Автор Тема: Нибиру - Астрономическа гледна точка  (Прочетена 273628 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #360 -: Юни 03, 2010, 16:14:38 pm »
А може Нибиру да е наименование на някоя т планетите в слънчевата система. Дали Нибиру не е била Земята но е станало някаква катастрофа и се е появила Луната и астероидния пояс около Марс?
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #361 -: Юни 03, 2010, 21:52:19 pm »
А може Нибиру да е наименование на някоя т планетите в слънчевата система. Дали Нибиру не е била Земята но е станало някаква катастрофа и се е появила Луната и астероидния пояс около Марс?

Незнам за Марс, но астероидните пръстени около Сатурн определено са от отломките на унищожена от взрив планета.Предполага се, че се е казвала Фаетон.В гръцката митология се говори за такова унищожение.Е в Шумер и Месопотамия, може да са я наричал и  Нибиру.
Но Нибиру може и да и планетата Седна, чиято орбита е издължена от облака на Оорт до слънчевата система.

НИБИРУ е най-голямата простотия в уфологията. Махайте я :-*

Peacekeeper сигурен ли си в това ? Песимистично звучиш  ;)

« Последна редакция: Юни 03, 2010, 21:54:54 pm от marhs »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #362 -: Юни 04, 2010, 08:07:43 am »
Ще узреете вие най-накрая за тезата, че Нибируту е фейк  ???

Неактивен smarfcho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #363 -: Юни 04, 2010, 12:26:47 pm »
Ще узреете вие най-накрая за тезата, че Нибируту е фейк  ???

Аз пък вече почвам да си мисля, че не е ... А и ако наистина минава между Марс и Юпитер как ще го видим и ако е тъмно тяло? Иначе съм съгласен до голяма степен, че тази топка която е уж зад слънцето е фейк. :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #364 -: Юни 04, 2010, 16:26:54 pm »
Какво разбираш под "тъмно тяло"? Обясни по-подробно.


Какви други тъмни тела има? А кои са нетъмните?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #365 -: Юни 04, 2010, 16:32:17 pm »
Ще узреете вие най-накрая за тезата, че Нибируту е фейк  ???
Аз не мисля, че е фейк.
Просто го е имаЛО ;)

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #366 -: Юни 04, 2010, 20:38:35 pm »
Никой от нас не е някой професор, който да е изучавал шумерски клинописи цял живот, а в тях наистина пише нещо, затова не може да твърдим, че Нибиру я има или няма. Затова да не вярвате изцяло на книгите или филмите, които сте чели или гледали. Може и да има някаква планета и аз лично съм оптимист в това отношение. Някой ден може и да разберем. :hi:
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #367 -: Юни 04, 2010, 23:55:09 pm »
Ще узреете вие най-накрая за тезата, че Нибируту е фейк  ???

Eee, сеа да не излезе, че и темата е фейк ;D :lol: (след цели 53 листа  ::))
Аз не вярвам. Сигурно Админ, Н и други също няма да са съгласни с това.

Но като знам, Еон обича да се майтапи  ;) и да хвърля мъгла, за затвърждаване на позициите. ;D , съм спокоен. :blum1:



Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #368 -: Юни 05, 2010, 08:40:55 am »
marhs, хората от хилядолетия живеят в заблуди, какво са тука някакви си 53 стр.... нищо...

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #369 -: Юни 05, 2010, 13:23:25 pm »
₪ Eon ₪ за хилядолетните заблуди си прав.Но тези заблуди са хиляди и най-различни.
Тук в темата обаче има и някои исторически факти като плочките от Шумер, например.
А откритата планета Седна, със силно издължената си орбита от облака на Оорт до слънчевата система? Но на кой му се мъчи да чете и мисли? Явно и тази тема отива към клюкарските раздели  :D
Просто не трябва да се отрича нещо, за което не сме сигурни 100 %.
Какво им пречи на някои името Нибиру ? Просто да не го дъвчат толкова като не им е приятно, и да мислят за нещо друго.Но нали на някои българи все нещо им пречи-я комшията, я ТВ канала (но и него не сменят  ;D), я погледът на други и т.н.

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #370 -: Юни 05, 2010, 14:08:22 pm »
Точно това имам впредвид. Не трябва да се отрича или приема всичко което ти е казано. Все едно някой да ти каже, че някой е болен от някаква болест и ти веднага да му повярваш. Сигурен съм, че някой на този свят знае отговора, но не и ние. така че няма смисал да продалжаваме безсмислени спорове. :hi:
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #371 -: Юни 07, 2010, 00:56:27 am »
Как да го снимам ... днеска беше идеално. Отивам аз на мястото към 8:30ч. вечерта и хоп, двете светещи неща (Слънцето и другото) са отдалечени едно от друго и то с много, а преди бяха почти едно до друго и можеха да се хванат в една снимка. Вече не са едно до друго ...  :flag_of_truce:
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #372 -: Юни 07, 2010, 01:08:30 am »
Зайо Байо, да ги беше снимал тогава отделно. Пак е по-добре от нищо.

Щото това ми прилича на оня виц за тората с моркови.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

buden

  • Гост
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #373 -: Юни 07, 2010, 06:41:55 am »
Зайо, опитай се да си спомниш дали и в самото начало не са също били разделечени. Казваш, че в началото са били близо едно до друго. Но преди това не са ли били обектите пак разделечени? Опитай се да си спомниш, важно е.

Защото според мен, преди самия сблъсък са били разделечени, а после в момента на сблъсъка се ти е сторило, че са едно светещо тяло. Не съм ли прав? Не си ли видял нечии фарове?

Неактивен KoRn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 80
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #374 -: Юни 07, 2010, 21:00:54 pm »
Направи снимките и ще направим анализ. (-; Най-вероятно според мен е да си видял Нибиру, т.к. Луната по това време е несветеща и няма какво друго да е! :) Няма ли как да се изкачиш малко по Пирин? Или зад Пирин ако имаш приятел и той може да удари снимка...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27