Автор Тема: Историческа конференция!  (Прочетена 13952 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Историческа конференция!
« -: Януари 27, 2009, 20:23:15 pm »
                          Историческа конференция

           "ДЪРЖАВНОСТ И ДУХОВНОСТ НА ДРЕВНИТЕ БЪЛГАРИ"

                        Тема на докладите:

  Глаголицата-Майка на всички Азбуки
     Древният Български календар - Таньо Танев и Ангел Манев (Стара Загора)

   
     Черно Море, Потопа и древните митове - проф.Петко Димитров (Институт по
     океанология - БАН, гр. Варна)

     Духовното учение на Древните Българи - Спас Мавров (Казанлък)

     Извори за Историята на Българската Държава - Светлозар Попов (Варна)

     Технологични умения на средновековните майстори при изработка на оръжия и 

     инструменти по Българските земи - Йордан Бояджиев (ТУ Варна)


  На 31.01.2009год (събота) от 9.30 часа в зала 37 на Община Варна


                          ВХОД СВОБОДЕН



 
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Историческа конференция!
« Отговор #1 -: Януари 27, 2009, 21:04:59 pm »
Дали има някакъв начин тази конференция да бъде записана, че да можем и ние да я гледаме? Завиждам на варналиите  :P
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен freedom

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Относно: Историческа конференция!
« Отговор #2 -: Януари 27, 2009, 22:52:50 pm »
Благодаря за инфото ще е интересно да се види ще разказвам след това

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Историческа конференция!
« Отговор #3 -: Януари 27, 2009, 23:09:54 pm »
Тая конференция ще е интересна. Особено Йордан Бояджиев - има доста направени изследвания.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Относно: Историческа конференция!
« Отговор #4 -: Януари 28, 2009, 09:06:59 am »
Гилад, на теб не ти препоръчвам да ходиш, защото може да получиш, я сърдечен удар, я някое друго заболяване...
Защо ли?!
Ами защото Димитров и Мавров/може и някой друг от участниците/, сигурно ще вземат да доказват, че Българи е имало преди Потопа и някои други "фантасмагории" и "измишльотини"!
Тезите на тези "хаховци" на теб няма да ти се понравят и ще вземе да стане някоя беля... :D
Но като се замисля сега... е добре да вземеш да отидеш и да ги "осветлиш" "заблудените", че:
Мнението ми е, че НЯМА българи преди новата ера,...
Ама е добре да се подсигуриш с добри адвокати тези дни, защото ако го направиш това "осветляване", ще има заведени дела към теб от аудиторията, за опит за убийство чрез предизвикване на смях... ;D
« Последна редакция: Януари 28, 2009, 09:15:02 am от Здравец »
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

Неактивен Una

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 229
Относно: Историческа конференция!
« Отговор #5 -: Януари 28, 2009, 10:01:54 am »
...Ама е добре да се подсигуриш с добри адвокати тези дни...
Според мен няма да му е излишен и някой бодигард, щото са тея безмерни глупости дето се леят от устата му, със сигурност ще си изпроси я някой бушон на окото, я нещо друго...
 ;D ;D ;D

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Историческа конференция!
« Отговор #6 -: Януари 28, 2009, 13:30:38 pm »
Споко,мойто сърце е здраво,а и обичам приказки и хубави фантастични истории.
Съмнява ме обаче някой от публиката да си умре от смях,освен ако не е от шести корпус на МЕИ-то.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Относно: Историческа конференция!
« Отговор #7 -: Януари 28, 2009, 15:22:16 pm »
Una, аз за тази теория за Потопа и Българите не си правя майтап. :)
Проф. Димитров я подкрепи на представянето на книгата на Боно Шкодров "Писмените знаци на Българите".
Ето едно заключение на Шкодров, което Димитров подкрепя:
"ПИСМЕНИТЕ ЗНАЦИ И КАЛЕНДАРЪТ НА ДРЕВНИТЕ БЪЛГАРИ СА ВАЖНИ ДОКАЗАТЕЛСТВА ЗА ПРИСЪСТВИЕТО НА ДРЕВНИТЕ БЪЛГАРИ В РЕГИОНА НА ЧЕРНО МОРЕ ПРЕДИ И СЛЕД  ГОРЕСПОМЕНАТАТА ГЕОЛОГИЧЕСКА КАТАСТРОФА. СЛЕД ТАЗИ ГЕОЛОГИЧЕСКА И ЕКОЛОГИЧЕСКА  КАТАСТРОФА И НАСТЪПИЛАТА ЕПИДЕМИЧНА  ЗАРАЗА, ДРЕВНИТЕ БЪЛГАРИ СА УЧАСТВАЛИ В ОРГАНИЗИРАНОТО РАЗСЕЛЕНИЕ В ДРУГИ РЕГИОНИ С ЦЕЛ ЗАПАЗВАНЕТО НА СЛЕДВАЩИТЕ РОДОВИ ПОКОЛЕНИЯ."
http://www.bono-shkodrov.narod.ru/ziv02/index.htm
Като говори за катастрофа, има в предвид Потопа.

Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Относно: Историческа конференция!
« Отговор #8 -: Януари 28, 2009, 15:37:29 pm »
Гилад, на теб не ти препоръчвам да ходиш, защото може да получиш, я сърдечен удар, я някое друго заболяване...
Защо ли?!
Ами защото Димитров и Мавров/може и някой друг от участниците/, сигурно ще вземат да доказват, че Българи е имало преди Потопа и някои други "фантасмагории" и "измишльотини"!
Тезите на тези "хаховци" на теб няма да ти се понравят и ще вземе да стане някоя беля... :D
Но като се замисля сега... е добре да вземеш да отидеш и да ги "осветлиш" "заблудените", че:
Мнението ми е, че НЯМА българи преди новата ера,...



Е, ако не е имало българи преди Потопа, то ние откъде аджеба сме се пръкнали, бе хора?!?  laugh Междувпрочем, някои сили правят всичко възможно фактите и сведенията за Потопа в Черно море (Ноевия потоп описан в "Библията" и шумерските текстове) да не излизат на бял свят (защото объркват яко нечии схеми и фалшификации на историята  :-\!)! Така провалиха и третата част от експедицията на проф. Петко Димитров и проф. Робърт Балард! За маши за това тъмно дело бяха използвани колаборационистите Божидар Димитров (от НИМ) и проф. Йорданка Юрукова (бивша директорка ан Археологическия музей в София); двамата бяха в комисията за даване на лицензи за теренни археологически проучвания. Те набедиха експедицията, че уж под маскировка за исторически проучвания "търсели нефт" в Черно море, а не искали да си платят държавната такса!?  laugh
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Историческа конференция!
« Отговор #9 -: Януари 31, 2009, 23:50:15 pm »
Конференцията мина....честно казано би трябвало да съм крайно разочарован но така се забавлявах,че няма как да съм.

Конференцията беше всичко друго но не и историческа, и крайно далеч от каквато и да е научна стойност. Но пък имаше едно две култови изказвания като
"100 + 30 +60 градуса е равно на 180, което е..."
и
"То пи тогав ане е било каквото е сега"
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Относно: Историческа конференция!
« Отговор #10 -: Февруари 01, 2009, 14:22:57 pm »
Конференцията беше всичко друго но не и историческа, и крайно далеч от каквато и да е научна стойност.

"Третокласният ум е щастлив само тогава, когато мисли с мнозинството."

=============================
Много интересна конференция бе, почти цял ден!

Доволен съм. Дано да има повече такива в бъдеще.
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Относно: Историческа конференция!
« Отговор #11 -: Февруари 01, 2009, 23:04:02 pm »
Този ти цитат,Здравец, наред със самата конференция ме накараха да стигна до много интересни изводи.
Мнозинството, със своя стремеж към мистификация и неспособност за поемане на отговорност, е способно да  приеме какви ли не абсурдни тези,предсртавени по абсурден начин, и да отхвърля неща основани на ясни и непротиворечиви закони, смятайки себе си за "различно мислещо" и едва ли не "просветено". Лично според мен това е нещо,което трявба да бъде обмислено от тези,които смятат себе си за "измъкнали се от хватката на конвенционалната наука" и "събудени", защото реално се явяват в много случаи просто поредните заблудени и манипулирани от просто непознаване на дадена материя.

едит: Да,ако има повече такива конференции Варна определено ще е града,който отделя най-много внимание на научната фантастика, наред с "Аквалония" ще си имаме и "исторически конференции"
« Последна редакция: Февруари 01, 2009, 23:27:09 pm от Gil-Galadh »
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Здравец

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 156
Относно: Историческа конференция!
« Отговор #12 -: Февруари 02, 2009, 08:31:01 am »
Или не си разбрал какво искам да ти кажа с този цитат, или изказа ти е толкова сложен и неразбираем, че аз не мога да те разбера.
Според мен е по-скоро първото.
Благодарение на евреите Българското царство се разпада на части, благодарение на тях и турците из

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Относно: Историческа конференция!
« Отговор #13 -: Февруари 02, 2009, 22:13:35 pm »
Чудно как ми е убягнала тази тема. И без това от кога си търсех повод да скоча до Варна.
Нищо, ще внимавам повече за в бъдеще.
Жалко че няма записи.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

buden

  • Гост
Относно: Историческа конференция!
« Отговор #14 -: Февруари 06, 2009, 18:46:10 pm »
На този линк: http://video.google.com/videosearch?q=%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0&emb=0&aq=f#
ми попадна част от тази конференция. Има пълен запис на първата тема - за глаголицата.
Включително част от онзи спор, който чух че се заформил накрая и бил най-интересното от всичко. Но за жалост разбирачи сред публиката вдигнали олелия и спорът от достъпен за всеки слушател разговор се превърнал разгорещена караница между 4-5 души.
« Последна редакция: Февруари 06, 2009, 18:51:24 pm от buden »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27