too small and faraway for ground-based telescopes to confirm using the radial-velocity technique. The Kepler team says that a large fraction of their discoveries will be validated with both of these methods.

In the case of Kepler-10c, scientists can be 99.998 percent sure that the signal they detected is from an orbiting planet. Part of this confidence comes from the fact that Spitzer, an infrared observatory, saw a signal similar to what Kepler detected in visible light. If the signal were coming from something other than an orbiting planet -- for example an indistinguishable background pair of orbiting stars -- then scientists would expect to see different signals in visible and infrared light.

Google Преводач

Нов планетарен член на Слънчевата система на Кеплер-10 беше обявено днес. Използвайки данни от НАСА Spitzer Space Telescope, членовете на научния екип Кеплер потвърдиха нова планета, наречен Kepler-10в.
Кеплер-10 звездна система се намира на около 560 светлинни години далеч близо до съзвездието Лебед и Лира. Телескоп "Кеплер е открил две планети около тази звезда. Кеплер-10б се, към днешна дата, най-малкият известен скалист екзопланета, или планета извън нашата Слънчева система (тъмно петно ​​срещу жълтото слънце). Тази планета, която е с радиус от 1,4 пъти тази на Земята, обикаля своята звезда за всеки 0,8 дни. Нейната Откритието бе обявено през януари 2011.
Сега, през май 2011 г., в едно проучване, водени от Франсоа Fressin от Харвард-Смитсониън център за астрофизика, екипът на Кеплер е обявяване на друг член на семейството Кеплер-10, наречена Кеплер-10в. Това е по-голям от Кеплер-10B, с радиус от 2,2 пъти тази на Земята, и обикаля около звездата на всеки 45 дни. И двете планети ще бъде мехури топли светове.
Кеплер-10в първи път е идентифициран от Кеплер, а по-късно и валидирани чрез използване на комбинация от техника за компютърна симулация, наречена "Blender" и космическия телескоп на НАСА "Спицър. И двете от тези методи са мощни начини за проверка на Кеплер планети, които са твърде малки и далечни за наземни телескопи, за да се потвърди използването на техника на радиалната скорост. Екипът на Кеплер казва, че голяма част от техните открития ще бъдат валидирани с двете от тези методи.
В случай на Кеплер-10в, учените могат да бъдат 99,998 процента сигурен, че сигналът, които са открили е от една орбита около планетата. Част от тая увереност идва от факта, че Спицър, инфрачервена обсерватория, видях подобен сигнал до каква Кеплер, открити в видимата светлина. Ако сигналът идва от нещо друго, отколкото в орбита около планетата - например неразличими чифт фона на орбита около звезди - тогава учените биха очаквали да видите различни сигнали във видимия и инфрачервения светлина.
« Последна редакция: Септември 03, 2011, 15:47:17 pm от SiriusAngel »
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен plameny

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #499 -: Септември 04, 2011, 07:32:37 am »
Според мен се правят на разсеяни. Всички обекти си имат букви и цифри-това няма, а съм сигурен че не искат да го кажат.Някои ако може да се докопа по някакъв начин до инф. да казва.Ама имаики предвид колко хора я четат тази тема май няма да стане.И няма да стане с чичко Гоогле тука други похвати трябват.
 :drinks:  ???
Аз единствено исках от тази тема в този форум да разбера какво има в точка с тези координати:

RA = 06h09m03s,
DEC = 22:47:39


Не знам какво е, но и никои не взема отношение да каже. Най-вече се надявах на хората които разбираха от Небесната механика, ама на няма и няма.

А, добро утро.
И защо чакаш някой друг да ти свърши работата?
За чичко гугъл не си ли чувал?
http://www.google.com/sky/#latitude=21.596150576461437&longitude=-86.583251953125&zoom=7&Spitzer=0.00&ChandraXO=0.00&Galex=0.00&IRAS=0.00&WMAP=0.00&Cassini=0.00&slide=1&mI=-1&oI=-1

Намира се между съзвездията Телец и Близнаци.
Може да наблюдаваш точката колкото си искаш и сам, ако смяташ, че астрономическите обсерватории са леко кьoрави и се правят на разсеяни. Така ще станеш откривател на ново небесно тяло и ще впишеш името си в историята. Успех.

Неактивен Fisher66

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #500 -: Септември 04, 2011, 11:04:51 am »

Ако сте обърнали внимание на темата ... в нея много ясно пише - "астрономическа гледна точка"
Не знам дали електрически ток ви е попречил да прочетете заглавието на темата, но следния откъс от излиянията ви:
 "Кой каза , че това е планета? Коя по-точно наука?Ако тази наука беше вярна дали изобщо щеше да има такъв форум и подобни дискусии?"..
говори че тотално сте объркали понятията.
За ОБЩИ ПРИКАЗКИ си има тема в раздел ЕЗОТЕРИКА.
Тук обсъждаме има ли реално небесно тяло и може ли АСТРОНОМИЧЕСКИ да се наблюдава то.
След като астрономията(според вас) не е наука, к'во прайте тука?

(Между другото електрическия ток се вижда и фотографира много ясно(например при светкавици, при трансформатор на Тесла),.. то бива, бива невежество, ама чак пък толкова. ;D

BatvAN - направих си труда да поразгледам една част от твоите постинги и установих , че освен обиди и препратки към чичо ти гугъл нямаш и едно креативно мнение.Това ме навежда на мисълта , че си получил "научното" си образование именно от него. Да намираш информация в нет-а е ценно но не е лошо малко критично да се отнасяш към нея.Противното ще те направи доста "моделиран". Преди да постнеш още някоя обида към мен само да ти светна :Когато аз учих физика стигахме до извеждане следствията на Лоренц-от къде, питай пак "чичо си" но едва ли ще разбереш за "коя Мара" иде реч/. И между другото, прави разлика между статично електричество и електрически ток а? Питай "чичо си" ако пак се омотаеш.Като направиш разликата ще се сетиш какво е невежество.Нищо лично, но да критикуваш само и обиждаш потребителите не е градивна стратегия.
По темата: Никой не твърди ,че астрономията не е наука но като всяка наука се развива,ревизира и преосмисля основите си. Би трябвало да се отбележи, колко нови и невъзможни до преди години обекти се откриват все по-често и налагат нови фундаменти на познанието. Защо Нибиру да не се окаже поредният нов обект? Само за това ,че наличните ни средства не я откриват? Или НАСА крие информация?  Форумът е за "конспирации" - за "истинската" астрономия има много други. 
« Последна редакция: Септември 04, 2011, 11:27:34 am от Fisher66 »

Неактивен BatvAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #501 -: Септември 04, 2011, 17:37:47 pm »
Интересно, интересно.  :)
И какво стана като се отнесохте "критчно" към сайта на гугъл скай?
Да не би да смятате че са сгрешили в изчисленията?
Аз от 20 години смятам и им се доверявам, понеже местата на обектите съвпадат.
А къде са вашите изчисления уважаемий?
Защо не ни ги представите?
Ами защото, когато трябва да докажете тезата си си гълтате граматиката.
Едно е да си купиш дипломата, друго е реалното знание.
Езотериката е напълно подходяща област ... там може да си плещите глупости на килограм.
Астрономията е точна наука. Не е за вас.

А относно другият ви "велик" извод, че (цитирам)
Електрическият ток да не би да се вижда или фотографира? Това пречи ли да сме изградили цялата си цивилизация на него?

Майко мила!
Цялата ни цивилизация била изградена благодарение на електрическия ток!

Но вижте какъв въпрос възниква приятелю любезний.
А, .. преди откриването на електрическия ток , нямало ли е цивилизации?
Аз например смятам, че цивилизацията се гради от хора а не от ток.
Хората и обществата са основния градивен елемент на всяка цивилизация.

Уви, преди да пишете глупости да бяхте попитали майка си, дали сте изграден от ток или сте създаден от друго взаимодействие.
Защото според вашите твърдения излиза, че Лоренц има нещо общо с тая работа.


« Последна редакция: Септември 04, 2011, 18:14:12 pm от BatvAN »

Неактивен Fisher66

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #502 -: Септември 06, 2011, 13:02:41 pm »
Аз от 20 години смятам и им се доверявам, понеже местата на обектите съвпадат.
А не ви ли е хрумвало уважаеми, просто да вдигнете нощем глава от компа и да погледате звездите?Попитайте например някой по-възрастен човек, който е ходил навремето по жътва дали небето е изглеждало така?. Дали звездите по които те са се ориентирали кога да станат от седянката са на тези места? Ама как да го направите като чичо ти гугъл ти нашепва друго?
Това за Лоренц беше казано по друг повод ама се иска малко мислене- казах го за да се сетиш , че съм учил точно когато образованието още значеше нещо ама нейсе ..
За ел.ток - ами спри си го умник и ми пиши как я караш. И къде видя да съм отричал други цивилизации? НАШАТА се подразбира последната цивилизация в настоящият и вид.
Това че , изречението в което си споменал и мои роднини още се кипри тук без админа да се е намесил ми говори само за едно..... очевидно това ще ми е последният пост тук .

Неактивен kallojan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #503 -: Септември 10, 2011, 16:26:53 pm »
Нибиру е за мен нова тема. Чувал съм за тази планета преди години, но никога не съм вземал на сериозно тази легенда. Днес изровил в Гугъл една статия по темата http://www.dnes.bg/akoshtete-vqrvaite/2011/04/23/nibiru-i-deniat-na-strashniia-syd-istina-li-e.116842 (който иска да я прочете) Искам да напиша нещо друго - мои разсъждения във астро-физически аспект.

Преди седмица спорих с един човек, който ме уверяваше, че след няколко месеца Нибиру ще се появи и ще предизвика катаклизми. Ето някои от моите контрааргументи, които бих предложил на обсъждане.

Има няколко популярни твърдения:
1. Нибиру е 4 пъти по-голяма от Земята.
2. Движи се по напречна орбита спрямо земната.
3. Появява се на 3600 г. - движи се бавно, защото е изкуствен обект.
4. Ще предизвика спиране на въртенето на земята за 3 дни
5. Гравитацията й ще измени земната география понеже ще привлече водата, която ще се вдигне със 180 м. (нещо като приливите и отливите предизвиквани от Луната). Едни земи ще бъдат залети, други ще се покажат изпод водата.

Как така хем е 4 пъти по-голяма от Земята, хем не се вижда още? Щом телескопите откриват астероиди по няколкостотин километра как не откриват планета с диаметър над 20 000 км.? Щом се движи бавно, и ще се приближи след няколко месеца - през 2012 г. - значи би трябвало вече да е доста близо и да се вижда. Особено ако НАСА я е забелязала през 1983 г. Досега планетата вече трябва да е станала доста по-видима - след 27 години движение към нас.

Всички планети от нашата система се движат в една плоскост и в една посока. Ако има обект, който не спазва това правило - той значи е бил прихванат случайно. Ако Нибиру е такъв обект - той вече би обикалял около Слънцето. Например като кометите, но тяхната периодичност е много по-малка. Тоест орбитата на Нибиру не би била толкова разтеглена и да ходи в дълбокия космос за 3000 години. Ако е управляем обект (планета-кораб) съществата на нея могат да я коригират и не биха рискували следното:

Ако гравитацията й е способна да вдигне водата на 180 м. значи гравитацията й ще бъде 180 пъти по-голяма от лунната - понеже луната "вдига" водата на около 1 м. Като знаем съотношението на масите на Луна:Земя:Нибиру - 1:90:360 - излиза, че такава гравитация може да се предизвика, ако Нибиру се намира на разстояние = Корен квадратен от 2 (=360 делено 180), тоест на 1,4 пъти разстоянието Земя-Луна, което е приблизително 380 000 км. (Не съм много навътре във физиката и изчисленията ми са груби, но горе-долу е така - поне това си спомням от училище - гравитацията спада с квадрата на разстоянието). Страхувам се, че Нибиру ще е толкова близо (530 000 км), че направо ще привлече към себе си Луната и двете ще се сблъскат ))) ... Гравитационната сила на Нибиру (4 пъти по-голяма маса и над два пъти по-малко разстояние) спрямо Луната ще бъде 25 пъти по-голяма от тази, с която Земята привлича Луната.
Ако правя някаква грешка - коригирайте ме!!!
Освен това 2012 е скоро и ще се уверим дали е вярно. През 2003 тя не се появи, през 2009 също... дано се появи сега. Иначе шарлатаните ще трябва да измислят нова апокалиптична дата ...



« Последна редакция: Септември 10, 2011, 16:58:25 pm от kallojan »

Неактивен Mercury

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #504 -: Септември 10, 2011, 16:52:49 pm »
Не знам дали е по темата или не, но все пак пиша тук. Ъм... Както някои от вас(ако не всички) знаят, днес кометата Еленин преминава през Слънчевата система и най-близо до Земята. Има доста конспиративни твърдения в нета относно това какво може да се случи и най-привликателното и най-често срещано е за космически кораби, летящи зад нея.  :)Честно да ви кажа, нямам търпение да разбера какво ще се случи.  ;D И съм някак 50/50 - една част от мен иска, копнее да разбере, че на 40 млн. км(примерно) от Земята е застанал в орбита космически кораб, а другата част просто ми казва да се съвзема и да не си мисля глупости. И най-вероятно ще я послушам. Интересно ми е обаче, защо този Тоскано, астроном, който предполагам има някакъв авторитет сред своите колеги, ще твърди със сигурност, че днес трябва да... осъществим контакт? И просто ми стана любопитно и реших да споделя това с вас. Пък кой знае - може и да се случи нещо яко.  Ако не днес може би на 16-17 октомври. :flag_of_truce:

http://tv7.bg/news/930862.html
"Въображението е по-важно от знанието." Албърт Айнщайн

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #505 -: Септември 10, 2011, 19:48:23 pm »
По темата е, понеже много хора смятат, че всъщност Еленин е Нибиру :) В общи линии ако ще се случва нещо се очаква да бъде в интервал септември-ноември... Интересното е, че откривателят, всъщност, който е руснак (Леонид Еленин), отрича всякаква такава "конспиративна" информация... И все пак, още една "фиксирана дата" си заминава... Не се научиха с тея "точни" дати :)

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #506 -: Септември 15, 2011, 21:46:27 pm »
Нибиру е за мен нова тема. Чувал съм за тази планета преди години, но никога не съм вземал на сериозно тази легенда. Днес изровил в Гугъл една статия по темата http://www.dnes.bg/akoshtete-vqrvaite/2011/04/23/nibiru-i-deniat-na-strashniia-syd-istina-li-e.116842 (който иска да я прочете) Искам да напиша нещо друго - мои разсъждения във астро-физически аспект.

Преди седмица спорих с един човек, който ме уверяваше, че след няколко месеца Нибиру ще се появи и ще предизвика катаклизми. Ето някои от моите контрааргументи, които бих предложил на обсъждане.

Има няколко популярни твърдения:
1. Нибиру е 4 пъти по-голяма от Земята.
2. Движи се по напречна орбита спрямо земната.
3. Появява се на 3600 г. - движи се бавно, защото е изкуствен обект.
4. Ще предизвика спиране на въртенето на земята за 3 дни
5. Гравитацията й ще измени земната география понеже ще привлече водата, която ще се вдигне със 180 м. (нещо като приливите и отливите предизвиквани от Луната). Едни земи ще бъдат залети, други ще се покажат изпод водата.

Как така хем е 4 пъти по-голяма от Земята, хем не се вижда още? Щом телескопите откриват астероиди по няколкостотин километра как не откриват планета с диаметър над 20 000 км.? Щом се движи бавно, и ще се приближи след няколко месеца - през 2012 г. - значи би трябвало вече да е доста близо и да се вижда. Особено ако НАСА я е забелязала през 1983 г. Досега планетата вече трябва да е станала доста по-видима - след 27 години движение към нас.

Всички планети от нашата система се движат в една плоскост и в една посока. Ако има обект, който не спазва това правило - той значи е бил прихванат случайно. Ако Нибиру е такъв обект - той вече би обикалял около Слънцето. Например като кометите, но тяхната периодичност е много по-малка. Тоест орбитата на Нибиру не би била толкова разтеглена и да ходи в дълбокия космос за 3000 години. Ако е управляем обект (планета-кораб) съществата на нея могат да я коригират и не биха рискували следното:

Ако гравитацията й е способна да вдигне водата на 180 м. значи гравитацията й ще бъде 180 пъти по-голяма от лунната - понеже луната "вдига" водата на около 1 м. Като знаем съотношението на масите на Луна:Земя:Нибиру - 1:90:360 - излиза, че такава гравитация може да се предизвика, ако Нибиру се намира на разстояние = Корен квадратен от 2 (=360 делено 180), тоест на 1,4 пъти разстоянието Земя-Луна, което е приблизително 380 000 км. (Не съм много навътре във физиката и изчисленията ми са груби, но горе-долу е така - поне това си спомням от училище - гравитацията спада с квадрата на разстоянието). Страхувам се, че Нибиру ще е толкова близо (530 000 км), че направо ще привлече към себе си Луната и двете ще се сблъскат ))) ... Гравитационната сила на Нибиру (4 пъти по-голяма маса и над два пъти по-малко разстояние) спрямо Луната ще бъде 25 пъти по-голяма от тази, с която Земята привлича Луната.
Ако правя някаква грешка - коригирайте ме!!!
Освен това 2012 е скоро и ще се уверим дали е вярно. През 2003 тя не се появи, през 2009 също... дано се появи сега. Иначе шарлатаните ще трябва да измислят нова апокалиптична дата ...

Ето че имало и мислещи хора тук,което искрено ме радва.
Ще те поправя само в едно: планетите не обикалят в една равнина. Равнината, по която обикаля Земята, се нарича еклиптика, и всички планети обикалят под някакъв малък ъгъл спрямо тази равнина. Ако помня правилно, максимума беше 6 или 13 градуса.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #507 -: Септември 18, 2011, 08:51:16 am »
Според мен се правят на разсеяни. Всички обекти си имат букви и цифри-това няма, а съм сигурен че не искат да го кажат.Някои ако може да се докопа по някакъв начин до инф. да казва.

означението на Нибиру е h49 Nibiru.
занимавам се с астрология, а тя използва истинските означения на планети и астероиди. дори Нибиру е при хипотетичните планети  ;D . тук в сайта на Лиз Грийн можете да откриете много имена и означения  ;)

http://www.astro.com/swisseph/hyplist.htm
http://www.astro.com/swisseph/astlist.htm
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен plameny

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 38
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #508 -: Септември 19, 2011, 13:37:11 pm »
 :hi:
Най накрая някои да ми обърне внимание. Не знаеш колко съм ти благодарен.
БЛАГОДАРНОСТИ още веднъж.

Неактивен Empty

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 115
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #509 -: Октомври 30, 2011, 17:35:50 pm »
Здравейте, вижте на какво попаднах.Отворете googlesky , задайте на seacrh -Leo
преплъзнете със скрола на ляво, докато не се получи 9h 47m, цъкнете на infrared и ще видите  :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27