Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 252307 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #705 -: Септември 17, 2012, 21:15:46 pm »
Ми то зависи с какви очи го гледаш, ако го тълкуваш от Библията, си е баш мъжки род и единствено число.

Ти от всичкото което писах точно за това ли се хвана  ???, ами то и Шварценегер роди та камо ли Твореца да не го може  :D, а от Библията тълкувам само истинските неща ;) .

П.С.Там "горе" род подрод и надрод няма ... та така.
« Последна редакция: Септември 17, 2012, 21:21:18 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Исус Христос
« Отговор #706 -: Септември 17, 2012, 21:40:09 pm »
Ми то зависи с какви очи го гледаш, ако го тълкуваш от Библията, си е баш мъжки род и единствено число.

Ти от всичкото което писах точно за това ли се хвана  ???, ами то и Шварценегер роди та камо ли Твореца да не го може  :D, а от Библията тълкувам само истинските неща ;) .

П.С.Там "горе" род подрод и надрод няма ... та така.
Може ли да се тълкува по осмотрение - тука ще тълкувам преносно, тука буквално... то може ама се губи целият принцип според мен. Работата е там, че според мен става манджа с грозде, шипка Библия, щипка от Ведите, малко Коран и т.н...

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #707 -: Септември 17, 2012, 21:48:27 pm »
       Когато  умреш  ще  разбереш!
Ти да не би да умря и да разбра, че го изказваш така.

          Стотици  пъти  съм  пропадал  в  тъмното  и  съм  се  връщал!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #708 -: Септември 17, 2012, 22:04:19 pm »
Може ли да се тълкува по осмотрение - ......................................

Пътя към истината е като лабиринт, ако се хванеш само по една пътека ще се въртиш във кръг до безкрай ;).Няма прав път затова си мислят някои че Библията е закодирана, няма такова нещо писали са я десетки човеци и всеки е слагал своята "истина" , ти какво ме съветваш сляпо да вървя по този път................  ???. Пътят на Иисус е един , моят друг макар че мястото към което се отива е едно и също ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Исус Христос
« Отговор #709 -: Септември 17, 2012, 22:13:39 pm »
Може ли да се тълкува по осмотрение - ......................................

Пътя към истината е като лабиринт, ако се хванеш само по една пътека ще се въртиш във кръг до безкрай ;).Няма прав път затова си мислят някои че Библията е закодирана, няма такова нещо писали са я десетки човеци и всеки е слагал своята "истина" , ти какво ме съветваш сляпо да вървя по този път................  ???. Пътят на Иисус е един , моят друг макар че мястото към което се отива е едно и също ;).
Нищо не те съветвам, истината е резултата от твоето усмотрение, но ако изключим квантовата механика, истината е една и твоето усмотрение дали ще съвпадне с нея или не, кой знае.
Ако знаехме каква е истината нямаше да изучаваме и да търсим къде ли не каква е тя. Имаш хиляди истини в тоя век на информация и дезинформация, но истината е една, не е хиляди.
Аз обаче това знам и с информацията идва печал, с информацията идва раздвоение, с информацията нищо не се подрежда, защото информацията е безкрайна, защото всяка информация ти отвратя нов лабиринт. Открай света явно лъжата и истината са сплетени в писаното слово, затова за всеки истински търсещ е трудно да избере устой.
« Последна редакция: Септември 17, 2012, 22:18:14 pm от Ashaman »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #710 -: Септември 17, 2012, 22:27:19 pm »
истината е резултата от твоето усмотрение, но ако изключим квантовата механика, истината е една и твоето усмотрение дали ще съвпадне с нея или не, кой знае.
Ако знаехме каква е истината нямаше да изучаваме и да търсим къде ли не каква е тя.

Ето това е проиказка  ;), и какво излиза
Може ли да се тълкува по осмотрение - тука ще тълкувам преносно, тука буквално... то може ама се губи целият принцип според мен. Работата е там, че според мен става манджа с грозде, шипка Библия, щипка от Ведите, малко Коран и т.н...
да може , защото ползваме трудовете на други , намираме нашата истина и продължаваме напред  ;)!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #711 -: Септември 18, 2012, 00:35:53 am »

Ми то зависи с какви очи го гледаш, ако го тълкуваш от Библията, си е баш мъжки род и единствено число.
  От коя Библия го прочете това?
Ето Битие:
"26. След това рече Бог: да сътворим човек по Наш образ, (и) по Наше подобие;
 27. И сътвори Бог човека по Свой образ, по Божий образ го сътвори; мъж и жена ги сътвори."
Писал си и в темата за Адам, че Бог е в единствено число. Това не е вярно. В староеврейските традиции Моисей пише за Бог като съставно единство, той е Един(ехад), но е съставен. Думата за един е яхид.

Или: „... Където двама или трима са събрани в Мое име, там съм и Аз посред тях“ - Иисус (Матей 18:20). и това не е ЕГРЕГОР! Това е свободата на водителството на Светия Дух.
Бог е и Отеца и Сина И Светия Дух, и Отеца и Сина и Майката. И Женското и Мъжкото. Проявената Светлина и Невидната Светлина - "Тъмата". Пълнотата и Празнотата.

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #712 -: Септември 18, 2012, 08:33:46 am »
Или: „... Където двама или трима са събрани в Мое име, там съм и Аз посред тях“ - Иисус (Матей 18:20). и това не е ЕГРЕГОР!
:rofl2: не е, щом казваш, никак даже не е....:rofl2: Нито да правиш каквото и да било "в нечие име" не е култ, не, не е, и в никакъв случай не е "да си създаваш идол", не, не е...И църквата /където са събрани двама или трима или доста повече в името на Исус  ;), и тя не е секта, не, не е, и в никакъв случай не е егрегор, твърдо не!/ ???
Само ще кажа: горкият Исус...В какво са превърнали думите му, в какъв цирк учението му... :(
Дел, както казах: аз усещам и разбирам кое от думите на Исус е казано от него и кое от "не егрегорните"  ;) деятели след него. Интуитивно го разбирам, и нито един авторитет, /който ще да е!!!/, не може да вземе връх в мен над това интуитивно познание. Новия завет е МИШ-МАШ от наистина казани неща от Исус и изкривени от неразбирането негови думи, или откровено измислени и фалшифицирани "такива".
« Последна редакция: Септември 18, 2012, 08:44:37 am от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #713 -: Септември 18, 2012, 08:49:10 am »
Оооо,Дел..А добре се завърнала..Не издържа дълго без форумската аудитория а?  ;)

Мф2 :good:

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re: Исус Христос
« Отговор #714 -: Септември 18, 2012, 12:41:39 pm »
Интуитивно го разбирам, и нито един авторитет, /който ще да е!!!/, не може да вземе връх в мен над това интуитивно познание. Новия завет е МИШ-МАШ от наистина казани неща от Исус и изкривени от неразбирането негови думи, или откровено измислени и фалшифицирани "такива".
Ако може нещо изкривено да изкараш, щот да бръщолеви всеки може, кой както както му е удобно !

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Исус Христос
« Отговор #715 -: Септември 18, 2012, 13:34:45 pm »
Подкрепям последната забележка.

Единствено искам да вметна към del, Исус и Бог да не ги смесва. Създател и проявление.
Исус си е мъж, или поне в тялото на мъж. Бог не си е направил клонинг все пак. Друг е въпросът, защо в мъж е решил да въплъти някакво съвършенство, а не в женско тяло.
Чисто теоретично Исус би могъл да има деца, които отново няма да са негови клонинги. Но самият Исус е можел по-лесно да създаде свой образ и подобие, но не го е направил. И аз не бих, ако виждах и разбирах от какво съм заобиколена и в какво са се превърнали и се превръщат хората. Преди да успееш да израстнеш, ще те мачкат, лашкат, оплюват, измъчват ... и накрая, милите те като невинно-невменяеми деца само ще отбележат: О! Извинявай. Без да искам.
Т.е. и да има някъде Исус съвременен или да се появи, нали не очаквате да се появи по телевизията или да влезе във Вип Брадър  :---

Друг е въпроса с малоумщината, че всички сме един Исус... да бе да, седнал Бог и почнал с една спринцовка или каквото му е удобно там и  влива от собственото си "съзнание" и прелива в човеците ... кухи- може през това време тоя всеизвестния Исус да стои като медицинска сестра до него и да му помага... баш си го представих като кадър от филм даже. В главните роли - Самуел Джексън /като Бог/ и Лорънс Фишбърн- след Матрицата това много ще му ходи като роля ...
« Последна редакция: Септември 18, 2012, 13:41:44 pm от cassio »

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #716 -: Септември 18, 2012, 13:48:18 pm »
Иисус отговори: истина, истина ти казвам: ако някой се не роди от вода и Дух, не може да влезе в царството Божие;
роденото от плътта е плът, а роденото от Духа е дух.

Недей се чуди, задето ти казах: вие трябва да се родите свише.
Вятърът духа, дето иска, и гласа му чуваш, но не знаеш, отде иде и накъде отива; тъй бива с всекиго, роден от Духа.

Никодим Му отговори и рече: как може да бъде това?
Иисус му отговори и рече: ти си учител Израилев, та това ли не знаеш?
Истина, истина ти казвам: ние говорим за това, що знаем, и свидетелствуваме за онова, що сме видели; а нашето свидетелство вие не приемате.
Ако за земни работа ви говорих, и не вярвате, - как ще повярвате, ако бих ви говорил за небесни?
Никой не е възлязъл на небето, освен слезлия от небето Син Човеческий, Който пребъдва на небето.
И както Моисей издигна змията в пустинята, тъй трябва да се издигне Син Човеческий,
та всякой, който вярва в Него, да не погине, но да има живот вечен.
  Защото Бог толкоз обикна света, че отдаде Своя Единороден Син, та всякой, който вярва в Него, да не погине, а да има живот вечен.
Защото Бог не проводи Сина Си на света, за да съди света, а за да бъде светът спасен чрез Него.
Който вярва в Него, не бива съден, а който не вярва, е вече осъден, задето не е повярвал в името на Единородния Син Божий.
Осъждането пък е поради това, че светлината дойде на света, но човеците обикнаха повече мрака, нежели светлината, понеже делата им бяха лоши.
- Думите са на Иисус от Евангелие на Йоана
Създателя, Проявен и Непроявен е Цялостен и Единен всякога.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Исус Христос
« Отговор #717 -: Септември 18, 2012, 13:56:13 pm »
добре за създателя, но нали темата е за Исус. Какво точно трябва да разбера като несъгласие в отговорът ти? Спрямо това, което аз съм написала.

Значи, ето как ще действаме.
Прочитаме изречение по изречение. Опитваме се да разберем какво е искал да каже автора на мнението. Синтезирано какво ли е искал да каже. Ако не е ясно с думите, опитваме със собствен пример- да речем- аз казвам: Дядо Боже  е ябълковото дърво, а Исус е златната ябълка.
След което, ако има неясно нещо, питаме. Въпросите за неясноти са: Защо? Как така? Ами ако... и т.н.
Оформяме собствена позиция. Не е задължително да е подкрепяща. Ако не е, търсим КОНТРА-аргументи. Ако все пак ни се струва, че може да допълним нещо към вече представената добавяме нови аргументи или ... (чак тогава) цитати!

Хайде да пробваме така! Мерси.

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #718 -: Септември 18, 2012, 15:31:52 pm »
добре за създателя, но нали темата е за Исус. Какво точно трябва да разбера като несъгласие в отговорът ти? Спрямо това, което аз съм написала. =
Цитат
Исус и Бог да не ги смесва. Създател и проявление.
А Иисус им думаше: "Моят Отец досега работи, и Аз работя."
Но затова иудеите още повече искаха да Го убият, защото не само съботата нарушаваше, но и наричаше Бога Свой Отец, като правеше Себе Си равен Богу.
На това Иисус им рече:" истина, истина ви казвам: Синът нищо не може да твори Сам от Себе Си, ако не види Отца да твори; защото, което твори Той, това твори също и Синът.
Защото Отец обича Сина и Му показва всичко, що Сам твори;
...
Защото, както Отец възкресява мъртви и оживотворява, тъй и Синът оживотворява, които иска.
Защото Отец и не съди никого, но целия съд предаде на Сина,
  та всички да почитат Сина, както почитат Отца. Който не почита Сина, той не почита Отца, Който Го е пратил.

...
  Истина, истина ви казвам: който слуша словото Ми и вярва в Оногова, Който Ме е пратил, има живот вечен, и на съд не дохожда, а е минал от смърт към живот.
Истина, истина ви казвам: иде час, и дошъл е вече, когато мъртвите ще чуят гласа на Сина Божий и, като чуят, ще оживеят.
Защото, както Отец има живот в Себе Си, тъй даде и на Сина да има живот в Себе Си;
и даде Му власт да извършва и съд, защото е Син Човечески.

...
 Аз не мога да правя нищо от Себе Си. Както слушам, тъй и съдя, и Моят съд е праведен, защото не търся Моята воля, а волята на Отца, Който Ме е пратил.
  Ако Аз свидетелствувам за Себе Си, свидетелството Ми не е истинско.
Има Друг, Който свидетелствува за Мене; и зная, че е истинско свидетелството, с което Той свидетелствува за Мене.
  Вие бяхте пратени при Иоана, и той засвидетелствува за истината.

Но Аз не от човек приемам свидетелство; ала казвам това, за да се спасите вие.
...
Аз обаче имам свидетелство по-голямо от Иоановото; защото делата, които Ми даде Отец да извърша, самите тия дела, що Аз върша, свидетелствуват за Мене, че Отец Ме е пратил.
И пратилият Ме Отец Сам засвидетелствува за Мене. А вие ни гласа Му някога сте чули, ни вида Му сте видели;

  и словото Му не пребъдва у вас, понеже вие не вярвате Ономува, Когото е Той пратил.
Изследвайте Писанията, защото вие мислите чрез тях да имате живот вечен. И те са, които свидетелствуват за Мене.
Но не искате да дойдете при Мене, за да имате живот.
От човеци слава не приемам,
  но разбрах ви, че нямате в себе си любов Божия.
Аз дойдох в името на Моя Отец, и Ме не приемате; но, ако друг дойде в свое име, него ще приемете.
Как можете вие да повярвате, когато един от другиго приемате слава, а славата, която е от Единаго Бога, не търсите?
Не мислете, че Аз ще ви обвинявам пред Отца: има против вас обвинител, - Моисей, на когото се вие уповавате.
Защото, ако да бяхте вярвали на Моисея, щяхте да повярвате и на Мене, понеже той за Мене писа.
Ако пък на неговите писания не вярвате, как ще повярвате на Моите думи?
" - Из Евангелие на Йоана

Неактивен balar

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 222
Re: Исус Христос
« Отговор #719 -: Септември 18, 2012, 19:41:47 pm »
Иисус е казал че Той и Отца са Едно. Как да не Ги месим. Дел е  на прав път или по-точно знае вярното. То всъщност във всички религии е така. Творец и творение са едно. Затуй на Христос Му се вика и Господ.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27