Автор Тема: Ще борим кризата с наша кола на ток  (Прочетена 3708 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Ще борим кризата с наша кола на ток
« -: Декември 04, 2008, 09:50:23 am »
Правителството ще бори финансовата криза с електромобил. Вчера министърът на икономиката Петър Димитров обяви, че една от планираните от ведомството му мерки за овладяване на ситуацията е през 2009 г. да стартира програма за производство на българска кола на ток. Това стана на кръгла маса за сивата икономика у нас.
     Според министър Димитров към проекта за наш електромобил имало вече частен интерес. Това било подходящо за България, тъй като страната ни имала опит в производството на електрокари.
     Разнобойв кабинета предизвика идеята да се въведе предсрочно еврото у нас догодина като паралелно платежно средство. Срещу идеята веднага се обяви финансовият министър Пламен Орешарски. “Това ще доведе доста негативи”, отсече той.


http://www.trud.bg/Default.asp?statid=86589&rubr=0&izd=2&fsize=&swidth=800&tr=1&im=12&id=04&iy=2008

buden

  • Гост
Относно: Ще борим кризата с наша кола на ток
« Отговор #1 -: Декември 04, 2008, 18:13:33 pm »
Според мен само се опитват да замажат очите. Подобно с изказванията на Обама за пренасочването към други енергийни източници.
До колкото знам вече има патенти и Япония съвместно със САЩ работят по проекти такива коли да навлязат на пазара през 2009-2010г. Това ще стане и ще са много скъпи разбира се.

Но някои хора тук, които пък все намират вина у манталитета на хората ще кажат ами ти евтини ли искаш да са. Ще кажат работи и ще си купиш и ти, без да знаят дали работя и какво точно. А това че една такава кола с една средностаистическа заплата в България да речем, че ще струва 5-10 години изплащане не мислят. Мнения от сорта на това, че системата заробва ще кажат е проява на мързел.

Абе ЗАЩО СЕГА е въпросът, а не преди 50г. На който въпрос трябва да отговорят правителствата. И да не чакаме отговор ние можем да отговорим вместо тях. А като го направим ще видим, че нищо ново не може да очакваме след като обещанията идват от едни и същи хора.


Progressor

  • Гост
Относно: Ще борим кризата с наша кола на ток
« Отговор #2 -: Декември 04, 2008, 20:02:54 pm »
Та то от край време има автомобили на ток,друг е въпроса че не са популярни,пък и не виждам как това ще спомогне за преодоляване на кризата.Единствения плюс е ,че таквива автомобили са екологично чисти,пък дали ще даваш пари за гориво или за електричество не виждам разлика.Да вземат да разработват автомобили на свободна енергия или на такова гориво което е в изобилие в природата и не замърсява(вода/въглерод/знам ли?)Е разбирасе тези "отгоре" нямат полза от подобно нещо...
« Последна редакция: Декември 05, 2008, 11:00:13 am от Progressor »

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Ще борим кризата с наша кола на ток
« Отговор #3 -: Декември 04, 2008, 22:56:58 pm »
Та то от край време има автомобили на ток,друг е въпроса че не са популярни,пък и не виждам как това ще спомогне за преодоляване на кризата.Единствения плюс е ,че таквива автомобили са екологично чисти,пък дали ще даваш пари за гориво или за електричество не виждам разлика.Да вземат да разработват автомобили на свободна енергия или на такова гориво което е в изобилие в природата и не замърсява(вода/въглерод/знам ли?)Е разбирасе тези "отгоре" нямата полза от подобно нещо...
В Индия разработват кола на въздух, в Япония- на вода

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Относно: Ще борим кризата с наша кола на ток
« Отговор #4 -: Декември 04, 2008, 23:48:30 pm »
Да го предложи някой друг - бих го приел, ама баш министър от правителството на ДПС!!!???!! - Да ме прощава, ама не съм се пръкнал след вчерашния дъжд.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27