Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 252319 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Исус Христос
« Отговор #690 -: Септември 14, 2012, 12:03:56 pm »
Дел,те всичките ти постове са такива.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Исус Христос
« Отговор #691 -: Септември 14, 2012, 12:24:21 pm »
Детството на Исус е без значение.

 :hi:
Така си мислиш ти, прочети последните 20сетина поста и ще разбереш защо е въпроса ;)!

old4, прочела съм ги. Продължавам да твърдя, че детството на Исус е без значение. И съм обяснила защо. Докато ти не си. Ама задавай си въпроси де. Да не си помислиш, че не са интересни. Циклете си, не ми пречите!

Неактивен del

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 522
Re: Исус Христос
« Отговор #692 -: Септември 14, 2012, 12:25:34 pm »
   Публикувана от: konstantin2007:
Цитат
Дел,те всичките ти постове са такива.

        Това е моя начин да търся и намирам истината, както и да споделям. Явно не е подходящ за аудиторията във Форума, затова се оттеглям.
С Уважение към съфорумниците: Дел

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #693 -: Септември 14, 2012, 12:36:03 pm »
Продължавам да твърдя, че детството на Исус е без значение. И съм обяснила защо. Докато ти не си.

Тук се писа че "прозрение" е получил след кръщението, за мен той е роден такъв, сега разбра ли или ще я караш кат едно време ;)?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re: Исус Христос
« Отговор #694 -: Септември 14, 2012, 12:52:28 pm »
Забравила съм как съм "карала" едно време, но дано никой не ми напомня... или предизвиква :)

А ти обърнал ли си внимание на колко години е кръщенето на Христос? Защото за мен няма как да докажеш, че е роден така.
Колкото до Далай Лама или останалите с преражданията, които не са Христос е толкова ... тъпо, да не кажа грешно, че сте ги омешали, колкото да решите че Батман всъщност си съществува реално и е преродения Исус.

Но това е друга тема.

И по-ясно ще го обясня. Като дете, чисто физиологично- малкото мозъче няма капацитет. След определена възраст се получава всяко човешко съзряване. Въпросът е, че след съзряването съзнанието конкретно на Исус е по-различно като проявление!
Какво пречи да си представим един възрастен Исус. В паралелна реалност дали е рай с добри хорица, които всъщност не са го разпнали?

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #695 -: Септември 14, 2012, 13:21:56 pm »
     Ето  за  това  говоря!!!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #696 -: Септември 14, 2012, 23:20:28 pm »
     При  инкарниране  се  блокира  само  информацията,  но  не  и  Духът  (енергията)  на  душата  -  именно  тази  енергия  ние  приемаме  като  потенциал.  Всяка  душа  има  различно  количество  енергия, количеството  зависи  от  нивото  на  опитност   тук  в  дуалният  свят! 
       Следователно  Христос  се  е  родил  като  напъно  нормално  дете,  но  непрекъснато  още  от  малък  е  чувствал  потенциала  си  и  това  неминуемо  го  е  правело  търсач!  Търсенето  несъзнателно  го  е  подготвяло  за  деня  на  пробуждането!  По  време  на  кръщаването  просто  блокадата  на  спомените  се  е  сринала  и  той  е  разбрал  кой  Е  и  за  какво  е  дошъл  на  този  свят.  Иисус  престава  да  бъде  съзнание  на  негово  място  идва  съзнанието  на  Христос  със  знанията  и  възможностите  на  цялостна  Душа.
        Разликата  между  теб  и  Христос  е  че  ти  си  инкарнационно  съзнание  (ограничено),  а  Той  е  цялостно  съзнание  (душа  разполагаща   с  един  цялостен  ресурс  от  Дух  и  информация)   това  е  огромна  разлика!  Единноста  предполага  виждане  на  причинно  следствените  връзки,  владеене  на  енергиите  в  тялото  и  повлияването  им   (лечителство)  да  не  изброявам.....
         
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re: Исус Христос
« Отговор #697 -: Септември 15, 2012, 15:42:12 pm »
Браво, Митко, обясни го кратко, точно и ясно. Извел си го като теорема. Без емоционални изплесвания, без морализиране...Ето така обичам да чета. Логически свързани кратки и изчистени съждения. Браво за този ти пост!
 :hi: Дръж този курс!  :good:

П.П. Само ще кажа, че и той самият /Исус/ не претендира в нито един момент да е друго, освен човек като всички останали. И на сто места го казва в Новия завет. Обожествяването му е невежество+политика+конспирация+работа на егрегорите.

П.П.2:  Горното в нито един момент не означава, че не храня огромно уважение и обич към Исус като човек и като душа, заради смелостта му, заради образния му изказ, заради мащабите на присъствието му и приноса му за събуждането на хората. Поне за опита му да ги събуди, де...
« Последна редакция: Септември 15, 2012, 15:54:07 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re: Исус Христос
« Отговор #698 -: Септември 15, 2012, 16:10:29 pm »
     При  инкарниране  се  блокира  само  информацията, ...
       

Като пишете за "инкарниране", защо не го свързвате и не споменавате Буда, Далай Лама, Джет Ли и т.н. В християнството, за да не се употребява това "понятие", може би има защо. Възкръсването е нещо различно. Ако приемем някакви тези за инкарниране, ще излезе, че преди Исус е имало някой друг, бил той Кетцалкоатл или Кукулкан.

Това, което мисля е че дори по времето на Исус е имало и други като него. Той е бил популярен и от там започват легендите. Но че всички са или сме като него, не мисля.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #699 -: Септември 15, 2012, 18:09:58 pm »
       Провери  от  любопитство  до  коя  година  дактрината  за  прераждането  е  била   нещо  напълно  в  унисон  с  християнството.
      И  ще  е  интересно  да  кажеш  какво  мислиш -  Защо  и  с  какво  е  било  неудобно  за  църквата  това  виждане? 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Исус Христос
« Отговор #700 -: Септември 17, 2012, 20:12:49 pm »
Библията не признава прераждането, ясно е казано, че човек умира веднъж и ще чака съда на второто пришествие, и първото умиране е наречено заспиване. Самият Исус може да умре само веднъж. Библията споделя идеята за възкресението.
Още по-преди ми се е сторило, че в прераждането няма смисъл. И не го виждам. Аз обаче, не виждам и практически смисъл  във замисъла на бог относното вечното скърцане със зъби, ако във райската награда да има такъв. Допирната точка с Библията, е че и тя поддържа идеята за бесзмъртният дух, само че ако там той дава живот на тялото само веднъж и след смъртта на тялото, ще отиде да се мъчи или блажесства безкрайно, в източните религии духа влиза в ново тяло.
Потърсете какво мисли по тоя въпрос Лао Дзъ, но аз ше ви кажа за ролята на душата. Научно казано това е психиката, много повече отколкото обаче науката си дава сметка, и тя - душата е привързана към човешкото тяло и негова част.
По източно казано ще се инарнира дух пак в ново тяло и душа, но това не си ти, който си бил, това е друг човек. Това е като теорията за телепортацията, където те разграждат на съставни части и от други, но същите по информация атоми ти правят точно копие. Само дето при реинкарнацията и това го няма.
Ако можете да ми кажете, какъв е прословутият смисъл на прераждането.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #701 -: Септември 17, 2012, 20:49:34 pm »
       Когато  умреш  ще  разбереш!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Исус Христос
« Отговор #702 -: Септември 17, 2012, 20:51:21 pm »
       Когато  умреш  ще  разбереш!
Ти да не би да умря и да разбра, че го изказваш така.

п.с. Така както изглежда и на прераждането и на геената смисъла е само тук и земен, и при първото и при второто имаш опциите да следваш определен закон, въз основа на който ще се определи по-нанатъчното ти съществуване, само дето прераждането не те заплашва с вечни мъки и ти казва, че ще имаш много шансове, и затова естествено е по приемливо за човека.
Тука при нас хората е прието да говорим за вторият шанс, Библията втори шанс извън настоящият ти живот не ти дава, прераждането ти дава безброй шансове и затва и е по-харесвано.
« Последна редакция: Септември 17, 2012, 20:56:17 pm от Ashaman »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #703 -: Септември 17, 2012, 21:06:55 pm »
Тука при нас хората е прието да говорим за вторият шанс, Библията втори шанс извън настоящият ти живот не ти дава, прераждането ти дава безброй шансове и затва и е по-харесвано.

Че кой говори за прераждане, личноста умира и духа отива при своя Баща (макар че това е погрешно да бъде в мъжки род Сътворителя, но какво да се прави, както пише Митко като "гушнем букета" ще разберем истината), това поне в Библията си е написано като хората.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re: Исус Христос
« Отговор #704 -: Септември 17, 2012, 21:09:26 pm »
Тука при нас хората е прието да говорим за вторият шанс, Библията втори шанс извън настоящият ти живот не ти дава, прераждането ти дава безброй шансове и затва и е по-харесвано.

Че кой говори за прераждане, личноста умира и духа отива при своя Баща (макар че това е погрешно да бъде в мъжки род Сътворителя, но какво да се прави, както пише Митко като "гушнем букета" ще разберем истината), това поне в Библията си е написано като хората.
Ми то зависи с какви очи го гледаш, ако го тълкуваш от Библията, си е баш мъжки род и единствено число.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27