Автор Тема: Философски филми  (Прочетена 235896 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dhdido

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re: Философски филми
« Отговор #495 -: Септември 14, 2020, 19:48:59 pm »

Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Философски филми
« Отговор #496 -: Септември 14, 2020, 20:25:23 pm »
Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Философски филми
« Отговор #497 -: Септември 17, 2020, 09:10:07 am »
Отгедани от вълци 2020г.
https://filmi7.com/filmi/fantastika/54809-raised-by-wolves-season-1-otgledani-ot-vlci-sezon-1-2020.html

Татко и Майка отглеждат човешки деца на мистериозна новооткрита планета. Докато колонията е на път да бъде разкъсана от религиозни различия, андроидите ще разберат, че да контролираш вярванията на хората е трудна и опасна задача.
Какво да очакваме от първите епизоди:
След като Земята става необитаема, андроидите Майка (Аманда Колин) и Татко (Абубакар Салим) изграждат ново селище и семейство с човешки ембриони на планетата Kepler-22b. Дванадесет години по-късно е останало само едно дете – Кампион (Уинта МакГрат), а пристигането на междузвезден кораб с оцелели хора, бива прието като заплаха от Майка.
След конфронтация със землянина Маркъс (Травис Фимел), Майка (Аманда Колин) открива и отвежда пет от децата от кораба в своето селище. Докато Майка, Татко (Абубакар Салим) и Кампион (Уинта МакГрат) се приспособяват да живеят с родените на Земята деца, Маркъс се бори да оцелее сам на Kepler-22b.
След като децата от Земята се разболяват, Кампион решава, че Майка ги трови и започва да планира бягство. Докато Майка и Татко се опитват да докажат противното, хората от кораба планират как да  спасят децата си.





Струва ми се и тук/Земята е имало подобна "случка".
 :hi:


Неактивен meander

  • Не е лесно да си мъж. Много се отказаха...
  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 407
  • Мухата влиза само в отворена уста.
Re: Философски филми
« Отговор #498 -: Септември 17, 2020, 13:06:31 pm »
 :D
Хммм
Би Трябвало да знаеш, че всички истории за филми са взети от историята на земята,или мераците им.
Филмите им са като сънищата,не им се връзвайте,макар и паци да ви ги превежда.Същия кур е.
Реалния "филм" е около вас,глеайте какво праят хайваните около вас.Те живеят по реда и правилата тука,а вие ще го папате яко яко продължавате така.Тука вече е ред, правила и САМО ИСТИНАТА/ми нещо като корона вирус/ в главата.Материалното е концентрат на енергии включая и вашата,ма много е скъпо.Минахме към всеки си плаща масрафа,или както му викат господ си прибира версиите.Сега е.Ориентирайте се по навреме.
Първо е женското,а после ......дюс.
 :drinks:

Мечтите ни помагат да не загубим посоката,а желанията ни помагат да загубим пътя.

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Философски филми
« Отговор #499 -: Септември 17, 2020, 20:30:38 pm »
Мхмм...
Цитат
   Филмите им са като сънищата,не им се връзвайте     
Ми надявам се повечето да са наясно с горното.

Цитат
  Реалния "филм" е около вас 
Интересно защо обаче тоя "филм" с протестите не е файдалия за самите протестиращи?
Вече два месеца една сюрия несъгласни с нещо и нъц. При мен и веднъж е достатъчно за да има файда.
Що тъй?
п.п. Отдавна ми се струва, че баце е наясно с бая неща, но се прави на луд за пенсия. Поне такова чувство имам, но то ще се чуе.
 :drinks:

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Философски филми
« Отговор #500 -: Септември 18, 2020, 09:33:48 am »
Чедо, ако имаш свободно време хвърли едно око на тоя сериал. Особено втория сезон. Май бая неща са верни.
За Земята, сестра ѝ, масониte. За тия двамата, дето са един за друг родени, и още бая неща. Бая са се изтървали комшиите. Имай предвид, че филма е под шапката на Netflix.  :writer:

Atiye/The Gift

https://kinogo.by/22996-dar-1-2-sezon.html



 :hi:
 :drinks:


Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Философски филми
« Отговор #501 -: Септември 18, 2020, 10:15:57 am »
Във втори сезон седма серия показват един от началниците с коронавирус.

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Философски филми
« Отговор #502 -: Септември 27, 2020, 07:30:17 am »
За неразбиращите руски съм направил субтитри. В плеера има бутонче за буквичките.



:D
Хммм
Би Трябвало да знаеш, че всички истории за филми са взети от историята на земята,или мераците им.
Филмите им са като сънищата,не им се връзвайте,макар и паци да ви ги превежда.Същия кур е.
Реалния "филм" е около вас,глеайте какво праят хайваните около вас.Те живеят по реда и правилата тука,а вие ще го папате яко яко продължавате така.Тука вече е ред, правила и САМО ИСТИНАТА/ми нещо като корона вирус/ в главата.Материалното е концентрат на енергии включая и вашата,ма много е скъпо.Минахме към всеки си плаща масрафа,или както му викат господ си прибира версиите.Сега е.Ориентирайте се по навреме.
Първо е женското,а после ......дюс.
 :drinks:



Ми така де, на единствения ред тук и там, и онам... му се вика "хранителна верига", какво се правиш?! Да видим как ще си платиш излапаното чрез изМАМА (буквално)!
Ако ли пък си мислиш, че мъжкото и женското имат някаква друга функция, 
оглеждай се по-често!

Космосът е тъмен, примигват
само угасващите мисли.


Хабер нямаш какво е сънуването. И с женското връзката ти е измислена, иначе щеше да знаеш, но да си траеш.
 
Пацо повтаря, горкия, като папагал, нали му е важно да изглежда сериозен!

Абе, само на мен ли ми се струва, или нещо се е намърдало в българския ЕЗИК?

ИЗМАМА - ИЗ "МАМА"
УТРОБА - УТ(РО) (РО)БА
ПОКОЛЕНИЕ - ПО - КОЛЕНИЕ
ИЗРОД - ИЗ РОД (някой виден род ще да е)


Ако тъмнината е строителен материал, а тя Е, то тогава светлината ще да е отпадъчен такъв, или бъркам?! :blum1 От филмите ще да е...

Няма какво да се ОРИЕНТираме. Изток е на ИзТОК. Изхода от фермата е входа на кланицата.
Оригваш се и ти олеква.
 


- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Философски филми
« Отговор #503 -: Септември 27, 2020, 19:53:06 pm »
Fiery,
напълно те разбирам защо се държиш по този начин и защо мразиш Мъжете, но според мен по - важна е вътрешната красота. Външната, от 3,5 милиарда мъже на Земята все някой ще те оцени. За всеки влак си има пътници. Обаче не те съветвам да ми вярваш. Папагалска ми работа.
 :hi:

Неактивен HomerCat

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 378
  • Vертикална Zеница и злобна душица...
Re: Философски филми
« Отговор #504 -: Октомври 13, 2020, 14:29:23 pm »
Относно филма „Замисъл“.

Аз бих го определил повече като езотеричен,отколкото като философски,но в моята глава езотериката, философията и психологията са свързани по начин,който бих представил образно чрез символа „трикетра“(или трикветра).Беше ми интересен,въпреки че няма зрелищни динамични сцени,а и когато го гледах бях с бавен интернет.После гледах различни канали,където авторите им коментираха и анализираха филма,разбира се,всеки през своите „очила“.Всеки представя своето виждане какво е искал да каже автора (сценариста и режисьор Дмитрий Зодчий),но мен повече ме интересува какво ще каже самият автор.Той  немногословно препоръчва коментарите на един конкретен потребител.

https://www.youtube.com/watch?v=Fu6kqH4mvMk

„Приятели!В коментарите на видеата на канала ( сцените на „Замисъл“ поотделно) се появиха съобщения от потребителя Name Surname,в които той анализира същината на втория слой на филма.Препоръчвам ги.По същество,ако се съберат тези коментари,ще се получи отделно художествено произведение,което е интересно да се прочете.Малка част от тях „минават покрай“ (не са уцелили),има и много,което не е забелязано.Но в основни линии - по-добре не може и да се опише.Name Surname,благодаря за внимателността,
виждането и разбирането.Дмитрий."

Коментар от Алексей Никитенко:
„Коментарите от Name Surname,които успях да намеря до 18 май 2020 (по-новите ги няма във файла).“

(Има линк към Яндекс,но за по-удобно за евентуалния тукашен читател,предлагам ги като прикачен файл.)

https://www.youtube.com/playlist?list=PLnBlq48WoNBGW-bGhw695LeGOoR9rJOvE

От тази страница  при мен изглежда така - отдясно вертикално са подредени сцените от филма:1,2,3...Опцията „Пускане на всички“ ги стартира една след друга.Така може да се видят коментираните от  Name Surname сцени.Само че във файла коментарите са подредени в следния ред - най-първите са най-отдолу.
Аз  засега само частично четох от тях,скролвайки,но ми се струва,че има какво да се коментира.Анализ не мога да правя,мога да представя мои мисли и асоциации ,сега само за първата сцена -играта на шах.Когато момчето взе пешката и я пренесе през всички фигури, нарушавайки правилата.Сетих се за статията за Лабиринта от блога на Дидо.Там има две картинки,едната е спазване правилата на Лабиринта,следвайки кривулиците му и евентуално излизайки.Другата - „сечеш“ както се казва „през просото“ и пак излизаш...но може би на друго „място“,образно казано.

Опит за конкретен пример:
Мирните протести  са  следване правилата на Лабиринта(Системата),а евентуалното излизане е нищо повече от влизане в Labyrinth Next.С други думи - още от същото.А революцията,не е ли тя червената стрелка,която нарушава правилата?
Съвсем НЕ.

Революцията,както показва думата,пак е превъртане на „още от същото“,но по-динамично.Докато революционерите си мислят,че разбиват стените,в своя устрем те не забелязват,че нищо не разбиват,а Лабиринтът подло им прави път,преконфигурирайки се,водейки ги към изхода-вход към  лабиринт следваща версия.“Следвай червената стрелка,разбий Лабиринта.“ - това е измамния призив на революцията.Отровата е в думата „следвай“.Не следвайте чужди стрелки,начертайте си своята.Това е индивидуално преживяване.
Различните форми на несвобода,било то конформизъм или революция - те са преживявания колективни.Тук звуча малко като паралелна инкарнация,извинете,временен лек рецидив.
.........................................
Превод на последния коментар на потребителя,който в пдф-а е първи (да напомня,че в пдф-а са подредени в обратен на публикуването им ред).

Name Surname    преди 13 часа
Общи изводи от целия филм.
* Светът е управляван чрез символи и смисли,във филма е представена структурата на управление.
* Светът е разделен между 6 основни сили,които в различни комбинации си противостоят една на друга.Те не са врагове,а противници
* Резултат от техните противостояния са войните и революциите,в които загиват хора,на умовете и сърцата на които играят играчите
* Да се загуби или спечели напълно е невъзможно - силите временно губят и са наказвани с временен упадък,временно печелят и са награждавани с временно благоденствие.Играта върви вечно,повтаряйки всичко отново и отново.
* Невидимите режисьори са  заинтересовани от непрекъснатото страдание като минимум  поне на част от човечеството.
Защо - невъзможно е да се каже точно.Има две теории.
Първата - те просто се хранят със страдание,болка,смърт.Втората - страданието,болката и смъртта  изчистват оскотяването (смывают оскотинивание) от тази част от хората,които преминават през страдания в настоящето време.
* Тъй като хората са подложени на действието на символите,поставени от „диригентите“,те (хората) нямат власт над своята съдба - да се противопоставят на това влияние те не могат и просто „играят по свирката“ на диригентите.
* Същевременно,начинът,по който е устроен светът напълно зависи от хората,подложени на манипулация.Понеже масово се възбуждат негативни емоции - гняв,злоба,завист,похот - не е чудно,че светът като цяло не изглежда като най-приятното място за живеене.
* Всички идеологии,предлагани на хората са умишлено фалшиви и водят само към поредните страдания,отклонявайки ги от „правилния“ път.
* Какъв е правилният път?От гледна точка на човека с когото (върху когото) играят,това са няколко цели наведнъж.
* Първата - да се излезе от играта,да се откачи от „конците“,с които го управляват,за което е нужно да се разбират смислите,да се четат знаците,да се придобие цялостност на душата,да се прекрати деленето на света на черно и бяло,на добро и зло,с което  и се постига освобождение от „ловушките“(капани).На началните етапи,според силите да се ограничи контакта с всички пропагандистки материали:кино,сериали,блогове,СМИ.
* Второ - отказвайки се от идеологическото управление,да се помни мирогледната ос и съзнателно да се избира движение нагоре - съзнателно да се култивира в себе си благодарност и любов към окръжаващия свят.При това да не се забравя за материалния свят,
просто не трябва да се издига в култ;да се помни,че като цяло материалните потребности на човека не са големи,ако е разбрал
какво е завистта и за какво е нужна тя.Като цяло - усилено и упорито да се работи за култивиране на собствената душа,отхвърляйки според възможностите си опитите на социума да ви въвлече в печал,ярост,страх и т.н.
* Трето - според силите си човек да  просвещава околните,но помнейки,че директното представяне на каквито и да са програми за преход на следващо ниво просто не работи,макар че в мрежата има достатъчно материали ,подтикващи човека към размисъл,направени под формата на загадки без определен отговор - до отговора ще се наложи всеки да стигне лично.
Филмът „Замисъл“ е пример за такъв материал.
* Четвърто - да се помни,че живеем в реално неутрална вселена,но всеки има своя вселена и възприятието на собствената вселена в голяма степен може да се управлява. Колкото и да е странно,достатъчно е просто да избереш да живееш в свят,който се отнася добре към теб - и тогава бедите ще оставят малка следа,а ще има много,което да те радва.
* Пето - мистичното,това за което говорят Яхин и Боаз в последната сцена - работим с това,което ни пращате.
Кой знае,може би егрегорите наистина съществуват и целта на Замисъла е да изведе  критична маса хора  от въздействието на играта,да събуди в тях желание да вървят нагоре по мирогледната ос,да сформират мощен по-висок егрегор  и да създадат свят на по-високо ниво,в който Силите повече няма да са нужни и,а хората всъщност ще станат творци,цялостни,приемащи сложността на душата и човека,осъзнаващи ниските си емоции и съзидателно насочвайки ги,етичното поведение ще стане обща норма сама по себе си,
а не следствие на страх от наказание в този свят или в отвъдния.
*****



"Една голяма шахматна игра се играе върху целия свят...",("Алиса в Огледалния свят")

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Философски филми
« Отговор #505 -: Октомври 14, 2020, 11:39:46 am »
Машинен превод на коментарите за филма, а за мързеливите същите в mp3 формат:
https://dox.abv.bg/download?id=3f4fc49094# - Линк за сваляне


ПДФ - а е видим за регистрирани потребители.






« Последна редакция: Октомври 14, 2020, 11:49:12 am от paci1 »

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Философски филми
« Отговор #506 -: Ноември 01, 2020, 05:43:02 am »


SYNCHRONIC - лентата, с която откриха сезона на Скорпиона




Пацо, пак си правил свободни съчинения по неясна картинка :D





 
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Философски филми
« Отговор #507 -: Януари 09, 2021, 04:06:22 am »
Относно филма „Замисъл“.


...Като цяло - усилено и упорито да се работи за култивиране на собствената душа...


...хората всъщност ще станат творци,цялостни,приемащи сложността на душата и човека,осъзнаващи ниските си емоции и съзидателно насочвайки ги,етичното поведение ще стане обща норма сама по себе си,
а не следствие на страх от наказание в този свят или в отвъдния.
*****


Ей така, като ЦЯЛО, единственият модел, с който РЕАЛНО разполагате е "хранителната верига"! Някои за чалъм го наричат "Играта", ама все тая!
Tа, в съзвучие с ХРАНИТЕЛНАТА ВЕРИГА  "ДУША" преминава през няколко агрЕгатни състояния - ще (ви) ДУША,  ДУША (ви),  добре, че ви УДУШИХ.

С две думи: сложността на душата минава през стомаха. Няма как да се оспори пълното му господство.

Само се чудя кой е този хитрец, който е поМислил такъв свят?!








- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Re: Философски филми
« Отговор #508 -: Януари 29, 2023, 19:53:55 pm »
ARCHIVE 81


1899

И двата са спрени от NETFLIX след първи сезон,  така че "оправяйте се" както винаги... :)
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен paci1

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 304
Re: Философски филми
« Отговор #509 -: Януари 30, 2023, 12:41:38 pm »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27