Автор Тема: 2012 г.  (Прочетена 478714 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: 2012 г.
« Отговор #1230 -: Ноември 06, 2012, 15:43:06 pm »
Ти като видиш, че тревата е зелена, стигаш ли чрез умозаключения, че е червена?
Какъв хубав пример даваш. Ако съм далтонист, дали няма да стигна до умозаключението, че е червена? :) И кой ще е правия - аз или ти?
Какво имам предвид - ако човек има друга сетивност, следствие на което друга осъзнатост, дали няма да стигне до други умозаключения? От тук идват част от разминаванията, когато хората общуват.

Не отговори на някои мои въпроси, интересно ми е да чуя още умозаключения.
Ето още една идея: Слънцето в момента "намотава" поредната планета, като изхвърля материя от себе си.
Няма слепващи се прахоляци, които образуват вечно въртящите се планети. :)

Друга идея: Както водата в легена е подходяща (транспортна) среда за разпространение на вълните, така и "празното" пространство в космоса, наречено вакуум е подходяща среда за разпространение на гравитационните вълни. Как може да е "празно", след като то е транспортната среда на гравитационните вълни? След като гравитационните вълни се разпространяват по него, значи има нещо в това "празно" пространство. След като има нещо, то не е празно. Няма да го усетиш с нито едно от петте си сетива, които притежаваш, но в тази празнота има нещо, след като пренася гравитационните вълни - какво е то?
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re: 2012 г.
« Отговор #1231 -: Ноември 06, 2012, 16:28:11 pm »
"Няма да го усетиш с нито едно от петте си сетива, които притежаваш, но в тази празнота има нещо, след като пренася гравитационните вълни - какво е то?"
      отговор -  ТЪМНАТА МАТЕРИЯ :hi:

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: 2012 г.
« Отговор #1232 -: Ноември 06, 2012, 16:57:42 pm »
"Няма да го усетиш с нито едно от петте си сетива, които притежаваш, но в тази празнота има нещо, след като пренася гравитационните вълни - какво е то?"
      отговор -  ТЪМНАТА МАТЕРИЯ :hi:
 
      А  значи  има  и  триене!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1233 -: Ноември 06, 2012, 18:00:26 pm »
Какъв хубав пример даваш. Ако съм далтонист, дали няма да стигна до умозаключението, че е червена? :) И кой ще е правия - аз или ти?
Какво имам предвид - ако човек има друга сетивност, следствие на което друга осъзнатост, дали няма да стигне до други умозаключения? От тук идват част от разминаванията, когато хората общуват.
Ето още една идея: Слънцето в момента "намотава" поредната планета, като изхвърля материя от себе си.
Няма слепващи се прахоляци, които образуват вечно въртящите се планети. :)

Друга идея: Както водата в легена е подходяща (транспортна) среда за разпространение на вълните, така и "празното" пространство в космоса, наречено вакуум е подходяща среда за разпространение на гравитационните вълни. Как може да е "празно", след като то е транспортната среда на гравитационните вълни? След като гравитационните вълни се разпространяват по него, значи има нещо в това "празно" пространство. След като има нещо, то не е празно. Няма да го усетиш с нито едно от петте си сетива, които притежаваш, но в тази празнота има нещо, след като пренася гравитационните вълни - какво е то?


Виж сега, когато аз и ти слушаме Вангелис или Жан Мишел Жар, го възприемаме по различен начин, защото имаме различна сетивност. Когато една планета е кръгла, ти няма как да я възприемеш като ромбоидна, заради друга сетивност. Аз много добре знам какво ми говориш, ама ти май не ме разбираш. Има си някакви космически закони, които важат, както тук, така и някъде другаде. АКО има някакви други закони, измерения, черни Слънца и т.н - ок, не споря. Ти си разсъждавай, просто не ми обеснявай как това е истина, на база някакви твои умозаключение и сензитивности.

Космическото пространство не е празно, не ме ядосвай. Казах в един преден пост, че средната плътност на Свелената е 1 атом/см3. Т.е никъде няма абсолютен вакуум. Ако някъде има, означава че на друго място плътността е 2 атома/см3, нали знаеш какво е средно аритметично?

Хората още само предполагат какво има в центъра на Млечния път, ти си седнал на база някакви твои разсъждения да ми вкарваш черни Слънца...
Сега, всичко разбирам....ама някой неща наистина не мога.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Dom

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re: 2012 г.
« Отговор #1234 -: Ноември 06, 2012, 22:46:38 pm »
Източник http://indigota.com/index.php?topic=6517.msg75990#msg75990

Задава се нещо много голямо!!

Коментар на НАСА: Едно голямо енергийно поле се намира по края на Галактиката, подобно на панделка. "Това е шокираш нов резултат за нас, който не е изцяло разбран", каза Дейвид Маккомас, изтъкнат учен от мисия на НАСА наречена IBEX.

NASA :: Ферми (името на телескопа) открива гигантски  образувания от гама лъчи с формата на
балони в Галактиката.


Енергийни балони открити в центъра на Галактиката.

National Geographic новини : Мистериозни структути с формата на балон в
сърцето на Галактиката.
http://news.nationalgeographic.com/news/2010/11/101110-science-space-mystery-structures-gamma-rays-bubbles/#


Пейн Андов "Звездният пътешественик" вярва, че в края на 2012 и началото на 2013 ще се случи голямо събитие. Той обяснява че преди хиляди  години от центъра на Млечния път се е освободило мощно количество енергия, което се разпространява през Галактиката като огромна блестяща циркулярна вълна от центъра към краищата й.

Излъченият енергиен импулс вече се разпространява през цялата Галактика, включително и върху малката точка, коят наричаме Слънчева система. Скоро той ще достигне до нас с пълна мощност. Той обяснява какъв ще бъде ефектът от тази разпространяваща се енергийна вълна върху нашата Слънчева система, специално върху нашето Слънце и нашата планета и как ще повлияе върху ДНК структурите.

Начинът по който Пейн свързва нещата изяснява с какво ще се сблъска скоро нашата планета и как ние, хората, да действаме.Той е също контактьор и предава важни съобщения, които подкрепя с научни данни.За сведение неговата ДНК е променена когато е бил на 7 години, и така той можел да си служи с телепатия, далечно виждане, астрални пътувания и установяване на контакти.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1q2Du_DkKbo

"Научни доказателства показват че от 2006 год. ние навлязохме в ново енергийно поле, което може да промени нашата ДНК. Колкото повече от тази енергия навлиза в нашата Слънчева система и в земната атмосфера, промените в нашите ДНК ще продължат." - Грег Прескът


Спонтанната еволюция е тук!

от Грег Прескът, Магистър на науките

Спонтанната еволюция се е случвала в историята в определени периоди от време. какво предизвиква тези промени? Как тези промени ни влияят на молекулярно ниво? Какво се случва с нашата ДНК в момента?

Мислете за това, когато четете тази статия. Едгар Кейси твърди "Земята бавно отстъпва или се приближава до Слънцето, от което тя получава тласък за пробуждане на елементите с това което тя получава от Слънцето - елементи, които пораждат живот чрез радиация на подобни елементи."

Научно доказателство

Давид Середа е работил усърдно в тази научна област. Според Середа от 2006 г. насам учените са забелязали разлика в скоростта на разпад на ядрените частици, която била последователно постоянна в предишните години.

Какво значи това? Не е типично да се наблюдава такава драстична промяна в скоростта на разпад на ядрените частици. Учените виждат промяна в 1/10 от 1% в тези частици, нещо нечувано и необяснимо до този момент. Когато една частица се ускорява, значи че излъчва повече енергия.Това важи за нашата енергия и за частиците в нашето тяло. Проучвания върху ДНК показали, че и най-малките промени в енергийното поле могат да причинят дълбоки промени
в нашата ДНК.

Середа продължава с твърдението, че понеже нашите деца са в бърз период на растеж, те ще получат повече от тези промени отколкото възрастните.

Photo Credit :: NASA
http://www.nasa.gov/mission_pages/GLAST/news/new-structure.html


Източник: http://indigota.com/index.php?topic=6517.msg75990#msg75990#ixzz2BTfhZkD6
« Последна редакция: Ноември 08, 2012, 12:35:03 pm от Mirotvorec »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #1235 -: Ноември 08, 2012, 19:13:05 pm »
Смятам,че ще се случи нещо което никой не си е представял.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: 2012 г.
« Отговор #1236 -: Ноември 08, 2012, 19:20:05 pm »
Ще снесе петелът с пломбираният зъб ли? :D

Нищо де..Края на дилемата иде..

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: 2012 г.
« Отговор #1237 -: Ноември 08, 2012, 19:42:54 pm »
Смятам,че ще се случи нещо което никой не си е представял.

Хм? Такова нещо пък изобще не ми беше хрумвало. От над 80 страници изписани по темата, май няма такова предположение. Наистина свежа идея. :)

Но от друга страна, ако знаем че нещо ще се случи в определено време в бъдещето, не се връзва, да не знаеш какво ще се случи?
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #1238 -: Ноември 08, 2012, 19:51:57 pm »
Така ли? Я да видим! Със сигурност знаеш ,че ще умреш, но не знаеш нито кога,нито как нали :)

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: 2012 г.
« Отговор #1239 -: Ноември 08, 2012, 20:12:43 pm »
Есес не смятам, че трябва да знаем кога ще си отидем. Тръпка трябва да има все пак. :D
Но ще видим кое от всички предсказания ще се сбъдне. Но най-вероятно пак нищо няма да стане.

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re: 2012 г.
« Отговор #1240 -: Ноември 08, 2012, 20:18:33 pm »
Есес не смятам, че трябва да знаем кога ще си отидем. Тръпка трябва да има все пак. :D
Но ще видим кое от всички предсказания ще се сбъдне. Но най-вероятно пак нищо няма да стане.
За сметка на това,аз ще си приготвя шампанското и първа ще ви пиша наздраве за новата 2013 г.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re: 2012 г.
« Отговор #1241 -: Ноември 08, 2012, 20:22:43 pm »
Щом е важно за теб,ти го пожелавам от сърце.  :drinks:

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1242 -: Ноември 08, 2012, 21:21:31 pm »

Сега, систематизирам какво каза човека:

1. Нашия календар е съставен от 17 по-малки календара. Настоящият цикъл от 5140 години ( не съм точно сигурен за цифрата ), свършва на 21/12/2012
2. По-големия и по-съществен цикъл е от 26 000 години ( тук предполагам че говори за Голямата земна година, а именно пълното завъртане на оста чрез прецесията на равноденствията ), който още не е свършил.
3. Какво ще се случи на 22/12/2012? Ами, според моите вярвания и традиции, ще се случи нещо със Слънцето. Проблема е, че моите предци, живели преди испанците, са знаели какво се случва в края на всеки среден цикъм ( 5 140г ), но испанците унищожават по-голямата част от това древно познание.
4. Проблема на западната култура е, че когато нещо голямо е към края си, всички смятат, че краят трябва да е нещо негативно.
5. Моите предци, в края на всеки цикъл, на деня на смяната, се молят и медитират в посока на Слънцето
6. Тогава, по време на тази медитация, ние вярваме, че към нас идва информация от Космоса.
7. Единствено и само Слънцето ще помогне на човека да си върне загубеното древно знание.
8. В миналото, много пъти се е слувало следното събитие - в един определн ден Слънцето вече не е изгрявало от изток, а от запад. ( тук водешия на интервюто пита дали става въпрос за смяна на полюсите ). Човека каза - да, и не само, но Слънцето е сменяло пътя си много пъти.

Това е в общи линии. Препоръчвам ви да го гледате.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Пурку

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 318
  • Ти 'ше си лягаш ли?
Re: 2012 г.
« Отговор #1243 -: Ноември 08, 2012, 21:56:18 pm »
Oberon, да не ти е паднала на главата снощи някоя тухла? Да си преживял някаква бърза кома? Страхотен "завой" направи. :)

Искам да задам един въпрос за размисъл - Ако Слънцето започне да изгрява от запад, какво ще се случи с атомните реактори и с нашия "приятел" - мирния атом? Да не вземе да се разбунтува? Имаме над 2000 централи на планетата и всичките с по няколко реактора?

п.п. - някой може ли да намери актуална информация дали все още са спрени всичките атомни централи на Япония?
« Последна редакция: Ноември 08, 2012, 22:00:47 pm от Пурку »
Какво представлява човешката еволюция? - Пътят от примитивното през сложното към простото.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: 2012 г.
« Отговор #1244 -: Ноември 08, 2012, 22:16:19 pm »
Искам да задам един въпрос за размисъл - Ако Слънцето започне да изгрява от запад, какво ще се случи с атомните реактори и с нашия "приятел" - мирния атом? Да не вземе да се разбунтува? Имаме над 2000 централи на планетата и всичките с по няколко реактора?

Това пак е плод на някакво наместване, или ти сериозно го мислиш?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
5078 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2006, 15:08:56 pm
от H.
6 Отговора
5880 Прегледи
Последна публикация Декември 30, 2010, 20:02:41 pm
от Raw Deal
2012

Започната от Jean-Luc Picard FUN

6 Отговора
5774 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2006, 15:41:22 pm
от Alien
2 Отговора
4342 Прегледи
Последна публикация Март 11, 2008, 21:30:34 pm
от Peacekeeper
19 Отговора
11598 Прегледи
Последна публикация Април 11, 2012, 01:22:14 am
от Tangrata_

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27