Автор Тема: Вземате 500 лева кредит от заложна къща и законно ви отнемат имота!!!  (Прочетена 5574 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
Кризата отприщи измамите. Те ни ни дебнат във всеки един миг и са навсякъде около нас. Само трябва да имате сетива за откриването им. Има малки и големи измами. Вземането на кредит от заложна къща е голяма измама и то законна. За 1000 лева кредит ще ви вземат имота и окото им няма да мигне. Как става ли?
Трябва ви кредит, влизате в заложна къща и разбирате, че дори за 500 лева за да си платите тока и парното ви искат залог - имот. Вие си викате, добре, ще върна парите, какво толкова. Първото крещящо нещо в офертата е, че сделката е несъразмерна - 1000 лева срещу имот. И следва най-скандалният детайл изписан в документите - че с този договор лицето ви е изплатило имота, като ви дава кредит. Вие съответно не се задълбочавате в подреждането на думите "изплатило", "имота", "кредит" и подписвате. Така няколко старци само за 500 лева кредит загубиха жилищата си. Друг важен момент - договорът не е със заложната къща, а с нейн служител, собственик или съсобственик. И още - договорът или е нотариално заверен или не е. Ако не е, ще ви вземат имота чрез съдебно дело!
Затова съвета на "Варна спорт" е влизайте за кредит в банките.
И друга измама за която пишат днес вестниците - кражба на автомобили на ключ. Във всеки голям град шетали по няколко банди. Крадците стоели пред магазини или държавни учреждения, където шофьорите слизали за минутка като оставят колата с включен двигател или с ключ на волана и чупка с колата ви. Често по този начин се отнемали микробуси със стока, която изчезвала, а за автомобила се искало откуп.

http://www.varna-sport.com/?pg=ViewNews&NewsCat=C&NewsID=1229409996

 нямам думи  >:(

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Овълчването на хората придобива космически размери...

cdms

  • Гост
ЗЗД в действие. Това е панацеята за България. За жалост никой не политик не иска за върне този закон.

buden

  • Гост
Грозно, тъжно, страшно, невероятно .... и то от години, години, години човек.

Има ли желаещи да натиснат червеното копче!? То голямо, червено и като махнете предпазителя ще зазвучи сирена! Така изглежда на филмите поне.

Е!?

Ако ли не, да идва по-бързо Киану или пък от Тибет да забият камбаната, че ми се спи вече!

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
За съжаление такива измами "заем срещу имоти" ги имаше още преди кризата от 1997 г. Много хора изпищяха тогава, както и сега продължават. Всеки договор трябва да се чете много внимателно и да не се подписва, ако нещо не допада или липсва. Още повече, как може да не се замисли човек, когато подписва договори със странични лица, които не са изрично упълномощени от собственика на дадената финансова къща (заложна къща) с неговото име и ЕГН.

Между впрочем за хората, които не знаят - от тази пролет, на 2008 г. има нов закон при сделките с имоти, които са с пълномощни. Нотариусите изискват пълномощните да са в оригинал - 2 броя (копия не се приемат), като едното остава при тях, а другото мисля, че се дава при вписването на имота от нотариуса и се пази сред документите по прехвърлянето на дадения имот в Агенцията по вписването. Още - тези пълномощни трябва да имат заверка на подпис и съдържание, направени от нотариуса при изготвянето на пълномощното, удостоверени със съответните подписи и печати.
При липса на някое от тези условия, сделки не се изповядват.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
 наистина просто е страшно вече, на какви неща сме свидетели последните години  :-X.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Че то такива 'измами' е имало откакто свят светува.
Никой не е виновен на този, който се доверява на лъжци и мошеници.
По тая логика, могат да ги накарат и на празен лист да се подпишат срещу 30 лева, пък после да ореват света че са ги ограбили.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
 не е точно така.  ;)

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
А как е?
Значи ако дойдеш при мен за 500 лв, и ти кажа - свали си гащите, и се наведи, ти веднага ще запиташ - ама защо, какво ще ме правиш.
Но когато за 500 лв заем ти искат като гаранция апартамент за 50 000 лв, ти нищо не питаш, а кротко се подписваш, щото "ми аз не разбирам".
Не разбираш, ама преброи банкнотите че са 500 лв, а не 300 лв от старите да речем?
Не оправдавам и мошениците, но както казах - такива винаги е имало и ще има. За тях са виновни обаче балъците, каквито пак за съжаление винаги ще има.
Или както е казал един мъдър човек "Избийте балъците, тарикатите сами ще измрат"
« Последна редакция: Декември 25, 2008, 18:59:39 pm от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
А как е?
Значи ако дойдеш при мен за 500 лв, и ти кажа - свали си гащите, и се наведи, ти веднага ще запиташ - ама защо, какво ще ме правиш.
Но когато за 500 лв заем ти искат като гаранция апартамент за 50 000 лв, ти нищо не питаш, а кротко се подписваш, щото "ми аз не разбирам".
Не разбираш, ама преброи банкнотите че са 500 лв, а не 300 лв от старите да речем?
Не оправдавам и мошениците, но както казах - такива винаги е имало и ще има. За тях са виновни обаче балъците, каквито пак за съжаление винаги ще има.
Или както е казал един мъдър човек "Избийте балъците, тарикатите сами ще измрат"
Да, и цялата тази конспирация с Новия световен ред в крайна сметка идва именно от склонността на хората да смятат, че някой друг (Държавата) трябва да ги пази от самите тях, за да не сгафят. А трябва само малко да си размърдат мозъка и отлично могат сами да се защитят.

Неактивен AU

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 851
 води се ИЗМАМА, защото понякога така е написано, че дори и адвокат със стабилна практика може да пропусне някоя малко подробност и точно тя да е камъка който преобръща колата.
които го е измислил този номер е бил и доста напреднал с психологията, няма смисъл да развиваме теории дали видиш ли сега глупака е виновен или мошенника, ако се върнем в изначалната форма за определението човек, ние сме си лесно манипулируеми и подлежим на подлъгване.  ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27