Автор Тема: Как да се изплъзнем от оковите на ДНК  (Прочетена 8213 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Как да се изплъзнем от оковите на ДНК
« -: Февруари 14, 2009, 09:00:52 am »
Ние сме оковани с нашата ДНК. За да се освободим трябва да разчупим оковите.
Дайте идеи как да го направим. Дали може да стане, чрез действие, което да покаже на вселената, че духът е победил тялото. Езикът на вселената е символиката. Правейки нещо, което символизира победа на духът, дали можем да променим кармата си и да избягаме от затвора, наречен планета Земя?
« Последна редакция: Февруари 14, 2009, 10:18:16 am от Mirotvorec »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Как да се изплъзнем от оковите на ДНК
« Отговор #1 -: Февруари 14, 2009, 10:20:32 am »
Дайте идеи как да го направим.
Простичко е-умирайки се освобождаваме от тези окови.  :)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Как да се изплъзнем от оковите на ДНК
« Отговор #2 -: Февруари 14, 2009, 10:47:29 am »
Ще дам научната гледна точка.
Ние, макар и до известна степен да сме повлияни от ДНК и генетичното (според различните учени варира между 30 и много %) имаме в себе си и огромен потенциал, който не зависи от него. А самото ни оформяне като личности и като хора е свързано с детството, условията в които израстваме, събитията,които ни се случват. И въпреки тях имаме право на избор и още мегдан за развитие.
НЕ трябва на ДНК да се гледа като на окови ( е освен в някои тежки случаи), а като на потенциал
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Как да се изплъзнем от оковите на ДНК
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2009, 11:12:48 am »
Има много материали за изменяне на ДНК щом те интересува :P

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Относно: Как да се изплъзнем от оковите на ДНК
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2009, 11:49:51 am »
ДНК - то е основата на материалното ти тяло.

Въпроса е леко безсмислен, според мен, де.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Как да се изплъзнем от оковите на ДНК
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2009, 12:01:00 pm »
ДНК - то е основата на материалното ти тяло.

Въпроса е леко безсмислен, според мен, де.

На въпроса може да се гледа не като премахване на днк-то а в моделирането му, което би променило доста неща. Дори и вече се прави чрез отстраняване на определени гени по "медицински причини". Очевидно е обаче че при сегашната ситуация на планетата отново никой няма интерес да ти "даде" днк което да те направи независим в една или друга степен и примерно да не се разболяваш  ;)

Тук вече се стига до въпроса дали днк е нещо повече от това което официално се представя и дали не може човек сам да действа върху "невидимата му част".

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Относно: Как да се изплъзнем от оковите на ДНК
« Отговор #6 -: Февруари 15, 2009, 09:24:38 am »
Цитат
дали не може човек сам да действа върху "невидимата му част".
Убеден съм , че може , обаче знанията за това , как да стане , са скрити или унищожени.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Относно: Как да се изплъзнем от оковите на ДНК
« Отговор #7 -: Февруари 15, 2009, 12:44:42 pm »
Не е нужно да се изменя ДНК, а само да се осъществи контрол върху праничните (енергийни) потоци в и извън организма. Обаче, колко хора са в състояние да следват тези техники достатъчно стриктно, че да имат положителен ефект (разбирайте да не съсипят здравето и психиката си). Хората нямат нито нужната дисциплина, нито способности за концентрация, нито нужните търпение и воля. За моралната основа няма да говоря. По принцип и да разполага човек с необходимата информация, ако няма човек, който да го направлява, нищо не може да се постигне. А това означава, човек предварително да е развил нужните качества, иначе никой няма да поеме отговорност за него (изключвам мошениците).

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Как да се изплъзнем от оковите на ДНК
« Отговор #8 -: Февруари 15, 2009, 19:33:00 pm »
това последното е и моето мнение, писал съм го тука преди време. Но дори казано, малко хора ще го приемат.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Как да се изплъзнем от оковите на ДНК
« Отговор #9 -: Февруари 16, 2009, 00:07:42 am »
Моята позиция е много различна по този въпрос и за себе си го намирам за наиситна безсмислен.

-Вселената добре знае, че духът има власт над материята...проста йерархия.Кво има да й показваме.
-Като играеш компютърна игра, данеби да искаш да се освободиш от главното действащо лице!?
-И като играеш компютърна игра, данеби да искаш да се освободиш от "игровото поле"?

Тоест, като не ти харесва и като се чувстваш като в затвор, ходи си.Защо мислиш, че "така би трябавло да бъде и затова аз също би трябавло да се чувствам така".Аз си развивам героя тук и промените в ДНКто си ги избирам сам,за да мога да си развивам скиловете.Къв ти е проблема с трейнинга на скилове, не зная.

И...най-накрая...аз съм Вселената.И отлично си давам сметка за нещата.Мога да те успокоя, че всичко е наред(в твоя човешки случаи)  ;) Няма бъгове...никой не е гличнал текстурите...просто явно чаптъра те подтиска.
« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 00:09:21 am от Спорт-Здраве3 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Относно: Как да се изплъзнем от оковите на ДНК
« Отговор #10 -: Февруари 17, 2009, 11:15:47 am »
Цитат
-Вселената добре знае, че духът има власт над материята...проста йерархия.Кво има да й показваме.
Цитат
И...най-накрая...аз съм Вселената.И отлично си давам сметка за нещата
Добре, тогава ми отговори на следния въпрос. Защо, след като към човек се прикрепи астрална същност, която няма душа и само наченки на разум, ние носим кармата натрупана под въздействието на тази астрална същност?
И накрая, не смятам, че духът има надмощие над ДНК, поне на този етап.Ако ти имаш надмощие над ДНК, то значи не ти е проблем да ходиш на разходки в астрала. Разкажи нещо оттатък. ;)

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Как да се изплъзнем от оковите на ДНК
« Отговор #11 -: Февруари 17, 2009, 16:40:52 pm »
Така :) :  (:P)

Защото...първо трябва да се разясни въпроса за времето.Ако времето е илюзия(което е "доказано" по неконвенционални методи) и създава само представи, а не факти, и след като всичко, погледанто отвън, се случва едновременно(казано на терминология,произлизаща от илюзията "време"), то тогава...що за глупост е кармата :)

Не казвам, че няма карма...Просто казвам, че кармата, каквато я пише по книгите, е лъжа.Защото ти ще я преживееш, независимо дали си я натрупал или не.Тогава...това "карма" ли трябва да се нарече.

И с горното наум,ето краткия отговор:
-поради същата причина, както на компютърните игри винаги си правиш по няколко разнообразни герои,преди да ти писне :) За да добиеш представа за всичко в играта.


А за втория въпрос:
-Ако моят дух нямаше надмощие над ДНКто ми, то тогава откъде ще му е възможността да избира ДНК преди да се закрепи към него :)
Да не говорим, че самата представа за това е малко грешна, защото отново си говорим за разделяне между двете :) Материя и дух тоест.

И краткият отговор:
-Ако играча зад клавиатурата нямаше надмощие над играта, нямаше да може да си прави гироите преди да започне да играе с тях,нали? :) И...ако нямаше надмощие, нямаше да може да се възползва от бъговете, гличовете, чийтовете и нямаше да може да преценява възможностите си все по-добре с всеки следващ герой...защото с всеки герои се запознаваш с играта все повече и повече и можеш да отсяваш най-благоприятните места и ситуации.
« Последна редакция: Февруари 17, 2009, 16:43:54 pm от Спорт-Здраве3 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен radon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 171
Относно: Как да се изплъзнем от оковите на ДНК
« Отговор #12 -: Февруари 17, 2009, 17:16:18 pm »
Цитат
то тогава...що за глупост е кармата
Да, и на мен ми се струва глупост, просто логиката ми не го разбира. Ето пример. Аз бия някого, което може да значи, че отсрещния в предишния живот е биел мен. Обаче може и да значи, че не е така и че в другия живот, той ще ме бие. Ако сега гледаме как някой млати друг, как ще разберем, дали бития изкупува карма или това е началото на лошата карма на биячът.Объркващо нали?

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Относно: Как да се изплъзнем от оковите на ДНК
« Отговор #13 -: Февруари 18, 2009, 21:12:41 pm »
Цитат
то тогава...що за глупост е кармата
Да, и на мен ми се струва глупост, просто логиката ми не го разбира. Ето пример. Аз бия някого, което може да значи, че отсрещния в предишния живот е биел мен. Обаче може и да значи, че не е така и че в другия живот, той ще ме бие. Ако сега гледаме как някой млати друг, как ще разберем, дали бития изкупува карма или това е началото на лошата карма на биячът.Объркващо нали?

Не е объркващо.Сега - ти биеш някъв.АКО с този някакъв се срещате(забележи сегашното историческо време) в друг живот,то това също се случва сега.В същия този момент.Ако той те бие, то това става точно в момента,в който ти сега го биеш.Защото всичко се случва едновременно.Времето е просто представа, ъгъл, под който гледаш.Илюзия за йерархия...Халюцинация за последователност.
Затова кармата също е халюцинация на болен мозък.

Ето ти друг случай на представа.Представи си, че гледаш един куб странично.Така че да виждаш едновременно две странични страни и ръбът на околното лице е срещу теб.Не виждаш нито една от основите,защото си на нивото на техните равнини.
Можеш да гледаш на куба като на куб и да осъзнаваш, че тези страни всъщност са в перспектива.Но можеш и да възприемеш,че гледаш един правоъгълник,нарисуван на лист хартия в пространството, и някаква черта го дели по средата.Можеш да гледаш на това триизмерно и двуизмерно.Както и да гледаш на куба, той Е.

Така е и с времето.Можеш да гледаш на него като сегашен момент, можеш да гледаш на него и като минал или бъдещ момент, все тая.Както и да гледаш на него, нещата СА...

Както подсъзнанието възприема нещата картинно, а не последователно.Вселената може да се оприличи на нарисувана завършена картина.Всичко е нарисувано, то вече Е.И винаги ще Е.Ти имаш избора в коя посока да местиш погледа си, защото мащабите на картината надхвърлят кръгозора ти.


По този начин кармата Е.Какво значи да я изкупваш...Означава да си напълниш главата с голи, мършави индийци, с парцали около кръста, през които се различават пишките им, и с кръстосани по турски крака как говорят на цигански някакви бабешки простотии.Това значи...
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Kida

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
  • The hardest thing in the world is to be alive...
Относно: Как да се изплъзнем от оковите на ДНК
« Отговор #14 -: Февруари 19, 2009, 08:27:35 am »
Съвсем се сбърках. Демек както са пиша във фоума някой в Индия е пишел на компа си и това е карма? Апф.  :o   А ако преди не си имал прераждния? Тва значи ли, че нямаш карма?
Been smashed to the ground Arose from devotion To take a look and see what is inside Sight of the cr

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27