Автор Тема: Звездни карти, наръчници, Данни за Слънчевата система  (Прочетена 11725 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Тъй като този раздел не е строго конспиративен, реших че може някой да има нужда от подобна информация. Статиите и книгите които прикачвам имат единствено и само практическа насоченост! Ако този пост обаче противоречи на правилата на форума, то нека администраторите го изтрият...

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Продължението...

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
И последния транш...

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
А това е последната сбирка статии от личния ми архив на тема Космос...

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Благодаря. Страхотни материали!
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Браво!

Къде беше бре младеж с тия ценни неща преди 20 години? :D :D :D

Майтапа настрана, супер неща са, дано някой хора прочетат и се ограмотят. :)

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Здравей Трандев! Имаш черпене за "младеж"- а! Прозвуча доста приятно.  :D  :D   :D
Надявам се тези неща наистина да свършат някому работа!!! С тази цел ги публикувах! А ти имаш ли някакви по-специални интереси, да речем - звездна спектроскопия?... Мисля че при мен има нещо по въпроса  :) , но може да се наложи да го вкарвам ръчно в компа или като имидж-файлове. Тъпия файн-рийдър толкова грешки дава при разпознаване на кирилица, че направо не искам и да си мисля за него, когато сканирам текстове! Както и да е! Поздрави!!!

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Сириус,съкровище, от това имах нужда :) Благодаря! Малко нахално, ама да питам - ще има ли още?
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Здравей neven!   :)
Има и още - да! Но има и проблеми с качването - част от тях съм написал в поста си до Трандев, инфото което е в мрежата пък е във вид на адреси във фаворитите ми, а там в момента цари вселенския Хаос... Заел съм се с него и вероятно след месец всичко ще е във вид на ПДФ, ДОК или имидж - файлове. Междувременно тук - в тази тема ще пускам готови материали, както и личния си архив на части. Имах го сканиран някъде на дискове, но хаоса е обхванал и тях... Ох, не че съм неподреден човек, но годините работа в мрежата си дават своето отражение. Така че въоръжи се с търпение! Поздрави!!!  :)

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Това е едно зипче с полезни за любителя-астроном съвети, има отговори на някои въпроси, включил съм и две-три интересни статии. Ами, дано да Ви бъде полезно! Сириус  :)

Неактивен mlc

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
  • No conspiracy can withstand EXPOSURE
10х  8)
Аз също се интересувам от такива неща
Л Ю Б О В

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
 :) Здравей mlc! Скоро ще има и още!

Неактивен mlc

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
  • No conspiracy can withstand EXPOSURE
:) Здравей mlc! Скоро ще има и още!

 8)
Л Ю Б О В

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re:Звездни карти, наръчници, Данни за Слънчев
« Отговор #13 -: Март 04, 2009, 16:36:16 pm »
Здравеи Сириус, виждам че си много напред в материала за звездите. Имам един въпрос към тебе:Имам и аз един телескоп към 1,2 метра дълъг, купувал съм го преди, но така и не съм гледал през него повече от 5 пъти примерно, и то само луната. Въпросът ми е възможно ли е този телескоп да се направи нещо така, че да стане като микроскоп и да се види няква клетка на зелено листо примерно през него?
« Последна редакция: Март 04, 2009, 19:14:50 pm от Mirotvorec »

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Здравей Gogo  :)!
Не, няма как да използуваш телескопа като микроскоп. В самата си концепция, това са два коренно различни прибора и не са взаимозаменяеми. Не знам дали се сещаш, преди години на пазара се продаваха едни оптически комплекти, произвеждани в бившата държава ГДР и наречени Оптик кабинет. Ако тогава случайно си успял да си купиш подобен набор, то в него има нужните елементи и указания за сглобяване на микроскоп с увеличение 25 пъти - ако не ме лъже паметта. Приборът е със задоволителни възможности, но може да задоволи любопитството ти на първо време. В случай че си решил да построиш по-мощен инструмент, пиши, мисля че ще мога да ти помогна с нещо! До скоро! Поздрави!!!  :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27