Автор Тема: Нибиру - Астрономическа гледна точка  (Прочетена 273691 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #345 -: Март 21, 2010, 06:41:15 am »
Абе щом учени предполагат тая хипотеза може и да може.
Но това си остава единствено теория.

Там е работата, че не съм запознат и не зная къде точно се намира тоя облак Орт, къде е и тая планета (звезда) и тн.

Но теоретично може да засили комета навътре към нас.

Значи да кажем, че тая планета (бих я нарекъл планета) щото 5 Юпитерови маси си е почти планета. А дали има или няма ядрен синтез няма да разглеждаме; та да кажем, че тая планета обикаля по някаква си орбита. Да кажем и че има разни ледени комети-астероиди, дето си обикалят безцелно малко извън тая траектория. Като периода на пълен оборот около Слънцето е различен.
В даден момент обаче, тоя облак, тая планета и слънцето застават грубо казано близо до една линия, тогава тия комети-астероиди попадат близо до тая звезда и се привличат от нея. Но на принципа на прашката те не падат директно към нея, а просто набират скорост и се залюляват покрай нея. И летят точно към центъра на слънчевата система (т.е. нас).

Нещо повече. Ако обърнем отзад напред теорията, има свидетелства на много такива комети с точно такива траектории: отвън навътре към слънчевата система. И според тия учени единствената логичкна причина да идват такива комети с такава редовна закономерност, това е въпросната звезда-планета.


Не съм силен по астрофизика (т.е. изобщо не съм учил), така че не мога да пресметна уравненията и формулите по които се движи цялата слънчева система, за да видя математически дали трябва да я има тая звезда-планета или не трябва да я има. Но щом група астрономи умуват по върпоса, явно не може да се сметне дори и от професионалисти. Все пак аз като лаик си мисля, че би трябвало тя да влияе гравитационно на нашето Слънце и да причинява някакво изместване. Т.е. Слънцето да не се движи около оста си, а с леко изместване от нея. По друга въображаема ос, между него и тая звезда.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #346 -: Март 21, 2010, 14:29:38 pm »
Интересно е защо задължително Земята трябва да бъде мишена на комети, планети и т.н. ?
Не може ли това Нибиру примерно да мине близо или да удари някоя от другите планети или слънцето?
Dreams are messages from the deep.

Неактивен Nightwish

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 191
    • Мистерика - блог за непознатото
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #347 -: Март 21, 2010, 14:37:37 pm »
При една истинска кометна бомбардировка от облака на Орт, комети ще летят към всички планети. Предполагам, че в статията се говори за Земята поради очевидната причина, че ния я населяваме. А това, че ще падат комети и на Меркурий, Венера, Марс и т.н. представлява слаб или направо никакъв интерес за повечето хора.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #348 -: Март 21, 2010, 19:02:24 pm »
Понаправих си малко труда, и в Уикито намерих, че наистина облакът на Оорт се намира далеч извън пределите на слънчевата ни система, и там наистина става нещо интересно.Има някаква логика и за нибиру, в тази връзка.Интересен е и поясът на Кайпер, който е до границите на сл.система. Но вижте сами материалите и графиките. :)

Облак на Оорт
от Уикипедия, свободната енциклопедия (можете да редактирате и подобрите тази статия веднага)
Диаграма показваща предполагаемите размери на облака на Оорт спрямо останалата част на Слънчевата система
За Облака на Оорт се счита, че има форма на сфера съдържаща комети и обгръщаща Слънцето на разстояние от около 50 000 до 100 000 АЕ[1], разстояние приблизително равно на 1000 орбитални радиуса на Плутон или почти една светлинна година (¼ от разстоянието до най-близката звезда Проксима Кентавър).
Най-вътрешната част от облака на Оорт е разположена в равнината на еклиптиката близко до пояса на Кайпер. Въпреки че все още няма директни наблюдения, за него се предполага, че е източник на почти всички комети навлизащи във вътрешността на Слънчевата система. За накои късопериодични комети се счита, че произхождат от пояса на Кайпер[1].

Поясът на Кайпер е част от Слънчевата система, намираща се на разстояние 30 АЕ до 50 АЕ от Слънцето с инклинация, близка до еклиптиката.
Първите астрономи, предположили съществуването на пояса, са Фредерик Леонард през 1930 г. и Кенет Еджуьрт през 1943 г. През 1951 г. Герард Кайпер изказва предположение, че поясът е съдържал обекти в миналото, но не и в наши дни. По-точни догадки относно обектите в пояса са направени от Ал Камерън през 1962 г., Фред Уипъл през 1964 г. и Хулио Фернандес през 1980 г. Пояса и обектите в него носят името на Кайпер след откриването на обекта (15760) 1992 QB1.
Досега в пояса на Кайпер са открити над 800 обекта (подмножество на транснептуновите обекти), почти всички от които са открити след 1992 г. Двата най-големи обекта с потвърдени размери са Плутон и Харон. След 2000 г. други обекти с размери приближаващи се до тези са открити. По предварителни изчисления обектът 90377 Седна може би е по-голям от Харон. Някои астрономи обаче не считат Седна за обект от пояса на Кайпер тъй като поради голямата си отдалеченост от Слънцето, тя не е под гравитационното въздействие на Нептун, и вероятно е обект от облака на Оорт. Обектът 2000 CR105 открит преди Седна може би също принадлежи в облака на Оорт. 50000 Кваоар открит през 2002 г. е два пъти по-малък от Плутон, но по-голям от най-големия астероид — 1 Церера. За 28978 Иксион, открит през 2001 г. и за 20000 Варуна се счита че са с размери подобни на Кваоар. Всички други обекти от пояса на Кайпер са по-малки и тяхната класификация е затруднена поради факта че по състав те са много по-различни от обектите в астероидния пояс.
Повечето обекти в пояса на Кайпер са съставени от лед и органични примеси като толин. Те имат същия състав като кометите и някой астрономи ги считат просто за комети които са достатъчно далече от Слънцето за да не образуват опашка. От друга страна разликата между комета и астероид не е напълно изяснена поради гранични обекти като 2060 Широн.
Съвременни компютърни симулации показват, че поясът на Кайпер се е формирал под въздействието на Юпитер, чиято силна гравитация е "изхвърлила" малките планетоиди във вътрешността на Слънчевата система на далечна орбита. Някои от планетоидите са се зародили направо в пояса на Кайпер. Същите симулации и други теории показват, че в пояса на Кайпер трябва да се намират обекти със значима маса — от порядъка на тази на Марс или на Земята.
За повечето обекти е трудно да бъде измерен точния им радиус. За обекти чиито орбитални параметри са известни с голяма точност (като например Плутон и Харон), диаметърът може да бъде намерен чрез наблюдение на окултацията на далечни звезди.
За други сравнително големи обекти, размерите могат да бъдат определени посредством инфрачервени измервания. Тяло с високо албедо отразява голяма част от слънчевата светлина и следователно е студено и не излъчва в инфрачервения диапазон. Обратно, ако тялото има ниско албедо, то ще излъчва значителна енергия в инфрачервения диапазон. Откритите до момента обекти са много студени и имат спектър на идеално черно тяло с дължина на вълната от около 60 микрометра. Вълна с такава дължнина не може да се наблюдава на земната повърхност; астрономите могат да наблюдават само далечния инфрачервен край на спектъра. Поради изключителната слабост на тези вълни те могат да бъдат регистрирани само за най-големите обекти от пояса на Кайпер. За останалите обекти диаметърът може да се изчиски след допускането на определено албедо. Поради това техния изчислен диаметър може да се отклонява значително от истинската стойност.

90377 Седна е транснептунов обект, открит от Майкъл Браун от Калифорнийския технологичен институт, Чадуик Тружило от обсерваторията Гемини и Дейвид Рабиновиц от Йейлския университет на 14 ноември 2003 г. Седна е най-далечният наблюдаван обект от Слънчевата система. За размерите на обекта се счита че са около 2/3 от тези на Плутон.
Транснептунов обект е обект, който се намира в Слънчевата система, но обикаля около Слънцето отвъд орбитата на Нептун. Такива обекти принадлежат към Пояса на Кайпер или Облака на Оорт. Включват малки скалисти или ледени обекти, както и комети.
Такива обекти са Плутон, Седна и Кваоар. Общият им брой не е известен, но вероятно са десетки или стотици хиляди (или милиони), като повечето са значително по-малки от трите примера посочени по-горе.



« Последна редакция: Март 21, 2010, 19:13:04 pm от marhs »

Неактивен Raw Deal

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 940
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #349 -: Март 21, 2010, 19:09:19 pm »
И не на последно място:

"Изследване на Хал Левинсън и Алесандро Морбидели от обсерваторията Код Азур показват че най-вероятно ексцентричната орбита на Седна е причинена от гравитационното въздействие на близко преминаваща край Слънцето звезда през първите 100 милиона години от съществуването на Слънчевата система, вероятно формирала се в същата част от мъглявината, в която се е формирало и Слънцето. Според друга хипотеза Седна се е формирала около кафяво джудже и е била прихваната от слънчевата гравитация."

За сега си оставаме в сферата на хипотетичното, пък в бъдеще - ще видим! ;)
Dreams are messages from the deep.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #350 -: Март 21, 2010, 19:16:38 pm »
Да.Явно там нещата са доста интересни и важни и се отделят доста средства за изучаването им. Ще следим новините по темата. :yes:

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #351 -: Май 25, 2010, 07:48:47 am »
Нещо такова мисля, че видях и тук при нас. Днес, ако не е било нещо друго ще ида да снимам, за да видим , дали ще излезе нещо или просто съм се заблудил, но надали... http://www.vbox7.com/play:31ac53ba&start=26
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен x-file

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 68
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #352 -: Май 25, 2010, 17:58:51 pm »
Някои от снимките са стари и са менте, но ха дано ти да успееш да го фотографираш и да разубедиш скептиците...защото хората са невернци - ще бъде голям удар безусловно

Неактивен BatvAN

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #353 -: Май 25, 2010, 19:23:48 pm »
Снимайте, снимайте...
Няма начин да не щтракнете някой анунаки.
Ша ми са крият те 3000 години!
Те като са анунаки, ние да не сме абунаки, ха, ма ха, я...
 :)

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #354 -: Май 27, 2010, 00:05:32 am »
Всъщност орбитата на Седна ми прилича по нещо на приказките и данните за Нибиру ;)

Неактивен smarfcho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #355 -: Май 27, 2010, 02:54:50 am »
За сега няма никакви доказателства за НИБИРУ. Така, че спокойно от 2012 вероятно събитието ще се премести примерно на 2020 г. :P

Неактивен BAYO

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 232
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #356 -: Май 27, 2010, 05:07:09 am »
Днеска не успях, тряяше спешно да отида до Плевен. Е, сега съм си в нас и утре ще се опитам да го заснема, точно преди залез. Междудругото ми хрумна и още една идея - втория източник на светлина да е клокнат mothership или друг голям възухоплавателен съд и просто самия cloak да отразява слънцето като тоя пример : http://www.examiner.com/x-8698-Sacramento-UFO-Examiner~y2010m3d24-Huge-Cloaked-Mother-Ship-Over-Turkey
  Утре , дано успея да заснема това , което искам, и да не е просто някаква метеорологична глупост като бъг в небето например...
Let your fears go, you might find that you’re not lost!

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #357 -: Май 27, 2010, 22:45:50 pm »
Само не разбрах що таз тема е в раздел Древност и изчезнали цивилизации ;)
Иначе за "Седна" бъркате щото това е съвсем друг обект открит и наименуван наскоро. Новата планета се нарича все още   2003 UB313. но някои вече неофициално я кръстиха ЛУЛУ . Сега основния проблем е дали на Плутон ще му се махне статута на планета щото ако това не стане може да се окаже че има още доста планети в нашата система от така наречения пояс на Куйпер. В момента спешно е свикана комисия която трябва да реши какво означава понятието планета и кои тела спадат към него и кои не !
Този номер 2003 UB313 малко ми прелча на номера от филма "Stargeith".
Но може би си измислям.  :unknown:
Въобще всичко свързано с НАСА ми напомня на тоя филм.
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #358 -: Юни 03, 2010, 01:18:46 am »
НИБИРУ е най-голямата простотия в уфологията. Махайте я :-*

Неактивен KoRn

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 80
Re:Нибиру - Астрономическа гледна точка
« Отговор #359 -: Юни 03, 2010, 16:04:47 pm »
Ми така си е. Много е разпространена информацията за Нибиру и няма никаква истина за планетата. Няма даже и доказателства за съществуването й. Всичко в интернет е фейк.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27