Автор Тема: Чипове  (Прочетена 75309 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
Re: Чипове
« Отговор #60 -: Октомври 17, 2008, 18:59:14 pm »
Питам се следното:

1.Дали вече не са ни ги сложили.

2.Дали именно чипове ни готвят или нещо друго?

3.Какво ще предприемат , за да се справят с паниката и неприемането?
Още по- интензивна обработка с химия и облъчване?

4.Защо на всички им идва на ум само  едно решение? ( горите, планините…)
То е продиктувано от паниката и гнева.
И важното е масово. Значи нещо не е в ред.

5.Реално ли е да се надяваме, че можем да окажем съпротива като общество? Или всеки  както си знае?
Знам бе, няма гражданско общество, размечтах се...

Мисля, че поставянето ще бъде едновременно на всички, под предлог премахване на наличните пари. Иначе губят време, може да има брожения, бунтове.

Като чета по разни форуми реплики от рода на „ На мен няма да ми сложат.Няма да позволя „ , просто недоумявам.
Принудиха ни за профилактичните прегледи. С последователни глоби за всеки отказ.
 Сега пък няма да можеш да влезеш в магазина , ни да си платиш тока, данъците….Недай боже от КАТ да те спрат…
« Последна редакция: Октомври 17, 2008, 19:13:01 pm от Max »

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re: Чипове
« Отговор #61 -: Октомври 17, 2008, 19:20:07 pm »
нещата отиват на много зле и идея нямам как да се спася.То няма лошо да отида на село или в планината,но нали трябва да се яде?
Ами семейството ми?...
Ще го направят задължително.В името на доброто,срещу тероризма,абе ще измислят нещо на което много хора ще повярват.
А Тези които откажат??
Ще са свободни..и гладни.Няма кола,няма ток,вода,достъп до магазина.
Незнам,но аз сериозно взех да се плаша.Много бързо взе да става.
Тук във форума има много малко предложения за спасение и изход от това.Дано се появят повече.
а между другото какво се очаква да стане през 2012-та,че толкова хора я чакат с нетърпение?
Да не се окаже нещо като извънземните на 14.08.08г
« Последна редакция: Октомври 17, 2008, 19:23:11 pm от kossev »

Breath

  • Гост
Re: Чипове
« Отговор #62 -: Октомври 17, 2008, 19:34:41 pm »

1.Дали вече не са ни ги сложили.


Като прочетох това се сетих, че има начин някои чипове да бъдат поставяни заедно с ваксина, по време на ваксинация, толкова са малки.
Та, наистина, дали вече не са сложили чипове на някои?

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Re: Чипове
« Отговор #63 -: Октомври 17, 2008, 20:00:08 pm »
В много страни това е практика вече от години. Започват с криминално проявени, затворници.
Богаташите слагат на децата си, а и себе си.
При нас не знам как ще стане масово, няма да е изведнъж.
 
Някъде четох, че "най-удобните" места са на ръцете или челото, защото чипът се активира от батерия, която се зарежда когато се редуват студено и топло. А това са местата с най-честите температурни промени в тялото.

да има и графа еко терористи които имат чипове в личните си карти, за това което пиричиняват на животните няма какво да говорим , в смисъл добре знаете за миграциите и т.н. и контрола над тях, според мен първите тестове вече отдавна са проведени.

 а колкото до това с липсата на международни стандарти, нищо по - лесно за преодоляване. Има си стандарти  и унификации за качеството на продуктите като ИСО 9000 - 9002, та какво пречи да изградят някаква единна система и да разделят правата между няколко фирми - производители на микрочипове, било то дори и една като производител и няколко други като извършители на услугата поставяне в паспорта.
« Последна редакция: Октомври 17, 2008, 20:07:36 pm от AU »

Max

  • Гост
Re: Чипове
« Отговор #64 -: Октомври 17, 2008, 20:59:06 pm »
Мислех дивак да ставам, ама като разбрах , че всички са се юрнали към горите реших, че не това е верното решение. Нещо друго ще се мисли.
Китайците разправят, че всеки проблем имал 36 решения. Пък интересно защо, хората никога не сещат за повече от 2-3.
Значи това с гората не става , защото ако всичко живо се изнесе към природата, то след месеци природа няма да остане. Ще  изядат всичко като молци, с тая потребителска нагласа и с мисълта, че са господари на Земята. Пък и „истинските господари „ на планетата няма да го позволят.
Мислил съм, че е добре да си обменяме идеи за спасение, но това ще е голяма глупост. Ако наистина форумът се чете от разни елементи… що да им улесняваме работата?
 
По-добре да видим какво не трябва да правим. Какво ще кажете?

И НАЙ-ВАЖНОТО ДА НЕ СЕ ИЗПАДА В ПАНИКА И ИСТЕРИЯ.



какво се очаква да стане през 2012-та,че толкова хора я чакат с нетърпение?
Да не се окаже нещо като извънземните на 14.08.08г

На тая тема мога само да си фантазирам.
Във форума има инфо, виж какво пише.
Аз си имам някаква мисъл, че изкуствено ще предизвикат тежки катаклизми. Нали трябва да останем само един милиард. С войните, вирусите, глада става по-бавно от желаното, а господата нещо бързат.
От друга страна пък знам ли. Нали календарът на маите свършвал…
 
Каквото ще става, обаче, дали няма да стане по-рано и да ни свари неподготвени?

« Последна редакция: Октомври 18, 2008, 01:08:28 am от Max »

Max

  • Гост
Re: Чипове
« Отговор #65 -: Октомври 17, 2008, 21:08:29 pm »













« Последна редакция: Октомври 18, 2008, 01:34:53 am от Max »

Неактивен thesoapmaker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
  • Lateral-Us
    • Tool Band Website
Re: Чипове
« Отговор #66 -: Октомври 26, 2008, 15:17:39 pm »
Какво толкова сте се впрегнали не мога да разбера?  :-X

Чипове ама друг път. Дори да успеят да ги сложат на малка част от населението, вие смятате ли, че ще се подложите на това? Не, нали? Тогава какъв е проблемът?  ???
I embrace my desire to feel the rhythm, to feel connected enough to step aside and weep like a wi

Max

  • Гост
Re: Чипове
« Отговор #67 -: Октомври 26, 2008, 16:08:46 pm »
Ти смяташ, че някой ще ни пита ли?

В Мексико това е започнало в средата на 2003-та. Вярно, не насила, но все пак, като се има предвид това, което постепенно се случва, вървим към безналично плащане. Мисля, че имайки предвид обвързаността на държавите в света на всякакво ниво, във всички сфери, това няма да отмине никого. Освен, тези, които зарежат обществото и поемат по някакъв си техен път на оцеляване. Ако такъв е възможен. Отначало допусках, че раздухваната тема за чиповете е начин да всеят паника, но сега ми се струва, че едва ли. Така или иначе, върви се към "икономика без пари" и чиповете са начинът за осъществяването на това. Като оставим другите им "предимства".
« Последна редакция: Октомври 26, 2008, 16:33:15 pm от Mirotvorec »

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Re: Чипове
« Отговор #68 -: Октомври 26, 2008, 18:53:43 pm »
Не виждам как ще се пробута с икономически аргумент - все пак чипът може навсякъде да се сложи, има и сега кредитни, дебитни карти, ГСМ-и - как ще убеждават хората, че понеже не се ползват пари, трябва да си сложат чипове?  :-\
« Последна редакция: Октомври 26, 2008, 18:57:06 pm от Mirotvorec »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Чипове
« Отговор #69 -: Октомври 26, 2008, 19:46:12 pm »
Не виждам как ще се пробута с икономически аргумент - все пак чипът може навсякъде да се сложи, има и сега кредитни, дебитни карти, ГСМ-и - как ще убеждават хората, че понеже не се ползват пари, трябва да си сложат чипове?  :-\

Не точно като икономически аргумент а като фирмена политика за сигурност. На принципа на онези "клубове" които и сега ползват този метод в Испания - само че си го представи същото във всеки магазин който влизаш. Разбира си могат да се повдигнат искове за дискриминация ама по тази логика и тези испански клубове трябваше да са осъдени досега че не дават друга опция за влизане в тях!

Max

  • Гост
Re: Чипове
« Отговор #70 -: Октомври 26, 2008, 20:02:00 pm »
Не виждам как ще се пробута с икономически аргумент - все пак чипът може навсякъде да се сложи, има и сега кредитни, дебитни карти, ГСМ-и - как ще убеждават хората, че понеже не се ползват пари, трябва да си сложат чипове?  :-\

Познавам хора, които са силно резервирани към кредитните карти, но работодателят  им ги е принудил да си получават заплатите от банкомат. Мисля, че вече навсякъде е така от години.
Може би както картите се наложиха, така ще се наложат и чиповете, заради „ удобството „ да не се разнасят, забравят и губят.
А как се наложиха GSM- ите?
Днес е направо задължително да си човек на разположение. Аз опитвах няколко пъти да приложа номера „Нямам  GSM” и резултатът беше обезкуражаващ.
Начин ще намерят, както и за всичко до сега.
Ако толкова им е нужно да вложат цялата инфа за някого в чип, наистина, може и на външен носител. Има статии, в които се твърди, че една такова чуждо тяло носи риск от тумори. То е по-зле може би от имплантация на орган, защото е мъртва материя. А дори живият присаден орган не може да се интегрира напълно с тялото.


Не точно като икономически аргумент а като фирмена политика за сигурност. На принципа на онези "клубове" които и сега ползват този метод в Испания - само че си го представи същото във всеки магазин който влизаш. Разбира си могат да се повдигнат искове за дискриминация ама по тази логика и тези испански клубове трябваше да са осъдени досега че не дават друга опция за влизане в тях!

В Мексико  е започнало по подобен начин. Прокурорите били длъжни да носят чип за да имат достъп до архивите с нужната им информация.
« Последна редакция: Октомври 26, 2008, 20:06:42 pm от Max »

Неактивен thesoapmaker

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 45
  • Lateral-Us
    • Tool Band Website
Re: Чипове
« Отговор #71 -: Октомври 27, 2008, 00:49:10 am »
Днес е направо задължително да си човек на разположение. Аз опитвах няколко пъти да приложа номера „Нямам  GSM” и резултатът беше обезкуражаващ.

С извинения, но това звучи глупаво и наивно. Имам доста контакти, но от личен опит казвам, че без телефон е идеално безгрижие и няма как да не се радваш на това. Друг е въпросът дали в обществен или работен план това не ти допада. Всеки си решава в крайна сметка.

Исках просто да наблегна, че страхът се усеща във всички вас, и в мен го наблюдавам и затова ви казвам, хора, не му мислете Чак толкова, и насочете вниманието си върху самите Себе си! Темата за чипа в началото ми се струваше доста интересна, но за отрицателно време разбрах, че е пълно губене на време (как може губенето на време да е пълно изобщо?!) и не виждам как може да промените нещо в целия този предполагаем развой на събитията.

 :-[  :o

Не..сериозно всички тези въпроси и опасения...

ненужни са..  :o
I embrace my desire to feel the rhythm, to feel connected enough to step aside and weep like a wi

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Re: Чипове
« Отговор #72 -: Октомври 27, 2008, 23:17:44 pm »
Вадим лични карти и шофьорски книжки с биометрия
27 октомври 2008 / News.dir.bg
Новата концепция за българските документи за самоличност е биометрични данни да има не само в международните паспорти, но и във всички останали документи.
Това съобщи вътрешният министър Михаил Миков пред журналисти, предаде БГНЕС. Той обясни, че е открита нова процедура за избор на изпълнител на новите документи и са поканени същите шест фирми, които участваха в предишния конкурс за изработка на нови международни паспорти.
"Така сме подредили графика, че до първите месеци на 2009 година да има избран изпълнител", заяви Миков. Той уточни, че смяната на старите лични карти и шофьорски книжки ще става постепенно, когато изтекат сроковете на старите.
Изискването за наличие на биометрични данни в документите за самоличност влиза постепенно в целия Европейски съюз от 1 януари 2009 г. Ще бъде създадена и национална система за биометрия. Според Миков в техническите задания за новите български документи за самоличност се постигат най-високите критерии за сигурност и това ще направи родните лични карти, шофьорски книжки и паспорти едни от най-добре защитените срещу фалшификация.
Ще поставя на дискусия в Народното събрание използването на лични данни на пътниците от гражданските полети в борбата с тероризма и организираната престъпност, съобщи още Михаил Миков, който е участвал в обсъждането по темата в Съвета на министрите на правосъдието и вътрешните работи от ЕС. Министърът отбеляза, че дискусиите в Европа доколко и докъде да се използват данните, събирани от въздухоплавателните компании за пътниците в борбата с тероризма и организираната престъпност, вече са на дневен ред в повечето европейски страни. Има се предвид събиране на данни, достъпни два дни преди полетите и оформяне на досиета с информация непосредствено след излитането, като информацията се използва в борбата с тероризма и с организираната престъпност поясни министър Миков, цитиран от БТА.
http://dnes.dir.bg/2008/10/27/news3522952.html#sepultura

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Re: Чипове
« Отговор #73 -: Ноември 04, 2008, 16:05:19 pm »
Днес прочетох закона за българските документи за самоличност.Та там пише следното:
2. параграф 4, който влиза в сила от 31 октомври 2007 г., с изключение на изискванията за снемане на пръстови отпечатъци, които влизат в сила от 28 юни 2009 г


Неактивен xXx

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 17
Re: Чипове
« Отговор #74 -: Ноември 04, 2008, 16:55:11 pm »
Не виждам как ще се пробута с икономически аргумент - все пак чипът може навсякъде да се сложи, има и сега кредитни, дебитни карти, ГСМ-и - как ще убеждават хората, че понеже не се ползват пари, трябва да си сложат чипове?  :-\
Еми много просто - с един чип ще имаш всичко на куп - дефакто всеки един от нас ще стане чип! :D След време и в роботизирани хора ще ни превърнат. Стоиш в къщи и казваш/мислиш ОБАДИ СЕ НА ИВАН ИВАНОВ. Опааа звъним, ама не чрез гсм-а, а чрез вградения чип, а от друг чип разбира се ще и чуваш.

Парите няма да ги виждаме, а ще виждаме цифри.
Чипа в началото може да е такъв, но след време ще има всичко от ... до за всеки човек. Лична карта, книжка, дебитна, кредитна, здравен картон, какво си купил вчера от БИЛЛА, къде си заредил колата с гориво, кога и какво си гледал в киното. От всичко това какво следва? Някои ще имат всичката им нужна информация на света за хората и ще могат да правят още повече пари. Защото с едно натискане на копчето на компютъра (този шефския с достъп до всичко :D) ще можеш да си направиш всякакво проучване, а хората ще бъдат още по-лесно манипулирани.

Могат да се дадат още стотици примери и предположения.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27