Автор Тема: Пари и лихва  (Прочетена 57093 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Пари и лихва
« Отговор #30 -: Февруари 12, 2009, 21:50:47 pm »
Мани го сега Стар-трек. Проблема е, че винаги ще има хора като бай Ганьо, които са на принципа да прецакам другия за да не прецакам себе си. Иначе и аз искам да не плащам лихва като тегля кредит, но за това ще трябва да отида до Щатите.  ;D

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Пари и лихва
« Отговор #31 -: Февруари 12, 2009, 21:53:10 pm »
Еонски, ще ти дам и един идеален пример как в природата оцелява онзи, който живее на системата на бартера.

П ч е л и т е  Има ги на Земята от 100 000 000 години, ако не бяха и 112 000 000 години. Те непрекъснато дават от себе си опрашване и взаем вземат нектар, прашец и клей!!! В замяна растенията и целият свят живее и се развива. Това е идеалният бартер в природата. Оцелели са толкова много, ще оцелеят и още. Но при тях няма пари!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Пари и лихва
« Отговор #32 -: Февруари 13, 2009, 01:06:53 am »
Кога ще спрете да давате научнофантастичните филми, като доказателство по някаква теза?
Ама каква е тая нова мода ?!

В някакъв фантастичен филм имало влечугоподобни извънземни - Хоп, това е доказателство, че имало и на живо рептилии.
В друг филм имало летящи чинии - Хоп, ето ти доказателство, и нагледен пример на антигравитационен двигател.
В трети филм се живеело без пари, кой каквото му се прище, това прави.
Който му се иска мързелува, а някои от скука станали капитани на междугалактически крайцери. В краен случай, ако са заети местата за капитани, може и помощник-капитан или началник протонни торпеда (справка - Стар Трек).

Ооо МГ !!!
(ми иде да се провикна, като гледам това)
А винаги за себе си съм мислел, че съм един от най-наивните и детински хора. Явно има и далеч по-изявени случаи.


Сега разбирам, защо всеки епизод от "Междузвездни Войни", започва с думите: "Преди много много години ..."

Сега вече е очевидно!
- Там има пари, има частна собственост; очевидно историята се развива в далечното примитивно минало, когато хората са били още диваци, имали са си космически кораби частна собственост, даже Джаба (злодея му със злодей, искаше някакви огромни лихви), а някои като Императора чрез лентяйство са забогатели и притежават много кораби, и цели звездни системи.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Пари и лихва
« Отговор #33 -: Февруари 13, 2009, 01:22:47 am »
Цитат
Сега вече е очевидно!
- Там има пари, има частна собственост; очевидно историята се развива в далечното примитивно минало, когато хората са били още диваци, имали са си космически кораби частна собственост, даже Джаба (злодея му със злодей, искаше някакви огромни лихви), а някои като Императора чрез лентяйство са забогатели и притежават много кораби, и цели звездни системи.

Виждаш ли как сам стигна до естеството на Орионската империя представена в "Междузвездни войни"  - икономическите модели на Земята са взети от там  ;)

Неактивен NTT

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
Относно: Пари и лихва
« Отговор #34 -: Февруари 13, 2009, 03:14:47 am »
Аз се учудвам, как може някои да си мислят че съществуващата финансова система в момента да е вариант!? Разбира се че лихвата ограбва, не случайно банкерите които прибират пари от лихви или управляват капитали се чудят каде да си вложат парите, защото знаят че да си депозираш парите в банка и да чакаш 10% лихва е пълно безумие. Инфацията изяжда лихвата!!!! От Септември миналата година, до сега има рязко покачване на цената на златото, защо? Еми много просто, защото златото е един от най сигурните начини да се предпазиме спестяванията. Просто се чудя и недоумявам, как някой все още може да защитава финансовата система в момента и ЛИХВАТА, тука имам предвид Еон и Танграта.Темата е засягана и  в частност в много други просто защото в съвременната икономика всичко зависи от лихвата и съответно инфлацията. SMSI-H  много добре е споменал и за дефлацията а и също как основната прична за инфлацията е несъответствието на парите в обръщение на стоките. Бартера в учебниците по икономика и банки основно се споменава като неефективна система заради множеството съществуващи обменни курсове, за всяка стока или услуга трябва да има по един курс. Независимо от това, аз си мисля че най-добрата система би била бартера. Но едва ли това би се променило скоро. Кара се по изтъркания метод, химеринфлация обезценаване на парите, съответно обедняване на населението, и процеса после започва на ново с вкарването на нова валута, както може би ще бъде примера за амерото в Америка. А това да си мислите че като  цитирате няколко определения от някой учебник нищо не значи дори обратното, по скоро е начин да се подържа вече съществуващата система.
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 03:22:04 am от NTT »
"Политическото величие е като пирамидите където, никой освен орлите и влечугите не може да достигне

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Пари и лихва
« Отговор #35 -: Февруари 13, 2009, 07:20:15 am »
не я защитавам системата, тя си се защитава сама ...

Много обичам една сентенция на Хегел:
"Всичко действително е разумно"

В тая връзка, парите и лихвата ги има, и са реални.
Къде е вашия свят с бартера? Направете една такава държава, или някое селище и покажете как трябва да се направи.

И нека не омесваме безразборно хиперинфлацията с лихвата по принцип. Това са съвсем различни неща.

Не цитирам никакви определения и никакви учебници. Просто казвам това, което мисля.
А то е, че реалността е много силно мерило, затова какво е уместно и какво е неуместно.

Обикновено човешкия мозък, дори да принадлежи на някой интелигентен човек е твърде ограничен, и далеч не взима под внимание всички неизвестни, когато разсъждава по някой проблем.
Същото е и тук. Някои си мислят, че са открили топлвата вода току що. Просто обаче не включват още 100 необходими неизвестни в уравнението си, докато реалността го прави.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Пари и лихва
« Отговор #36 -: Февруари 13, 2009, 08:14:22 am »
Еонски, ще ти дам и един идеален пример как в природата оцелява онзи, който живее на системата на бартера.

П ч е л и т е  Има ги на Земята от 100 000 000 години, ако не бяха и 112 000 000 години. Те непрекъснато дават от себе си опрашване и взаем вземат нектар, прашец и клей!!! В замяна растенията и целият свят живее и се развива. Това е идеалният бартер в природата. Оцелели са толкова много, ще оцелеят и още. Но при тях няма пари!
Пчелите дали са пращали сонди до Марс или са кацали на Луната?

А и не защитавам системата. Просто обяснявам как функционира. Не си мисли, че ми е приятно да плащам лихва като взимам пари назаем.

А защо като ви попитах за депозитите, от които получавате лихви не ми отговорихте?

Разбира се, че има много начини да се защитиш от инфлацията: злато, валута, фючърси, спекулации, акции, venture capital инвестиции и т.н.
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 08:30:04 am от Eon »

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Пари и лихва
« Отговор #37 -: Февруари 13, 2009, 08:45:20 am »
Цитат
В тая връзка, парите и лихвата ги има, и са реални.
Къде е вашия свят с бартера? Направете една такава държава, или някое селище и покажете как трябва да се направи.

Тангра,

Парите, като са толкова реално неща, защо искат да ги узаконят във вид на  някакви си електронни сигнали и да ги вкарат в компютрите, а? ЗАЩО ИСКАТ ДА ГИ НАПРАВЯТ ВИРТУАЛНИ? Ако бяха реални НАИСТИНА, дали би било възможно да се вкарат в компютрите. Ами вкарай една стока, която носи в себе си своята истинска стойност /т.е. себестойност/ в един компютър, след като тя е ИСТИНСКА!!! Парите можеш да ги вкараш, защото те имат винаги имагинерно изражение, те са фикция, едно голямо нищо, което се намира във въображението.

А такава държава, която е била основана на бартера, в близката ни история, пак казвам, е бил Египет. Тъй че не си прав! Защо трябва да се прави и показва нещо, за което има идеални примери и го пише в изледванията на историците за Стария Свят?

Еонски, ще ти дам и един идеален пример как в природата оцелява онзи, който живее на системата на бартера.

П ч е л и т е  Има ги на Земята от 100 000 000 години, ако не бяха и 112 000 000 години. Те непрекъснато дават от себе си опрашване и взаем вземат нектар, прашец и клей!!! В замяна растенията и целият свят живее и се развива. Това е идеалният бартер в природата. Оцелели са толкова много, ще оцелеят и още. Но при тях няма пари!
Пчелите дали са пращали сонди до Марс или са кацали на Луната?

А и не защитавам системата. Просто обяснявам как функционира. Не си мисли, че ми е приятно да плащам лихва като взимам пари назаем.

Еонски,
Ти не защитаваш системата и обясняваш как функционира, но явно не разбираш, че основата й е основана само НА БАЗАТА НА ИЛЮЗИЯ!
Пчелите не са пращали сонди на Марс и не са кацали на Луната. За това е нужно те да имат НУЖНИТЕ ПОНЯТИЯ, които им липсват. И в това е съществената разлика между хората и животните! Животните имат представа, а човека освен представа ИМА И ПОНЯТИЕ! И в това е съществената разлика между хората и животните. Но нали, за да се изгради едно общество НЕ Е НУЖНО ДА ИМАМЕ ПОНЯТИЯ В СЕБЕ СИ, за да го направим. Достатъчно е да имаме само представа. Всички животни имат си имат общества И НЯМАТ НАЛИЧИЕТО НА ПОНЯТИЕ В СЪЗНАНИЕТО СИ!!!
И тъй като човекът погрешно си обяснява нещата за Вселената, НЕГОВАТА ИЛЮЗИЯ /ПОНЯТИЕ/ Е ПОГРЕШНА/НО!!! Тук визирам/включвам паричната система и лихвата. А възможности за други илюзии И ПОНЯТИЯ, БОГ ДАЛ МНОГО!!! Просто трябва да си размърдаме въображението!!! Бартерът е една от възможностите, до момента, в който не започнем да творим/създаваме предмети и материя директно чрез съзнанието си /експеримента Монтаук/, КОГАТО ВЕЧЕ НЯМА ДА ИМА НУЖДА ОТ РАЗМЯНА/ПАРИ И НАЙ-ВЕЧЕ ЛИХВА!!!
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 08:49:47 am от SMSI-H »

Androctonus

  • Гост
Относно: Пари и лихва
« Отговор #38 -: Февруари 13, 2009, 10:26:55 am »
Ако моделът с пчелите се приложи върху населението на Земята, много хора ще ревнат, че това е най-грандиозната Конспирация ;)
Едните седят и раждат, другите работят, търтеите... си вършат работата :Р

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Относно: Пари и лихва
« Отговор #39 -: Февруари 13, 2009, 11:20:57 am »
Експоненциален растеж означава растеж от типа Хn-та където при всяка следваща стъпка ´n´ се увеличава.
Т.е. ако имаме 100 лева, догодина ще имаме 1002, т.е. 10000, което е абсурд.
Уна, не знам откъде си прочела за този 'експоненциален' растеж, но положително автора не знае за какво говори.
Освен това ми е наистина чудно, как чрез увеличаването на (хартиените) пари, ще се увеличава и използването на природни ресурси.
Ами аз утре мога да напечатам сто квадрилиона лева, че да подсиля малко родната икономика, и черпенето на ресурси там, но едва ли ще има някакъв ефект.
Колко крадат банките не знам. В Щатите банките в момента фалират. Кой кого е крал, не знам. Явно не е толкова просто, колкото си го мислят някои хора.
Ще се повторя, на ниво 'държава', не е същото, като мазния дебел лихвар Пенчо, дето плюнчи молива и пресмята в мазния тефтер, на кого каква жълтица дал.
Бтв, абсолютно по същия начин еврейските комунистически демагози насъскаха безпаричната и неграмотна работническа класа и докараха революцията (по-скоро преврата) и социализЪма (23-та, 44-та г.).
В момента се прави същото - демагогия.
Чудя се от кого ... !?

Някои хора се опитват само да се покажат (както обикновено) колко знаят, но всъщност се вижда точно обратното.
Експоненциалната функция е от типа:
f(x) = ex, където е е Неперовото число. Самата графика има следния вид:


Най-общ вид на експоненциална крива:


Вижда се, че в началато нараства плавно и бавно, след което изведнъж (след определен момент на насищане) има рязък скок...

ПП Ще трябвада преизчислиш цялостно сметките и да преразгледа оскудните си знания... Човек като не знае, по-добре да си мълчи, отколкото да ръси куп глупости...
Сигурна съм, че сега от 9 кладенеца вода ще докараш, за да доказваш "правотата" си.., Но няма смисъл просто да го правиш....

Androctonus

  • Гост
Относно: Пари и лихва
« Отговор #40 -: Февруари 13, 2009, 14:45:03 pm »
Ако моделът с пчелите се приложи върху населението на Земята, много хора ще ревнат, че това е най-грандиозната Конспирация ;)
Едните седят и раждат, другите работят, търтеите... си вършат работата :Р

Ти пък /на всяко гърне похлупак/, какво знаеш за търтеите в пчелното семейство? Много компетентен се пишеш..., че и от пчели взе да разбираш! Няма що!

Не се хващай за думата.
И разбирам от членестоноги повече, отколкото си мислиш.

А ако вярваш, че човешкото общество може да работи на принципите на пчелното семейство, то насочи се към някое тайно общество или секта.
Перфектна манипулативна машина може да се изгради на този принцип хахах
Зависимост от ресурс, контрол над съзнанието чрез химикали, потисничество над работническата класа... :) Избирай :Р

По-добре с лихвата, а? ;)
« Последна редакция: Февруари 13, 2009, 14:48:18 pm от Androctonus »

Неактивен NTT

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
Относно: Пари и лихва
« Отговор #41 -: Февруари 13, 2009, 15:33:50 pm »
Незнам колко от вас са играли Diablo 2, но начина на търгуване мисля че измилсен много добре. Използва се злато за дребни неща храна услуги и т.н., докато истинските скъпи неща или се разменят или пък се копуват с руни! Руните реално съществуват и имат Стойност. Докато днешните пари нямат никаква стойнот, хартия, имат стойността която ние си мислиме че имат. Тука е уместно да се добави че колкото повече руни има толкова по евтини стават те, съответно и предметите но няма инфлация а се получава дефлация, има голямо предлагане и цената пада.
"Политическото величие е като пирамидите където, никой освен орлите и влечугите не може да достигне

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Пари и лихва
« Отговор #42 -: Февруари 13, 2009, 17:49:13 pm »


В тая връзка, парите и лихвата ги има, и са реални.
Къде е вашия свят с бартера? Направете една такава държава, или някое селище и покажете как трябва да се направи.


Както много пъти е писано не е важна само системата а и самите хора които я обслужват  ;) И най-перфектно замислената система няма да работи ако хората не са подходящи за нея най-вече със своите виждания за света и това което приемат за нормално.

А дали бачка бартера ли и къде го има ? Ами веднага ти превеждам доказателство и то се намира в ПРИЯТЕЛСКИТЕ ОТНОШЕНИЯ!!!  При тях всеки е полезен на другия с това което може и не са необходими "пари" за услугите нито пък "ако приятелството е истинско" се следи дали си дал повече или по- малко! Просто с радост помагаш ако можеш. За сметка на това при капиталистическата система всеки е твой враг! Конкуренцията ти е враг. Дори тези с които работиш рамо до рамо също - примери едва ли е нужно да давам.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Относно: Пари и лихва
« Отговор #43 -: Февруари 13, 2009, 20:34:48 pm »
Експоненциален растеж означава растеж от типа Хn-та където при всяка следваща стъпка ´n´ се увеличава.
Т.е. ако имаме 100 лева, догодина ще имаме 1002, т.е. 10000, което е абсурд.
Уна, не знам откъде си прочела за този 'експоненциален' растеж, но положително автора не знае за какво говори.
Освен това ми е наистина чудно, как чрез увеличаването на (хартиените) пари, ще се увеличава и използването на природни ресурси.
Ами аз утре мога да напечатам сто квадрилиона лева, че да подсиля малко родната икономика, и черпенето на ресурси там, но едва ли ще има някакъв ефект.
Колко крадат банките не знам. В Щатите банките в момента фалират. Кой кого е крал, не знам. Явно не е толкова просто, колкото си го мислят някои хора.
Ще се повторя, на ниво 'държава', не е същото, като мазния дебел лихвар Пенчо, дето плюнчи молива и пресмята в мазния тефтер, на кого каква жълтица дал.
Бтв, абсолютно по същия начин еврейските комунистически демагози насъскаха безпаричната и неграмотна работническа класа и докараха революцията (по-скоро преврата) и социализЪма (23-та, 44-та г.).
В момента се прави същото - демагогия.
Чудя се от кого ... !?

Някои хора се опитват само да се покажат (както обикновено) колко знаят, но всъщност се вижда точно обратното.
Експоненциалната функция е от типа:
f(x) = ex, където е е Неперовото число. Самата графика има следния вид:


Най-общ вид на експоненциална крива:


Вижда се, че в началато нараства плавно и бавно, след което изведнъж (след определен момент на насищане) има рязък скок...

ПП Ще трябвада преизчислиш цялостно сметките и да преразгледа оскудните си знания... Човек като не знае, по-добре да си мълчи, отколкото да ръси куп глупости...
Сигурна съм, че сега от 9 кладенеца вода ще докараш, за да доказваш "правотата" си.., Но няма смисъл просто да го правиш....

наистина няма смисъл да го правя ...
глупостите ги ръсиш ти.
Не знам откъде изрови тази функция, но явно изобщо не разбираш нейното значение и кога се прилага.
Oчевидно много дълбоко си скарана с математиката, статистиката, анализ и всички подобни.

Ако забелязваш тая функция започва бурно да расте веднага след 1-цата.

Т.е. след 1лв ...

Точно ако имаш 10лв, то функцията ще е скокнала 102 = 100лв
а при 100лв (като х), тя ще показва

1002 = 10000


А сега виж и какво казва Уикипедията:
http://en.wikipedia.org/wiki/Exponential_function
Цитат
Exponentiation with a general base b as in bx (called the exponential function with base b) is defined using the exponential function and its inverse the natural logarithm as follows:

Функция от типа бх, също е 'експоненциална'
Сигурно не прочете страницата до толкова надолу, а само първите 2 реда, с картинката.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Пари и лихва
« Отговор #44 -: Юли 03, 2009, 09:37:55 am »
Защо лихвите на банките само растат
http://www.epochtimes-bg.com/2009-02/2009-07-02_01.html

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27