Автор Тема: "Бисери"  (Прочетена 4606 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

virtual

  • Гост
"Бисери"
« -: Февруари 02, 2006, 22:25:26 pm »
ЛИТЕРАТУРА

 

·        Пример за подражание - Андромаха се пожертвала за сина си. Тя е образец за гръцка девица.

·        Отмъщение - отвратен от хората Молиер е написал Питекантропа.

·        Ясновидство - Ламартин не е обичал Молиер, но Молиер е разбирал и ценял Ламартин.

·        Щастливец - Мюце в живота си много е страдал, но за щастие можел да се облекчава сред природата.

МАТЕМАТИКА

·        Паралелни прави са са две прави, които като релсите завиват едновременно.

·        Окръжността е кръгла линия, без ъгли и затворена, за да не се вижда от къде започва.

·        Осмоъгълникът е вид квадрат, който има осем страни.

КОСМОГРАФИЯ

·        Луната е обитаема, защото там свети.

·        Съставът на Слънцето е познат благодарение на пробите, които са вземали от него учените.

·        Галилей е успял да завърти Земята, но църквата го подложила на мъчения, защото искала да го накара да я спре.

ФИЗИКА

·        Има твърди, течни и грациозни тела. Под действието на топлината телата се разширяват. Пример за това : през лятото дните се удължават.

·        Законът на Архимед :

(първи вариант):
Всяко тяло потопено във вода, ако не се появи на повърхността до половин час, следва да се счита за загубено.

(втори вариант):
Всяко тяло потопено във вода, излиза мокро.

·        Гравитацията е открита от Нютон. Забелязва се есенно време, когато листата капят.

·        Вярна везна е тази, която показва винаги едно и също тегло.

·        Черните въглища са бели въглища, които дълго са горели.

ЗООЛОГИЯ

·        Селяните губят, ако карат воловете си да теглят тежки коли, защото те се уморяват и дават по-малко мляко.

·        Всяка година кравата си има по едно теле, благодарение на бика, който е крава без виме.

·        Изкуственото осеменяване е когато ветеринарят замества бика.

·        Между летящите млекопитаещи ще споменем прилепа и стюардесата.

·        Таралежите и лястовиците помагат на градинаря при изяждането на насекомите.

·        Охлювът е едновременно и мъжки и женски, но не може да се възползва от това.

·        Кукувицата е птица, която снася своите яйца в чужди гнезда и обратно.

·        Много грижи ни създава шимпанзето - не яде и изглежда страшно се отегчава. Явно му липсва другар. Какво да правим до вашето завръщане?
(писмо на пазача на зоологическа градина до директора й)

МЕДИЦИНА И ХИГИЕНА

·        При кръвотечение от носа, застанете на главата си и стойте така, докато сърцето ви престане да бие.

·        Под действието на алкохола човек забравя и губи паметта си. Така той може да се самоубие вечерта, а на сутринта нищо да не си спомня.

·        Бременната жена е необходимо от време на време да изважда детето си, за да го почиства.

·        След майчиното мляко, най-добро е млякото на аптеката. Смесеното хранене е когато майката и бащата кърмят детето подред.

·        Преди кърменето на бебета, гърдите трябва да бъдат изварявани в продължение на десетина минути. При подготовка на един биберон трябва да се стерилизират шишето и млякото. Най-добре е да се стерилизира кравата.

·        ... Причина за счупването - паднал от магаре... Фамилна анамнеза - необременена (баща и майка не са падали от магаре)...
Из анамнеза

·        На вечерна визитация болните прекараха нощта спокойно...
(рапорт за нощно дежурство в клиника)

 

« Последна редакция: Февруари 04, 2006, 00:59:28 am от Horus »

virtual

  • Гост
Отг: "БИСЕРИ"
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2006, 22:27:14 pm »
Как биха разказали приказката за Червената шапчица:



Едгар Алън По

Край старата, мрачна, обвита в тайнствено-жесток воал гора , над която се носеха тъмни облаци зловонни изпарения и сякаш се чуваше злокобен звън на окови , в мистичен ужас живееше Червената шапчица.

 


Ърнест Хемингуей

Майката влезе. Тя постави на масата кошница. В кошницата имаше мляко, бял хляб и яйца.
- Eто - каза майката.
- Какво - попита Червената шапчица.
- Ето това - каза майката - ще го занесеш на баба си.
- Добре - каза Червената шапчица.
- И си отваряй очите - каза майката - вълкът...
- Да - каза Червената шапчица.
Mайката гледаше как дъщеря й , която всички наричаха Червената шапчица, защото винаги ходеше с червена шапчица, излиза. И гледайки излизащата си дъщеря, майката помисли, че е много опасно да я изпраща сама в гората, и освен това тя помисли, че вълкът бе започнал отново да се появява насам, и като помисли така, тя усети, че започва да се тревожи.

 


Ги дьо Мопасан

Вълкът я срешна. Той я изгледа с оня особен поглед, който опитният парижки развратник хвърля на провинциалната кокетка, която все оше се преструва на невинна, ала той вярва на невинността й не повече от самата нея и вече сякаш вижда, как тя се разсъблича, как фустите и една по една падат, и тя остава само по риза, под която се очертават сладостните форми на тялото й.

 


O'Xенри

Червената шапчица се разтрепери. Тя беше сама. Тя беше сама, като палачинка между звездите, като гладиатор сред фармацевти, като сомнамбул в печка, като бастун в пустиня....

 


Джек Лондон

Ала тя беше достойна дъщеря на своята раса, в жилите й течеше силната кръв на белите покорители на света. Затова, без да й мигне окото, тя се нахвърли върху вълка, нанесе му един съкрушителен удар и го подкрепи с класически ъперкът.
Вълкът страхливо побягна. Тя идеше след него със своята очарователна женска усмивка.

 


Ярослав Хашек

- Е, и какво направих? - мърмореше си вълкът - едно голямо лайно напpавих, това е...

 


Оноре дьо Балзак

Вълкът стигна до къщичката на бабата и потропа на вратата. Тази врата беше изработена през седемнадесетото столетие от неизвестен майстор. Той я беше изрязал от модерния по това време канадски дъб, беше и придал класическата четвъртита форма и я беше окачил на железни панти, които на времето си може да са били хубави, но сега ужасно скърцаха. По вратата нямаше никакви гравюри, шарки и орнаменти, само на долния десен ъгъл личеше драскотина, за която се разказваше, че Селостен дьо Шаварж, фаворит на Мария-Антоанерта и братовчед по майчина линия на детето на бабата на Червената шапчица е направил със собствената си шпора. Инак вратата беше съвсем обикновенна и затова няма да се спираме по подробно на нея.
 


Mаксим Горки

Бабата се изправи силна, смела и неустрашима и го погледна право в очите с изпепеляващ взор. Зърнал този остър поглед звярът с ужас помисли, че тази баба е така смела, защото е човек.
- Какво искаш, Сиви, вълко? - попита бабата и думите и прозвучаха гордо.





Робърт Бърнс

- Кой хлопа в този късен час?
- Аз хлопам - каза Вълчо.
- Иди си. Всички спят у нас.
- Не всички - каза Вълчо.
- Не зная как си се решил!
- Реших се - каза Вълчо.
- Ти май си нещо наумил?
- Май нещо - каза Вълчо.
- Веднаж да минеш моя праг...
- Да мина - каза Вълчо.
- Утре ти ще дойдеш пак!
- Ще дойда - каза Вълчо.
- Ни дума никому за туй!
- Ни дума - каза Вълчо.

 


Oскар Уайлд

Вълкът: Извинете вие не ми знаете името, но...
Бабата: О, няма значение. В съвременното общество с най-добро име се ползват тези, които нямат име. С какво мога да ви услужа?
Вълкът: Виждате ли .... Cъжалявам, но съм дошъл да ви изям.
Бабата: Колко мило. Вие сте твърде остроумен джентълмен.
Бабата: И това придава особен блясък на вашата духовитост.
Вълкът: Радвам се, че не се отнасяте сериозно към факта, който току що ви съобщих.
Бабата: Днес да се отнасяш сериозно към сериозните неща е проява на лош вкус.
Вълкът: А към какво трябва да се отнасяме сериозно?
Бабата: Разбира се към глупостите. Но вие сте непоносим!
Вълкът: Кога един вълк е непоносим?
Бабата: Когато прекалява с въпросите.
Вълкът: А една жена?
Бабата: Когато никой не може да я постави натясно.
Вълкът: Много сте строга към себе си.
Бабата: Разчитам на вашата дискретност.
Вълкът: Имайте вяра. От мен няма да излезе нищо.
(изяжда я)
Бабата: ( от коpема на вълка ) Жалко, че избързахте. Tъкмо си бях приготвила една твърде приятна духовитост.

 


Чарлз Дикенс

Бедната Червена шапчица не знаеше, какво я очаква. Горкото дете. С каква обич, изписана по хубавото му личице, то отвори вратата, с какво ангелско изражение, то прекрачи прага на стаята, където вълкът, прикрил коварния си и зъл лик с ношната шапчица на бабата, очакваше поредната си жертва.

 


Ерих Мария Ремарк

- Ела при мен! - каза вълкът.
Червената шапчица наля две чаши коняк (или ром, уиски, калвадос, сливова, джин, водка и пр.) и седна на леглото и вдишваха познатия дъх на коняка и т.н.... В този аромат имаше тъга и умора - тъгата и умората на гаснещата привечер. Конякът, ромът, джинът и т.н. беше самият живот.
- Свършено е вече - каза тя. - Нямам вече на какво да се надявам повече. Аз нямам бъдеще.
Вълкът мълчеше. Той беше съгласен с нея.

 


Жак Превер

Вълкът в зори
ловци ще спрат,
а в нощната тъма
Камилен, смърт
не знаен мрак, звезди,
безброй съдби...
защо ридаем
аз и ти.

 


Йордан Радичков

- Ще седна и ще го убия този вълк, драги ми господине. Да не ми е името Спиридон, ако не го убия.
- Ще го убие! - говореха ловците. - Лани сума вълци дойдоха от Турно Мъгурелски и от други места. Имаше и да убиваш, и да гониш, и пак да останат. А тоя взе, че ги уби всичките. А вълците от своя страна взеха, че умряха.
А вълкът беше седнал и шиеше на една шевна машина " Сингер", има такива машини, та като го види ловецът да си рече: " Брей, то не било вълк, мамка му вълча, а баба Спиридоница ". Да рече тъй и да си иде.

 


Уйлям Шекспир

Действие 5. Сцена 2. Къщичката на бабата на Червената шапчица. Пред нея първи ловец с кучето си.

( двоуми се )

- Да вляза или да не вляза? Туй е въпросът. Кое е по- добре - да вляза аз и вълка да убия или да си полегна аз, да си поспя? Легни, заспи и край. Да тук е спънката. Какво ще видя в този летен кратък сън? Да знай човек, че този сън прекъсва чувствата на гладния стомах, тогава би могъл...... Но този страх от нещо пред вълка, от таз затворена врата сковава мойте сетива...... Но стига! С тези мисли ставам аз страхливец и бледната мазилка на страха покрива с плесен и разяжда единственият цвят на смелостта. Е, хайде спри. Тез мисли прогони. Офелия, ти моя вярна кучка, ела и с мен за всеки случай ти бъди.
 


Лев Николаевич Толстой

Ловците убиха вълка и извадиха от корема му бабичката и Червената шапчица. От очите на малкото момиченце заструи лъчист поглед и то разбра, че това, което се случи не трябваше да се случва, а щом не трябваше да се случва, то нямаше да се случи, и то разбра, че това, което вършеше, мислеше и говореше, не бе това, което трябваше да върши, мисли и говори, и то реши, че от сега нататък ще върши, mисли и говори само това, което трябваше да върши, мисли и говори.

 


Кърт Вонегът

Майката на Червената шапчица беше голямя майсторка на баници. Нейните баници бяха сочни и мазни, сякаш правени с мазнината на всички тлъсти евреи убити през втората световна война. Тогава убиваха евреи с подобни цели. Така е то....
Сега, като настана световния глад, защото китайците изядоха всичко, аз си спомням за тези баници и от устата ми текат лиги. Какво би станало, ако една от тези баници попадне сред американците? Според мен никой няма да я изяде, макар че всички умираме от глад. Ако една от тези баници попадне сред нас ние ще се самоизядем за нея.
Але-хоп.
Разбира се, подобни баници вече не съществуват. Аз ги припомних за да предизвикам лигите ви, защото зная - и вие сте засегнати от световния глад. Така е то...
Але хоп.
Червената шапчица беше секс-идеалът на глутницата. Когато тя се появи с баницата един вълк я надуши. Тръгна след нея. Този вълк бе проследен и от другите вълци. Винаги е така. Още по мое време, когато бях стар пръдльо. Още тогава, когато един вълк надушеше нещо, всички тичаха след него.
Всъшност така се стигна до световния глад.До световния глад се стигна чрез голямото преяждане,но тук става дума за един друг черен понеделник, в който цените ( американските цени) нарастнаха.
Але хоп.
Всички вълци се скупчиха около Червената шапчица.Никой не искаше да я яде. Вълците си бяха изработили антитела против глада. Механизма на тези антитела им бе показан от китайците. Китайците и вълците по това време бяха най- добрите приятели. В много отношения между тях нямаше разлика и т.н.
Та никой от вълците не ядеше Червената шапчица. Напротив, те само душеха чорапите и. Те бяха луди по тези чорапи. Те им миришеха приятно. Какво говоря, приятно, те изпитваха от тази миризма върховна наслада. И всеки от тях имаше ерекция. Така е то....
В скоби, това бе средството, с което по-късно ги избиха китайците. Те пуснаха огромни количества Червени шапчици с подобни чорапи. Вълците бяха в див възторг. Но после китайците прибраха своите Червени шапчици с техните чорапи. Просто ги изпратиха на друга планета.Тогава вълците измряха от полов глад. Така е то....
Але хоп.
Но сега Червената шапчица изпитваше адски сърбеж от полиетиленовите си чорапи. Тя реши да ги събуе. Така и направи, И тогава вълците я изоставиха. Обидена от това тя изяде цялата баница и умря от преяждане. Така е то.
 


virtual

  • Гост
Отг: "БИСЕРИ"
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2006, 22:30:14 pm »
УЧЕНИЧЕСКИ

·        Вероятно лирическият герой е гей, тъй като при толкова самодиви пита: "... кажи ми , сестро де е Караджата". (Из съчинение на тема "Посланието на поета в "Хаджи Димитър" ).

·        Балканджи Йово е жестоко и ситно накълцан от злите турци...

·        Един път седнахме да бягаме(по повод бягство от учебен час)

·        Кирил и Методи са двама братя блезнаци, единият от които е кръгъл сирак.(ученическо съчинение,ІІІ клас)

·        Рамбо Силек (второкласник)

·        Баба Илийца бръкнала в пазвата си, но там не намерила нищо освен малко сухи корички. (съчинение)

·        Лодката плавала по живописните брегове на реката. (из ученическо есе)

·        Геройте на Елин Пелиновото село намирали утеха попийвайки си в кръчмата, побийвайки си жените и в други сиромашки радости (из тема на ученик от 11 клас)

·        Гогол страдал от тройственост, която се състояла в това, че с единия крак той стоял в миналото, с другия приветствал бъдещето, а между краката му била страшната действителност. (съчинение)

·        Баба Тонка - видна българска революционерка, размахала бяла кърпичка, с риск да забележат, че не таи лоши намерения

·        Алеко чул приближаващия се водопад (из ученическо съчинение)

·        Големият град направил Павел ненормален, благодарение на това умряла жена му. (съчинение)

·        Смирненски с юмрук в ръка. (съчинение)

·        Дох Кихот бил 50 годишен младеж с плешив кон.
Из класна работа по литература

·        Вълците вия в полето, но това за тях си е нормално. (ученически анализ на "Хаджи Димитър")

·        Реката извира от дупка и тече до билото на Черно море. (ученик)

·        Наташа Ростова искала да каже нещо, но отварящата се врата й затворила устата. (ученик)

·        Прабългарите са имали конска флота



·        Славяните ловили риба и други горски животни

·        река Силистра
по време на устен изпит по География

·        Баба Илийца напъна кола..... (из ученическо съчинение)

·        Турците налитали на българите, като лешояди на мърша.

·        Янко музиканта сам си правел свирки Из ученическо съчинение

·        Тогава кошутата погледнала с подмокрени очи. из свободно съчинение в седми клас

·        Бай Марко бил генерален спонсор на Априлското въстание. Из ученическа тема.

·        Славяните ловили риба и други горски животни

·        И Райна Кабаиванска развяла знамето... от кандидат-студентски изпит по история

·        Ахил е с големи и силни ръце, космати гърди и атлетично тяло. Хектор е обратен.... из съчинение

·        В бедрата на земята се крият... Из ученическа тетрадка

·        Донки Ход...(Дон Кихот)

·        Още през 1762г. Паисий Хилендарски изрази голямата любов на българския народ към Русия и Съветския съюз с написването на история Славянобългарская.

·        На луната живеят лунатици. Из съчинение по литература в III клас.

·        Баба Илийца бръкнала в пазвата си,но там не намерила нищо,освен малко сухи корички.

·        Монахът предложил на баба Илийца да пренощува в манастира, но тя си мислела за младия юнак, който я чака в храстите и отказала.

·        Този държавник отива да инквизира житцето на бедния народ.

·        Бай Ганьо е сексуален маниак – първо намига на жените, след това ги води в банята за да им покаже какво има а после ги пощипва.

·        Бай Ганьо говори аерогантно.

·        Бай Ганьо върши престъпление, а също обича да пише рецензии и др.

·        В потурите на Бай Ганьо се крие най-голямото му богатство.

·        Колко е голяма мъката на другоселеца и каква е любовта му към коня, продължител на живота му.

·        Баба Тонка била майка на повече от хъшовете.

·        Дядо Матейко след смъртта на своята бабичка, заживява с кротката си магаричка.

·        Тъй като народа е нямал с какво да посрещне освободителите, той ги е посрещал с хляб и сол.

·        Възприела неговите идеали, любимата нервира боеца и той я остави на заден план.

·        С възторг Вазов рисува боят на Шипка. А когато идва помощта с кораба “Радецки”, се сбъдва заветната мечта на Вазов.

·        Вазов е опъната струна между Пирин и Рила.

·        В. Левски ходи из страната гол и бос, за да възбужда народа.

·        Големият град е направил Павел ненормален, благодарение на това умряла жена му.

·        Биха се до последния човек, а останалите продължиха боя.

·        В Йовков всичко хубаво е положително.

·        От руските братя са се учили много наши поети на творчеството. Те са изсмуквали от Добролюбов, Херцен, Чернишевски сладки сокове. Разгадавали са криволиците на техния правилен път.

·        Русия! Колко ни плени тази малка дума с голямо съдържание. Това е страната в която са се родили Маркс, Енгелс и Ленин.

·        Днес учихме за едноклетъчни животни - за амебата и ЧАТАЛЧЕТО. (Ученик за урока по природознание)

·        "Баща ми чука на гарата" - (човекът е ревизор вагони) От съчинение на първокласник по повод семейството

·        Спартак е бил алигатор...

·        На бойното поле се раздавали виковете и стоновете на мъртъвците.

·        Пролетарския поет Вапцаров изказва волята на народа, че само с братската помощ на СССР нашия народ ще си възвърне Филипините и едрите звезди над Фамагуста.

·        Под ръководството на Партията се откриват модерни форми на разплод.

·        Семейството ми се състои от мама, татко и аз. Аз съм най-младият ... Трябва да обичаме родителите си и да им помагаме когато си изпълняват задълженията. Когато мама е болна, татко служи за жена на всички в къщи. Баба ми живее сама на село. Тя има едно куче и една кокошка. Качена върху някое столче, тя кудкудяка по цял ден.

·        Ернест е левак с дясната ръка.

·        Прабългарите нападали тутакси, а бягали изневиделица.

·        Българската армия се е състояла предимно от коне.

·        Сутрин татко изпълнява мъжките си задължения и после мама му дава кафе.

·        Катедралата е величествена със своите аркади, огънати от вековете.

·        Скоро бойното поле се изпълнило с трупове, някои били недокоснати, а други още дишали.

·        На брега на реката рибарите поставяха червеи на въдиците си, а в реката се виждаше обратното.

·        Жените от племето пееха и танцуваха около огъня, а малките членове отмерваха ритмично такта.

·        Живея с майка си и баща си, който е починал.

·        Кокошките стават рано сутрин и започват да снасят. Добрите деца трябва да следват техния пример.

·        Добрите бъгтерии се хранят с трупове, а лошите причиняват болести по хората.
/контролно по биология/

·        Едно време живеели големи животни, наречени динозаври, които поради смяна на сезона измрели.

·        Понеже лодкарят отказал да я прекара, баба Илийца измъкнала кола и сама се прекарала.

·        Обичайте Родината, майката ви.

·        Катерина се хвърлила в реката по лична работа.

·        Наташа била свързана с народа с червена нишка.

·        Небето на Аустерлиц пречупило Болконски на две.

·        На бойното поле се раздавали виковете и стоновете на мъртъвците.

·        Фамусов съдел за хората не по вътрешностите, а по външностите.

·        На пода лежал и едва дишал труп, редом седяла жената на трупа, а братът на трупа лежал в другата стая в безсъзнание.

·        Пушкин се движел във висшето общество и движел там и жена си.

·        Много ми харесва героинята на романа на Лев Толстой "Война и мир", особено когато танцува на бала с Щирлиц.

·        Анна се хвърлила под влака и той дълго влачил жалкото й съществувание.

·        Графинята пътувала в карета с надигната и сгъната на хармоника задна част.

·        Тургенев показал жената в по-разширен вид.

·        В отсъствието на Онегин Татяна често ходела в кабинета му, където постепенно се превръщала от девойка в жена.

·        На брега доячката дояла крава, а в реката всичко се отразявало наопаки.

·        Онегин излязъл през задния проход и си отишъл.

·        По брега на реката вървял Челкаш и през скъсаните му панталони се виждал пролетарският му произход.

·        Доячката слезе от трибуната и на нея веднага се качи председателят.

·        Гогол страдал от тройнственост, която се състояла в това, че с единия крак той стоял в миналото, с другия приветствувал бъдещето, а между краката му била страшната действителност.

·        Родителите на Иля Муромец били обикновени колхозници.

·        Наташа Ростова искала да каже нещо, но отварящата се врата й затворила устата.

·        Вапцаров облича и съблича живота така, че да го видим без грим.

·
Тема: "Калиакра"

Когато им се скъса мрежата, жените ги зашивали с хубави песни.

Но един ден дошъл издъхнал конник и съобщил, че...

Там всички рибари ловели риба със скъсани мрежи, а жените им ги плели.

И си завързали панделките за планината...

Те се хвърлили в избата, белите им рокли се виждаха за момент, но после потънаха и никой не ги видя.

После те завързаха плитките си, за да не избяга някоя от тях.

Там хората ловели риба, а жените пеели и плели мрежите.


Тема: "Пази, боже, сляпо да прогледа"

Консулът седнал на една масичка да си пийне биричка.

Тогава един консул дошъл с една каюта.

Тогава майката на Христо го внесла във ваната.

А в това време пристигнал консулът във файтон с пушеци и прах...

Момчето хванало свинята с едната ръка за ухото, а с другата за кръста...

Дошли кметът, съдията и гражданите от селото...

Званецът вазвести вазбуждането на големеца...
(правописът запазен)

virtual

  • Гост
Отг: "БИСЕРИ"
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2006, 22:31:22 pm »
КАНДИДАТСТУДЕНТСКИ

·       Лирическият герой на Вапцаров са селяните, с увиснали мустаци и потури, в които обаче има нещо силно, здраво и желязно... (кандидат-студентски изпит)

·        Иван Асен не обичал да гледа тъжни вестоносци. Той обичал веселите годежари! Вместо меча си той вадел нещо друго. (кандидат-студентски)Христо Ботев налял туба бензин в огъня на революцията със своята поезия...

·        ...в нощта на 7 срещу 9 септември.... (кандидат-студентски)

·        Ботев е колът, на който се вее знамето на българската революция.

·        По това време е имало и жени- воеводки, които са обладавали по стотина- двеста яки мъже. Но това не било верният път за освобождението на България.

·        От творбите на Вапцаров ни гледа озъбеното свирепо куче.

·        Свръхжените се отличават със слабоумие и безполовост.

·        Преди милиони години конят бил малко животно, наподобяващо вампир... След дълго развитие конят се превърнал в сложно и добре устроено животно, напомнящо днешното магаре.

·        Заекът вижда идващата лисица, получава сърцебиене и кръвоносната му система започва да циркулира.

·        Ботев слязъл от Балкана с шмайзер в ръка...


virtual

  • Гост
Отг: "БИСЕРИ"
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2006, 22:34:20 pm »
УЧИТЕЛИ И ПРЕПОДАВАТЕЛИ

·        Нека да сме живи и здрави, но главно живи, защото много здрави се споминаха.(професор по физика в СУ)

·        Както сте яхнали чиновете, тъй и вас ще яхнат в живота. (учителка по философия)

·        И мъжът, и магнетофонът имат по две глави - едната за запис, другата за възпроизвеждане. (из лекция по Аудио-визуални средства във ВТУ)

·        Кой ще ми обясни разликата на различните постановки при свирене на обой? Ама, че сте тъпи! Всеизвесто е, че при Италианската школа са го лапали целия, а при Френската - до половината, с треперещ език!(учител по инструментознание в музикална гимназия)

·        Колеги, ъук трябва да се мъча докато стигна до удоволствието... в Германия като бях на специализация, направо ми го вадеха готов и започвах да работя по него . (асистент - ТУ-София)

·        Имам уши на най-невероятни места. (учителка МГ Варна)

·        Откъде се взе тоя прах? Излизайте, излизайте, че ще се опрашим. (учителка)

·        Дойчо, не си играй с крокодилите! Няма да можем да ги съберем!(в час по практика в механотехникума във Варна)

·        Подчертайте с кръгче (Учител по география)

·        С две думи - вулканизъм (Учителка по география)

·        Стройте се от мен до другото дърво (Учител по физическо)

·        От тия два жълти триъгълника, ше избереме синия!(учителка по математика)

·        Докато съм тук и ви чукам на тази маса ще мълчите. (учител)

·        Ученици можете ли да си представите колко много насекоми е имало в палеолита, това не са стотици ,милиони , милиарди , а десет хиляди!!! (учителка по биология)

·        Ученици, кой пожелание, ще ми носи топките...
В час по физическо



·        Цар Симеон умира на 56 страница, горе вдясно! (учител)

·        Вие вече почвате да ме обиждате. Първо като ме видите и веднага хуквате към тоалетната, сякаш съм ви някакъв диуретичен чай. (учителка)

·        И Мишо много добре се справя, само дето си слага пълния член отзад... (учителка по немски език)

·        Дядо Йоцо чувствал новата действителност, но не можел да я усети. (Анализ на учителка по литература)

·        Престанете да се изпразвате в часа ми!!! Имам предвид духовно! (учител)

·        Момчетата са без облекло и се държат непристойно! (забележка от учител по физическо)

·        Цял час чукам ли чукам, а вие - нито "Ах", нито "Ох"! (учител в час по физика)

·        Точно вие ли момчета не знаете къде да поставите пълния член... (учител)

·        Сега ще отворя вратата и един по един ще ви изхвьрля през прозореца. (учителка)

·        Бисере, веднага иэвади пищова между краката! (учителка )

·        Застрашава живота на съучениците си , като хвърля тебешир по тях! (забележка в бележник)

·        Ученикьт мете двора в час по биология! (забележка в бележник)

·        Ученикът слуша музика в час по музика! (забележка в ученически бележник)

·        Сега ти тургам среден, да знаеш че още няколко пъти ще те мина !

·        Няма да се събличам, направо почвам. (учителка по литература)

·        Аз се мъча да ви обясня, а вие само говорите, само се пипате. (учителка)

·        Другия път, като правите контролно, ще съблека всички момичета по монокини, да видя тогава къде ще си крият черешовите топчета.
Учителка по история

·        Искам да видя физиономии, които мислят. (учителка)

·        Ще ви го покажа, за да го видите визуално. (учителка)

·        -Чукането отвън ли ви разсейва, колеги?
-Да, но ще видят те! Следващия път ще ги пратим те да карат лабораторно, а ние ще чукаме!
Между асистент и колега от ТУ-Пловдив

·        Иди в ъгъла и изобрази пребита кокошка, която се мъчи да се закрепи на перваз. Учител по история

·        Сега ще изпаднем в междучасие...
Асистент по "Теория на вероятностите" ФМИ

·        "Спи в час и гледа през прозореца" (забележка в бележник)

·        Искам да усетя моето присъствие в твоята работа!
Учител по рисуване на ученичка.

·        И в древността е имало генетични експерименти - кентаврите и сирените го доказват... Учител по фолософия

·        Когато човек се задави, може да умре много сериозно
Учител по биология

·        Ученикът, който не си казва номера, ме нарича куче.
Забележка в дневник

·        ...и да не мислите, че ще минете като дъжд между капките.
Проф. Иван Русев-ТУ Варна

·        Ученика се заключва с белезници за радатора в час по География
Забележка в бележник - 28СОУ



·        -Господине, как се решава тази граница?
-Абе заеби я тая граница! Решавай другите!

·        -Момченце,в момента си в час по история!Намираш се в 4-ти век след новата ера! Учител по история

·        До края на часовете нямам часове!

·        Утре ще ви довърша.

·        Простите числа са числа, които не се делят на никое друго число, освен на себе си и на всички останали....

·        ... ако още ведньж, ти отзад свирнеш,такава свирка ще ти извьртя.......

·        Другата година няма да ви оставя така.Ще ви РАЗБИШКАМ през два чина!

·        Запишеше следната моя мисъл, която не съм измислила аз.

·        Извади си оная работа изпод чина, защото ако аз дойда да ти я извадя, на мен ще ми стане хубаво,а на теб не.

·        Сега ще изпаднем в междучасие... Асистент по "Теория на вероятностите" ФМИ

·        Ех,деца,вече станахте истински мъже,особено момчетата.(Учителка към своите ученици-абитуриенти)

·        О студенти, тази сутрин сте свежи и красиви, като цветя и на мен ми се иска да късам, да късам.

·        "Каквото и да стане - Ботев си го вкарваме целия!" (По въпроса за програмата по литература за десети клас.)

·        "Декамерон" е творба на сексуално-приключенска тема!

·        Назубрили сте текста, като коне с капаци! (А.Н. учителка от 33ЕГ)

·        Който хлопа да не хлопа!Нямаме час по тъпанарство!

·        Да знаете! На парченца ще ви нарежа, в бурканчета ще ви затворя! И всичко това от любов към вас. Учителка по физика в 91 НЕГ София

·        Тук е написано черно на бяло със зелено. Учителка по литература в 12СОУ

·        Ако не си дадеш бележника ще ти пиша в бележника, че нямаш бележник!

·        Гледай ги как изникват изпод чиновете.Никнат като гъби...

·        Той бил бедна душица - имал само едни гащи на гърба си.

·        Вие се смеете и аз се смея, но утре ще си разменим ролите!

·        При капитализма човек експлоатира човека, а при социализма е обратното.
(учител по обществознание)

·        Колега, Вие може и да сте свършил, но аз не съм задоволена! На изпит по право, СУ

·        Номер осми ми дава жежко железо да си изгорим рацете!
(Забележка в книжката от учител по трудово обучение)

·        След третия месец абортите са свързани с редица усложнения - тогава плодът е вече жив.
(учебник по акушерство)

·        Извънматочна бременност означава развитие на плода извън матката.
(пак там)

·        Нашите лекции нямат за цел да ви готвят за психиатрията...
(лекция по психиатрия)

·        На изчезване е бесът в островните държави (Англия, Дания)...
(Учебник по епидемиология)

·        Борбата срещу изкуственото хранене трябва да се пренесе към преодоляване на модното увлечение да се "пази линия" сред майките, чрез ... даване на личен пример, и др.
(Учебник по социална хигиена)

·        Столът трябва да се нагажда към естествените извивки на гръбначния мозък
(Учебник по хигиена)

·        Токсико-иритативните бронхити се срещат главно при хлебарки, текстилци и дърводелци...
(Учебник по хигиена)

·        Целта на къпането е чрез изтривалка, сапун и вода да се смъкнат нечистотиите от тялото...
(Учебник по хигиена) (мерси, че ни осведомяват!)

·        Заслугата ... принадлежи на Громашевский, който предизвиква експериментално инфекции у хора, а по-късно и у животни...
(Учебник по инфекциозни болести)

·        Какво само прескачате от круша на круша?
Стига сте се замеряли с домати
(На бригада за бране на ябълки)

·        Тази ябълка е първо качество... дори второ!
(пак там)

·        Димитре, от пет минути те гледам - половин час нищо не си написал!
(в час)

·        ЛС-> Ти в кошчето и с дъвката навън!

·        Ти, с дъвката, веднага в кошчето!

·        Ти, Плювай дъвката да я не плювам аз!

·        Последните два чина да излизат моментално, утре да си доведат и родителите!

·        Аз се опитвам да ви развеселя, а вие се смеете!!!

·        Не съм казал, но ще повторя...

·        Слагате точка и изречението продължава

·        Ето на тази картина ще видите как Исус Христос ще се приближи към еврейския народ, който няма да го изчака

·        - Говорихме ли за Майстора миналата година?
- НЕ (целият клас)
- Ами сега ще го довършим, човека...

·        В българската възрожденска къща е имало три вида стаи - големи, малки и двор.

·        - Колко минути остават до края на часа колеги - да или не ?!?

·        - Стойността на тази константа не е константа...

·        - Тази новата формула тука, изобщо не е нова формула, а е оная старата формула...

·        - Аз като говоря не приказвам!

·        - Ти като говориш с мене ще мълчиш

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
31 Отговора
25761 Прегледи
Последна публикация Октомври 30, 2012, 11:37:01 am
от Гален
Стара "новина"

Започната от преминаващ Новини и общи дискусии

3 Отговора
3666 Прегледи
Последна публикация Март 01, 2006, 15:03:25 pm
от Eon
0 Отговора
2357 Прегледи
Последна публикация Март 01, 2006, 13:44:04 pm
от Eon
45 Отговора
22448 Прегледи
Последна публикация Март 19, 2006, 16:02:51 pm
от H.
15 Отговора
11580 Прегледи
Последна публикация Май 11, 2007, 11:39:30 am
от Jean-Luc Picard

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27