Автор Тема: Пречистване на водата от примеси  (Прочетена 32253 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Пречистване на водата от примеси
« -: Декември 21, 2008, 02:05:08 am »
защо трябва да е дестилирана? Ако не е какво става?

Виждал съм да се продават озонатори, които се монтират направо на крана на чешмата. Даже мислех някой ден да си взема. Те очевидно няма да работят с дестилирана вода. Проблем ли е?
Значи четох наскоро че във водата има примеси които може да са от всякакво естество-ние не знаем какво има точно във водата която пием,особено ако е минерална.При озониране озона е много силен окислител и освен че обогатява водата с кислород каквато е и целта то може да влезне в няква непредвидима реакция примерно с нещо което е във водата-поради тази причина било добре да се озонира и посребрява само чиста дестилирана вода.След като прочетох това аз се съгласих с него защото и според моита логика е така и веднага си направих набързо един дистилатор от стъкло -поне с гаранция не е вредно да си озонираш дистилира вода :).

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Пречистване на водата от примеси
« Отговор #1 -: Декември 21, 2008, 09:48:07 am »
Значи четох наскоро че във водата има примеси които може да са от всякакво естество-ние не знаем какво има точно във водата която пием,особено ако е минерална.При озониране озона е много силен окислител и освен че обогатява водата с кислород каквато е и целта то може да влезне в няква непредвидима реакция примерно с нещо което е във водата-поради тази причина било добре да се озонира и посребрява само чиста дестилирана вода.След като прочетох това аз се съгласих с него защото и според моита логика е така и веднага си направих набързо един дистилатор от стъкло -поне с гаранция не е вредно да си озонираш дистилира вода :).
Дай схема и описание за дестилатора! Моля те! :D

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Пречистване на водата от примеси
« Отговор #2 -: Декември 21, 2008, 22:23:32 pm »
Дай схема и описание за дестилатора! Моля те! :D
Значи дистилатора е съвсем примитивен но за домашно любителска изработка без влагане на никакви пари и материали,а само с подръчни материали -каквото има под ръка успях да направя нещо което да дистилира водата сравнително добре.
Значи схема нямам щото съм го мислил и съм го правил да става само с това което имам в къщи и то взе че стана.Състои се от една тенджера под налягане и газов котлон.Тенджерата около 5-6 литрова има отгоре си един предпазен клапан със съчма поставен на тръбичка,манах този предпазен клапан и остана само тръбичката да стърчи от капака на тенджерата около 2-3см.върху тази тръбичка нахлузих една стъклена тръба с диаметър около 2см. и дължина около 80см-тази дължина не е важна-просто имах такава тръбичка в избата :D.Важното според мене е да се изполва само стъкло на пътя на парата за да не може парата да влезне в няква хим реакция примерно с медна или желязна тръба или съд!!!Вързах една стъклена дамаджана над тръбичката обърната на обратно така че тръбичката да влиза в дамаджаната в която да се събира парата идваща по тръбичката от тенджерата.Дамаджаната тъи като има голям обем има и доста площ на стените си, която площ да охлажда парата и така парата да се втечнява.Парата се втечнява като по стените на дамаджаната се образуват капки и те се стичат надоло и падат в един трилитров стъклен буркан.Чат пат включвам и един вентилатор да обдухва дамаджаната за по добро охлаждане и втечняване на парата.Този трилитров буркан се пълни за около 3 часа капка по капка според силата на парата и огъня.Бутилката на газовия котлон е 2кг. и с нея може да се добият около 6 буркана и малко дистилирана вода= примерно около 20 литра такава.Стоиноста на газта за бутилката е 4лв.,следователно 1 литър дестилирана вода ми излиза около 20ст. и наи важното дистилирам си я сам и след това виждам какво остава в тенджерата като варовик наи вече, и си правя сметката колко ми е чиста чешмяната вода.
Еми това е цялата работа-не се смеите само много-много,знам как се правят дестилатори,знам как се правят и казани за ракия където принципа е същия ,знам че е прекалено примитивна тази моя измислица, но все пак върши работа, и просто това измислих за 10 мин. задълбочена мисловна деиност, и за още 10 мин. го направих с материали които имах в къщи под ръка.
« Последна редакция: Декември 21, 2008, 22:38:14 pm от Gogo »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Пречистване на водата от примеси
« Отговор #3 -: Декември 22, 2008, 00:45:38 am »
Не мога да си обясня защо не ми се получава никаква утайка, колкото и дълго да озонирам вода или някакви продукти. Да не би да е от това ,че влиза изсушен въздух....???

Защото ти е чиста водата.

Инсталирах много мощен озонатор на около 60 км от мястото където тествах досега и водата е ужасна. Всеки път се наслоява между 1 и 5 мм тиня на дъното. И това става във водопроводна система, която има магнитна система за отстраняване на варовика при централното захранване.

Самото ми тестване на бутилки с минерални води показа същото - различно насляване на тиня и с различен цвят по дъното. Да не пропусна да пиша, че някои нямат утайка изобщо.

Според мен утайката е показател колко е мръсна водата ви и дали трябва да я озонирате.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Пречистване на водата от примеси
« Отговор #4 -: Декември 22, 2008, 01:50:01 am »
..
ами не е лоша системата.
Навремето нашите точно с такава тенджера си дестилираха р.
Само охлаждането на изпарението е прекалено "подръчно". Един двустенен съд, където между 2те стени минава студена вода за охлаждане би свършил мн добра работа. Разбира се, такива съдове са химически и няма за популярно ползване.
А дали трябва да е задължително стъкло тръбата на изпарителя, не съм сигурен. може би има някакви пластмасови устойчиви тънки маркучи, поне за преход към втечнител.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Пречистване на водата от примеси
« Отговор #5 -: Декември 22, 2008, 08:08:55 am »
... И това става във водопроводна система, която има магнитна система за отстраняване на варовика при централното захранване.
...
Моля те, разкажи повече за МАГНИТНАТА СИСТЕМА за отстраняване на варовика! В къщи се опитвам да предотвратя отлагането на котлен камък в бойлерите, но не съм сигурен как се разполагат постоянните магнити върху тръбопроводите, на привличане или на отблъскване. Използвам мощни неодимови магнити, сложени на привличане, които съм разположил върху меките връзки. За да проверя дали има ефект трябва да изминат няколко месеца и да отворя бойлерите. И за да "не си хабя излишно" тези няколко месеца ми е нужна точна информация как се разполагат постоянните магнити върху тръбопроводите.
Някой друг ако знае, нека напише тук! Ще е полезно за всички!!! :D ;) GOGO, сто на сто ще знае! Надявам се на отговор и от него! :D

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Пречистване на водата от примеси
« Отговор #6 -: Декември 22, 2008, 16:10:32 pm »
... И това става във водопроводна система, която има магнитна система за отстраняване на варовика при централното захранване.
...
Моля те, разкажи повече за МАГНИТНАТА СИСТЕМА за отстраняване на варовика! В къщи се опитвам да предотвратя отлагането на котлен камък в бойлерите, но не съм сигурен как се разполагат постоянните магнити върху тръбопроводите, на привличане или на отблъскване. Използвам мощни неодимови магнити, сложени на привличане, които съм разположил върху меките връзки. За да проверя дали има ефект трябва да изминат няколко месеца и да отворя бойлерите. И за да "не си хабя излишно" тези няколко месеца ми е нужна точна информация как се разполагат постоянните магнити върху тръбопроводите.
Някой друг ако знае, нека напише тук! Ще е полезно за всички!!! :D ;) GOGO, сто на сто ще знае! Надявам се на отговор и от него! :D

Не знам подробности  :( - инсталираха я водороводчици, които бяха доста екзалтирани, че това е най-новата технология и ЕДИНСТВЕНАТА РАБОТЕЩА! Ще се опитам да се свържа с тях и да видя какво точно е тяхното устройство, но е доста скъпо...като всяка нова технология!

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Пречистване на водата от примеси
« Отговор #7 -: Декември 22, 2008, 20:09:18 pm »
Не знам подробности  :( - инсталираха я водороводчици, които бяха доста екзалтирани, че това е най-новата технология и ЕДИНСТВЕНАТА РАБОТЕЩА! Ще се опитам да се свържа с тях и да видя какво точно е тяхното устройство, но е доста скъпо...като всяка нова технология!
Давай по въпроса! Но все пак няма нищо "купешко", което да не може да бъде направено с подръчни средства по системата "направи си сам"... и да ти излезе тънко. Нали! ;)
Ще съм ти благодарен, ако изкопчиш поне принципа на работа на системата им!

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Пречистване на водата от примеси
« Отговор #8 -: Декември 23, 2008, 00:01:37 am »
сори, но за варовик и магнитни силови линии нищо не знам,не съм и срещал до сега някво четиво по този въпрос.Мисля че водната молекула може би ще се сцепи под въздеиствието на магнитните линии-това е автотермията но за варовика-идея си нямам,като завърша някои неща дето са ми спешни ще помисля и аз за някав филтър или устроиство което да сложа веднага след водомера за къщи.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Пречистване на водата от примеси
« Отговор #9 -: Декември 23, 2008, 00:25:43 am »
Така е GOGO. Под въздействието на магнитно поле водните клъстери разхлабват връзките си. Ако се въздейства на водата с магнитен катализатор с нужната сила, може да се стигне и до възпламеняването на водата, но не е там работата. Мен ме интересува как въобще да спрем образуването на котлен камък по съдовете. Ясно е, че той не може да изчезне яко дим от водата, но как да направим така, че да не се отлага по съдовете. Не мислиш ли, че с достатъчно силно манитно поле ще можем да разцепим молекулата му. Магнитният катализатор просто подсилва действието на магнитното поле, поради причини описани в Автотермията, което би могло да доведе до разкъсване на варовиковата молекула освен и на водните клъстери, чиито молекули достигат до над три хиляди в един клъстер. Ако магнитното поле е способно да повлияе и на групите молекули на варовика на отделни единици молекули, които остават във водата без вече да са способни да образуват големи групи така те ще се оказват неспособни да се отлагат по стените на съдовете /тепмературата не е от такова значение за отлагането - то става и в студени съдове при стайна температура/, смятам, че ще постигнем успех.
Но как да разположим магнитие, и с каква напрегнатост на полето да бъдат? В това е въпроса...

Неактивен Виола

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Пречистване на водата от примеси
« Отговор #10 -: Януари 01, 2009, 02:44:01 am »
Честита Нова година на всички форумници. Да сте живи и здрави.Много,много не съм наясно с писането по форуми,но се опитвам.имам една новина:помага при хемероиди.Поради други причини си правих бани ,които ми намалиха хемероиди/ които не знаех,че имам дори/.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Пречистване на водата от примеси
« Отговор #11 -: Януари 22, 2009, 20:48:49 pm »
Сега се сетих, че обещах да проверя. :)

Ето връзки към някои магнитни филтри:

http://www.alibaba.com/product-free/104480970/scale_reducer_magnetic_filter.html


http://www.eclipse-magnetics.co.uk/product-categories/magneticfiltration?gclid=CIWW77TpopgCFQoh3god9xldnA

http://www.eastmidlandswater.com/products.asp?CategoryID=3&Cat=Limescale%20Removers&gclid=CNbu_rfpopgCFc0e3godiR1Mmg

Моя прилича на тоя паяк, ама е сглобка в тръбите: http://www.eastmidlandswater.com/Details.asp?ProductID=86

Те рзаправят, че магнитното поле карало варовиковите частици да станат част от водата и да се движат с нея...
« Последна редакция: Януари 24, 2009, 22:51:35 pm от H. »

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Пречистване на водата от примеси
« Отговор #12 -: Януари 23, 2009, 00:04:03 am »
Tina,

Добре, но все пак това са цени не за България и не за нашите заплати.

Ако ще става дума за магнитно поле и магнитно въздействие на водата ще видим като отворя бойлера, на меката връзка, на който, съм сложил четири постоянни неодимови магнита, всеки по около 0,80 ЛЕВА (?), българско производство. Също така съм сложил и на меката връзка на тоалетното казанче, където също варовикът ми е голям проблем. Преди три седмици сменях гумичката на поплавъка на казанчето и знаете ли, след два месеца поставени магнити, В КАЗАНЧЕТО НЯМАШЕ ОТЛОЖЕН ВАРОВИК (!), плюс това бях сложил само два магнита. След това поставих още два, за по-сигурно. Някъде през април, когато отворя бойлера за профилактика, ще имате резултат от поставени постоянни магнити върху меки връзки с алуминиева оплетка.
« Последна редакция: Януари 23, 2009, 00:09:46 am от SMSI-H »

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Пречистване на водата от примеси
« Отговор #13 -: Януари 23, 2009, 00:34:52 am »
замислям се трябва ли наистина варовика да остава във водата и дали е полезен за организма?Ако чрез тези магнити или по друг начин ние примерно попречим да се отлага по тръби и водопровод то означава че ще го поглъщаме-а дали е правилно?Доколкото знам камъните в бъбреците се образуват точно от варовик.Мисля че е по добре да се направи някъв филтър които да спира варовика и другите неща които идват заедно с водата.истината е някъде там или по средата:).
пс:маи си трябва една тема за чистотата на водата и начините чрез които можем да я постигнем в домашни условия...

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Пречистване на водата от примеси
« Отговор #14 -: Януари 23, 2009, 08:45:22 am »
Значи така... Камъните в човешкия организъм, които се образуват във вътрешните органи, са СИЛИКАТНИ, ФОСФАТНИ И УРАТНИ, ВАРОВИКЪТ НЯМА НИЩО ОБЩО С ТЯХ. Варовикът за човешкият организъм е нещо като натриевият хлорид.
По принцип си прав за филтрите, но според мен е доста неефективен метод и няма смисъл, особено когато става дума за големи количества вода, които преминават през водопроводите. При големи количества, вода магнитното въздействие върху водата е много по-практично за приложение от филтрирането. Плюс това, чрез магнитите, на водата по някакъв начин й се въздейства и тя вече СТАВА ОПТИМИЗИРАНА, което променя структурата на организацията на водните клъстери и структурата на силовото поле на въздействаната вода, която ОПТИМИЗАЦИЯ я прави МНОГО ПО-ПОЛЕЗНА ПРИ УПОТРЕБА, защото КОРЕННО се променя информационно-енергийното въздействие на водата върху въздействаните от нея обекти /за пример разгледайте широкоизвестните изследвания на японския учен, който е правил снимки на замръзнали водни кристали при различни стимулирания и въздействия с най-различни лъчения, енергии, НАСОЧЕНИ ЧОВЕШКИ ЕМОЦИИ КЪМ ВОДАТА  и т.н./, което вече прави водата много по-ценна за употреба.
« Последна редакция: Януари 23, 2009, 19:03:25 pm от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27