Автор Тема: Пречистване на водата от примеси  (Прочетена 32247 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Пречистване на водата от примеси
« Отговор #15 -: Януари 23, 2009, 09:35:30 am »
Плюс това, чрез магнитите, на водата по някакъв начин й се въздейства и тя вече СТАВА ОПТИМИЗИРАНА, което променя структурата на организацията на водните клъстери и структурата на силовото поле на въздействаната вода, която ОПТИМИЗАЦИЯ я прави МНОГО ПО-ПОЛЕЗНА ПРИ УПОТРЕБА, защото КОРЕННО се променя информационно-енергийното въздействие на водата върху въздействаните от нея обекти ...
Сега, това е много интересно, обаче може ли да уточниш за какво точно е по- полезна тази намагнетизирана вода?
В темата да водата (http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,5132.150.html) постнах вчера една статия, в която за намагнетизираната вода се казва следното:
Цитат
Съществува и обяснение за влиянието на магнитното поле върху водата – то просто разрушава кристалчетата. Ако водата се разбърква с магнитна бъркалка, физическите й свойства рязко се променят. Етиловият спирт въздейства върху водата по аналогичен начин – той разрушава нейната информационна структура, така че вода със спирт вече не е вода. Това е глупава, пияна, неструктурирана вода, която е вредна за организма, между другото...
Разбира се, това може и да не е така, моля сподели ти какво знаеш по въпроса и как определяш доколко е полезна такава вода (като изключим това, че предотвратява отлагането на варовик по стените на тръбите).
...water can flow, and water can crash...

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Пречистване на водата от примеси
« Отговор #16 -: Януари 23, 2009, 13:18:28 pm »
Tina,

Добре, но все пак това са цени не за България и не за нашите заплати.

Виж - аз говоря за индустриална инсталация тука - бизнес, където се използва много вода и всяко запушване на тръби, централно отопление или бойлер / цилиндри ще коства хиляди.

В домашни условия аз имах, но не и сега омекотител на водата, който се инсталира на входната тръба и представлява цилиндър който се пълни периодично със сол и цялото захранване минава през него. Да кажем 20 кг сол отиват на месец за 4 човека + централно отопление. Не знам какво е въздействието на солта, но съдовете веднага спряха да събират варовик.
« Последна редакция: Януари 24, 2009, 22:52:37 pm от H. »

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Пречистване на водата от примеси
« Отговор #17 -: Януари 23, 2009, 21:05:37 pm »
merulious,
Наистина съжалявам, че вчера не моах да прочета статията, която цитираш!

Но има един сайт: http://living-energy.hit.bg/, в който са предадени някои от научните резултати и мислите на великия немски учен Шаубергер. В тях се говори за вихрите, наблюдавани от него в природата. Според направените от него набюдения, водата не трябва да се прекарва в кръгли и цилиндрични тръби с мого остри чупки, защото енергетиката й се губи, губи се енергийно-информационната структура на водата, която е заложена от слънчевото греене най-вече. При огряване от слънцето водата придобива определена информационна структура, която се изразява в подреждане на молекулите й в определени геометрични фигури. Винаги важи правилото, че колкото повече тези фигури са хармонични и красиви, толкова водата е енергетизирана и информатизирана към положителното, към живото, към растежа, напредъка и развитието въобще. А колкото тези фигури са грозни, безформени, отблъскващи погледа меко казано неугледни, толкова по отрицателна информация е заложена във вода, която има за цел да носи разложение, да сее смърт, да носи разруха и назадничавост. Та според Шаубергер, водата трябва да се прекарва в тръбопроводи, които имат спирални издатини във вътрешността си, за да може водата да се завихря. Също той препоръчва използването на дърво, камък и напълно природни материали за прекарване на вода, за да не се губи положителната структура на водата, която е заложена от слънцето. А завихрянето на водата във вътрешността на тръбопровода е с цел получаване на вихър вътре в тръбата, в средата на който се образува област на кавитация, който процес пък е способен да разруши варовиковите частици на още по малки, отколкото са и им отнеме силовите полета, с които те прилепват една към друга, за да не се отлагат в последствие, когато водата се налее в съдове и бойлери.

Та за целта привеждам тук една позната снимкаq която е ник на един от съфорумцитеq като пример, какво може да представлява една хармонична и положителна структура на водата: .

Та какво е все пак магнетизирането на водата с постоянни магнити?

Ами за да се отговори на този въпрос, трябва да се отговори на първо на основния, а именно: Каква е природата на постоянния магнит? Ми много просто! Постояният магнит е ЕТЕРЕН ВИХЪР с точно определи физични характеристики. И тъй като знаем как въздейства поостояният магнит върху живите организми /положително разбира се, иначе не би бил използван за лечение в медицината/ можем да заключим и как би могъл да въздейства и върху водата, тоест положително. Номерът е да се прекара "мъртва" вода през силен постоянен магнит, или да й се въздейства с постоянен магнит в състояние на покой, след това капки да се замразят и получените структури да с снимат с микроскоп. Разбира се също така трябва да се направи и контролно изследване на същата вода, но без да и се въздейства с магнит. И колкото по-красиви и хармонични са получените кристали, толкова по-добър би бил резултат от въздействието с магнитно поле. За съжаление аз не мога да направя това просто изследване, защото нямам нужната микроскопска, криогенна и микрооптична техника.

Неактивен nikrum

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Пречистване на водата от примеси
« Отговор #18 -: Февруари 05, 2009, 13:11:09 pm »
ВОДОПРОВОД
1. ОМЕКОТИТЕЛ НА ВОДА

"Твърдата вода става причина след по- продължителна употреба машината за еспресо-кафе да заприлича на сталактит. И не само машината за кафе, а и всички битови съдове, тръбите на топлофикационните уредби и др. Затова и схемата на устройството за омекотител на вода, показана на фигурата е полезно за мнозина, въпреки че науката не е дообяснила всичко докрай.

Предлага се електронен вариант на омекотител, в чието електромагнитно поле калциевите кристали нарастват до по-големи късчета и не се отлагат повече върху водопроводните тръби и стените на съдовете. Този феномен е потвърден от научните списания, но не е напълно обяснен.

Основният вариант на магнитен омекотител се реализира като около или над вовопроводната тръба се разполага мощен постоянен магнит (от високоговорител например) и това е всичко.

Специалистите считат, че по-ефективен е електронен вариант на омекотител, при който се използва правоъгълен сигнал с честота 2 kHz и амплитуда 15 v. Таймерната интегрална схема 555 задейства с изходните си правоъгълни импулси две навити върху водопроводната тръба бобини. Всяка от тях съдържа по 20 навивки от меден изолиран проводник с диаметър 1 mm.

Омекотителят може да се захрани и с напрежение 9 v, но се ограничава амплитудата на сигнала, а от там и ефективността на устройството."

                                                 "Хоби-електроника 1" - Библиотека"Млад конструктор"-1992 г.

тук е и схемата: http://homemaster.hit.bg/vodoprovod.html

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Относно: Пречистване на водата от примеси
« Отговор #19 -: Февруари 06, 2009, 15:41:42 pm »
Nikrim,

ти пък ме разби... Ама остава въпроса наистина дали стомасите ни трябва да се превърнат на сталактити ако пием тази вода или готвим с нея? Според мен трябва да я чистим, защото четох за връзката между качеството на водата и осеопорозите, калция в кокалите и изгърбяванията които са значително по-големи в зони с варовита вода.

Неактивен nikrum

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Относно: Пречистване на водата от примеси
« Отговор #20 -: Февруари 08, 2009, 15:13:16 pm »
Това по горе съм го копирал и не знам дали "сталактити" от варовик могат да се образуват в организма.Личното ми мнение че не е възможно, както и това със сигурност няма общо с камъните в бъбреците.Имах дълго време проблеми с омекотител за вода която захранваше кафе машина: постоянно се налагаше скъпо презареждане на стоманената бутилка със смола и соли , докато накрая се проби и решихме проблема с електромагнитен омекотител/живея в район с много твърда вода/Ще споделя че имам инсталиран и още един омекотител, който е немски патент: представлява част от метална муфа с характерен релеф от вътре, който при движението на водата създава целенасочена кавитация в кратък участък при която специфичен ултразвук променя структурата на варовиковия кристал и не позволява отлагането му по уреди-струваше около 150 лв и е също изключително ефективен и пасивен при това.

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Относно: Пречистване на водата от примеси
« Отговор #21 -: Февруари 10, 2009, 14:12:16 pm »
Очистване на водата

Водата, която пиете, трябва да бъде с високо качество. Как можете да постигнете това с водата, която пиете от водопровода и която нямате възможност да филтрирате със скъпо струващи битови или друг вид филтри? Ето няколко съвета, които можете да приложите.

ПРЕСТОЯВАНЕ. Водата, налята в подходящ съд, най-добре стъклен, се оставя да престои два-три часа. Така тя се дехлорира и се отстраняват други летливи компоненти. За удобство водата може да се налее в няколко съда; през деня се използва по предназначение, като най-долният слой не се използва. Това е най-простият и достатъчно ефективен начин за подобряване качеството на водата.

ДВОЙНО ОЧИСТВАНЕ. Престоялата вода се излива в подходящ съд и се слага в хладилната камера или на балкона. Държи се, докато се получи първият слой лед; той се изхвърля, защото в него има вредни бързозамръзващи примеси. След това водата повторно се замразява, този път наполовина. Незамръзналата част на водата се изхвърля, а заледената се разтопява и се използва за пиене, готвене, чай и пр.

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Относно: Пречистване на водата от примеси
« Отговор #22 -: Февруари 19, 2009, 12:28:01 pm »
Тази информация, смятам, има общо и с много други тук дискутирани теми, но в нея все пак водещата идея е за пречистването на водата, така че реших да я постна тук.

Озонът - съвременната алтернатива на хлора.
Защо озон, а не хлор при пречистване на питейни води
1. Хлорът в реакция с органичните съединения, намиращи се във водата, образува силно токсични съединения (хлорамини).

2. Озонирането няма алтернатива при подобряването на физико-химичните и микробиологичните показатели на водата, а именно:

Бактерицидно действие – след озониране на вода с дози до 0,3 мг./л общият брой на колониите бактерии след 24-часово прорастване в хранителна среда при температура 37 градуса С не превишава 5 в 1л. вода. Бактерицидното действие на озона се обуславя от бързото разрушаване на бактериалните протеини в процеса на каталитично окисление. За разлика от озона, хлорът извършва само избирателно бавно блокиране на жизнените центрове на бактериите, и то доста бавно, поради продължителното време на дифузия в цитоплазмата.
Антивирусно действие на озона – озонът оказва силно изразено, бързо и радикално въздействие върху вирусите. Механизмът на това явление се обяснява с пълното окисление на вирусната материя.

За сравнение: Разтворът на газообразен хлор или хипохлорид с остатъчно съдържание на хлор 0,5 мг./л. не осигурява неутрализация на вируса LE (легионела) при разтвор 1/1000 след 90-минутен контакт.

Съдържанието на остатъчен озон 0,45 мг./л. прави бездействен вируса LE при разреждане 1/1000 за две минути.

При прагова концентрация на озон 0,3 мг./л., поддържана в продължение на 4 мин., коефициентът на унищожаването превишава 99,99 % за всички съществуващи в началото вируси.

Хлорът и хлорният двуокис не осъществяват антивирусна обработка, тъй като унищожаването на вирусите от съединенията на хлора изискват много висока концентрация и значителна продължителност на контакта – от порядъка на 48 часа.

Антихидробионно действие – озонът е много пъти по-ефективен за отстраняване на микроводораслите и едноклетъчните организми, отколкото хлорът.
Обезцветяване – озонът обезцветява водата чрез окисляване на почвените хумусни вещества кото фулвокиселини, колоидни частици, хуминови киселини без да създава мирис и привкус на водата, докато хлорът създава с някои вещества сложни съединения, предизвикващи появяване на много остри миризми – хлорфенол и др. В тези случаи хлорираната вода придобива много неприятни миризми, даже ако фенолът е в нищожни пропорции – 1:100 000.
Отстраняване на желязо и манган – обикновено желязото и манганът се съдържат във водата като органични съединения или колоиди и обезжелезяването и обезманганяването и чрез традиционните методи (аерация, варуване или катиониране) не е удачно. За целта е необходимо предварително окисляване с озон, след което става възможно отстраняването на желазото и мангана посредством филтруване.
Действие на озона върху микрозамърсители – различни феноли, въглеводороди, вещества, екстрахирани от хлороформ, анионни детергенти, пестициди и т.н. Върху тези микрозамърсители на водата озонът действа с концентрации, прилагани обикновено за обеззаразяване на вода.
3. Универсален характер на действието на озона.
Озонирането представлява единствения съвременен метод за обработка на вода, който действително е универсален, тъй като той проявява своето действие едновременно в бактериологично, физикохимично и органолептично отношение.

От бактериологична гледна точка съществено е, че всички микроби- патогенни и сапрофитови, срещащи се във водата, се унищожават с озон, при това тяхното оцеляване е изключено. Озонът притежава висок спорициден ефект, който се намира в пряка зависимост от количеството озон, пропуснат през водата, и в обратна зависимост от органическото замърсяване на водата.

Установени са предимствата на озона за неутрализиране на вируса на полиомиелита в сравнение с обикновените средства за обеззаразяване (хлор и хлорен двуокис), така също цисти и съпътстващи бактерии. Благодарение на значителното намаляване на съдържанието на органични вещества в озонираната вода, тя по-малко се поддава на последващо замърсяване.

От физична гледна точка след озониране водата претърпява значителни качествени изменения. В достатъчно голям слой вода тя придобива красива синкава окраска, присъща на изворните води. При озониране водата добре се аерира, което я прави по-усвояема и приятна за пиене.

Аерирането на водата е особено важно, защото така тя се насища с по-голямо количество кислород. Човешкото оцеляване и съществуване изисква храна, вода и кислород. Недостатъчното снабдяване с кислород се нарича “хипоксия” и може да причини симптоми като: недостиг на енергия и обща отпадналост, задушаване, намаляване яснотата на ума и затормозяване на мозъчните функции, пренатоварване на имунната система, болки в ставите и мускулите. Следователна можем да приемем, че колкото човешкият организъм е по-богат на кислород, толкова той е по-здрав и по-защитен от множество болести и неприятели.

От органолептична гледна точка в озонираната вода не само не възникват никакви привкуси и миризми, което е неизбежно при хлорирането, но напротив, отстраняват се всякакви следи на привкус и миризма, съществуващи в обработваната вода.

От химична гледна точка основните вещества, разтворени във водата и определящи някои минерални свойства, не се изменят след озонирането и по време на обработката с озон не предават на водата никакви допълнителни странични вещества и химични съединения. От водата се отстраняват само продуктите от тези вещества, които са и предавали цвят, привкус и миризма.

Традиционните методи за пречистване са не особено ефикасни спрямо микрозамърсителите и влошават качеството на крайния продукт.

Даже адсорбцията с активен въглен не осигурава необходимата ефективност на пречистването. Активният въглен, макар че дава удовлетворително решение за отстраняване на пестицидите и въглеводородите, не може да се конкурира с озона за пречистване на водата от феноли, детергенти и вещества, екстрахирани от хлороформа, към които главно спадат въглеводородите. Освен това, методът на очистване с активен въглен има висока цена, тъй като изисква големи разходи на скъпия адсорбент.

Всички тези факти са предпоставка за използването на озон при обработката на питейни води и в България.

От http://www.akvamodul.com/application.html
« Последна редакция: Февруари 19, 2009, 12:42:45 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен nespokox

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 12
Относно: Пречистване на водата от примеси
« Отговор #23 -: Февруари 27, 2009, 13:58:33 pm »
От един повреден харддиск могат да се извадят 2 ниодимови магнита.Не са много големи но стават.
Йонообменните смоли се регенерират с 5-8% разтвор на готварска сол и отново са като нови/50-80 гр сол на 1 литър вода/и така до края на света.
Тестът за твърдост на омекотена вода се продава от фирмите за лабораторни химикали и стъклария и струва около 15 лв за 50 теста.
25 кг смола омекотява около 1 тон вода/зависи от твърдостта и/след което се   
регенерира.
Омекотяването с магнити или смоли не премахва разтворените във водата калци-
еви и магнезиеви соли,но те престават да се отделят върху нагрети повърхности
Премахването им става чрез дестилация.А колкото до паметта на водата-вижте това:www.spiralata.net/voda/vodata.html

Неактивен BillyBob

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Пречистване на водата от примеси
« Отговор #24 -: Май 08, 2009, 22:49:03 pm »
Най-общо казано: Водата трябва да се накара сама да преструкторира в полза на прирорада и човечеството. Бодата е жива  :-\ (колкото и откачено да звучи).

1) Най-добрата технология за пречистване на питейна вода e Reverse Osmosis.
Водата преминава под налягане през поредица от филтри ( в обратна осмоза ). Това е единствения начин да се отървете от твърде малките флуорчета, например :) ( уж в БГ не се добавя флуор към питеината вода, но ако можете да спрете тази отрова, ще спрете всяка друга ).  Но филтрирването убива водата. Трябва да я съживите! При дестилация, моето мнение е че няма да имате толкова голям успех ( е зависи какво представлчва дестилиращата ви система ). Някои от химикалите се изпаряват. Затова, както някой беше споменал, водата трябва да престои на отворено ( замразяването пък ще отдели тежки метали ..., но това ако не я дестилирате ).

2) Изпозването на магнити, завихрянето на водата ( водовартеж, изпарение и дъжд, друсане на бутилка с вода ), преминаването на водата през естествени материали (камъни, пясък, въглени....), ще преструкторира водата. Ще подреди и намали размера на клъстерите формирани от водните молекули.

3) До точка 2) беше просто  :). От тук нататък се отдалечаваме още от общоприетата химия и физика ( имайки предвид, дори клъстерите са все още теория ). Честотно третитане на водата ( например с честота 528 ), или  като:  Colloidal Silver, MMS, Kangen вода, Monoatomic Gold  ..., са бъдещето, докато не се овладее молитвата. Дерзайте за бъдещето  ;)

Неактивен XVisible

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 157
    • Тук трупам всичко преведено от мен и не само...
Re:Пречистване на водата от примеси
« Отговор #25 -: Май 08, 2009, 23:33:56 pm »
Пия вода минала през система за обратна осмоза и съм много доволен от нея.

Само не ми харесва мисълта, че водата е "мъртва", след като мине през този филтър... Имайки предвид какво се маха от нея, смятам че по-добре да пия такава.
« Последна редакция: Май 08, 2009, 23:50:59 pm от XVisible »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Пречистване на водата от примеси
« Отговор #26 -: Май 09, 2009, 00:04:37 am »
Точно щях това да питам, защото не разбирам. Като мине през обратна осмоза запазва ли се кристалната структура на водата или не?

Сега XVisible казва че като мине през обратната осмоза и водата става мъртва.

Има ли вариант на жива, кристализирана и структурирана вода с качеството на обратната осмоза?

Каква е слабостта на дестилаторите тип изпаряване/охлаждане/втечняване?

Неактивен BillyBob

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Пречистване на водата от примеси
« Отговор #27 -: Май 09, 2009, 01:23:18 am »
Пия вода минала през система за обратна осмоза и съм много доволен от нея.

Само не ми харесва мисълта, че водата е "мъртва", след като мине през този филтър... Имайки предвид какво се маха от нея, смятам че по-добре да пия такава.



1) Чешмчната е вече мъртва вода, по-мъртва неможе да стане :)

Абсолютно си прав, по-добре е да се пие пречистената вода, но не е достатъчно. ( сащото е все едно да изчистиш трабанчето от токсичния багаж, но все пак е трабанче. Друго си е едно Бугатти  ;) )

2)Според това с което съм експериментирал до сега, Канген водата е най-добрия пример за жива и мартва вода. Експериментът ми беше с две цветета мушкато. Едното в чешмяна вода(А), второто в канген (Б). Ето малко хронология: На втория ден А водата покафеня, защото изсмука соковете на растението, Б кристално чиста. На 4 ден А беше мн. мътна, Б кристална вода и 1 нов чифт листа. 1 седмица: А без промяна ( налагаше се да сменям водата през няколко дена ), Б 3 чифта нови листа.... На 3 седмица А незначителна промяна и мухъл, Б с осем чифта листа и шест лилаво цъфнали цветчета  :-\
Е за сажаление не съм се сещал да сложа дестилирана или обратно осмозирана вода ( което е почти без разлика както споменах ). Моето предположение е че просто нямаше да изсмуква соковете на растението ( което е отлично ), но от друга страна нямаше да има много по-добри резултати откъм разтежа в сравнение с чешмяната вода.
Така че, мъртвата вода, макар и 100% чиста не би могла да дава бурен живот, сама да се справя със замърсяване, лекува болести ...
 :D Надчвам се не ви обърквам повече по темата.
П.С. Пишете по специфичен бъпрос за да дам повече инфо. Ако имам такова де :)

Неактивен BillyBob

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Пречистване на водата от примеси
« Отговор #28 -: Май 09, 2009, 01:36:34 am »
Точно щях това да питам, защото не разбирам. Като мине през обратна осмоза запазва ли се кристалната структура на водата или не?

Сега XVisible казва че като мине през обратната осмоза и водата става мъртва.

Има ли вариант на жива, кристализирана и структурирана вода с качеството на обратната осмоза?

Каква е слабостта на дестилаторите тип изпаряване/охлаждане/втечняване?



1)Най-добрият вариант за домашни услович е да премине водата през обратна осмоза и след това да оживиш.

2)Дестилацията е отделен метод. И беше мое мнение, че ако дестилатора ти не е добър може да събере някои от изпаренията на химикалите. Макар, че не е от такова голямо значение. Колко ли пък изпарения ще има.  ???


Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Пречистване на водата от примеси
« Отговор #29 -: Май 09, 2009, 04:16:29 am »
1. Кой е най-лесния, добър и качествен начин да се направи жива вода според твоите наблюдения?

2. Тези дестилатори (мисля че са почти едни и същи ако не са и абсолютно еднакви) как ги намираш - добри ли са? И вършат ли работата на обратната осмоза, ако не до какъв процент приблизително?

http://www.wh.com/bg_bulgaria/products/hygienicmaintenance/mdist4/

http://ddrk.911.bg/a2/offers.asp?p=1465641

Благодаря предварително :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27