Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 252365 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #735 -: Септември 19, 2012, 11:55:41 am »
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5140611

Какво ще кажете за тази прясна новина? Папирусът е от 4ти век и е на коптски език!
Ще ти Благодаря за разкритието. Защото на човека му е нужно не със сърце, а явно с ум да вярва. Но тогава за съжаление как ще съчетаем ум и сърце? Ако всички артефакти излизат на части, след хиляди години?

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #736 -: Септември 19, 2012, 13:26:00 pm »
Ами...за мен проблем в това Исус да си има жена и да прави секс с нея няма... :) Да го мисли Папата /дарт Сидиъс, както някой тук се пошегува с него/ и предвзетите "отчета" и "отци" на църковния егрегор, на които от тази новина ще им се "счупи канона"...
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Исус Христос
« Отговор #737 -: Септември 19, 2012, 15:34:22 pm »
Каквото и да говорим христианството такова каквото е било до сега агонизира и скоро ще се нареди до другите мъртви религии. Във всички страни се възраждат култовете които са били преди него. Езичниците започват да Възкръсват от мъртвите.
Естествено че ще е имал жена. На Зороастър,  Гаутама, Конфуций и други брака с нищо не им е пречил. Защо пък на Иисус да пречи, след като е нещо естествено.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Исус Христос
« Отговор #738 -: Септември 19, 2012, 22:09:07 pm »
интересното в информацията е, че Тя може да бъде негов ученик, не толкова неоткрити все още данни за поколение тяхно. "Жена ми" не означава "майка на децата ни".
Аз преди време се бях замислила за пътя и живота на Мария Магдалена (въпреки, че никъде не се уточнява, дали това всъщност е жената). Но понеже има някакви хипотези за произхода на Меровингите. И обвързаността на Мария Магдалена или поколението й/наследниците с това, аз се опитах да свържа и създаването на Сорбоната и кого, как и защо прави този университет.
Не е църква, няма егрегори...
Още повече, от кого е написано това, което са открили?

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #739 -: Септември 20, 2012, 01:26:45 am »
Обръщам внимание на Търсачите на Истината. Няма да пиша, има го написано от други.
Ето един линк към анализ на "Евангелие на Филип" http://www.nedev.info/page2/page5/files/page5_12.pdf, препоръчвам това четиво, обърнато е точно към разясняване на Духовния Брак, нямащ общо с общоприетите отношения между мъж и жена, каквито в повечето случаи наблюдаваме. Защото, за да се разглежда чисто темата за Свещенния Брак, не значи да се гледа през очите на страстта, не и в смисъла, който се влага. Нито в задължителността на брачната договореност. Иде реч за Духовна връзка, в най-висш смисъл, лишена от притворство и желаене, от това и Мария е спътник и апостол на словото Христово, чист съсъд, приел Духа, в непосредствено Откровение.
Ето откъс от Евангелие на Филип:
"Три жени вървяха с Господ през цялото време. Мария - майка му, и нейната сестра, и Магдалена - тази, която наричаха негова спътница.
(...)

Господ обичаше Мария повече от всички ученици и често я целуваше в устата. Останалите ученици, като го видяха, че обича Мария, му казаха: Защо я обичаш повече от всички нас? Спасителят им отвърна, каза им: Защо не обичам вас като нея?".
Ето линк към Евангелие на Мария Магдалена:
http://forums.pravoslavie.bg/viewtopic.php?f=32&t=2235
Ето откъс от него:
"Когато духът победи третата сила,
той отиде на горе и видя четвъртата сила,
(която) придоби седем форми.
Първата форма е тъмнина, втората желание,
третата невежество, четвъртата е вълнение от смъртта,
петата е царството на плътта,
шестата е глупавата мъдрост на плътта,
седмата е гневната мъдрост.
Тези са седемте {сили} на яростта.
Те попитаха духа:
„От къде идваш, поразителю на човека и къде отиваш, покорителю на пространството?”

Духът отговори и каза:
„Което ме ограничава е било поразено,
и което ме преобръща е било покорено,
и моите желания са прекратени,
и невежеството е умряло.
В света аз бях спасен от (друг)свят,
а във вид (спасен)от небесен вид,
и (спасен)от оковите на забравата, която е временна.
От сега на татък аз ще достигна до остатъка на времето,
на сезоните и аеоните, в тишина.

Когато Мария каза това, тя остана мълчалива, разказала за своя разговор със Спасителя."

Ето линк към въпросите за Иисус Христос от друг Форум, във връзка с апокрифните евангелия:
http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showtopic=542

А за останалите, които все пак търсят връзката на наследието на Магдалена и Иисус, човека, има -  на Лорънс Гарднър - "Конспирацията срещу Магдалена", но за мен лично е важна връзката в Духа, не друго.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #740 -: Септември 20, 2012, 02:42:25 am »
За егрегорите и Иисус Христос. Не виждам Духа като егрегор, затова и споделям следното, написано мнение на Митко, което именно по своему описва Цялостта на пребиваването в Духа:
Цитат на Митко:
   
Цитат
Застани  в  мъртвата  точка  на  махалото  и  готово! 
и още пак на Митко:
Цитат
Махалото  има  две  мъртви  точки  долна  и  горна.  В  първата  живота  замира,  бих  казал  застива,  защото  спре  ли  люлеенето  на  махалото  за  някого,  той  не  живее,  а  просто  вегетира.  Във  горната  точка  си  просто  наблюдател,  и  можеш  да  наблюдаваш  живота  в  цялото  му  многообразие  и  динамика,  даже  напредналите  могат  да  наблюдават  оттам  и  своето  участие,  ако  са  овладели  състоянията  -    безпристрасност  и  обективност.   Имам  предвид  горната  точка!
      Тъмните  сили  се  хранят  с  внимание  и  всеки  човек  средоточил  вниманието  си  в  една  насока  вече  им  е  подвластен!  Всяка  личност  движеща  се  от  ИСКАМ  работи  за  тях!   
Това за мен изчерпва въпроса! Има подобно мнение, изваждам цитат от друга тема, ето линк
http://espirited.com/%D0%BD%D0%B5%D1%83%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82/
цитат:
    „Запомнете, духът е свободен, когато е неутрален. Когато създадете заряд, било положителен или отрицателен, духът се променя и се превръща в това, с което е в контакт. Това означава, че когато решите да се ангажирате с някакво желание, вие зареждате своята вътрешна духовна енергия. Желанието да привлечете нещо към себе си има притегателен (+) заряд, а желанието да избегнете нещо има отблъскващ (-) заряд. Ако изберете да освободите енергията на съзнанието си от това желание, се връщате в неутрална позиция. Неутралността е „правият и тесен“ път според Исус; Буда я нарича „средният път“.
 Майкъл Тамура, с. 47-48, в книгата си „Отговорът си ти – разкриване и осъществяване на целта на вашата душа“.

Допълвам само, че за същия път говори и Лао Дзъ:
"Не целта е цел, а Пътят.
 Неравен и лъкатушещ е Пътят.
 Пътят е съществувал преди небето и земята.
 Истинският пътник няма предначертана посока, нито намерение да стигне нейде.
 Човекът следва земните пътища, земята следва небесните пътища, небето следва  пътищатана Пътя, а Пътят следва своите собствени пътища.
 Пътят не приключва в огромното, не липсва в най-дребното - но той присъства изцяло във всички неща. Той е построен и обхваща всичко, той е дълбок и неизмерим.
 В древността мъдрите хора са минавали по пътя на милосърдието, спирали са да пренощуватпри справедливостта, за да странстват в безпределната пустота, да се прехранват от малканива и да обработват собствената градина."
Тези коментари  следват заради:
Цитат
Публикувана от: m2f
« -: Септември 18, 2012, 08:33:46 am »

    Вмъкни цитат


Цитат на: del в Септември 18, 2012, 00:35:53 am

    Или: „... Където двама или трима са събрани в Мое име, там съм и Аз посред тях“ - Иисус (Матей 18:20). и това не е ЕГРЕГОР!

:rofl2: не е, щом казваш, никак даже не е....
Разликата от това да пребиваваш в Духа и да си част от егрегор, е че за пребиваването в Духа си нужен Сам ти и Духа, а той е Извечен. Егрегора е създаден от проекция, мисловна, чувствено ангажирана, от двама или повече индивиди, с цел опазване на интересите им, захранващ се с емоционалната им настройка и мисловни образи, както и ритуали свързани с потдържането на тези цели. За целта е нужно его, което всячески се защитава, подхранва,  превръщайки се в его на групата, от двама или повече индивиди, в момента в който един от групата се "отдели", вървейки по Собствен Път, тесния Път, за който Иисус говори, няма как да принадлежи към егрегор, става самостоятелно търсещ. Както е и в Любовта, лишена от желаене, от Его представите, проекциите и искането - Висшата Любов, тя изпълва, не отнема, всякога Дарява. В Духа пребиваването е единно, не представно, чисто и Виждащо е, не илюзорно, обхваща и съединява, всяко има смисъл и седи на мястото си, чувството е на приемане, не на противоречие със случващото се.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #741 -: Септември 20, 2012, 08:06:17 am »
За егрегорите и Иисус Христос. Не виждам Духа като егрегор,
Del, аз не съм прочела нито един от дългите ти постове, но ето това го мернах и веднага ти отговарям: никъде не съм казвала подобно нещо: че духа е егрегор...Казвам, че църквата е егрегор, при това - класически, като по учебник, дето казват.
За постовете ти: извини ме, но колкото и да са вероятно съдържателни,това е непосилно повече за мен.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #742 -: Септември 20, 2012, 10:36:13 am »
За егрегорите и Иисус Христос. Не виждам Духа като егрегор,
Del, аз не съм прочела нито един от дългите ти постове, но ето това го мернах и веднага ти отговарям: никъде не съм казвала подобно нещо: че духа е егрегор...Казвам, че църквата е егрегор, при това - класически, като по учебник, дето казват.
За постовете ти: извини ме, но колкото и да са вероятно съдържателни,това е непосилно повече за мен.
  m2f, Привет.  :hi:
Знаеш Уважавам всяко твое мнение! Намирам го за смислено. Затова и написах това за Духа, за да е видно, че няма общо с ЦЪРКВАТА. За Църквата е ясно - егрегор е и да храни се. Но не за това говори Иисус, а за свободата в Духа, което означава Отговорност, за всеки израстване, неподлежащо на църковната догматика и претенции. А Църквата няма отговорност щом укрива артефакти, пази се и лъже тези, които се уповават в нея, защото това ги откланя от Истината. Макар и там да има Човеци, посветени на Истината, Църквата ги смила, или използва. В словото на Иисус няма поквара и кривост, никой не подчинява и никого не задължава. Всеки има душа и съответно Духа може да бъде приет от него - това зависи от собствената воля у всеки. Това е индивидуален Акт. Не може да бъде подчинен на никой егрегор. Истински търсещия е самотен, и само в сродството в Духа, може да намери подобие, но то отново не е подчинено на правила, а протича за всеки по свой Път, и този Път е виден, за който го поеме. Всеки придава своята форма, но приелия Духа си я "превежда" и няма нужда другите да са еднакви в проявата си, затова и егото изчезва, стопява се искането, и при все това се придава нужното всякога, но Човек вече знае кое е нужното и затова е тесен Пътя, няма място за излишие.
 

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Исус Христос
« Отговор #743 -: Септември 20, 2012, 10:51:30 am »
А Църквата няма отговорност щом укрива артефакти, пази се и лъже тези, които се уповават в нея, защото това ги откланя от Истината. Макар и там да има Човеци, посветени на Истината, Църквата ги смила, или използва.   
Хайде сега пък църквата ви виновна. И коя църква моля уточнявай се щото има 120 хиляди "църкви".
И кое му е безотговорното да се укриват артефакти?  Безотговорно е да се хвърлят на свинете и да се разграбват и оскверняват от тях!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #744 -: Септември 20, 2012, 11:30:53 am »
А Църквата няма отговорност щом укрива артефакти, пази се и лъже тези, които се уповават в нея, защото това ги откланя от Истината. Макар и там да има Човеци, посветени на Истината, Църквата ги смила, или използва.   
Хайде сега пък църквата ви виновна. И коя църква моля уточнявай се щото има 120 хиляди "църкви".
И кое му е безотговорното да се укриват артефакти?  Безотговорно е да се хвърлят на свинете и да се разграбват и оскверняват от тях!
            Здравей  приятелю  Фишбоне.
            Задавал  ли  си  си  въпроса  защо  има  толкова  църкви? 
           Моят  отговор  -  Защото  истината  е  една  и  тя  е  скрита  много  на  дълбоко.  Всака   истина  позволяваща тълкувана  не  е  цялостна  истина  и  всяко  тълкуване  може  да  се  превърне  в  егрегор  претендиращ  за  самостоятелност  (отделна  църква) 
           Никой  тук  не  е  против  църквата  като  духовно  средище  на  единомислещи,  но  всички  са  против  църквата  като  ООД   институция,  и  налагането  на  единомислие  с  диктат!   "Ако  двама  мислят  еднакво  значи  единият  не  мисли  достатъчно!" 
          За  артефактите  -  Защо е  необходимо  да  се  крият?  Нека  ги  съхранява,  нека  се  грижи  за  тях,  но  в  същото  време  да  са  достъпни!   Ето  аз  искам  да  се  запозная  със  съдържанието  на  сандъците  предадени  на  Ватикана  от  предателя  Борис  може  ли?  Не,  не  може!!!!   Защо  приятелю  Фишбоне!   Искам  да  се  запозная  с  житието  на  Христос,   с  онова  досие  във  Ватикана  -  Може  ли?    Колко  деца  е  имал?
         Ватикана  има  ли  банка?
          Ти  коя  църква  защитаваш  конкретно?
        И  накрая  кои  смяташ  за  свине?   
         
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #745 -: Септември 20, 2012, 15:29:33 pm »
В словото на Иисус няма поквара и кривост, никой не подчинява и никого не задължава.   
Да, в неговите думи няма, но кои са истински негови думи, ето това съм оставила единствено моята интуиция да ми казва. Съгласи се, че "...се съберете в мое име"...тая смешка не е негова, а на тия около него и след него...Църковните деятели. Казах ти: със сърцето си различавам неговите напътствия от откровения фейк в Новия завет.  :hi:
Никой  тук  не  е  против  църквата  като  духовно  средище  на  единомислещи,  но  всички  са  против  църквата  като  ООД   институция,  и  налагането  на  единомислие  с  диктат!   "Ако  двама  мислят  еднакво  значи  единият  не  мисли  достатъчно!" 
Аз бих добавила към диктата и : "с насаждане на страх" също. Все егрегорни похвати.
И още в подкрепа на цитата, който си дал: основния принцип /програма/ на всеки егрегор е: "прави като мен!", а "храната" идва от ОРГАНИЗИРАНИТЕ ритуали.
Мразя да ме "организират" ... :hi:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Терес

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 102
Re: Исус Христос
« Отговор #746 -: Септември 20, 2012, 17:08:29 pm »
Чистокръвна Българка,това последното ми хареса!!! :hi:
Дошло е време робите да преброят господарите!

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Исус Христос
« Отговор #747 -: Септември 20, 2012, 20:36:51 pm »
Del, ами то по усещане ще бъде трудно като човек да се приравняваш с кучета и придатък. Аз затова казах, че за мен има две вероятности, или това е така и даже живота отвъд не изглежда справедлив, или израилтяните са си приписали богоизбрана роля, кой как иска да вярва.
То има и още мн. други неща, които един лаик като мен може да забележи.
Та затуй ще пусна един виц:
Цитат
Вървят си по улицата двама приятели, италианец и евреин и си преказват. Италианецът му казва:
- Знаеш ли, падрето от нашата църква е свят човек! Онзи ден вали като из ведро, а той върви към църквата и що да видиш - отпред вали, отзад вали, а в средта той върви по сухо. Свят човек ти казвам!
- Това нищо не е, - казал евреина. - Онзи ден гледам нашия рави върви към сингогата и пред него на улицата лежи пълен портфейл с пари. Ама е шабат, не може да се наведе да го вземе, щот това е работа! И да видиш чудо - отпред събота, отзад събота, а по средата - четвъртък! Чудо ти казвам!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #748 -: Септември 20, 2012, 22:02:41 pm »
Разликата от това да пребиваваш в Духа и да си част от егрегор, е че за пребиваването в Духа си нужен Сам ти и Духа, а той е Извечен. Егрегора е създаден от проекция, мисловна, чувствено ангажирана, от двама или повече индивиди, с цел опазване на интересите им, захранващ се с емоционалната им настройка и мисловни образи, както и ритуали свързани с потдържането на тези цели.
     
         Духът  е  психична  енергия,  количеството  с  която  разполага  даден  човек  зависи  от  съзнанието  му.  Колко  по-отворено  е  то  с  толкова  повече  психична  енергия  разполага.  На  човек  с  силна  психика  (човек  с  дух)  не  му  е  нужно  да  търси  компания  за  него  реалноста  не  е  враждебна.  Силните  духом  са  самотни  търсачи,  те  не  следват,  следват  ги  слабите,  за  които  светът  е  враждебен.  По  тази  причина  те  се  обединяват  и  хранят  енергиино  определен  егрегор  и  колко  повече  му  дават  толкова  по - зависими  стават -  зомбиране. 
        Така,  че  Христос  не  създава  егрегора  християнство,   създават  го  всички  ония  бедни  духом  последователи  страхуващи  се  от  равносметката  за  битието  си.
           
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #749 -: Септември 20, 2012, 22:33:33 pm »
 :good:Още един пост като теорема! Присъединявам се.
Според мен егрегорите са по произход страничен ефект, но чисто технически са усилватели /катализатори/, които ни позволяват да изживеем собствените си заблуди.
Само ще кажа, че не познавам човек, който да е 100% разкачен от каквито и да било егрегори. Всеки е свързан с някакви такива.
За Исус - не знам дали е бил свързан с егрегори докато е бил в инкарнация. Но, ако е имал жена...И е правил секс,... ;) и той е в кюпа.
Но, че не е имал намерението да създава църква /егрегор/, а е искал да сведе до умовете на простосмъртните знанията си, в това съм сигурна. Затова казвам от време на време: "горкият Исус..."
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27