Автор Тема: За протестите (Януари, 2009 г.)  (Прочетена 26032 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: За протестите (Януари, 2009 г.)
« Отговор #30 -: Януари 15, 2009, 18:33:20 pm »
Днес по-спокойно ли е минало, някой гледал ли е новини?

По-спокойно беше, по-малко хора имаше.

cdms

  • Гост
Относно: За протестите (Януари, 2009 г.)
« Отговор #31 -: Януари 15, 2009, 19:46:17 pm »
Тези протести са преливане от пусто в празно. Медиите не дават гласност на конкретните проблеми, които са изкарали тези хора на улицата. Само се споменават, какво искат студентите, природозащитниците и останалите хора. Последната една седмица се набляга как протестите ще бъдат политизирани, както почти и стана. Вчера цял ден слушам и гледам по телевизията как отбора "юнаци" е се опитал да направи нова Октомврийска революция. Въпросът е кой е заинтересован от случващото се. Управляващи, опозиция или и двете страни.

agent006

  • Гост
Относно: За протестите (Януари, 2009 г.)
« Отговор #32 -: Януари 16, 2009, 09:49:32 am »

Тактика и стратегия на "мирните" протести

Западна
Стратерия: да се създаде масово безредие като се троши всичко що им падне - коли витрини и прочие
Тактика: старата тактика е да се вдигат барикади, но днес разчитат предимно на тактиката - хвърляи и бягаи - действа се в неголеми  групи за да избягат лесно от полицията  и се хвърлят камъни и коктеил Молотов

Българска
Стратегия: атакува се главната цел - обикновено парламента, което показва,  че българина има добро стратегическо мислене
Тактика: тук добрата стратегия е провалена от лоша тактика - действа се в      големи маси, които не могат да избягат лесно от ченгетата, но ако не те набият на протест не си българин
Обикновено хвърлят камъни, но напоследък се появява тенденцията на прерастване на протеста в гражданска война със самоделни бомбички, за щастие още не се е реализирала

Ромска
Стратегия: при ниската образованост на ромите стратегията им куца - протеста се ограничава в крайните квартали
Тактика: наследена от така нареченото Циганско меле
Разчита се основно на ръкопашен бой, мятането на къмъни е вторично      явление, а основно оръдие на протеста са големите(2м и повече) тояги и колове, които всеки протестиращ носи(не се броят отделните вили, брадви и големи ножове)Дейсва се в компактни маси при добро взаимодействие - силите на реда са безсилни срещу тази тактика, който се доближи ще си изпати, ако ще и 10 шита и каски да носи
Единсвеното нещо, което все още може да се опре на ромските протести са тежките бронирани машини, защото ромите не са образовани и не ползват коктеил Молотов(създаден през ВСВ за унищожаване на танковете)като западните протестиращи
Впредвид това май доктрината за образоване на ромите трябва да се преразгледа, ако не искаме да видим някоя ромска кохорта с колове пред парламента, която не само ще пробие полицейския кордон, но и ще    претараши целия парламент барабар с депутатите  ;D

Неактивен A1S2D3

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Относно: За протестите (Януари, 2009 г.)
« Отговор #33 -: Януари 16, 2009, 11:47:38 am »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: За протестите (Януари, 2009 г.)
« Отговор #34 -: Януари 16, 2009, 12:54:07 pm »
Чувствах се пренебрегнат досега. Но най-накрая ме спряха. Поискаха ми ЛК и със полицая обсъдихме Суперджакпота от Еврофутбол. Готин пич.  ;D

Androctonus

  • Гост
Относно: За протестите (Януари, 2009 г.)
« Отговор #35 -: Януари 16, 2009, 16:11:40 pm »
http://vbox7.com/play:6d13ed32
Ето ви ги баш олигофрените - промитите мозъци, псевдонационалистите.
Онези с шаловете и с вдигнатите десни ръце.
Банда неориентирани пичлемета.

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Относно: За протестите (Януари, 2009 г.)
« Отговор #36 -: Януари 16, 2009, 23:09:10 pm »
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: За протестите (Януари, 2009 г.)
« Отговор #37 -: Януари 16, 2009, 23:16:28 pm »
Сега разбрахте ли след тези кадри, че не са ви виновни политиците. Същата паплач в парламента я виждаме по улиците.

Затова няма да се оправим скоро. Проблема е в самия народ. Не в политиците. Те са проявление на същата тази сбирщина която е по улиците (и полицаи и протестиращи).

Хайде да не обидя никой, ще кажа, че по-голямата част от народа ни е такъв. Четящите това разбира се винаги са изключение.  ;D

Androctonus

  • Гост
Относно: За протестите (Януари, 2009 г.)
« Отговор #38 -: Януари 17, 2009, 12:12:48 pm »
Дам. Просто пак опираме до натрапеното схващане, че сме върха на сладоледа.
Цялото ни "националистическо" общество допринася за това.
"Нацисти", "патриоти", "националисти"... От всички най-най.
Проблемът не е само в отделните лумпени - пред и зад барикадата.
В различни ситуации дори разумни хора могат да постъпват глупаво, но въпросът е, кой има полза да кара разумни, мислещи хора да правят глупости.

Протестът е протест. Говори се за обединение, за общонационален протест, а същевременно се разграничават отделни групи протестиращи.
Като си там, значи си протестиращ - един от многото.
Палките не питат, дали си провокатор или не си. Ти си един от всички. Бъдейки там, ти не се различаваш от провокаторите. Само дето те толкова палки са изяли през живота си, че не им пука.

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Относно: За протестите (Януари, 2009 г.)
« Отговор #39 -: Януари 17, 2009, 22:30:43 pm »
Протестът можеше и да е мирен, но на площада трябваше мълчаливо да присъстват поне 100 000 души и тогава гласът им щеше да е чут!.... Управляващите щяха да се насерат от страх заради кражбите от държавата и извършените от тях престъпления, за които ще им се потърси сметка по законов начин! А сега какво - буря в чаша вода; е , може и да има продължение, много разчитам на това този народ най-после да се разбуди и да се вдигне като един! Да се оттървем от тия паразити, които ни ядат всекидневно!!!  :-X
« Последна редакция: Януари 17, 2009, 22:32:11 pm от Доктора »
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: За протестите (Януари, 2009 г.)
« Отговор #40 -: Януари 26, 2009, 14:49:15 pm »
Историята на един ”криминално проявен” кавалер

26 януари 2009 / News.bg

Какво се крие зад така популярния етикет "криминално проявен"? Един мъж, който никога не е осъждан, нито дори съден или разследван, но според МВР е криминално проявен, разказва своята история по bTV.

29-годишният Теодор Димитров е магистър по политология. Роден е в Русе, завършва Софийския университет и работи на престижно място. Наскоро разбира за себе си нещо ново и шокиращо.
"Явно, че съм криминално проявен. Според регистрите на полицията. Разбрах случайно. Работата ми наложи да бъда вечерта пред Народния театър и да стоим, в смисъл, трябваше да стоим около 20-тина минутки, и в един момент се появи един полицай, и ми поиска документите за проверка. Аз впоследствие му ги дадох, той издиктува ЕГН-то ми в някаква дежурна част и получи от там някакъв отговор, че аз съм криминално проявен. Той ествествено веднага ме набеди, че съм пласьор на наркотици. Като го попитах защо, той ми каза - ами водиш се в регистрите, че ти си криминално проявен", разказа Димитров.
След тази случка той е убеден, че има грешка. Прави собствена проверка в полицията и разбира, че грешката е вярна. Полицията обаче връща спомените му за една случка, когато Теодор е на 14 години. Случва се на главната улица на Русе.
"Трима възрастни мъже, видимо пияни, тръгнаха да налитат на едно момиче, което седеше на пейка. Много вулгарно се държаха. В един момент се намесихме, за да я отървем от тяхното видимо нежелано присъствие. Стана спречкване, но до бой не се е стигало. Пристигна полицията и вместо да ги задържат тях, задържаха някои от нас. В крайна сметка ни закараха в РПУ-то, където стояхме 15 минути, докато се установи, че не сме виновни. Но ни записаха имената и явно тогава съм влязъл в регистрите", обяснява младият мъж.
Кавалерската постъпка на Теодор го прави криминално проявен, както хиляди други българи. Всяка година полицията вписва 50 000 души в същата графа, но тези, които излязат от нея, макар да има всички законови основания за това, са единици. (Виж линка)
Теодор е участвал в протестите пред парламента през изминалите две седмици. След като е видял с очите си полицейския произвол над невинни граждани, осъзнава на какъв риск е изложен като криминално проявен.
"Ако не дай си Боже ме бяха набили като другите студенти, които протестираха срещу властта, с това щяха да си измият ръцете. Поредният криминално проявен лумпен срещу добрата власт. Аз много пъти съм виждал по телевизиите или по вестниците - задържат някакъв човек, за който казват, че е криминално проявен и впоследствие се оказва, че той е имал някакви дела, нещо са водили срещу него. В съдебната система обаче важи презумпцията за невинните - докато съда не докаже, че си виновен, ти би трябвало да се водиш невинен. В същия момент полицията твърди, че ти си криминално проявен и едва ли не престъпник. Това е някакво набеждаване, което за мен е безумно и е по всякакъв начин и по всякаква форма нарушаване на правата на човека", коментира Теодор Димитров.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Относно: За протестите (Януари, 2009 г.)
« Отговор #41 -: Януари 26, 2009, 15:34:48 pm »
Ето че медиите си свършиха работата за пореден път !
Всеки стигна "сам" до няколко много важни заключения.
1) Нямате право да използвате сила ! ВИЕ сте БЕЗСИЛНИ срещу системата !
2) Ченгетата трябваше да бият народа още ! Дори сами трябва да пожелаем по строги закони и наказания за нас самите !
3) А за какво всъщност беше този протест ??? ??? ???

Неактивен Oneness

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Относно: За протестите (Януари, 2009 г.)
« Отговор #42 -: Януари 27, 2009, 14:07:48 pm »
 
3) А за какво всъщност беше този протест ??? ??? ???

  Беше в услуга на властта. Както е бил и замислен. За да оправдае насилието и агресията на полицията и да всява терор и безредици. А случката, за която разказва Еон, също не са я дали случайно по БТВ. Медиите продължават да ни подстрекават да излизаме на улиците, за да има хаос и за да ни бият още повече, докато не извадят психотронните оръжия. Май никой не помни какво стана в Грузия, преди около година беше... Та излизайте, ако искате, ако мислите, че има шанс нещо да се промени по този точно начин...
For The Internets! :D

Неактивен Доктора

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 241
Относно: За протестите (Януари, 2009 г.)
« Отговор #43 -: Януари 28, 2009, 15:00:18 pm »
НАЧИНЪТ ДА СЕ ПРОМЕНЯТ НЕЩАТА В БЪЛГАРИЯ Е ДА СЕ НАПРАВИ ПО-СЕРИОЗНА ОРГАНИЗАЦИЯ ОТ ХОРИЗОНТАЛЕН ТИП С НАПЪЛНО АВТОНОМНИ МНОЖЕСТВО ЯДРА И ДА СЕ РАБОТИ ЗДРАВО ЗА СРИВАНЕ НА ТАЯ ПРЕСТЪПНА ВЛАСТ!!!  :-X
"Като не щеш мира - на ти секира"! кан Крум

Неактивен Kida

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
  • The hardest thing in the world is to be alive...
Относно: За протестите (Януари, 2009 г.)
« Отговор #44 -: Февруари 16, 2009, 15:58:33 pm »
Тия хора, които бяха на протестите през януари, се бяха усетили вече за всичко, което следва. За първи път се видяха анархисти, скинове и рашове да се бият рамо до рамо. Да не говориме, че най-вече металягите и анархистите напирахме да влизем в министерството и да ги потрошим. Ако не бяха спец частите щяхме наистина да го направим.

Въпреки всички протести и митинги, които се събраха на правителството, все още никой не е направил нищо съществено. В момента социалните работници отново се готвят за стачка, заедно с лекарите - медиите мълчат. Единствено хора, които може да пострадаме пряко от това намаляване на заплатите (заплатата на майка ми, социален работник, беше намалена с 120лв, как става тоя номер?  :-\ )се опитваме да вдигнем и учителите, и учениците, и анархистите. Ако се обяви един национален протест със сигурност правителството ще клекнат.

Колкото до причините за намаляване на българското население, те са 2:

1.Оказа се, че сме един от най-древните народи. Ако не и най-древния оцелял.

2.Царичината дупка - изведнъж разкопките спират, когато стигат до ушите на новия военнен министър(който btw видях и в списъка, но в момента не се сещам). Разкопките със сигурност ще продължът, но надали някой иска българите да открием това, което наистина е скрито долу. Имат достатъчно информация, за да попречат на откритието от българска страна.

Очевидно е. Въпроса е, че прекалено малко хора го знаем и надали сме достатъчни за да направим нещо.


Been smashed to the ground Arose from devotion To take a look and see what is inside Sight of the cr

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
9923 Прегледи
Последна публикация Ноември 03, 2008, 03:27:21 am
от H.
0 Отговора
4467 Прегледи
Последна публикация Ноември 17, 2008, 22:44:57 pm
от Alien
5 Отговора
8456 Прегледи
Последна публикация Февруари 17, 2009, 08:39:16 am
от Peacekeeper
0 Отговора
8535 Прегледи
Последна публикация Февруари 05, 2009, 16:09:56 pm
от H.
9 Отговора
7376 Прегледи
Последна публикация Май 12, 2009, 02:29:42 am
от ketix

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27