Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 252346 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Исус Христос
« Отговор #810 -: Септември 25, 2012, 14:10:11 pm »
Абе марсианска принцесо, хубаво е, че си извадила цитат от Библията. Вземи прочети поне Матей, и тъй като там има много цитати относно властта на Исус, което явно теб те интересува на първо място, можеш после да ги извадиш и да ги коментираш. И ако ги коментираш пак по същият начин, ще спорим по същество.

Защо мислиш, че не съм го чела или че не мога да чета, това, което вие цитирате. Но явно при вас е проблема с разбирането на текстове от Библията. Така че, учтиво ще отклоня поканата ти и очаквам, ако имаш нещо конкретно като аргументи за "Властта на Исус докато е бил във физическото си тяло на Земята" да ги представиш на нашето внимание. В противен случай без конкретика няма срамно да си признаете, че грешите. И че милия човечец е нямал дори педя земя (ако държим на по-образното представяне) или друга някаква власт установена със закони, заповеди и постулати, с които реално да я е упражнявал.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Исус Христос
« Отговор #811 -: Септември 25, 2012, 15:04:13 pm »
   Всички  се  раждаме  атеисти!  -  Всички  умираме  вярващи!   Баща  ми  повярва  в  последните  си  дни  от  живота  си. 
    Така,  че  да  почакаме,  много  ми  си  иска  да  видя  как  някои  ще  прогледнат,  но  уви  изтича  ми  времето! 
Защо,какво има?

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Исус Христос
« Отговор #812 -: Септември 25, 2012, 15:32:37 pm »
Абе марсианска принцесо, хубаво е, че си извадила цитат от Библията. Вземи прочети поне Матей, и тъй като там има много цитати относно властта на Исус, което явно теб те интересува на първо място, можеш после да ги извадиш и да ги коментираш. И ако ги коментираш пак по същият начин, ще спорим по същество.

Защо мислиш, че не съм го чела или че не мога да чета, това, което вие цитирате. Но явно при вас е проблема с разбирането на текстове от Библията. Така че, учтиво ще отклоня поканата ти и очаквам, ако имаш нещо конкретно като аргументи за "Властта на Исус докато е бил във физическото си тяло на Земята" да ги представиш на нашето внимание. В противен случай без конкретика няма срамно да си признаете, че грешите. И че милия човечец е нямал дори педя земя (ако държим на по-образното представяне) или друга някаква власт установена със закони, заповеди и постулати, с които реално да я е упражнявал.
За какво му е на Исус, подобна власт, тя не се и вписва в това, заради което е дошъл. А ти едва сега уточняваш за каква власт говориш. А защо тя те интересува, ти ще кажеш.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Исус Христос
« Отговор #813 -: Септември 25, 2012, 23:57:07 pm »
Не е чак сега. Явно не четеш внимателно. А на Исус му е, заради това, за да е значим и да има смисъл.
Ако имаше власт, основана на Любовта и справедливостта, хората щяха да са, а и живота им по-различен. Но след като е нямал реална Власт, не разбирам, защо е нужно някой да му се прекланя и да му вярва.
Утре всеки - ето Коцето-Калки- може да ви каже и сподели, че е "инкарнирания" Исус. Какво ми помага това на мен и на всяко африканско дете (по твоя пример). По времето на Исус, колко подобни гладни са били нахранени и излекувани, ДОСТАТЪЧНО, за да приемем, че той на тази Земя е изпълнил някаква мисия?Интересува ме, защото някой, който има власт, като каже- тази храна няма да е за фарисеите, а за бедните. Тази вода, ще е достъпна за всички, а не за избрани- ЗАЩОТО иначе режа ръце и отсичам глави. Тогава нахранените повечето и с утолена жажда, няма да решат да го разпъват, а ще обезкостят мнимия Владетел и с все храната от трапезата му ще нахранят наистина гладни.
Така че, безсмислените саможертви са за филмите и чувствителните Души на праведни миряни, които правят секс на тъмно и никога не позволяват да се каже, пише или изговори нечие препознато геройско име като нещо сакрално.
« Последна редакция: Септември 26, 2012, 00:13:50 am от Princess_Deja »
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Исус Христос
« Отговор #814 -: Септември 26, 2012, 16:47:27 pm »
Не е дошъл да отрицава свободната воля, дошъл е да каже, да покаже и да предупреди.
Някои казват, че или приемаш цялата Библия или не приемаш нищо, аз засега не мисля така. Противоречия има, както и живота не е справедлив, но това не е основание да изпитваш неприязън към Исус, каквато ти показваш.
Свободна воля(къде повече, къде по-малко) е в ръцете не само на хората но и на всички божии създания; ангелите и падналите ангели, Луцифер също са божии създания.
Вършиш каквото намериш за добре, както намериш за добре и доколкото можеш, в Края идва Исус и съди според делата. И ще те съди с право, защото освен свободна воля имаш и възможността да познаваш кое е добро и зло.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #815 -: Септември 27, 2012, 01:18:20 am »
Из Евангелие на Марка:
ГЛАВА 1.
"1. Начало на Евангелието на Иисуса Христа, Сина Божий,
2. както е писано у пророците: "ето, Аз изпращам пред лицето Ти Моя Ангел, който ще приготви Твоя път пред Тебе."

3. "Гласът на викащия в пустинята говори: пригответе пътя на Господа, прави правете пътеките Му."
...
9. И в ония дни дойде Иисус от Назарет Галилейскии се кръсти от Иоана в Иордан.
10. И когато излизаше от водата, веднага видя да се разтварят небесата, и Духът като гълъб да слиза върху Него.
11. И глас биде от небесата: Ти си Моят Син възлюблен, в Когото е Моето благоволение.

12. Веднага след това Духът Го извежда в пустинята.
13. И Той беше там, в пустинята, четирийсет дни, изкушаван от сатаната; беше със зверовете; и Ангелите Му служеха.
14. А след като бе предаден Иоан, Иисус дойде в Галилея и, проповядвайки благовестието за царството Божие,
15. казваше: времето се изпълни, и наближи царството Божие; покайте се и вярвайте в Евангелието."
...
Из Евангелие на Лука:
"27. А когато излезе на брега, срещна Го от града един човек, който от много години имаше бесове и не обличаше дреха и в къща не живееше, а по гробищата.
28. Той, като видя Иисуса, извика, падна пред Него и с висок глас рече: какво имаш Ти с мене, Иисусе, Син на Бога Всевишний? Моля Ти се, не ме мъчи!"

   Властта, за която иде реч в Светите Евангелия няма общо със светската власт. Но всеки сам избира.

П.П: Специално на теб, Princess Deja препоръчвам книгата на Ерих Фром "Да имаш или да бъдеш" (Дилемата на човешкия избор), ето линк: http://chitanka.info/text/8926-da-imash-ili-da-bydesh


Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Исус Христос
« Отговор #816 -: Септември 27, 2012, 19:48:10 pm »
Въпросът ми е към по обстойно запознатите с библията. Не знам въпроса дали е обсъждан тук, ако е така ми кажете и ще си го търся.Защо Исус иска от нас да ядем от плътта му и да пием кръвта му? Звучи доста гротесно? Защо едно висше същество иска от нас да правим такъв отвратителен, канибалски и сатанински ритуал?
http://www.bulgarianchurchdc.org/documents/prichastie.pdf

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Исус Христос
« Отговор #817 -: Септември 27, 2012, 19:55:17 pm »
Въпросът ми е към по обстойно запознатите с библията. Не знам въпроса дали е обсъждан тук, ако е така ми кажете и ще си го търся.Защо Исус иска от нас да ядем от плътта му и да пием кръвта му? Звучи доста гротесно? Защо едно висше същество иска от нас да правим такъв отвратителен, канибалски и сатанински ритуал?
Това е от Йоан. И не мисля, че трябва да се тълкува буквално.

п.с.Аз поне не знам Исус да е наставлявал да се извършват ритуали по думите му, буквално или не.
А защо някой църкви го правят, това може би е за тяхна сметка.
« Последна редакция: Септември 27, 2012, 20:06:40 pm от Ashaman »

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Исус Христос
« Отговор #818 -: Септември 27, 2012, 20:20:03 pm »
Ами виж сега Ashaman, то аз отдавна съм я чела веднъж и хич не я помня. Но ако не се тълкува буквално, как би се тълкувало?
Мисля си, че преди 2000 години хората не са блестели с кой знае какъв акъл и логика и да се говори с такива криптирани речи хич не е подходящо. Все едно да говориш на пет годишно дете за висша математика. Или аз да говоря на кучето си на английски. Може би наистина Исус да не го е казвал. Дет се вика са му пъхнали думите в устата.
Вярваща съм, но в Бог не в библията. Различно е.
Може ли някой да ме насочи къде точно в библията е учението на Исус. Имам предвид всичките му беседи които е правил с хората.

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Исус Христос
« Отговор #819 -: Септември 27, 2012, 20:22:40 pm »
Тука е писано по тоя въпрос, дадоха ми линка и аз ти го давам;
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,20687.msg252021.html#msg252021
По въпроса за ритуалите аз като слаб познавач на Библията, смятам че поне в НЗ не е дадено да се изпълняват такива. Дори за обрязването, което е от СЗ което аз го виждам с практическа насоченост особено за онова време и географски ширини, апостол Павел е казал, че то няма никакво отношение към спасението на душата ти, каквото е да си обрязян, такова и да не си.
« Последна редакция: Септември 27, 2012, 20:33:04 pm от Ashaman »

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Исус Христос
« Отговор #820 -: Октомври 04, 2012, 20:41:31 pm »
Има още едно нещо, което някой трябва да обясни?
Защо, ако Исус идва да изкупи греховете ни, краят е предизвестен в Откровение, и в тоя случай защо се жертва Исус?

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Исус Христос
« Отговор #821 -: Октомври 04, 2012, 20:50:20 pm »
Интересно ми е как се изкупват чужди грехове и от какъв зор? И кой го е написал това с изкупуването? Явно с цел християните да започнат на чисто да си трупат нови грехове с надежда, че Исус пак ще дойде след 2000 години да им ги изкупи.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Исус Христос
« Отговор #822 -: Октомври 04, 2012, 21:03:21 pm »
 За 2000 години Новият Завет е писан и преписван 2 000 000 пъти. Докато не се види оригиналът няма как да знаем кое е първописно и кое късна добавка :)

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #823 -: Октомври 04, 2012, 21:19:16 pm »
А има ли изобщо оригинал и ако го има къде се намира?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #824 -: Октомври 04, 2012, 21:28:11 pm »
Интересно ми е как се изкупват чужди грехове и от какъв зор? И кой го е написал това с изкупуването? Явно с цел християните да започнат на чисто да си трупат нови грехове с надежда, че Исус пак ще дойде след 2000 години да им ги изкупи.
        Сам  се  раждаш,  сам  умираш,  сам  си  плащаш  вересиите!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27