Автор Тема: Пестициди в Кока Кола и Пепси  (Прочетена 28479 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Отг: Пестициди в Кока Кола и Пепси
« Отговор #30 -: Септември 12, 2006, 20:17:45 pm »

   моля по - сериозно , все пак , ако поне малко се опитвахте да се храните здравословно , нямаше сега тука да се чудим каква шега да сложим  :o

 КОЛАТА е ВРЕДНА , повече Билков чай и стабилна храна ...


  ЕЗК   :)
искам да чуя твовто мнение за стабилна храна, че ако знаеш колко различни теории има, и всичките уж те правели здрав щастлив и весел...
колата не влиза във никой режим за хранене, освен в препоръките за нездравословно такова: диетата се състои от кола и чипс и много веселие, честно казано като се замислиш не звучи чак толкова зле, въпроса е човек да се чувства добре... но това е съвсем друга тема
та слушам за 'стабилната храна':)
:)

 това с теб ще го обсъдим някой ден като се видим  :). Значи аз съм почитател на идеята за здрав дух в здраво тяло и спортувам активно , от което следва ,че стабилна храна е тази храна която чрез нужното количество / без преяждане / си докарваш всичко необходимо на организма за жизнени функции и зареждане с енергия , възстановяване и превъзстановяване / от което зависи следващият ти тренировъчен ден / . Иначе спазвам и прости принципи като разделно приемане на животински белтъци , никога варени и сурови зеленчуци на едно ядене , плодове и зеленчуци не , не на десертите след основната храна и т.н , но това няма значение , тази тема е за ГАДНАТА КОЛА и ПЕСТИЦИДИТЕ в НЕЯ :

 може ли една чаша диетична кола с екстра съствка ДДТ , защо не  ;)

  ЕЗК 

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: I'm Lovin It :P
« Отговор #31 -: Юли 04, 2007, 22:50:14 pm »
Из някакъв форум ли, разказ ли - не знам - така ми го дадоха:

Преди повече от 23 години аз се отказах от Кока-Колата. Помогна ми един куриозен случай. Един ден, заминавайки за поредната гастрола аз забравих чашата с любимата ми напитка. Когато се върнах чакаше ме изненада ... колата се е изпарила, а на дъното на чашата имаше черно-тъмнозелена-тъмнокафява палачинка... Беше като гума. Оттогава на всичките ми пациенти разказвам случката, за да се откажат от колата. Отскоро получих писмо от един наш читател, което ви предлагам да прочетете. Благодаря ти, Миро ! Надявам се тази информация да ви бъде много полезна и със сигурност няма да я видите в рекламите за Кока-Кола :)

Любопитна информация за любителите на Кока-Кола

Пиеш ли кока-кола? Няколко интересни факта за колата, които със сигурност не си знаел.
В много американски щати пътната полиция винаги има в патрулката си 2 галона Кола, която й служи за измиване кръвта от платното след катастрофи.
Направи си експеримент – сложи в дълбока чиния пържола и я полей с Кола - и след 2 дни няма да я намериш там.
За да почистиш тоалетната чиния, излей в нея кутия Кола и... не пускай водата до 1 час. Лимонената киселина в Колата ще премахне петната от фаянса.
За да премахнеш ръждивите петна от хромираните джанти, изтъркай ги със смачкан лист алуминиево фолио, накиснато в Кола.
За да премахнеш корозията от бронята на колата, я залей с кутия Кола и тя ще изчезне.
За да развинтиш ръждясал болт, намокри парцал с Кола и го обвий около болта за няколко минути.
За да почистиш мръсни дрехи, полей купчината мръсни дрехи с бутилка Кола, добави прах за пране и изпери в пералнята както обикновено.
С Кола можеш да почистиш прозорците на колата от прах.
За твое сведение - активният ингредиент на Кока-Колата е фосфорната киселина. Нейното рН е равно на 2.8. За 4 дни тя може напълно да разтвори ноктите ти.
За превоза на концентрата камионът, с който се пренася, трябва да бъде оборудван със специални платки, предназначени за предпазване от висококорозивни материали.
Дистрибуторите на Кола вече 20 години я използват за почистване на моторите на камионите си.
Все още ли искаш бутилка Кола?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Пестициди в Кока Кола и Пепси
« Отговор #32 -: Юли 04, 2007, 23:07:47 pm »
Тва за колата го имаше във вестник феномен преди години  ;)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: I'm Lovin It :P
« Отговор #33 -: Юли 05, 2007, 00:30:14 am »

1. Един ден, заминавайки за поредната гастрола аз забравих чашата с любимата ми напитка. Когато се върнах чакаше ме изненада ... колата се е изпарила, а на дъното на чашата имаше черно-тъмнозелена-тъмнокафява палачинка... Беше като гума.

2. Любопитна информация за любителите на Кока-Кола
За твое сведение - активният ингредиент на Кока-Колата е фосфорната киселина. Нейното рН е равно на 2.8. За 4 дни тя може напълно да разтвори ноктите ти.


Първото ще го експериментирам утре, но имам въпрос колата колко време трябва да престои в чашата и също така на открито или на закрито да бъде (ще пробвам и двата варианта за всеки члуай)?

А второто е гадно, само си представете да нямате нокти, да забравите за това и да решите да се почешете някъде, уххх
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Пестициди в Кока Кола и Пепси
« Отговор #34 -: Юли 05, 2007, 12:25:08 pm »
Наскоро чух как двама майстори/ на коли май/ си обменяха опит. И двамата бяха много доволни от Колата като почистващ препарат на ръжда. Хем по- евтин, хем го има на път и под път. Само едно не ми е ясно: как може след толко доказателства вредността й я пият?
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Пестициди в Кока Кола и Пепси
« Отговор #35 -: Юли 05, 2007, 17:18:03 pm »
ми и обикновените стомашни киселини би трябвало да са добри срещу ръжда....а може би и лимонов сок..трябва да пробвам
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re: Пестициди в Кока Кола и Пепси
« Отговор #36 -: Юли 06, 2007, 13:29:51 pm »
ми и обикновените стомашни киселини би трябвало да са добри срещу ръжда....а може би и лимонов сок..трябва да пробвам
Лимоновата киселина помага за чистене на синтетични материи от ръжда. Пробвай с оксалова киселина. Ако не помогне Колата му е майката ;D
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Пестициди в Кока Кола и Пепси
« Отговор #37 -: Юли 09, 2007, 18:38:49 pm »
Жената скоро се запъна за тва с пирона и сложи един ръждив в чаша с кока кола...още си е ръждив. Аз размахвах разпалено ръце като го слагаше и предвкусвах краха и...и кво стана? Пирона си седи с ръждата....
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Пестициди в Кока Кола и Пепси
« Отговор #38 -: Юли 09, 2007, 18:49:40 pm »
Току що спаси тонове кола от безцелно изливане върхух разни брони....интересното обаче  ече съм виждалположителен ефект върху медни предмети дето са покрити с патина-може там да има нещо....
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Пестициди в Кока Кола и Пепси
« Отговор #39 -: Юли 09, 2007, 23:21:55 pm »
Цитат
Току що спаси тонове кола от безцелно изливане върху разни брони

Тук май е мястото да се спомене и другата конспирация за колата че  българската няма нищо общо с американската   :D

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Пестициди в Кока Кола и Пепси
« Отговор #40 -: Юли 09, 2007, 23:42:42 pm »
А аз ползвах преди седмица българска кола за да развия ръждясало от поне 10 години бутало на ръчна помпа за вода.
Нямах необходимите химикали или горелка :)
Получи се за около час престой. На всичко отгоре при развиването не позвах никак ви ключове, само ръцете си (без напъни).
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Re: Пестициди в Кока Кола и Пепси
« Отговор #41 -: Юли 10, 2007, 02:11:57 am »
Цитат
Току що спаси тонове кола от безцелно изливане върху разни брони

Тук май е мястото да се спомене и другата конспирация за колата че  българската няма нищо общо с американската   :D

В какво се състои разликата ?
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен vret7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re: Пестициди в Кока Кола и Пепси
« Отговор #42 -: Юли 10, 2007, 04:20:47 am »
Вкусово е по-различна, бих казал по-лоша, предполагам и по-вредна, днешната кола пък е тотално различна от преди 20 години, статията мисля се отнася за нея.В интерес на истината отказах безалкохолните в щатите, преди да съм наясно какво са всъщност/за вредата им/. Иначе съм автомонтйор и преди години съм я пробвал на ръжда и работеше, за сегашната се съмнявам, но това не значи че не разяжда стомаха ;D

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Пестициди в Кока Кола и Пепси
« Отговор #43 -: Юли 10, 2007, 09:59:13 am »
В американската има захар, в нашта има аспартам, и е по-газирана, поне така твърдят запознати и с двата вида:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен vret7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re: Пестициди в Кока Кола и Пепси
« Отговор #44 -: Юли 10, 2007, 14:35:18 pm »
Съмнявам се да има захар в хамериканската, формулата и е еднаква, но с различни пропорции и вкус, но това не е толкова ....важно.Истината е че дори натуралните сокове не са натурални, и специално в шатите няма никакви натурални неща.Преди време моя позната, работеща за проктъл енд геймбъл мисля, химичка беше, правеше точно различни артифишъл вкусове по поръчка на големи компании, тя ми го съобщи...и много ми бе чудно, но явно е факт.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27