Автор Тема: Исус Христос  (Прочетена 252480 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re: Исус Христос
« Отговор #585 -: Април 26, 2011, 13:25:15 pm »
Тук мога да споделя един случай с моята баба преди години. Отива на почивка в Павел Баня и лекарите я намират мъртва в леглото и, правят медицинска експертиза, написват и смъртния акт и я вкарват в моргата.

 След това се обаждат на дядо ми и баща ми че е починала да дойдат да я приберат и те съответно  нагласят всичко за погребението  и, и отиват с катафалката да я вземат.
Каква била за тях изненадата когато отворили моргата, че тя се била изправила и си била напълно в нормално състояние.

 Е, това възкресение ли е или медицинско нежевество...кажете? Два дни е стояла в моргата и на третия са дошли да я вземат.

Ще се повторя- щом думата е "клинична смърт", а не просто "смърт", разлика има. Защо ще има специален термин, ако беше едно и също?
 

Защото самите медици не са наясно с понятието "смърт" и създават подразделения за "необяснимото "!!!  :yes:
Aз лично свързвам думата "клинична смърт" с дебилизация на "медицината"  

П.П. Сега си спомням че някой беше писал във форума за практиките и погребенията на езотериците, където след като е починал някой задължително "тялото"  се оставя на спокойствие и в самота  – 3 дни, в случай че душата реши отново да се завърне в него без  да бъде обезпокоявано от риданията на близките.
« Последна редакция: Април 26, 2011, 13:57:31 pm от agrippa »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #586 -: Април 26, 2011, 14:31:59 pm »
  За  моят  мижав  интелект  това е  сложен  въпрос!!!  Каква  е  разликата  между  клинична  смърт  и  умрял  в  леглото?

Eднакво е. Клинична смърт ако си у вас на леглото а не в медецинско заведение си е 100% смърт.
Преди 2000 години не са правили разлика между клинична смърт и обикновенна такава.
   
       Да,  напълно  еднакво  е  -  установена  СМЪРТ!!!!!  Но  ако  тия  горе  върнат  душата  отново  в  тялото  се  казва  бил  е  в  клинична  смърт,  защото  в  противен  случай  трябва  да  се  употреби  понятието  възкръсване,  което  според  мен  е  и  правилно,  обаче  според  църквата  само  един  е  имал  привилегията  да  бъде  възкресен,  а  кокво  чудо  (забележете  чудо  а  не  паранормално  явление)  е  ако  се  повтаря  и  то  доста  често ??? 
     И  пак  да  попитам:  Защо  тялото  на  Христос  може  да  възкръсне,  а  тялото  на  Митко  не  може  нали  и  двете  са  човешки,  а  разликата  е  в  душите??
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re: Исус Христос
« Отговор #587 -: Април 26, 2011, 14:40:08 pm »
Цитат
И  пак  да  попитам:  Защо  тялото  на  Христос  може  да  възкръсне,  а  тялото  на  Митко  не  може  нали  и  двете  са  човешки,  а  разликата  е  в  душите??

Ами защото душата на Митко не и се занимава с делата на Христос .... ;D

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #588 -: Април 26, 2011, 14:45:44 pm »
     Хайде  сериозно  де   :writer:  Аз  също  съм  възкръсвал  затова  питам!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re: Исус Христос
« Отговор #589 -: Април 26, 2011, 16:08:24 pm »
Всеки който е преживял клинична смърт или кома е възкръснал. Какво е мнението на църквата по въпроса - не ме е еня.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re: Исус Христос
« Отговор #590 -: Април 26, 2011, 17:15:33 pm »
     Хайде  сериозно  де   :writer:  Аз  също  съм  възкръсвал  затова  питам!


Истината е че ако решиш да служиш на "делото христово" ще бъдеш многократно връщан към живот и възкресяван под различни форми и състояния.Т.е. жиовотът ти може да бъде свободно удължен, като помниш предишните си съществувания!!!
Разбира се най-важната е физическата форма, с която няма да имаш проблем ако сключиш договор с "братството". Важни са резултатите от сделката...или по точно казано с какво твоето "възкресение"  или "прераждане" в дадена "раса" би допринесло за всеобщото развитие на човечеството? Тук ти давам пример със заробените "души", които ще трябва да се преродят в "шестата раса"   и управляват човеците от петата....

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re: Исус Христос
« Отговор #591 -: Април 26, 2011, 17:28:46 pm »
Всеки който е преживял клинична смърт или кома е възкръснал. Какво е мнението на църквата по въпроса - не ме е еня.
Само , дето има неща като ОИТ , при които има неща като " зависи " - и човек може да бъде обявен за мъртъв , а да си е жив . Може да греша , но да смятаме , че всеки , които е изпаднал в кома / клинична смърт или по някакъв начин е успял да спре функциите на сърцето , и мозъка си ( йогите го правят , доколкото ми е известно съвсем съзнателно ) за " възкръснал " е странно .
agrippa , интересно ми е кое е това " братство " ?
На въпроса на mitko искам да напиша нещо - етер , това е отговорът на въпроса ти защо тялото на Иисус Христос може да възкръсне , а тялото на Митко - не . Нашият свят е изграден от различни субстанции , както и телата ни , но предполагам , че само тези , които имат досег с " нещата " над него - могат да " възкръсват " . ;)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re: Исус Христос
« Отговор #592 -: Април 26, 2011, 18:06:58 pm »
А защо не допуснем, че Христос се е появил на учениците си в друго тяло, което само по форма е приличало на погребаното?

Неактивен Nikola_Davidov

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 310
  • Dukkham c'eva paññapemi Dukkhassaca nirodhaṃ
Re: Исус Христос
« Отговор #593 -: Април 26, 2011, 18:35:49 pm »
Цитат
И  пак  да  попитам:  Защо  тялото  на  Христос  може  да  възкръсне,  а  тялото  на  Митко  не  може  нали  и  двете  са  човешки,  а  разликата  е  в  душите??
митко, кой казва, че ти не можеш да възкръснеш? Човешките възможности са неограничени. А възкресението на Исус е чудо, само ако всички китайски чи-майстори, йоги, тибетци, владеещи медитативни техники, даоистки практици-мистици, нестинари, индуистки аскети, християнски аскети, и всички останали хора, умеещи да управляват телесната и мисловна енергия по-различно от "обикновените" хора, приемем за чудотворци. Когато разбереш как става, магията вече не е магия, а просто инструмент. При условие, че историята за Исус е реална, но дори и да не е.   :blum1:
Най-лошото, което може да ти се случи в този живот, е да се вземеш насериозно.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #594 -: Април 26, 2011, 19:37:38 pm »
И  пак  да  попитам:  Защо  тялото  на  Христос  може  да  възкръсне,  а  тялото  на  Митко  не  може  нали  и  двете  са  човешки,  а  разликата  е  в  душите??
Мите недей бре, ти поне си свестен човек ... я вземеш да възкръснеш трябва и за теб да мислим религия  ???.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #595 -: Април 26, 2011, 19:50:03 pm »
Тук мога да споделя един случай с моята баба преди години. Отива на почивка в Павел Баня и лекарите я намират мъртва в леглото и, правят медицинска експертиза, написват и смъртния акт и я вкарват в моргата.

 След това се обаждат на дядо ми и баща ми че е починала да дойдат да я приберат и те съответно  нагласят всичко за погребението  и, и отиват с катафалката да я вземат.
Каква била за тях изненадата когато отворили моргата, че тя се била изправила и си била напълно в нормално състояние.

 Е, това възкресение ли е или медицинско нежевество...кажете? Два дни е стояла в моргата и на третия са дошли да я вземат.
 
 
       Е,  Олд,  знаеш,  че  не  страдам  от  мания  за  величие,  но  отговори  тази  баба  възкръснала  ли  е?

"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен JG

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 408
Re: Исус Христос
« Отговор #596 -: Април 26, 2011, 20:03:23 pm »
 :hi: Мите не само Исус е възкръснал. Библията е описала най малко 7 случая за които се сещам в момента.
Но не познавам случай на възкресение след проверка чрез пронизване на сърцето с копие.
И за мен баща ми ми е разказвал как съм издъхнал след като на 2 годишна възраст съм паднал във вряла вода.
Иоана 8:32 и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #597 -: Април 26, 2011, 20:50:31 pm »
   Значи  ли  това,  че  изключваме  възкресението  като  чудо?
« Последна редакция: Април 26, 2011, 20:53:14 pm от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re: Исус Христос
« Отговор #598 -: Април 26, 2011, 20:58:58 pm »
   Значи  ли  това,  че  изключваме  възкресението  като  чудо?

Ами Мите едното няма нищо общо с другото, ти ако си възкръсвал както виждам пак си тук и пак човек, надали дух пише от твое име във форума за разлика от Исус който фъррр ... поне така твърдят писанията и разни кой бил кой не бил последователи.

П.С.Да ти отговоря на предния въпрос, бабата не е възкръснала, просто не е умирала.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re: Исус Христос
« Отговор #599 -: Април 26, 2011, 21:26:12 pm »
Да  не  бъркаме  възкресението  с  превъплътяването,  няма  нищо  общо  между  двете  понятия!     
     Хайде  пак  да  попитам:  Със  смърта  си  на  кръста  Христос  изкупва  греховете  на  последователите  си,  но  се  оказва,  че  няма  смърт?  С  три  дена  в  клинична смърт  не  ми  се  вижда,  че  много  неща  можеш  да  изкупиш?    Кои  грехове  изкупва  миналите  или  бъдещите?  Тази  баба  дали  е  изкупила  някакви  грехове  минали  и  бъдещи  на  близките  си?  Абе  искам  да  съм  добър  християнин,  но  тези  въпроси  бъкат  в  главата  ми  като  бълхи  в  софииско  куче  и  ми  пречат  да  видя  цялата  църковна  картина. 
:
« Последна редакция: Април 27, 2011, 10:05:25 am от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27